همه‌ی خبرهای امروز
 • کمبود آب ۱۳۹۹-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۳

  مردم سرخه: کمبود آب‌داریم ؛ مسئولان: کمبود نداریم

  سمنان- کمبود آب در سرخه استان سمنان مشکلی قدیمی و دیرینه است که حتی چندین بار پای نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی را برای دلگرمی و همراهی با مردم به روستاهای این خطه کشانده است.

 • سمنان ۱۳۹۹-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۳

  سرمایه گذران چشم انتظار برداشته شدن موانع

  سیمان بیارجمند سمنان پس از ۱۳ سال هم چنان در پیچ تولید مانده است

  سمنان- افزون بر ۱۳ سال پیش وقتی شنیده شد که شرکت سیمان بیارجمند در شرق سمنان قرار است با احداث کارخانه سیمان مشکل اشتغال جوانان را حل کرده و اقتصاد منطقه را متحول کند لذا بسیاری از مردم برای شکوفایی اقتصاد استان خود پادررکاب سرمایه‌گذاری گذاشتند اما کمتر شخصی فکر می‌کرد که پس از گذشته ۱۳ سال این طرح به سرانجامی نرسد.

 • فقط 40 قلاده یوز ایرانی داریم ۱۳۹۹-۰۲-۰۷ ۱۲:۳۹

  اقدامات ۶ ساله به نتیجه نرسید

  یوزهای ایرانی به خانه بازگشتند/توران پناهگاهی امن

  سمنان- یوزپلنگ ایرانی در فهرست سرخ قرار دارد و گونه‌ای درخطر انقراض است لذا تا ۶۰ سال پیش تعداد ۳۰۰ یوز در زیستگاه‌های ایران وجود داشت اما امروز به کمتر از ۳۰ قلاده رسیده است که باید علت این کاهش چشمگیر جمعیت بررسی شود.

 • خطر بیکاری ۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۲:۴۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  اشتغال در سمنان به روایت مسئولان/طرح های اشتغالزایی نیاز به رصد دارد

  سمنان- اگرچه آمارهای منتشره از سوی مسئولان در خصوص ایجاد اشتغال و مقابله با بیکاری در استان سمنان نویدبخش است اما برخی از کارشناسان در این راستا اعتقاددارند که باید در نحوه ارائه آمار تجدیدنظر کرد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۳

  همراه با اخبار کرونایی در سمنان

  تست کرونا اختیاری نیست/شایعه پراکنی ممنوع

  سمنان- از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان سمنان مکان های عمومی زیادی در سطح شهربه تعطیلی کشیده شده است و کاهش قابل توجهی در تمامی صنوف دیده می شود اما ظاهرا بازار شایعه پراکنی داغ و پر رونق است.

 • حیات وحش در البرز ۱۳۹۸-۱۱-۲۸ ۱۲:۲۶

  چالشی که با مهربانی مردم حل می‌شود

  «نذر طبیعت» حیات بخش دنیای وحش/خوش ییلاق چشم انتظار اقدامات خیر خواهانه

  سمنان- در طی سال‌های گذشته قریب به‌اتفاق استان‌های کشور دچار خشک‌سالی و ضعف مراتع بودند و حال با فرارسیدن زمستان و بارش برف همان اندک پوشش گیاهی از جانوران علف خوار در حیات‌وحش دریغ شده است و لذا اهمیت حمایت از وحوش ضرورتی دوچندان پیداکرده است.

 • انتقال آب خزر به فلات مرکزی ۱۳۹۸-۱۱-۱۹ ۱۱:۳۵

  با نگارش نامه به رئیس جمهور

  کارشناسان محیط زیست خواستار توقف طرح انتقال آب به سمنان هستند

  سمنان- در حالی که بسیاری از کارشناسان صنعت و معدن انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران را حلال مشکل بیکاری در استان‌های شمالی و مرکزی کشور می دانند و معتقدند که دولت باید زودتر آب را به سمنان برساند اما از طرفی بسیاری از کارشناسان محیط زیست و اساتید دانشگاه اصرار دارند که باید جلوی این طرح گرفته شود.