همه‌ی خبرهای امروز
 • کالپوش ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۳:۴۸

  سوال مردم از مسئولان

  وضعیت روستای رانش شده کالپوش به کجا رسید؟

  سمنان- متأسفانه براثر رانش زمین که در روزهای آغازین سال ۹۸ روی داد، ۳۳۰ خانه در روستای حسین‌آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان خسارت دید که ۱۶۳ خانه به علت شدت آسیب‌ها و خطر برای ساکنان تخلیه شد.

 • آب گرفتگی در مشهد ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۱۳:۲۶

  آب‌گرفتگی معابر سمنان سوژه‌ای تکراری

  باران شهروندان سمنانی را غرق می‌کند

  سمنان- شهر ۲۰۰ هزارنفری سمنان همه‌ساله در روزهای بارانی با آب‌گرفتگی معابر و مزاحمت سیلاب‌ها برای تردد عابران و خودروها مواجه می‌شود.

 • بازدید اصحاب رسانه از مسیر ریلی مشهد سرخس ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۱:۳۵

  «پیچ دزدی» اقدامی که گران تمام می شود/سودجویی به قیمت جان مردم

  سمنان- بیش از ۵۰۰ کیلومتر از خط اصلی مسیر ۹۲۶ کیلومتری تهران- مشهد زیرپوشش اداره کل راه‌آهن شمال شرق قرار دارد و روزانه حدود ۹۰ رام قطار در دو خط ریلی این مسیر دررفت و آمد است که بنا بر گفته مدیرکل راه‌آهن شمال شرق هنوز سرقت پیچ در این مسیر ادامه دارد.

 • فرماندار شاهرود-نادر فخری ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۷:۴۱

  پس از ۳ ماه انتظار

  فرماندار شاهرود پس از کش‌وقوس‌های فراوان منصوب شد

  سمنان-انتخاب فرماندار شاهرود که پیش از حتی موجب اعتراض امام‌جمعه این شهرستان نیز در خطبه‌های نماز جمعه به جهت تأخیر در انتخاب و معرفی‌شده بود بالاخره پایان یافت و نادر فخری به‌عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی و منصوب شد.

 • راه روستایی ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۲:۱۸

  جاده های خاکی راه توسعه روستاهای سمنان را سد کرده است

  سمنان-بیش از ۶۰۰ کیلومتر از مسیر۹۰۰ کیلومتری محور تهران - مشهد از استان سمنان عبور می‌کند و به دلیل تردد سالانه بیش از ۲۲ میلیون نفر از جاده های سمنان، یکی از محورهای پرترافیک کشور به شمار می روداما با وجود این ظرفیت روستاهای این استان سهم چندانی از گردشگری ندارند.

 • معدن نمک ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۴:۴۸

  تجمع اعتراضی به فعالیت یک معدن در تنها منطقه بکر«سرخه»

  شکارممنوع ؛ تخریب آزاد/اعتراض فعالان محیط زیست به ثمر رسید

  سمنان- منطقه شکارممنوع خنار که افزون بر ۳۶ هزار هکتار است اما بنا بر گفته مدیرکل محیط‌زیست سمنان تنها ۵ هزار هکتار آن دست‌نخورده است که به‌تازگی فعالیت یکی از معادن منطقه موجب اختلاف دوستداران محیط‌زیست و معدن داران شده است.

 • معدن/سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۸-۰۳ ۱۱:۰۱

  به دلیل خام فروشی و عدم سرمایه‌گذاری لازم

  معدن اشتغال در سمنان دست‌نخورده مانده است

  سمنان- با توجه به اشتغال تعداد چهار هزار نفر در ۵۹۳ معدن فعال در استان سمنان لذا سهم بخش معدن در کاهش آمار بیکاری و رونق کسب‌وکار در این استان پنج درصد محاسبه‌شده است درحالی‌که این آمار در کشور بیش از ۲۰ درصد است از همین رو رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان اعتقاد دارد که معادن این استان برای ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت اشتغال‌زایی دارد.

 • جاده های سمنان ۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۵

  آمار واژگونی در صدر سوانح مسیر زائران رضوی

  محورسمنان-مشهد نیازمند ایمن‌سازی است

  سمنان- شاید باور نکنید در طی ۵ سال گذشته تعداد یک‌هزارم و ۴۰۵ نفر به دلیل سوانح رانندگی در جاده‌های استان سمنان جان باختند و در این مدت ۲۳ هزار و ۶۸۳ مورد تصادف رخ‌داده که هشت هزار و ۹۲۸ مورد از آن جرحی و بقیه تصادف خسارتی بود.

 • فقط 40 قلاده یوز ایرانی داریم ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۱۰:۲۴

  مشت فضای مجازی در خصوص خبر انتقال یوز ایرانی پوچ بود

  رونمایی از زیستگاه جدید یوز ایرانی/شایعات پایان یافت

  سمنان- هم‌زمان با انتشار خبر کشف زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در چاه شیرین سمنان کاربران فضای مجازی باری دیگر با کوبیدن بر طبل بی‌اعتمادی عنوان کردند که مسئولان دولتی و محیط‌زیست با انتقال یوزهای ایرانی به این منطقه به‌دروغ مدعی کشف زیستگاه این حیوان در منطقه چاه شیرین سمنان هستند.

 • کارت سوخت ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۸:۴۶

  کارت سوخت شهروندان سمنانی به دستشان نرسیده است

  کارتی که دیر و زود دارد اما سوخت‌وسوز ندارد/۱۱ هزار کارت سرگردان به دنبال مالک

  سمنان- طرح کارت سوخت برای دولت می‌تواند در راستای جلوگیری از قاچاق و حفاظت از سرمایه ملی بسیار خوب باشد، اما از طرفی دیگر به علت‌های مختلفی ازجمله عدم ثبت پلاک به نام مالک فعلی و معامله تنها به‌صورت قولنامه‌ای و یا مسدود شدن کارت سوخت در مناطق مرزی، برای بسیاری از رانندگان دردسر ایجاد کرده است.

 • کالپوش ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۰:۱۶

  ضرورت تسریع در روند بازسازی روستای تخریب شده

  «کالپوش» دوباره قد می کشد

  سمنان- متأسفانه براثر رانش زمین که در روزهای آغازین سال ۹۸ روی داد، ۳۳۰ خانه در روستای حسین‌آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان خسارت دید که ۱۶۳ خانه به علت شدت آسیب‌ها و خطر برای ساکنان تخلیه شد.