همه‌ی خبرهای امروز
 • جزیره کیش دیروز ۱۵:۲۲

  دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد واکنش نشان داد

  واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها نقل فضای مجازی

  هرمزگان- از میان تمامی زوایای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین طی دو سال گذشته فقط این سؤال در میان افکار عمومی تقویت‌شده است که آیا جزیره کیش واقعاً واگذارشده است؟

 • گل ۱۳۹۹-۰۴-۱۷ ۱۰:۴۷

  تولید گران تمام می شود

  قصه گرانی؛ غصه کشاورزان دزفولی

  خوزستان- شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۹۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و شغل اغلب مردم این شهرستان به کشاورزی مرتبط است که این روزها به دلیل افزایش نهاده‌های تولید و هم‌چنین شیوع بیماری کرونا سایه سنگین رکود و گرانی بر شغل مردمان این شهرستان سایه انداخته است.

 • زاهدان ۱۳۹۹-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۶

  هشدار مسئولان در خصوص جدی گرفتن بیماری کویید ۱۹

  کرونا ۶۵ درصد تخت‌های سیستان و بلوچستان را اشغال کرد؛ کانون‌های روستایی با خدمات فاصله‌دارند

  زاهدان- کمبود امکانات بهداشتی درمانی در سیستان و بلوچستان یکی از واقعیت‌هایی است که به‌ویژه در مناطق روستایی غیرقابل‌انکار است و لذا با شیوع بیماری کرونا دغدغه نجات جان این افراد بیش از هر زمان دیگری برجسته است.

 • منطقه آزاد ۱۳۹۹-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۳

  در گفت و گو با قدس مطرح شد

  مازندران در یک قدمی منطقه آزاد

  ساری-نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آخرین روز های حیات خود با کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد در مازندران موافقت و سه نقطه استان مازندران شامل بندر امیرآباد، بندر فریدونکنار و بندر نوشهر را به عنوان منطقه آزاد تجاری، اقتصادی و سلامت و گردشگری معرفی کردند اما این آرزوی دیرینه مازندرانی ها بنا به دلایلی هنوز به مرحله تصویب نرسیده است.

 • معادن ۱۳۹۹-۰۴-۱۶ ۱۵:۲۱

  سوال مردم از مسئولان

  سهم یزد از رتبه دوم ذخایر معدنی کشور چیست؟

  یزد- استان یزد اگرچه بنا بر اعلام سازمان صنعت و معدن ۲.۲ میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی داشته و تولید ۵۱ درصد سنگ‌آهن کشور را نیز در اختیار دارد اما باوجوداین ذخایر غنی بنا بر گفته بسیاری از مسئولان این داشته‌ها سهمی در توسعه آن نداشته است.

 • مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان خراسان رضوی ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۵:۲۴

  در طی دو روز گذشته

  قیمت مرغ در کردستان پر کشید؛ جای نظارت خالی است

  سنندج- در طی سه ماه گذشته بازار مرغ در کردستان فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است که این‌همه التهابات و نوسان قیمتی برای مصرف‌کنندگانی که استانشان یکی از قطب های تولید مرغ محسوب می شود غیرقابل‌باور است.

 • تخم مرغ ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۳:۴۵

  در استان سمنان

  ارز دولتی بهانه‌ای برای گران‌فروشی مواد پروتئینی؛ فرمانداران موظف به دخالت شدند

  سمنان- مرغداران استان سمنان امروز با مصائب فراوانی روبرو هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گرانی نهاده‌های طیور و فقدان بازار برای فروش تولیداتشان اشاره کرد.

 • فک خزری ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۳:۳۴

  تور های صیادان بلای جان فک های خزری شده است

  گیلان- سال گذشته با پیدا شدن لاشه دو فک خزری در سواحل خزر بسیاری از کاربران فضای مجازی و دوستداران محیط زیست با سر و صدا راه انداختن پیرامون این موضوع تلاش کردند تا نظر مسئولان را به خظر انقراض این حیوان کمیاب جلب کنند.

 • هفت تپه ۱۳۹۹-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۷

  به دلیل یک تصمیم نادرست

  خصوصی سازی کام نیشکر هفت تپه را تلخ کرد؛ کارگران چشم انتظار دریافت مطالبات

  اهواز- تجمعات اعتراض آمیز در راستای دریافت حقوق به تعویق مانده و دفترچه های بی اعتبار تامین اجتماعی تنها مشکلات ظاهری کارگران نیشکر هفت تپه خورستان است.

 • زندان تبریز ۱۳۹۹-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۱

  پروژه ۲۳ ساله انتقال ندامتگاه به نتیجه نرسید

  زندان تبریز دربند نقل‌وانتقال

  تبریز- طرح انتقال زندان مرکزی تبریز به خارج از محدوده شهر ازجمله مطالبات جدی و به‌حق شهروندان این کلان‌شهر است که باوجود قول‌های متعدد اما بیش از دو ده است که همچنان بی‌پاسخ باقی‌مانده است.

 • لنچ ۱۳۹۹-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۹

  کالای ملوانی تهدید یا فرصت؟ سفره معیشت ملوانان کوچک شده است

  بندرعباس: کالای ملوانی و یا همان ته لنچی از دیرباز تاکنون سفره کمک معیشتی برای ملوانان و لنچ داران جنوب گسترانیده که بنا به مقتضیات مختلف دستخوش تغییر و اعمال قوانین بازدارنده شده است.

 • پسته - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۳

  به دلیل وجود موانع بر سر راه صادرات

  پسته کرمان خندان نیست

  کرمان- از همان روزی که بیماری کرونا در دی‌ماه سال گذشته بر روی کشور سایه انداخت خنده نیز از لبان کسبه و به‌ویژه محصول استراتژیک استان کرمان و پسته رخت بر بست.

 • کمبود آب ۱۳۹۹-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۰

  به دلیل کمبود آب

  خلخال تشنه مدیرت منابع آبی است

  اردبیل- خشک‌سالی‌های مستمر در چندین سال گذشته عرصه را برای ساکنان شهری و روستایی خلخال در استان اردبیل تنگ کرده است و باوجود تلاش مسئولان برای تأمین نیازهای آب اما هم چنان مردمان این شهرستان با کمبود آب مواجه هستند.

 • مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز ۱۳۹۹-۰۴-۱۰ ۱۱:۳۵

  پس از گذشت ۱۹ سال

  خط یک قطار شهری تبریز به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود

  تبریز- رشد و توسعه شهری، ترافیک و حجم بالای مسافرت‌های درون‌شهری در تبریز ضرورت استفاده از سیستم حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری را برای کاهش مشکلات ترافیکی این شهر نمایان ساخت، بنابراین موضوع مطالعه و احداث قطار شهری این کلان‌شهر در دی‌ماه سال ۱۳۶۹ در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

 • اتباع بیگانه ۱۳۹۹-۰۴-۱۰ ۱۱:۳۵

  به دلیل وجود مشکلات ریز و درشت

  وضعیت اتباع بیگانه در یزد سر و سامان می خواهد

  یزد- اتباع بیگانه در استان‌های مجاور سیستان و بلوچستان به‌ویژه استان یزد به‌واسطه تعدد و تکثر کارگاه‌های صنعتی و نیز اراضی کشاورزی به کار وزندگی اشتغال دارند که این موضوع علاوه بر مزیت‌ها دچار آسیب‌هایی نیز شده است.

 • بیدستان ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۴

  اراضی الوند هم چنان در کش‌وقوس دریافت سند؛ مشکل اراضی اوقافی حل می‌شود

  قزوین- شهر صنعتی البرز به‌عنوان یکی از شهرهای صنعتی بزرگ در کشور قرار دارد و به دلیل صنعتی بودن و وجود کارخانه‌های متعدد به‌عنوان شهری کارگر نشین و البته مهاجرپذیر به شمار می‌رود.

 • مرغ و مرغداری ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  خبری از نرخ مرغ تنظیم بازار در خراسان شمالی نیست/ افزایش هزینه‌ها و کاهش جوجه ریزی

  خراسان شمالی-چند روزی است که در بازار خراسان شمالی قیمت مرغ افزایش چشم‌گیری پیداکرده است بطوری که تا کیلویی ۱۹ هزار تومان هم رسید و رکورد چندساله خود را شکست که این افزایش قیمت باعث واکنش‌های فراوانی از سوی مردم شد زیرا موجب حذف تدریجی این ماده پروتئینی از سبد غذایی آنان شد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۲:۲۸

  کرونا در خوزستان کمرنگ نشده است؛ وضعیت قرمز ادامه دارد

  اهواز- خوزستان در بحث شیوع بیماری کرونا از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرارگرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش‌یافته است.

 • بوشهر ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۸

  واکاوی مشکلات بوشهر از زبان نمایندگان مردم

  بیکاری و بی‌آبی اولویت‌های استان بوشهر است

  بوشهر- اگرچه مسئولان استان بوشهر از موفقیت‌های دولتمردان در خصوص کاهش نرخ بیکاری و به کمتر از ۱۰ درصد خب می دهند اما از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که بهمن ماه سال گذشته به این استان سفر کرد و اعلام کرد «وجود چهره خشن فقر و بیکاری در کنار تأسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به‌حق است» می توان به نخستین خواسته مردم این استان پی برد.

 • کشاورزی ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۱:۴۵

  به دلیل تبعات ناشی از کرونا و وضعیت نابسامان اقتصادی

  چشم کشاورزان جنوب کرمان به حمایت‌های دولتی دوخته‌شده است

  کرمان- جنوب کرمان قطب کشاورزی کشور و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی است اما شیوع ویروس کرونا و به‌تبع آن بسته شدن مرزها موجب شد تا دلال‌ها محصول کشاورزی مردم را باقیمت ناچیزی خریداری کنند که همین امر باعث متضرر شدن کشاورزان شد.

 • شهید نامجو ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۸

  دل گویه های همسر شهید مدافع وطن با قدس آنلاین:

  خانواده شهدا هم بیکار می‌مانند؛ سهمیه‌ و حقوق نجومی در کار نیست

  زاهدان- «گدارناهوک» نام یک پاسگاه مرزی در جنوب سیستان و بلوچستان است که وهم گروهک تروریستی «جندالشیطان» به سرکردگی عبدالمالک ریگی نخستین بار اینجا به جان ایرانی‌ها افتاد.

 • آتش سوزی مراتع شهر بابک ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۷

  آتش‌سوزی‌های کهگیلویه و بویراحمد عمدی یا سهوی است؟ادامه سریالی آتش‌سوزی‌ها

  یاسوج- ۸۷ درصد مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد و با توجه به اینکه آتش‌سوزی در جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت زنجیره‌وار ادامه داشته لذا حالا عمدی بودن این آتش‌افروزی‌ها باهدف نامعلوم بیش از هرزمانی مردم و مسئولان را به گمانه‌زنی و واکاوی واداشته است.

 • شیراز ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۴

  شیراز درخاموشی فرورفت/زنگ هشدار برای صرفه‌جویی به صدا درآمد

  شیراز- با قطع برق و خاموشی شیراز در آخرین روز هفته گذشته عملاً و به‌طورجدی زنگ صرفه‌جویی برای مردم این شهر و از طرفی مسئولان به صدا درآمد.

 • آب آشامیدنی ۱۳۹۹-۰۴-۰۶ ۱۳:۲۷

  سفره های زیر زمینی هنوز خالی است

  آبگیری سدها و خوش‌بینی مصرف آب در هرمزگان؛ آب را گل نکنیم

  بندرعباس: امسال با بارش‌های خوبی که حادث شد سدهای استقلال میناب، سد شمیل و نیان و سد جگین جاسک از سدهای بزرگ هرمزگان سرریز شدند اما این موضوع به این معنی نیست که مشکل کم‌آبی استان هرمزگان برطرف شده است.

 • نرماب ۱۳۹۹-۰۴-۰۵ ۰۸:۵۴

  پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی

  مشکلات روستائیان سد نرماب ختم به خیر شد؛ امید به زندگی ساکنان پشت سد پمپاژ شد

  گلستان- روستای «جنگلده بالا» یکی از روستاهای واقع در کاسه سد «نرماب» است که به دلیل عملیات آبگیری سد نیازمند جابجایی است ولی ۱۱ سال از بلاتکلیفی ساکنان آن می گذرد.

 • قلیان ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۲:۴۰

  تیشه برریشه تنها فسیل زنده دنیا

  «سرخدار» سرسبز می‌دهد به باد؛ یاقوت جنگل‌های شمال زینت قهوه‌خانه‌ها می‌شود

  گلستان- درخت سرخدار در مازندران به‌عنوان یک‌گونه فسیل زنده حساب می‌شود و لذا تلاش مردم برای حفاظت از سرخدارها باعث شده تا سازمان میراث فرهنگی برای حفظ ذخایر ژنتیکی سال گذشته این درختان را در فهرست آثار ملی به ثبت برساند.

 • مراتع ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۰:۰۳

  چرای دام چالش مراتع آذربایجان غربی؛دامداران ناراضی هستند

  ارومیه- اگرچه نام استان آذربایجان غربی در ذهن بسیاری از مردم ایران با سرسبزی و طراوت و هم‌چنین مراتع پر آب‌وعلف گره‌خورده است اما واقعیت این است که این استان نیز مانند سایر استان‌ها سال‌هاست که باکم آبی دست‌وپنجه نرم کرده و در این راستا بهره‌برداران را با مشکلاتی بسیاری روبرو کرده است.

 • بازار مسکن ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۳

  به دلیل افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم

  ۳۳درصد زنجانی‌ها مستأجرند؛ طرح مسکن ملی مشکلی را حل نمی‌کند

  زنجان- وقتی صحبت از نرخ تورم به میان می‌آید، افراد در بخش کالا و خدمات به دنبال جلوگیری از ریزش سرمایه هستند و لذا بازار مسکن نیز از این شرایط تأثیر می‌پذیرد و بخشی از گرانی‌ها مسکن را باید به این موضوع ربط داد.

 • گیاهان دارویی ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ ۱۰:۳۳

  خراسان جنوبی مهد داروهای گیاهی

  گیاهان دارویی ثروت سبزی که در دل کویر رهاشده است

  بیرجند- گیاهان دارویی را می‌توان در زمره ثروت سبزی در دل کویر دانست که متأسفانه به دلایل مختلف ازجمله کمبود بودجه و بی‌توجهی به طرح‌های برداشت و فراوری بدون هیچ منفعتی در بیابان رهاشده است.

 • مرغداری ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ ۱۰:۳۰

  رویای خودکفایی تولید مرغ در سیستان و بلوچستان؛ چرخ تولید کند می چرخد

  زاهدان-مرغداری ها یکی از زیر بخش‌های تولید در بخش کشاورزی است و باوجوداینکه مسئولان عنوان می‌کنند که در راستای حمایت از تولیدکنندگان گوشت مرغ در تأمین نهاده‌های تولید هیچ‌گونه مشکلی نیست اما واقعیت این است که تأمین نهاده‌های طیور در استان‌ها با مشکل جدی و بازار سیاه روبروست و از همین رو کاهش فروش مرغ و سختی تأمین نهاده موجب تعطیلی تدریجی واحدهای تولیدی شده است.