همه‌ی خبرهای امروز
 • نمدبافی ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۱:۳۵

  نمد، نماد نقشِ رنگین هنر در نگاره‌های بافته‌ای سنتی در خراسان شمالی

  خراسان شمالی- نمدمالی ازجمله مشاغل سنتی خراسان شمالی است که بیشتر در بین قوم ترکمن و منطقه راز و جر گلان رواج دارد و ازجمله صنایع‌دستی است که فنون تولید آن به‌عنوان میراث ناملموس به نام استان به ثبت ملی رسیده است.

 • آبنبات بجنورد ۱۳۹۹-۰۴-۱۷ ۱۷:۳۶

  معرفی میراث ناملموس در شهر بجنورد؛ سوغاتی به شیرینی آبنبات

  خراسان شمالی- یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های هر استان، سوغات و ویژگی‌های فرهنگی آن است که هر شهر و استانی با آن شناخته می‌شود، دانش تولید آبنبات ازجمله این جاذبه‌ها در شهر بجنورد است که با شماره ۵۱۴ در گستره موضوع فرهنگی ناملموس استان خراسان شمالی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

 • مرغ و مرغداری ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  خبری از نرخ مرغ تنظیم بازار در خراسان شمالی نیست/ افزایش هزینه‌ها و کاهش جوجه ریزی

  خراسان شمالی-چند روزی است که در بازار خراسان شمالی قیمت مرغ افزایش چشم‌گیری پیداکرده است بطوری که تا کیلویی ۱۹ هزار تومان هم رسید و رکورد چندساله خود را شکست که این افزایش قیمت باعث واکنش‌های فراوانی از سوی مردم شد زیرا موجب حذف تدریجی این ماده پروتئینی از سبد غذایی آنان شد.

 • چادرشب بافی ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۱۵:۵۳

  چادرشب بافی، هنری درهم تنیده با ذوق و فرهنگ مردمان خراسان شمالی

  خراسان شمالی- یکی از صنایع‌دستی سنتی و زیبای خراسان شمالی، چادرشب بافی نام دارد، چادرشب، دست بافته دستگاهی، زیبا و رنگارنگ است و الیاف به کار رفته در آن معمولاً از ابریشم‌های الوان و در رنگ‌های زنده و شاد است.

 • فرماندار بجنورد ۱۳۹۹-۰۲-۱۹ ۱۲:۱۴

  فرماندار بجنورد:

  شهرستان بجنورد در ساخت فضای آموزشی از میانگین استانی عقب است

  خراسان شمالی- فرماندار بجنورد گفت: اکنون در ساخت فضای آموزشی شهرستان یک و نیم درصد از میانگین استانی عقب هستیم که در شورای آموزش و پرورش مقرر شد فضای آموزشی شهرستان تقویت شود.

 • باشگاه ورزشی ۱۳۹۹-۰۲-۱۸ ۰۹:۱۱

  مربیان ورزش خواستار بازگشایی سالن ه هستند

  رخوت کرونا در باشگاه های ورزشی خراسان شمالی/۸۰۰ مربی ورزش بیکار شدند

  خراسان شمالی- با شیوع ویروس کرونا در کشور، سالن‌های ورزشی جزو اولین مکان‌هایی بود که از پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ تعطیل شدند و اکنون تعطیلی فعالیت‌های ورزشی در باشگاه‌ها کماکان به قوت خود باقی بوده و باشگاه‌دارانی که بخواهند از این موضوع تخطی کنند، با آن‌ها طبق قوانین برخورد خواهد شد.

 • رزمایش مواسات ۱۳۹۹-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۳

  نخستین رزمایش مواسات در بجنورد عملیاتی شد

  خراسان شمالی- صبح امروز در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد و در قالب رزمایش کمک مومنانه مواسات ۱۲ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان استان ارسال شد.

 • کسادی بازار ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۶:۵۳

  کووید ۱۹ اشک بازاریان را در آورد

  خراسان شمالی-پس از گسترش ویروس کرونا اسفند ماه سال گذشته، ستاد ملی مبارزه با کرونا به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس، برای مدتی تقریبا برخی از اصناف را تعطیل کرد که این تعطیلی باعث خسارت های زیادی به اصناف و بازاریان شد.

 • تولید ماسک ۱۳۹۹-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۴

  کارآفرین خراسان شمالی برای تامین ماسک رویه تولید کارگاه را تغییر داد

  خراسان شمالی- اوضاع بحرانی این روزهای کرونایی، قاب زندگی خیلی از مردم را تیره‌وتار کرده و بسیاری از مردم برای پیشگیری از این بیماری خود را در خانه‌هایشان قرنطینه کرده‌اند، برخی نیز در صف خادمان سلامت درآمده و راه خدمت به بیماران را انتخاب کرده‌اند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۱-۱۷ ۱۹:۱۶

  افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی

  خراسان شمالی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ۱۷ فروردین، ۴۵۵ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد آمار فوتی ها نیز بدون تغییر نسبت به دیروز همان ۴۶ نفر است.