همه‌ی خبرهای امروز
 • بایوجمی تالاب انزلی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۷

  بشنو از نی چون حکایت می‌کند

  تالاب انزلی در فهرست تالاب های پر خطر/ عزم ملی تنها نسخه درمان

  گیلان- آتش‌سوزی در آخرین روز از هفته گذشته در تالاب انزلی موجب شد تا افزون بر ۱۰ هکتار از نیزارهای آن‌که مآمن بسیاری از پرندگان بود به خاکستر تبدیل شود اگرچه بنا بر گفته رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست این آتش‌سوزی‌ها عمدی است اما پایان داستان تلخ تالاب نیست.

 • رئیس اتحادیه برنج فروشان و عمده مواد غذایی ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۰:۱۱

  در راستای سودجویی دلالان

  شایعات در بازار برنج قد کشید/ماهی گیری از آب گل‌آلود در شالیزارها

  قدس آنلاین- این سؤال که چرا هنوز محصول جدید برنج در سال ۱۳۹۸ برداشت‌نشده و به بازار نیامده اما قیمت برنج ۱۰۰ در صد در ابتدای سال رشد کرد در زمره پرسش‌های بی‌پاسخ بسیاری از مردم است.

 • انزلی ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۷:۲۱

  تبهکار زیبایی در کمین تالاب انزلی

  مراقب شیطنت‌های «شیطان سبز» باشیم/ قاتل مرداب در فهرست مجرمان

  رشت-گیاه سنبل آبی که از آن به‌عنوان قاتل مرداب‌ها، شیطان نیلگون، اهریمن بنفش و شیطان سبز هم یاد می‌شود در زمره گیاهانی است که به‌تازگی پایش به خانه‌های مردم گیلان بازشده و خبرهای منتشره حکایت از فروش این گیاه در خیابان‌های تهران و سایر شهرها دارد.

 • فک خزری ۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۱۵:۰۱

  به دلیل بی توجهی گردشگران

  زباله در خزر نفس «فک‌های خزری» را گرفت/ریختن سم به جان طبیعت

  گیلان-استان‌های شمالی ازجمله مازندران و گیلان به دلیل حجم گردشگرانی که همه‌ساله به سمت این استان‌ها گسیل می‌شود بیش از هر استانی موجب تهدید زباله‌ها به‌ویژه در حوزه حیات‌وحش روبرو هستند.

 • پسماند شیمیایی
۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۵:۰۸

  به دلیل انتقال پسماند های خوزستان به استان های شمالی

  گیلان مقصد پسماند های پتروشیمی/کابوس دوستداران محیط زیست به واقعیت پیوست

  رشت- در حالی که بنا بر گفته کارشناسان محیط زیست در استان های شمالی تالاب انزلی در حال از دست رفتن است و هنوز مشکل زباله سوز ها و ورود پساب های صنعتی به دریا حل نشده است مسئولان محیط زیست مجوزی را صادر کردند که درطی دو روز گذشته با اعتراض جدی نمایندگان مردم و هم چنین کاربران فضای مجازی همراه شد.

 • پارک علم و فناوری گیلان ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۲

  رئیس پارک فنآوری گیلان:

  دانش کشور را نمی توان تحریم کرد

  گیلان- رئیس پارک فنآوری گیلان با اشاره به تحریم های یک جانبه علیه ایران اسلامی گفت: کالا را می توان تحریم کرد اما دانش یک کشور را در هیچ زمانی نمی توان تحریم کرد.

 • آیین های مذهبی در گیلان ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۱

  رنگ و لعاب باورهای مذهبی گیلان در پوشش گرانبهای آیین های سنتی محرم

  رشت- آیین ها نمادی از اعتقادات ریشه داری است که یادگارهای پیشین است و علاوه بر اینکه بیانگر قدمت و پیشینه تاریخی جامعه مان است، گویای هویت فرهنگی نیز هست.

 • زباله ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۰

  برای طبیعت گیلان چه کردیم؟!

  رشت-استان گیلان با دارا بودن جاذبه‌هایی همچون شهرک تاریخی ماسوله و مناظر چشم نواز طبیعی همچون دریا، رودخانه‌ها، باغات سر سبز، مناطق ییلاقی و کوه‌های پوشیده از جنگل سالانه پذیرای حدود ۵ میلیون مسافر فصلی است.

 • خراطی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۹

  نفس های آخر صنعت خراطی گیلان

  نبود الوار مناسب نان خراطان گیلانی را آجر کرد

  رشت- خراطی به عنوان یکی از مشاغل خطه سرسبز گیلان این روزها با مشکلات تهیه چوب مرغوب مواجه شده که روز به روز این صنعت را به نابودی می کشاند.

 • تلف شدن ماهی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۹

  ماهیان غضروفی در خطر انقراض

  بخت «سفید رود» سیاه شد

  رشت- رودخانه سفیدرود مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بستر پرورش ماهیان غضروفی و استخوانی حوزه جنوبی دریای کاسپین است که به دلیل دست اندازی های فراوان این روز ها بخت آن سیاه شده است.