همه‌ی خبرهای امروز
 • ارسباران ۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۷

  در آستانه فرا رسیدن گرما

  «ارسباران» از کمبود تجهیزات اطفای حریق می سوزد/ضرورت آمادگی برای آتش‌سوزی‌های احتمالی

  تبریز- همه‌ساله با شروع فصل گرما، آتش‌سوزی‌هایی در جنگل‌ها و مراتع استان رخ می‌دهد که سبب خسارات مالی و زیست‌محیطی فراوانی می‌شود و در همین راستا متأسفانه سال گذشته جنگل‌های ارسباران دچار آتش‌سوزی وسیعی شد که بیش از یک هفته ادامه داشت.

 • پرورش شتر ۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۶

  پرورش شتر مرهمی بر اقتصاد عشایر آذبایجان شرقی

  تبریز- شتر دوکوهانه به‌عنوان گونه‌ای منحصربه‌فرد و یک نژاد کمیاب که از زمان‌های دور توسط عشایر در آذربایجان شرقی و شهرستان به دلیل ویژگی‌های بارز ازجمله مقاوم به سرمای آذربایجان، قدرت راهپیمایی در مناطق کوهستانی به‌عنوان حیوانی بارکش در کوچ ایلات مورداستفاده قرار می‌گرفت.

 • کرایه تاکسی ۱۳۹۹-۰۲-۲۲ ۱۴:۳۷

  افزایش غیر منتظره نرخ تاکسی در تبریز/تاوان تصمیمات ستاد کرونا را مردم باید پرداخت کنند

  تبریز- با تصویب شورای اسلامی شهر تبریز و در اتفاقی غیرمنتظره درحالی‌که تمامی مسئولان در تلاش برای کنترل قیمت‌ها هستند اما کرایه نرخ تاکسی در این شهر تا سقف ۳۱ درصد افزایش یافت.

 • فرش ۱۳۹۹-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۴

  به دلیل سایه اندازی کرونا بر بازار گره مشکلات فرش‌بافان کورتر شد

  رخنه «رکود» در تاروپود فرش تبریز/صادرات فرش سیر نزولی دارد

  تبریز- صحبت از تبریز که می‌شود نقش و طرح فرش دستباف آن نزد اذهان تمامی هنرمندان ایرانی و خارجی پر رنگ می شود اما متأسفانه این روزها کرونا با سایر مشکلاتی که از گذشته بر سر راه فرش‌بافان بوده گره مشکلات این صنعت را کورتر کرده است.

 • بزرگراه کربلا ۱۳۹۹-۰۲-۰۲ ۱۰:۴۱

  پس از گذشت ۱۰ سال

  بزرگراه سهند- تبریز اتوبان وعده‌ها/مراسم افتتاح یک سال دیگر تمدید شد

  تبریز- شهر جدید سهند یکی از شهرهای جدید آذربایجان شرقی به شمار می‌رود که در ناحیه شمال غربی شهرستان اسکو واقع‌شده‌ و جمعیتی بالغ‌بر ۸۰ هزار نفر دارد، سهند هجدهمین شهر پرجمعیت استان به‌حساب می‌آید و هدف از احداث این شهر اسکان دادن سرریز جمعیت کلان‌شهر تبریز بود که با استقبال گسترده مردم این کلان‌شهر نیز روبه‌رو شد.

 • سرویس مدرسه ۱۳۹۹-۰۲-۰۱ ۱۱:۲۴

  اولیاء دانش آموزان در آذربایجان شرقی:

  تکلیف هزینه‌های پرداخت‌شده و سرویس‌های انجام‌نشده چه می‌شود؟

  تبریز- شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس حالا موجب شده تا بسیاری از اولیای دانش آموزان به‌ویژه دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی هزینه شهریه و هم‌چنین سرویس‌های دانش‌آموزی را که قبل از سال پرداخت کرده و سرویسی دریافت نکردند از مدارس طلب کنند.

 • زباله بیمارستانی ۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۱۴:۵۲

  ابراز نگرانی برخی از شهروندان در شرایط کنونی

  با زباله های بیماران کرونایی چه باید کرد؟پسماند های بیمارستانی چه می شود؟

  تبریز- در شرلیط فعلی بسیاری از افراد که به ویروس کرونا مبتلا شدند الزامی برای بستری در بیمارستان نداشته و لذا دوره نقاهت خود را در خانه می گذرانند از همین رو پسماند های این افراد و یا پسماند های بیمارستانی به لحظ آلودگی باید با شرایط ویژه ای جمع آوری و دفع شود، موضوعی که بسیاری از شهروندان در این خصوص ابراز نگرانی می کنند.

 • جهش تولید ۱۳۹۹-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۸

  مسئولان و متولیان صنعت آذربایجان شرقی عنوان کردند

  جهش تولید نیازمند حمایت و بسترسازی است/تولید بدون دغدغه فراهم نشده است

  تبریز- به‌ تصریح رهبر انقلاب، تولید ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است اقتصادی که متکی بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی است ضمن به ارمغان آوردن رفاه و رفع مشکلات معیشتی مردم، باعث جلوگیری از خسارت‌آفرینی‌های دشمنان و ضربات‌شان بر پیکره‌ اقتصاد ملی می‌شود.

 • کارگران ۱۳۹۹-۰۱-۱۹ ۰۹:۲۸

  به دلیل بیکاری حادث شده ناشی از بیماری کرونا

  چشم کارگران به تدابیر حمایتی دولت دوخته شده است

  تبریز- این روزها بازار تعطیل است و بسیاری از کسبه خانه نشین شدند اما آنچه که در این دوران بیش از همه موجب رنجش برخی خانواده ها شده وضعیت کارگرانی است که به دلیل شرایط بد اقتصادی از کار بیکار شدند و یا به واسطه ایجاد محدودیت های تردد نمی توانند به کار روزمزد خود ادامه دهند.

 • راهنمایی و رانندگی ۱۳۹۹-۰۱-۱۰ ۱۱:۴۶

  ورود و خروج به آذربایجان شرقی ممنوع شد/ارتش به میدان آمد

  تبریز- فرمانده پادگان امام رضا (ع) از کنترل مبادی ورودی و خروجی آذربایجان‌شرقی از سوی یگان‌های ارتش مستقر در این پادگان خبرداد.

 • تبریز - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۱-۰۳ ۱۴:۵۴

  کرونا شیوه گردشگری را تغییر داد

  گشت و گذار مجازی در آذربایجان شرقی/ با ۲۰۰ مسیر گردشگری آشنا شوید

  تبریز- متاسفانه امسال با شیوع ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی تمامی فعالیت‌های فیزیکی حوزه گردشگری به تعطیلی کشیده شده است و البته موجب پا گرفتن گردشگری مجازی در این استان شده است.

 • بخش بیماران کرونا بیمارستان فرقانی- قم ۱۳۹۸-۱۲-۱۱ ۱۷:۰۶

  کرونا جان سه نفر در آذربایجان شرقی را گرفت

  نماینده مردم شبستر مبتلا شد/آمار مبتلایان تبریز واقعی نیست

  تبریز- تاکنون آزمایش کرونای ۱۵ نفر در آذربایجان شرقی مثبت اعلام‌شده و سه نفر نیز جان خود را ازدست‌داده است اما در این رابطه برخی از مسئولان ازجمله رئیس شورای اسلامی تبریز و رئیس بیمارستان ولیعصر اعتقاددارند که آمار مبتلایان دقیق نیست چراکه کیت تشخیص به‌اندازه کافی وجود ندارد.!