همه‌ی خبرهای امروز
 • پارک بلوط ۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۵

  دغدغه آتش‌سوزی جنگل‌ها در غرب کشور بالا گرفت

  مراتع چهارمحال و بختیاری خوابیده بر روی بشکه باروت/دست محیط‌بانان خالی است

  شهرکرد- بارش‌های فروردین و اردیبهشت امسال سبب رشد مطلوب علوفه در مراتع و رویشگاه‌های جنگلی شده است و لذا در حال حاضر، گرم شدن هوا و خشک شدن علوفه‌ها انبار باروتی در جنگل‌ها و مراتع ایجاد کرده، انباری که یک جرقه کوچ برای انفجار آن کافی است.

 • سرخون ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۵

  نشت نفت مزارع پرورش ماهی را به تعطیلی کشاند

  دل مردم «سرخون» از آلودگی‌های نفتی خون است

  شهرکرد- آلودگی نفتی منطقه سرخون باوجوداینکه تاکنون جان میلیون‌ها قطعه ماهی و دام‌های محلی را گرفته و بسیاری از منابع آبی شرب و زمین‌های کشاورزی را از دور استفاده خارج کرده است اما هنوز اقدام عاجلی برای رفع این آلودگی‌ها نشده و مسئولان شرکت نفت ادعا می‌کنند آلودگی‌ها بسیار جزئی است!

 •  امتحانات نهایی ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۶:۴۶

  قدس‌آنلاین گزارش می‎دهد:

  وضعیت برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‎های چهارمحال و بختیاری

  شهرکرد- با شیوع ویروس کرونا در استان چهارمحال و بختیاری بسیاری از مشاغل و فعالیت‎ها آموزشی تعطیل شد.

 • کوهرنگ ۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۱:۴۵

  بارش ها در چهار محال و بختیاری کاهش دارد

  بام ایران تشنه مدیریت آب

  شهرکرد- بارش‌های بهار امسال در استان چهارمحال و بختیاری احتمالاً این تصور را در میان عموم مردم ایجاد کرده است که هیچ مشکل آبی وجود نخواهد داشت و احتمالاً تمام سفره‌های زیرزمینی از رحمت الهی تغذیه‌شده است اما وقتی پای صحبت کارشناسان می‌نشینیم سخنان آن‌ها خط بطلان بر روی باورهای ما می‌کشد.

 • بهشت آباد ۱۳۹۹-۰۱-۲۸ ۰۹:۵۵

  قدس‌آنلاین گزارش می‎دهد:

  طرح‌ انتقال آب «بهشت آباد» اقدامی درست یا نادرست؟

  شهرکرد_ در سالیان گذشته استان چهارمحال و بختیاری به عنوان استان آب و آتش شهرت داشت و ۱۰ درصد از آب کشور را تامین می‌‏کرد، اما امروزه با تغییر الگوی بارش‎ها و برداشت های بی رویه با افت شدید آب‏‌های زیر زمینی روبه رو بوده است.

 • شیر سنگی ۱۳۹۹-۰۱-۲۱ ۱۰:۳۸

  قدس‌آنلاین گزارش می‎دهد:

  تغییر یادواره‎های افتخار در سکوت مسئولان

  شهرکرد- شیر سنگی که در گویش بختیاری به آن «برد شیر» نیز گفته می‎شود یکی از یادواره‎هایی است که چند صد سال از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است اما در چند سال اخیر این شیر سنگی با تغییر چهره بسیار روبه رو بوده و با چهره جدید در حال ساخت و فروش می‏‌باشد.

 • کارگران ۱۳۹۹-۰۱-۱۷ ۱۲:۱۰

  قدس آنلاین گزارش می‏‌دهد:

  کارگران زیر فشار هزینه‏‌های زندگی

  شهرکرد- قشر کارگر یکی از اصلی‏‌ترین اقشاری است که در شرایط کرونایی در امرار و معاش زندگی‏شان دچار مشکل شده‎اند.

 • پلیس ۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۰۹:۴۰

  روز طبیعت امسال با کرونا گره خورده است

  تفرجگاه های چهارمحال و بختیاری در قرنطینه کامل

  شهرکرد- مردم چهار محال و بختیاری همه ساله در سیزدهم فروردین ماه با حضور در دامان طبیعت بخشی از آرزوهایشان را با گره زدن سبزه ها در این روز طلب می کردند اما امسال به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از بیماری کرونا متولیان بهداشتی توصیه می کنند تا برای حفظ سلامتی در خانه بمانیم و از این رو ورود به تمامی بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها ممنوع شده است.

 • بارش برف و باران ۱۳۹۹-۰۱-۰۳ ۱۴:۵۷

  در نخستین روزهای سال جدید

  برف و باران میهمان نوروزی چهار محال و بختیاری/تردد به کوهرنگ فقط با زنجیر چرخ

  شهرکرد- براساس اعلام هواشناسی چهارمحال و بختیاری، سامانه بارشی برف و باران از ساعات آغازین روز شنبه دوم فروردین وارد استان چهار محال و بختیاری شد که این سامانه بارشی همراه با رعد و برق و در برخی مناطق و ارتفاعات با بارش تگرگ و برف همراه بود و موجب اختلال تردد در را ه های ارتباطی این استان شد.

 • چهار محال ۱۳۹۸-۱۲-۲۳ ۱۸:۰۵

  با اجرای طرح ممنوعیت پذیرش مسافر در هتل ها

  چهار محال و بختیاری از پذیرش میهمان معذور است

  شهرکرد- مردم میهمان نواز چهار محال و بختیاری که همه ساله با برپایی سیاه چادر در ورودی های شهر و به تن کردن لباس عشایر با دوغ و چای آتشین از میهمانان خود پذیرایی می کردند و در چنین موقعی از سال مشغول آب و جاروی شهر بودند اما امسال با نگاهی شرمسارانه در حالی که توان بازگو کردن این جمله را ندارند اما از پذیرش میهمان معذورند.

 • تعطیل نشد ۱۳۹۸-۱۲-۲۱ ۱۲:۱۵

  هتل‏‎ها در چهارمحال و بختیاری هم چنان پذیرای مسافران هستند

  شهرکرد- با شیوع بیماری کرونا در کشور در روزهای نخست استان چهارمحال و بختیاری به عنوان منطقه سفید معرفی شد ولی این سفیدی و پاکی از ویروس کرونا چندان به طول نینجامید.