همه‌ی خبرهای امروز
 • کلاه کرکی ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۱۰:۲۲

  بازار بافندگان «کلاه کرکی»سرد است

  خراسان شمالی- کلاه کرکی یکی از از هنرهای دستی خاص و کهن شهرستان های "گرمه"، "جاجرم"، روستای "راستقان" و شهرستان "راز و جرگلان"در استان خراسان شمالی است و این مناطق قطب بافت کلاه کرکی ست که تمامی افراد در منازل خود مشغول این حرفه هستند.

 • حاشیه شهر ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  وضعیت آسفالت مناطق حاشیه شهر بجنورد مناسب نیست

  خراسان شمالی- وضعیت ظاهری یک شهر اعم از خیابان ها و کوچه ها و بناها و.. مهمترین ملاک های ارزش گذاری یک شهر به شمار می رود حال هر شهری روح و هویت خودش را دارد؛ برخی از این شهرها چهره زیبا و برخی نیز چهره ی زشتی دارند.

 • اس ۱۳۹۸-۱۰-۱۳ ۱۴:۲۲

  استاندار خراسان شمالی:

  همه سردار قاسم سلیمانی را در ولایتمداری مالک اشتر می‌دانستند

  خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: همه سردار قاسم سلیمانی را در ولایتمداری مالک اشتر می دانستند.

 • شیر رایگان در مدارس ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ ۱۴:۰۱

  دانش‌آموزان خراسان شمالی امسال هم «طعم شیر» مدرسه را نچشیدند

  خراسان شمالی- طرح توزیع شیر رایگان در مدارس کشور، سال‌هاست که اجرا می‌شود البته در سال‌های اخیر به دلیل کمبود اعتبارات، این طرح با مشکلات متعددی مواجه شد و در نهایت تعطیل شد .

 • فرت بافی ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۹:۲۲

  «فَرَت بافی» هنری با قدمت چند صدساله در خراسان شمالی

  بجنورد- «فَرَت بافی» یکی از صنایع دستی سنتی استان خراسان شمالی، بخشی از فرهنگ، هنر و تجلی ذوق مردمان این دیار است که قدمتی چندصد ساله دارد و بافندگان، این شیوه بافت را بیشتر به صورت سینه به سینه به دیگران انتقال دادند و به عنوان میراثی ناملموس به ثبت ملی نیز رسیده است.

 • باغدار نمونه ۱۳۹۸-۰۹-۱۴ ۱۲:۰۶

  گفتگوی قدس آنلاین با باغدار نمونه ملی:

  باغداری که در هکتار ۲۷۰ تن سیب برداشت کرد/ایجاد اشتغال ۴ هزار نفر درسال

  خراسان شمالی-آقای هادی مکتب دار باغدارنمونه ملی از روستای خانلق شهرستان شیروان دارای مدرک دیپلم ۲۵ سال است که مشغول فعالیت در باغداری است و در سال گذشته با برداشت ۲۹۰ تن در هکتار رتبه ملی را کسب کرد و در سال جاری نیز از هر هکتار ۲۷۰ تن سیب برداشت کرده است.

 • برداشت پنبه در خراسان شمالی ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۶:۱۲

  هزینه بالای دستمزد کارگران و واردات طلای سفید مهم ترین مشکل پنبه کاران

  خراسان شمالی- پنبه یکی از محصولات مهم در کشاورزی خراسان شمالی است که همه ساله برداشت پنبه در در این استان از اوخر مهر ماه آغاز و تا اواخرآذر ماه ادامه پیدا می کند.

 • نویسنده کتاب ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۳:۴۷

  گفتگو با جوان ترین و مسن ترین نویسنده بجنوردی

  خراسان شمالی- نویسنده شدن و نویسندگی، یکی از آرزوهایی است که هر انسانی در طول عمر خود، حداقل یکبار به فکر آن افتاده است.

 • چناران شهر ۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۱۳:۱۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  سایه بی مهری مسئولان بر سر«چناران شهر»/نگین خراسان شمالی کم فروغ است

  خراسان شمالی-«چناران شهر» از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی است که بر اساس مصوبه هیئت وزیران درسال ۹۲، از روستا به شهر ارتقا یافت.

 • شهردار حصار گرمخان ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۰۹:۱۷

  شهردار حصارگرمخان در گفتگو با قدس آنلاین:

  طرح های گردشگری شهر نیازمند سرمایه گذاری است

  بجنورد- شهر حصار گرمخان شهری از توابع استان خراسان شمالی و در فاصله حدودا ۱۵کیلومتری بجنورد قرار دارد این شهر بر اساس سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵تعداد ۱۴۹۷ نفر جمعیت دارد.

 • روستای اسفیدان ۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۱۵:۱۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  ماسوله خراسان شمالی چشم انتظار توجه مسئولان

  خراسان شمالی- روستای اسفیدان از توابع شهرستان بجنورد با بافت تاریخی و پلکانی همانند ماسوله و با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فراوانی نظیر آبشارهای زیبا، چشمه‌های خروشان، وجود امامزاده، وجود انواع درختان میوه، رودخانه با آب فراوان، ارتفاعات جنگلی با پوشش گیاهی از مناطق منحصر به فرد ایران محسوب می شود که تمرکز و توجه به آن می تواند کلید حل بسیاری از مشکلات و کاستی ها را در بحث توسعه و رونق اقتصاد روستا فراهم آورد.

 • صنعت چاپ ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۶:۳۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  چرخ های صنعت چاپ در خراسان شمالی نمی چرخد

  خراسان شمالی- یازدهم شهریور برای اهالی صنعت چاپ اهمیت بسیاری دارد چرا که در این روز، صنعت چاپ ایران با بیش از دو سده قدمت دارای هویت شد و «روز ملی صنعت چاپ» نام گرفت.

 • لوازم تحریر ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  سایه گرانی این بار بر بازار لوازم تحریر

  خراسان شمالی- هر سال با نزدیک شدن فصل سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، تکاپوی مردم برای خرید لوازم‌التحریر بیشتر می‌شود، اما گرانی ناشی از شرایط نابسامان اقتصادی کشور در سال جاری، گریبانگیر بازار لوازم‌التحریر هم شده‌است به طوری که نرخ لوازم تحریر موجود در بازار نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۵۰ درصدی را دارد.