همه‌ی خبرهای امروز
 • کارت سوخت ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۸:۴۶

  کارت سوخت شهروندان سمنانی به دستشان نرسیده است

  کارتی که دیر و زود دارد اما سوخت‌وسوز ندارد/۱۱ هزار کارت سرگردان به دنبال مالک

  سمنان- طرح کارت سوخت برای دولت می‌تواند در راستای جلوگیری از قاچاق و حفاظت از سرمایه ملی بسیار خوب باشد، اما از طرفی دیگر به علت‌های مختلفی ازجمله عدم ثبت پلاک به نام مالک فعلی و معامله تنها به‌صورت قولنامه‌ای و یا مسدود شدن کارت سوخت در مناطق مرزی، برای بسیاری از رانندگان دردسر ایجاد کرده است.

 • کالپوش ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۰:۱۶

  ضرورت تسریع در روند بازسازی روستای تخریب شده

  «کالپوش» دوباره قد می کشد

  سمنان- متأسفانه براثر رانش زمین که در روزهای آغازین سال ۹۸ روی داد، ۳۳۰ خانه در روستای حسین‌آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان خسارت دید که ۱۶۳ خانه به علت شدت آسیب‌ها و خطر برای ساکنان تخلیه شد.

 • برداشت پسته در مهریز ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۳:۲۵

  پسته دامغان به فصل برداشت رسید

  دزدان طلای سبز در کمین باغداران

  سمنان-باغداران سمنانی پس از یک سال تلاش و انتظار به فصل برداشت پسته رسیده و در حال چینش این محصول ارزآور هستند و این در حالی است که برخی سودجویان در کمین سرقت از باغات پسته بوده و لذا این موضوع پای دستگاه قضا را به میان کشیده است.

 • اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به محرومان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۷

  ۱۰۵۳ واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر ساخته شد

  محرومان سمنان زیر سقف مهربانی خیران

  سمنان-در همین زمانی که قیمت زمین و مصالح و به دنبال آن خانه و کاشانه سر به آسمان گذاشته و به نظر نمی رسد که دیگر یک خانواده کم بضاعت و آسیب پذیر بتواند سرپناهی برای خود دست و پا کند عده ای در قالب انجمن خیران مسکن ساز در استان های مختلف کشور سعی دارند تا این رویا را برای افراد کم بضاعت به تحقق برسانند.

 • کمبود آب ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۰:۰۲

  شاهرود تشنه مدیریت مصرف

  ۲۰ درصد صرفه جویی مشکل کمبود آب را رفع می کند

  شاهرود- آب آشامیدنی ۱۶۰ هزارنفری شاهرود از طریق یک‌رشته قنات و ۲۳ حلقه چاه تأمین می‌شود اما ظاهراً با افزایش موج گرما این میزان چاه و قنات در برابر مصرف مردم کم می‌آورد.

 • جاذبه های گردشگری سمنان ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۳:۰۷

  عبور ۲۲ میلیون مسافر تأثیری بر اقتصاد ندارد

  جاده‌های سمنان مملو از خودرو خالی از گردشگر

  سمنان- بر اساس آمار اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سالانه بیش از ۲۲ میلیون مسافر از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های استان سمنان عبور می‌کنند اما جالب اینجاست که این حجم مسافر و تردد خودروهای عبوری ظاهراً تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد این استان نداشته است.

 • اقامتگاه بومگردی ۱۳۹۸-۰۵-۰۶ ۱۳:۳۷

  اقتصاد روستائیان شاهرود با «جنگل ابر» گره‌خورده است

  رونق تولید با ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی

  سمنان-«جنگل ابر» یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی شهرستان شاهرود است که همه‌ساله جمعیت کثیری به‌ویژه در فصل را به خود جذب می‌کند.

 • کشف دام قاچاق ۱۳۹۸-۰۵-۰۳ ۱۵:۴۹

  دام‌های مولد باهدف ضربه زدن به کشور خریداری می‌شود

  رد پای قاچاقچیان دام در سرقت «ذخایر ژنتیکی»

  سمنان-اگر چه مرزهای شرقی در استان سیستان و بلوچستان یکی از اهداف سودجویان برای واردات دام زنده از کشور افغانستان به ایران است اما جالب اینجاست که در مرزهای جنوبی ازجمله مرزهای آبی سودجویان سعی در خارج کردن دام‌های مولد از ایران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس رادارند.

 • آیت الله سید محمد شاهچراغی امام جمعه سمنان ۱۳۹۸-۰۵-۰۳ ۱۴:۰۰

  نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان به شایعات علیه خودش پاسخ داد

  استعفایی در کار نیست/جای برخی از امامان جمعه را نمی‌توان پر کرد

  سمنان- پنجم مردادماه سالروز اولین نماز جمعه بعد از انقلاب است و از همین رو نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه سعی کرد تا به برخی از پرسش‌های آن‌ها که مدتی است در فضای مجازی برای وی خبرساز شده است پاسخ دهد.

 • دانشگاه سمنان ۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۱

  پس از ماجرای ممانعت از حضور خبرنگاران در جلسه کنکور

  رییس دانشگاه سمنان از اصحاب رسانه دلجویی کرد

  سمنان- برگزاری کنکور سراسری مانند بسیاری دیگر از اتفاقات کشوری همواره مورد توجه خبرنگاران و عکاسان است اما متاسفانه ممانعت از حضور خبرنگاران برای پوشش خبر در دانشگاه سمنان این امتحان را به سوژه ای جدید و البته دلخوری خبرنگاران تبدیل کرد.

 • جلسه شورای اداری استان سمنان ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۷

  اعتبارات سفر رییس جمهور به مقصد نرسید

  مردم سمنان چشم انتظار تحقق وعده های دولت

  سمنان-آذرماه سال ۱۳۹۷برای مردم استان سمنان در زمره ماه‌های سرنوشت‌ساز جای داشت زیرا با سفر ریاست جمهوری در سیزدهم آذرماه امید آن بود که بسیاری از طرح‌های زمین‌مانده و ناتمام با اعتباراتی که رئیس‌جمهوری به آن اختصاص خواهد داد شتاب گرفته و به بهره‌برداری برسد.