همه‌ی خبرهای امروز
 • مرز مهران ۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۱۳:۲۰

  با توجه به تجارب امسال باید مد نظر قرار گیرد

  «ایلام» و نیازهای اربعین در سال آینده /ضرورت ایجاد زیرساخت‌های دائمی

  ایلام- اربعین امسال هرچند نسبت به سال‌های گذشته به دلیل تجارب مسئولان بانظم قابل‌توجهی و هم‌چنین ارائه خدمات لازم همراه بود اما هم چنان کمبود هایی را نیز در حوزه زیرساخت ها به همراه دارد که می‌بایست برای مراسم سال آینده که در فصل گرما نیز برگزار می‌شود نسبت به تقویت و رفع مشکلات از حالا برنامه ریزی کرد.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۱۰:۵۰

  در تکاپوی استقبال از موج دوم بازگشت زائران

  مدارس ایلام میزبان زائران /شیوع بیماری شایعه است

  ایلام- درحالی‌که مراسم اربعین پایان‌یافته و بازگشت زائران به میهن اسلامی طی دو روز گذشته شدت گرفته است اما ارائه خدمات نه‌تنها کاهش نیافته بلکه با شدت و جدیت بیشتری از طرف مسئولان و در مرز مهران دنبال می‌شود.

 • ترافیک در مرز مهران ۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۱۰:۴۹

  بیش از سه میلیون و ۳۸۸ هزار نفر از مرز مهران خارج‌شدند

  مهران در ترافیک اربعین/ تردد خودروها رکورد زد

  ایلام- بنا بر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشتند لذا حضور میلیونی و تردد پرشور عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از این مرز بین‌المللی موجب شد تا این استان به دلیل ازدحام بیش از خودروها و زائران با اعمال محدودیت‌های ترافیکی همراه شود.

 • زائران ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۳:۵۴

  موج بازگشت به کشور مهران را فراگرفت

  ایلام غرق در ازدحام زائران/اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی

  ایلام- برگشت زائران از مرز مهران درحالی‌که هنوز بسیاری از زائران قصد عزیمت به کربلا رادارند موجب ازدحام زاید الوصفی در مرز مهران و جاده‌های مواصلاتی استان ایلام شده است.

 • بازگشت زائران ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۵:۰۲

  درحالی‌که هنوز روند رفت به عتبات عالیات ادامه دارد

  سیل عاشقان درراه بازگشت به میهن اسلامی/تأمین روزانه یک‌میلیون وعده غذایی

  ایلام- مراسم بزرگ‌ترین راه‌پیمایی جهان اسلام امسال از هر نظر متفاوت با همیشه بود و به دلیل افزایش سه برابری جمعیت نسبت به سال‌های قبل تمامی موکب‌ها و حتی طرف عراقی را غافلگیر و معادلات آن‌ها را بر هم‌ریخت.

 • تنبیه بدنی ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۵:۱۰

  خبر تنبیه بدنی دانش آموز ایلامی از شایعه تا واقعیت

  ایلام- به تازگی خبری در فضای مجازی استان ایلام مبنی بر ضرب و شتم یک دانش آموز مقطع سوم راهنمایی در یکی از مدارس زرنه از توابع شهرستان ایوان توسط معلم منتشر شده است.

 • ترافیک در مرز مهران ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۳:۴۲

  قدس آنلاین از وضعیت زائران در مرز ایلام گزارش می دهد

  «مهران» غرق در انبوه زائران اربعین/ترافیک در ایلام سنگین تر شد

  ایلام- امسال مرز مهران با استقبال کم نظیری روبرو شده به گونه ای که در آخرین روز هفته گذشته خروج زائران از این مرز در مقایسه با سال های گذشته رکورد زد و از میزان ۲۳۸ هزار نفر در روز نیز گذشت.

 • مدارس استثنایی ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  دیوار کوتاه دانش آموزان استثنایی در ایلام/مدرسه سعادت به نام بچه های استثنایی به کام دیگران

  ایلام- مدرسه سعادت یکی از واحد های آموزشی در ایلام است که با کمک بانک رفاه و با هدف آموزش دانش آموزان استثنایی در این استان بنا شد اما این مدرسه از زمان تاسیس در سال ۹۴ تاکنون هنوز هیچ دانش آموز استثنایی را در خود ندیده است!

 • زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی مهران ۱۳۹۸-۰۷-۰۸ ۱۲:۲۸

  دستگاه‌های خدمت رسان پای‌کار هستند

  ایلام در تب‌وتاب پذیرایی از زائران اربعین/پیش بینی حضور ۵ میلیونی عاشقان حسینی در مراسم اربعین

  ایلام- رفت‌وآمد بسیاری از مسئولان بلندپایه دولت و نظام این روزها به مرز مهران خود گواه اهمیت برپایی بزرگ‌ترین راهپیمایی عظیم جهان است که در راستای ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی به‌منظور تسهیل در تردد زائران هرروز افراد بیشتری را به‌پای کار می‌کشد.

 • کشتارگاه طيور ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۵

  به دلیل ضعف در کشتار صنعتی

  تولیدکنندگان مرغ ایلام در صف کشتارگاه/تولید بیش از مصرف درد سرساز شده است

  ایلام-هر چند که با تثبیت حدودی قیمت‌ها کمی از التهاب بازار گوشت سفید ازجمله مرغ کاسته شده است اما کمبود مرغ و یا نحوه عرضه به‌گونه‌ای دیگر در استان ایلام خودنمایی می‌کند.

 • بیمارستان 376 تختخوابی ایلام ۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۱۶:۰۱

  به منظور تکمیل و بهره برداری از بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی

  بهداشت و درمان ایلام مرهمی از جنس اعتبار می خواهد

  ایلام-خرداد ماه امسال وقتی قائم‌مقام وزیر بهداشت در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام درمان بیماران ایلام در خارج از استان را ناخوشایند خواند و از آمار ۹۰ درصدی خروج بیماران از این استان برای درمان به سایر استان‌های کشور خبر داد دیگر هیچ مدیری نتوانست این واقعیت را کتمان کند.

 • ایلام ۱۳۹۸-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۹

  نبض توسعه در ایلام نیازمند شتاب دهی است

  چرا ایلام از توسعه بازماند؟

  ایلام-پژوهشگران بر این باورند که نادیده گرفتن بخش قابل‌توجهی از مناطق کشور در برنامه‌های توسعه باعث شد تا این مناطق ازنظر شاخص‌های کلان و ازجمله شاخص‌های اقتصادی از دیگر مناطق عقب بمانند. این موضوع باعث شده که امروزه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های موجود در پهنه جغرافیای توسعه ملی و منطقه‌ای، تفاوت در شاخص‌های کلان اقتصادی، بخصوص متوسط درآمد سرانه استان‌ها باشد.

 • ایلام ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۸

  برای تسهیل تردد میلیونی زائران

  محور ایلام-مهران توجه ملی می خواهد/یک گام مانده تا بهره برداری

  ایلام- هرچند که قرار بود پروژه چهار بانده کردن محور ایلام-مهران اربعین سال گذشته به پایان برسد اما شرایط اعتبارات این طرح را تا امسال عقب انداخت و در حال حاضر نیز بیم آن می‌رود که این محور تا اربعین امسال نیز به بهره برداری نرسد!

 • پایانه مرزی ایلام ۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۱۵:۵۴

  به دلیل دریافت تعرفه های غیر متعارف

  نظارت بر تاکسی های پایانه مرزی ایلام ضروری است/تعیین ضرب الاجل توسط دادستان

  ایلام- با وجود اینکه خودرو های عمومی با رنگ و پلاک مشخص و با راننده هایی گزینش شده به انضمام قوانین تاکسی رانی در هر شهر و پایانه ای فعالیت دارند اما در مرز مهران مدتی است که این قوانین جای خود را به مناقشه بین مسافران و مسافرکش ها و حتی تاکسی ها مبدل شده است.