همه‌ی خبرهای امروز
 • ماهی زینتی ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۲:۲۲

  باوجود گذشت یک دهه انتظار

  محلات چشم انتظار احداث شهرک ماهیان زینتی/رونق آبزی پروری در گرو تکمیل زیر ساخت ها

  اراک- ساخت بزرگ‌ترین شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات از مهم‌ترین خواسته‌های پرورش‌دهندگان است که سال‌ها مسئولان این پروژه را آغاز اما ناتمام گذاشتند.

 • انار ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۰:۱۶

  به دلیل جوان شدن انارستان های سرمازده

  یاقوت سرخ «ساوه» درخشش خود را بازیافت

  مرکزی- شهرستان ساوه به دلیل شهرت انارهایش با همین نام در جهان شناخته می شود و به نوعی انار برند این شهرستان محسوب می شود هر چند که سرمازدگی سال ۱۳۹۵ منجر به تخریب تمامی باغات ساوه به مدت ۳ سال شد اما گذشت این سال ها نتوانسته نام انار ساوه را به دست فراموشی بسپارد.

 • تجمع پرسنل شرکت اذر اب - استان مرکزی ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۱:۱۳

  آیا بخش خصوصی حلال مشکلات است؟

  «آذرآب» در گرداب شایعات/شرط و شروط استاندار برای واگذاری

  اراک- کارگران معترض شرکت «آذر آب» که به دلیل تجمعات اخیر کارگری بازداشت‌شده بودند آزاد شدند و قول‌های وزیر کار و تعاون مبنی بر حل مشکلات این شرکت و پیچیدن شایعاتی مبنی بر اینکه آذر آب دوباره به مالکیت بخش دولتی بازخواهد گشت تا حدودی اوضاع متشنج این شرکت را این روزها آرام کرده است.

 • هپکو ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۲۷

  سهام «هپکو»برگشت خورد

  «هپکو» در انتظار سهامدار جدید/نمایندگان مجلس خواستار شکایت از سازمان خصوصی سازی شدند

  اراک- خبر فسخ قرارداد سهامدار فعلی هپکو در مهرماه امسال با درخواست استاندار مرکزی و دستور رئیس‌جمهور موجب شده تا بسیاری از کارگران این فسخ قرارداد را به‌منزله پایان مشکلات و بهبود اوضاع تشبیه کرده و این باور در آن‌ها ایجاد شود که این کارخانه به مالکیت دولت بازگشته است.

 • کارخانه هپکو ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۴:۱۷

  «هپکو» در انتظار بازگشت آرامش

  چرخ کارخانه ماشین سازی اراک خصوصی بهتر می چرخد یا دولتی؟

  اراک- شرکت هپکو تا سال ۱۳۸۵ وضعیت متناسب و استانداردی را در حوزه درآمد و اشتغال داشت تا اینکه در سال ۱۳۸۶ توسط سازمان خصوصی‌سازی به‌صورت مزایده به شرکتی تحت عنوان واگن‌سازی کوثر واگذار شد و این موضوع سرآغاز مشکلات امروزی شد.

 • سینما فرهنگ اراک ۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۵:۱۳

  در آستانه روز سینما

  مردم اراک در انتظار روشن شدن آپارات سینما فرهنگ

  اراک- ۲۱ شهریور روز ملی سینما است و درحالی‌که در تمامی شهرها بلیت سینما نیم‌بها است و مراسم مختلفی برای گرامیداشت این روز در حال برگزاری است اما در استان مرکزی و در شهر اراک به دلیل تعطیلی قدیمی‌ترین سینمای این شهر این مراسم چندان فروغی نزد فرهنگ دوستان ندارد.

 • تجمع پرسنل شرکت اذر اب - استان مرکزی ۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۱:۲۵

  به دلیل کاهش تولید و تعویق افتادن حقوق و بیمه کارگران

  توان تولید «آذرآب» هر روز آب می رود/مقدمات واگذاری کلیدخورد

  اراک- شرکت «آذرآب» که روزی بزرگترین نقش را در ایفای بازسازی کشور و پروژه های بزرگ داشت، امروز با کمترین ظرفیت تولید خود در حال فعالیت است و حتی توان پرداخت حقوق کاگرانش را هم ندارد.

 • کارخانه هپکو ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۱

  وعده استاندار مرکزی در پاسخ به رسانه ها و اعتراضات کارگران

  مشکلات «هپکو» حل می شود

  مرکزی-شرکت «هپکو» اراک که در زمره نخستین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی، کشاورزی و معدنی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود پس از خروج از زیر چتر حمایتی دولت و واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند که اعتراضات متعدد کارگران آن در مقابل استانداری و خیابان‌ها خود گواه وضعیت آن است.

 • مدرسه غیر انتفاعی ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۶

  با اجرای «پروژه مهر» در استان مرکزی

  فضا برای دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی باز می‌شود

  مرکزی- با افزایش تعداد مدارس غیردولتی و البته کاهش نظارت‌ها مدارس غیرانتفاعی نیز از برخی استانداردها مانند فضای آموزشی استاندارد و فضاهای فیزیکی برای فعالیت دانش آموزان افول کرده و بسیاری از مدارس در استان مرکزی با حداقل فضا و کمتر از ۳۰ متر حیاط فعالیت خود را آغاز و یا ادامه دادند این در حالی است که بنا بر مصوبه شورای آموزش‌وپرورش مدارس غیرانتفاعی باید حداقل ۱۲۰ متر فضای بازداشته باشند.

 • آب شرب ۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۵

  آلودگی آب مردم را نگران کرده است

  آب شرب در اراک سالم اما «لب‌شور»

  اراک- سوژه آلودگی آب اراک که با طعم نامطبوع در برخی مناطق بی‌شباهت با طعم آب دریا نیست کام بسیاری از شهروندان را تلخ و البته خانواده‌ها را نگران کرده است.