همه‌ی خبرهای امروز
 • معدن/سیستان و بلوچستان دیروز ۱۵:۲۹

  دوستداران محیط زیست نگران سلامتی طبیعت هستند

  خاک معدن کاوان در چشم «الموت»

  قزوین- فعالیت های معدنی در روستای «وشته» الموت و پیغمبر کوه آبیک طی ماه های گذشته با اعتراضات فراوانی از سوی فعالان محیط زیست رو به رو شده است.

 • کشف قاچاق چوب دیروز ۰۹:۳۸

  قاچاقچیان چوب جنگل‌های طارم را نشانه گرفتند

  قطع درختان= افزایش بلایای طبیعی /دودی که به چشم خودمان می رود

  زنجان-از هنگامی‌که طرح تنفس جنگل‌ها در شمال کشور در راستای نفس کشیدن طبیعت از دست بهره‌برداران به تصویب و اجرایی شده است اما عده‌ای در سایر جنگل‌های طبیعی کشور ازجمله مناطق زاگرس نشین و استان زنجان به جان طبیعت افتاده و نفس درختان را بریده‌اند.

 • زائران پاکستانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۱۳:۴۱

  باوجود محرومیت از اعتبارات

  سیستان و بلوچستان برای پذیرایی از زائران پاکستانی آماده می‌شود

  سیستان و بلوجستان- تنها راه ارتباطی پاکستان به حوزه آسیای میانه، اروپا و نیز کشور عراق و کربلای معلی به‌عنوان قلب زمین است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه این استان به روی زوار پاکستانی برای تشرف به عتبات عالیات بازشده است لذا زوار پاکستانی درراه رسیدن به سر مقصد معشوق پا بر خاک این استان گذاشته و گاه شبی را در زائرسراهای میرجاوه و زاهدان سپری می‌کنند.

 • ارگ کریمخان زند ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۳

  دوستداران آثار باستانی خواستار برخورد با متجاوزان شدند

  «ارگ کریم خان» جولانگاه مردان عنکبوتی/ارگ شب ها تنها است

  شیراز- آخرین روز های مرداد ماه امسال اگر برای بسیاری از گردشگران و توریست ها در شهر شیراز خاطرات شیرینی را به همراه داشته است اما برای دوستداران و حافظان میراث فرهنگی به دلیل عکس های منتشره ر فضای مجازی مبنی بر تعرض به ارگ کریم خان خاطرات خوبی را به همراه نداشت.

 • بازار قم ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۱:۳۲

  باوجود هشدارهای مکرر مسئولان

  سایه ناامنی بر سقف بازار قم سنگینی می‌کند

  قم- آتش‌سوزی گسترده‌ای که اخیراً در کاروانسرای «ملاحسین» بازار کهنه شهر قم به وقوع پیوست و منجر به مصدومیت ۷ آتش‌نشان شد، این نکته را هشدار داد که با توجه به سازه آن، کاروانسرا دیگر به‌هیچ‌عنوان ایمن نیست و خطر، جان کسبه و کارگران این مکان را تهدید می‌کند.

 • زغال سنگ ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۱:۱۶

  به دلیل تعویق افتادن حقوق و بیمه کارگران

  حل مشکلات زغال‌سنگ کرمان تدبیر دولتمردان را می‌طلبد

  کرمان- شرکت زغال‌سنگ استان کرمان اقتصاد شهرهای بزرگی هم چون کرمان، زرند، کوهبنان و راور را تحت پوشش دارد و خانواده‌های بسیاری معیشت آن‌ها با این معادن گره‌خورده است که این روزها تعداد زیادی از آن‌ها در انتظار بازنشستگی هستند.

 •  ایستگاه قطار سریع‌السیر تهران - اصفهان  ۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۹

  با راه‌اندازی نخستین قطار سریع‌السیر در کشور محقق می شود

  پیمودن مسیر تهران- اصفهان با سرعت ۳۰۰ کیلومتر/گردشگران شتاب می گیرند

  اصفهان- راه‌آهن سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان به‌عنوان نخستین و بزرگ‌ترین راه‌آهن پرسرعت کشور به طول ۴۱۰ کیلومتر در زمره پروژه‌هایی است که قرار بود قبل از انقلاب راه‌اندازی شود و حال دوباره دولتمردان در تلاش هستند تا این پروژه را به ثمر برسانند.

 • مدارس کپری سیستان وبلوچستان ۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۶

  با وجود عزم دولتمردان برای حذف مدارس خشتی و گلی

  مدارس کپری در سیستان و بلوچستان باقی می مانند

  زاهدان- مدارس کپری و هم چنین کلاس های خشت و گلی و فرسوده ظاهرا با سیستم آموزشی این استان گره خورده است و این گره کور به نظر می رسد هنوز قابل بازگشایی نیست چنان که دولت قرار است به جز سیستان و بلوچستان تمام کلاس های کپری و خشت گلی کشور را جمع آوری کند.

 • دستگاه ام آر آی ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۵:۳۴

  به دلیل اختلاف بخش خصوصی با دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد

  پای دادستان یاسوج به مرکز تصویر برداری پزشکی باز شد/دود اختلاف ها به چشم مردم می رود

  یاسوج- شهرستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تا دو دهه پیش از داشتن دستگاه تصویر برداری پزشکی یا همان «ام.آر.آی» محروم بود و لذا بسیاری از بیماران برای عکس‌برداری مجبور بودند که به سایر استان‌های هم‌جوار سفر کنند تا اینکه این آرزوی دیرینه در سال ۱۳۸۶ به منصه ظهور رسید اما مدتی است که به دلیل اختلافات بخش خصوصی و دولتی ارایه این خدمت به مشکل برخورده است.

 • آفرود ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۰

  تفریح از جنس تخریب

  خودرو های آفرودی چهره البرز را می خراشد

  البرز- استان البرز با برخورداری از عرصه های مناسب طبیعی به خصوص در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی و طالقان همه ساله شاهد برگزاری مسابقات غیر رسمی آفرود سواری در این استان است که بخشی از پوشش گیاهی استان زیر چرخ خودروها از بین می رود.

 • شتر ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۰

  ذخیره ژنتیکی که باید از آن محافظت کرد

  اردبیل قطب پرورش شتر دوکوهانه در ایران

  اردبیل- نام شتر و پرورش این حیوان ناخودآگاه اراضی و استان‌هایی از کشور را به ذهن تداعی می‌کند که آب و هوایی خشک و کویری دارند اما اگر بگوییم که استان اردبیل باآن‌همه زیبایی‌های طبیعی و کوه‌های سر به فلک کشیده مهد پرورش یکی از گونه‌های کمیاب شتر ازجمله شتر دوکوهانه است شاید موجب تحیر برخی خوانندگان شود.

 • نخل ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۶:۰۶

  نخل ها ایستاده می میرند

  «ام الشجر» در حصار مصیبت ها

  خوزستان- تا بوده در تاریخ نام نخل جنوب ایران و خوزستان را به یاد می آورد درختی که محلی ها برایش احترام ویژه قائلند و آن را نماد روزی و برکت می دانند، قدیم‌تر دارندگان باغ های نخل از افراد اسم و رسم دار شهر و روستا به شمار می‌رفتند و نخلستان هویت آنها بود امروز باغ های نخل گرانتر شده و نخل ها کمیاب تر اما نخل دارها دیگر از اسم و رسم سابق را ندارند.

 • گرگان ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۱

  باوجود اصرار رسانه‌ها و برخی اعضای شورای شهر

  پاداش مدیران شهرداری گرگان در هاله‌ای از ابهام است/خودداری از انتشار فهرست پاداش بگیران

  گرگان- هرچند بر اساس مصوبات شهرداری مکلف به انتشار و ارائه ماهانه لیست پرداخت پاداش‌ها است اما باگذشت ۵ ماه از سال همچنان این موضوع راکد مانده است و مسئولان شهرداری و شورای شهر از شفاف‌سازی در این رابطه خودداری می‌کنند.

 • موزه دفاع مقدس شیراز ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۱:۱۵

  ۱۹ سال گذشت

  باغ‌موزه دفاع مقدس شیراز پروژه‌ای که موزه شد

  فارس- تاکنون سخنان و شعارهای بسیاری پیرامون تأثیر و جایگاه گردشگری مجموعه باغ‌موزه دفاع مقدس فارس در کنار جاذبه‌های زیارتی و گردشگری از شاه‌چراغ (ع)، حافظ، سعدی و مجموعه تاریخی زند در جلسات مسئولان تبیین و تعریف‌شده است اما باوجوداین شعارها هنوز این موزه پس از ۱۹ سال به سرانجامی نرسیده است.

 • افت قمیت مرغ گوشتی ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۱:۰۳

  به دلیل امتناع از پذیرفتن قیمت ستاد تنظیم بازار

  مرغ تولید کنندگان چهار محال و بختیاری یک پا دارد

  شهرکرد-قیمت مرغ در بازارهای چهارمحال بختیاری باوجود نشست‌های متعدد و هم‌چنین وضع قانون ممنوعیت خروج مرغ در استان هنوز دارای التهاب بوده و بر سر قیمت تمام‌شده آن بین مسئولان و تولیدکنندگان هم چنان مناقشه وجود دارد.

 • تصاوير هوايي سيل در استان گلستان ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۰۹:۳۴

  حادثه‌ای که از تکرار آن باید جلوگیری کرد

  گلستان در حسرت مدیریت سیل

  گلستان- سیلاب فروردین‌ماه امسال با گستره تخریب بسیار در استان گلستان اولین بار نبود که این استان را مورد تاخت‌وتاز قرارداد بلکه وسعت تخریبی سیل بیستم مرداد سال ۱۳۸۰ نیز در شرق گلستان حدود ۵ هزار کیلومتر را در برگرفت و طبق اعلام سازمان ملل در اوت سال ۲۰۰۱ این سیل در آن سال، رتبه یک تلفات انسانی سیل در جهان را به خود اختصاص داد.

 • اردوی جهادی ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۱۱:۵۱

  تلاش برای خدمت‌رسانی در مناطق سیل‌زده گلستان

  سپاه هم چنان پای‌کار است

  گلستان- خسارت به ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی، آسیب به مزارع ، آسیب به زیرساخت‌های حمل‌ونقل، خسارت کلی ۱۰۰ واحد صنعتی و بیکاری حداقل سه هزار نفر، آسیب‌های واردشده به جمعیت عشایرتنها بخشی از خسارت های سیل در چند هفته ابتدایی امسال در استان گلستان بود که افزون بر ۷۱ درصد بودجه این استان را شامل می شود.

 • سیب درختی ۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۶

  نگرانی باغداران از کاهش صادرات

  کمبود «صنایع تبدیلی» آفت محصول سیب آذربایجان

  آذربایجان غربی- سالانه در هنگام فصل برداشت سیب‌درختی در استان آذربایجان غربی به دلیل مازاد بر مصرف در کنار جاده‌ها انباشته می‌شود که موجب بروز و نمایش جلوه‌های نامطلوبی از چهره کشاورزی در استان می‌گردد.

 • کهگیلویه و بویراحمد - هنرستان ورزش گچساران ۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۱۲:۱۱

  راه‌های صعب‌العبور سد راه خدمت‌رسانی

  روستاهای کهگیلویه و بویر احمد نیازمند تجمیع است

  کهگیلویه و بویر احمد- بر اساس آمارهای منتشره استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک هزار و ۶۴۳ روستای دارای سکنه است که به دلیل پراکندگی این خانوارها در دامنه زاگرس امکان خدمات‌رسانی به‌تمامی آن‌ها برای مسئولان کاری دشوار بوده و لذا از سطح امکانات تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر دارند.

 • تالاب میانگران ۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۱۲:۱۰

  به دلیل آلوده شدن براثر فاضلاب‌های خانگی

  پناهگاه حیات‌وحش «میانگران» بی‌پناه مانده است

  اهواز- تالاب «میانگران» یکی از دو تالاب شهرستان ایذه است که در سالیان نه‌چندان دور، علاوه بر ایفای نقش به‌عنوان زیستگاهی مناسب برای حیوانات، آبزیان و پرندگان مهاجر، قابلیت قایقرانی و ماهیگیری را برای ساکنین منطقه داشتند اما در حال حاضر وضعیت این تالاب به‌گونه‌ای است که مسئولان روستائیان را از نزدیک شدن به آن منع می‌کنند!

 • مدرسه غیر انتفاعی ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۶

  با اجرای «پروژه مهر» در استان مرکزی

  فضا برای دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی باز می‌شود

  مرکزی- با افزایش تعداد مدارس غیردولتی و البته کاهش نظارت‌ها مدارس غیرانتفاعی نیز از برخی استانداردها مانند فضای آموزشی استاندارد و فضاهای فیزیکی برای فعالیت دانش آموزان افول کرده و بسیاری از مدارس در استان مرکزی با حداقل فضا و کمتر از ۳۰ متر حیاط فعالیت خود را آغاز و یا ادامه دادند این در حالی است که بنا بر مصوبه شورای آموزش‌وپرورش مدارس غیرانتفاعی باید حداقل ۱۲۰ متر فضای بازداشته باشند.

 • اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به محرومان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۷

  ۱۰۵۳ واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر ساخته شد

  محرومان سمنان زیر سقف مهربانی خیران

  سمنان-در همین زمانی که قیمت زمین و مصالح و به دنبال آن خانه و کاشانه سر به آسمان گذاشته و به نظر نمی رسد که دیگر یک خانواده کم بضاعت و آسیب پذیر بتواند سرپناهی برای خود دست و پا کند عده ای در قالب انجمن خیران مسکن ساز در استان های مختلف کشور سعی دارند تا این رویا را برای افراد کم بضاعت به تحقق برسانند.

 • معدن/سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۳

  به دلیل قرارگرفته بر روی کمربند معدنی جهان

  سیستان و بلوچستان روی گنج خوابیده است

  زاهدان- استان سیستان و بلوچستان به دلیل قرار گرفتن بر روی کمربند فلزی و معدنی جهان که از یوگسلاوی تا پاکستان ادامه دارد با برخورداری از ذخایر مس، کرومیت، منگنز، سرب و روی، قلع، تنگستن، طلا و کانسارهای غیرفلزی، دارای ظرفیت‌های کم‌نظیری در بخش معدن است.

 • تخریب باغ ویلاهای غیر مجاز ۱۳۹۸-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۰

  رد پای ادارات دولتی در تصرف اراضی ملی زنجان

  باغ ویلاهای غیر مجاز ریشه اراضی کشاورزی را می خشکانند

  زنجان- باغشهرها ازجمله پدیده‌های جدیدی است که در بسیاری از استان‌های کشور به‌ویژه در مناطق سرسبز مانند ویروس به جان طبیعت و اراضی دولتی افتاده است تا آنجا که بنا بر گفته دادستان زنجان ۹۰ هکتار از اراضی باغشهرها متعلق به دولت و اراضی ملی است.

 • احداث خانه بهداشت ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۵:۵۰

  در نشست شورای بهداشت قم مورد بحث قرار گرفت

  ارائه خدمات بهداشتی محور مناقشه فرماندارو دانشگاه علوم پزشکی

  قم- نخستین نشست شورای بهداشت شهرستان قم که صبح روز یکشنبه در سالن جلسات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد با طرح سوا لات و هم چنین انتقادات فرماندار قم از وضعیت خانه های بهداشت و مطالبات مردمی آغاز شد.

 • بیمارستان امام خمینی کرج ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۴:۲۹

  با از سر گیری ارایه خدمات

  بیمارستان امام خمینی (ره) کرج از کما خارج شد

  کرج- بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی (ره) کرج که در هسته مرکزی شهر کرج وظیفه مرهم گذاشتن بر زخم‌های شهروندان را بر عهده داشت چند سالی است که به دلیل بدهی زخم مشکلاتش سر باز زده است.

 • صنایع دستی بوشهر ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۳

  دست آفریده های هنرمندان بوشهر با دریا گره خورده است

  صنایع‌دستی فرصتی برای تولید ثروت و جلوگیری از مهاجرت

  بوشهر- اگر به بندر بوشهر سفرکرده باشید به دلیل بهره‌مندی از دریا به‌طور حتم با تنوع و فراوانی صنایع‌دستی وابسته به موجودات دریایی در این استان و در بازارهای محلی مواجه شدید که چشم‌نواز است.

 • صابون مراغه ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۸:۲۳

  سوغات های سنتی با تولیدات خارجی رقابت می کند

  صابون مراغه محصولی محلی با شهرت جهانی

  آذربایجان شرقی- درحالی‌که عکس بسیاری از فوتبالیست‌ها و سلبریتی ها برای فروش شامپو هرروز بر مقابل دیدگان ما بر روی تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر رژه می‌رود برخی از محصولات ایرانی که حتی شاید دیدن آن برای نسل جدید بیگانه باشد نه‌تنها مشتری خود را دارد بلکه با محصولات خارجی رقابت می‌کند.

 • مسکن مهر قوچان ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۲:۲۹

  در صورت تأمین اعتبار

  پرونده مسکن مهر کردستان با ۱۲۰ میلیارد ریال بسته می‌شود

  سنندج-با اعطای افزون بر ۳۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر به شهروندان استان کردستان شمارش معکوس برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر و بستن این پرونده در این استان ستان آغازشده است و بنا بر آمار منتشره تنها ۴۹۰۰ خانوار دیگر تا صاحب‌خانه شدن فاصله‌دارند.

 • پتروشیمی اسلام اباد غرب ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۰:۱۸

  راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی حلال مشکل بیکاری است

  پتروشیمی اسلام‌آباد غرب شاید وقتی دیگر

  کرمانشاه- هنگامی‌که ۱۰ سال پیش مقرر شد منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی اسلام‌آباد غرب احداث شود بارقه‌ای از امید در دل مردمان این منطقه به‌منظور ایجاد اشتغال و تحول در زندگی آن‌ها پدیدار شد اما باوجود گذشت سال‌ها از این تصمیم هنوز این وعده عملی نشده است.