همه‌ی خبرهای امروز
 • مرز خسروی ۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۱۲:۱۹

  به منظور تسهیل در بازگشت زائران اربعین

  مرز خسروی شبانه روزی پذیرای زائران است/تدوام برنامه اسکان و پذیرایی

  کرمانشاه- در طی ۲ روز گذشته بازگشت در مرز خسروی بر عزیمت زائران به عراق پیشی گرفته و این نشان از استقبال زائران در کشور عراق از مرز خسروی برای برگشت به ایران است و دلیل آن هم راه های مناسب و تردد روان این مسیر است.

 • زائران ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۴:۵۳

  گزارش قدس آنلاین از وضعیت بازگشت زائران در مرزهای غربی

  زائران مرز خسروی را انتخاب کنند/ترافیک سنگین اما روان

  کرمانشاه- در حال حاضر بنا بر آخرین اعلام پلیس راهور کرمانشاه اکنون حجم تردد در محورهای برگشت نیمه سنگین اما روان است و در مسیرهای رفت به سمت مرز خسروی و محورهای منتهی به استان ایلام ترافیک به نسبت سبک‌تر گزارش می‌شود.

 • طرح ها ی نیمه تمام صنعتی ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۱۳:۴۹

  با حضور نمایندگان مردم انجام شد

  رمزگشایی مشکلات واحد های صنعتی کرمانشاه پیش روی وزیر صنعت

  کرمانشاه- با توجه به نقش بنگاه‌های اقتصادی در رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان بیکاری چون کرمانشاه اولویت قرار دادن رفع مشکلات آنها به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های حوزه اشتغال، ضروری است. لذا تعطیلی ۳۳۶ بنگاه اقتصادی در استان کرمانشاه با ۵۳۱۵ اشتغال علی رغم اقدامات انجام شده و نرخ بیکاری استان همچنان رقم بزرگی است و رفع آن تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۴:۲۵

  در نخستین دقایق روز شنبه

  ظرفیت مرز خسروی تکمیل شد/زائران سفر خود را به تأخیر بیندازند

  کرمانشاه- درحالی‌که کار انتقال زائرانی که طی یکی‌ دو شب گذشته در شهر قصر شیرین و مرز خسروی توقف داشته‌اند در حال انجام است اما مسئولان از سایر زائران تقاضا دارند تا سفر خود را به دلیل تکمیل ظرفیت پذیرش برای خروج از مرز و ترافیک غیرقابل وصف به تأخیر بیندازند.

 • مرز اربعين ۱۳۹۸-۰۷-۱۹ ۱۵:۴۸

  قدس آنلاین از وضعیت زائران در مرز خسروری گزارش می‌دهد

  ترافیک عاشقی در قصر شیرین/مرز خسروی با محدویت تردد روبروست

  کرمانشاه- اربعین امسال باوجوداینکه تدابیر و برنامه‌ریزی لازم به‌منظور پذیرایی و ارائه خدمات به زائران را از ماه‌ها پیش در دستور مسئولان و مقامات ایرانی و طرف عراقی داشته است اما استقبال بی‌نظیر زائران و افزایش آمار شرکت‌کنندگان در این راه‌پیمایی عظیم بسیاری از مسئولان را غافلگیر کرد.

 • رئیس قرارگاه اربعین مرز خسروی ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۱۲:۱۲

  استاندار کرمانشاه با انتقاد از رسانه ها اظهار کرد

  مرز خسروی بسته نمی شود/مرز یک طرفه است

  کرمانشاه- زیرساخت‌های مناسب و مسیر کوتاه‌تر تا کربلای معلی، مرز خسروی را به اولویت بسیاری از زائران اربعین تبدیل کرده است اما در حالی که روز به روز بر تردد زائران از این مرز افزوده می شد، ناگهان ایجاد ناآرامی در بغداد سبب انسداد این مرز در ۱۱ مهرماه شد.

 • سومار بازارچه مرزی ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۰۹:۱۶

  قدس آنلاین گزارش می‌دهد

  انتظارات برای بازگشایی مجدد مرز سومار به پایان می‌رسد/ضرر تجار ایرانی از انسداد مرز

  کرمانشاه- استان کرمانشاه دارای سه مرز رسمی خسروی، پرویز خان و سومار با کشور عراق است که در این میان بازارچه مرزی سومار به دلیل کوتاهی فاصله مسیر تا بغداد از سال‌های گذشته مورد استقبال تجار ایرانی و طرف عراقی قرار داشته است.

 • کشاورزی استان کرمانشاه ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۲:۱۲

  با تصمیم دولت روزنه امید در دل کشاورزان کرمانشاهی ایجاد شد

  صادرات نخود مرهم اقتصاد کشاورزی/رونق به تولید بازمی‌گردد

  کرمانشاه- استان کرمانشاه بنا بر ادعای کارشناسان کشاورزی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی در حوزه زراعت برخوردار است که در صورت سرمایه‌گذاری و سیاست‌گذاری به‌موقع می‌توان نه‌تنها بخشی از مشکلات اشتغال‌زایی در این استان بلکه بخشی از مشکلات اقتصادی دولت را نیز حل کرد.

 • مرز خسروي ۱۳۹۸-۰۷-۱۲ ۱۳:۴۴

  دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه:

  رایزنی برای بازگشایی مرز خسروی ادامه دارد/حوادث بغداد عامل انسداد مرز

  مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد اما روز پنجشنبه به دلیل مشکلات به وقوع پیوسته در بغداد با تصمیم طرف عراقی باری دیگر مسدود شد.

 • کاغذ غرب ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۱۵:۳۱

  بعد از ۸ سال تعطیلی

  سرنوشت کارخانه «کاغذ غرب» چه می شود؟

  کرمانشاه- کارخانه کاغذ غرب در سال ۷۳ جواز تأسیس را به‌عنوان واحد تولیدکننده کاغذ گلاسه، خمیرکاغذ و کاغذ چاپ و تحریر کسب کرد و فاز نخست آن در سال ۷۶ به بهره‌برداری رسید اما در سال ۸۱ گرفتار رکود و درنهایت، تعطیلی شد.

 • تولد نوزاد در مناطق زلزله زده ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۲:۲۷

  حساب پس‌اندازی که سلامتی می‌آورد

  شیرهای اضافی در بانک شیر سرمایه‌گذاری می شود/بهانه برای شیر خشک ممنوع

  کرمانشاه- واژه «بانک شیر» نمی‌دانم چقدر برای شما آشنا است اما برای این حقیر که تازه با این سوژه و روبرو شده و در برابر یک بانک آن‌هم با گاوصندوقی پر از شیشه‌های شیر نایاب روبرو شدم گزارش شیرین و مهیجی است.

 • کرمانشاه ۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۱:۲۴

  با سوالات فراوان خبرنگاران و مسئولان

  نیاز های خط آهن کرمانشاه در حضور مدیرعامل راه‌آهن قطار شد

  کرمانشاه- راه‌آهن کرمانشاه یکی از مطالبات جدی و دیرینه مردم کرمانشاه بود که خوشبختانه در ۲۹ اسفند ۹۶ با افتتاح این خط محقق شد.

 • مرز خسروی ۱۳۹۸-۰۶-۱۹ ۲۰:۲۸

  با بازگشایی مرز خسروی

  کرمانشاه در تب‌وتاب میزبانی زائران اربعین

  کرمانشاه- پانزدهم شهریورماه مرز خسروی با حضور وزیر کشور، استاندار کرمانشاه و مقامات عراقی بازگشایی شد و حال این اتفاق مهم شور شعفی تازه در بین کرمانشاهی‌ها ایجاد کرده است زیرا حضور زائران اربعین در این استان نه‌تنها فرصت خدمت گذاری به عاشقان اهل‌بیت(ع) را فراهم کرده است بلکه بسترساز رشد اقتصادی و رونق برای آن‌ها خواهد بود.

 • کانکس ۱۳۹۸-۰۶-۰۸ ۱۰:۰۲

  چرا کانکس نشینی در سر پل ذهاب ادامه دارد؟

  وعده نانوشته دولت و بلاتکلیفی مستأجران زلزله‌زده

  کرمانشاه- باوجوداینکه تلاش‌های بسیاری برای بازسازی واحدهای مسکونی تخریب‌شده و هم‌چنین آسیب‌دیده از طرف دولت شده و تاکنون چندین نوبت شاهد جمع‌آوری کانکس‌ها در سر پل ذهاب بودیم اما هنوز این پدیده رواج داشته و شمار زیادی کانکس درحالی‌که مردم در آن زندگی می‌کنند در محله‌های متعدد به چشم می‌خورد.

 • مرز خسروی ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۴

  پس از سال‌ها انتظار

  دروازه عتبات در مرز خسروی بر روی زائران گشوده می شود

  کرمانشاه- هم‌زمان با سالروز آزادسازی پاوه و بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، خبری مسرت‌بخش و شعف آوری پس از سال‌ها تلاش و پیگیری فضای استان کرمانشاه را عطرآگین کرد و آن‌هم خبر موافقت دولت عراق با بازگشایی مرز خسروی بود.

 • فاضلاب بیمارستان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۴

  رودخانه «قره‌سو» بیمار است

  سلامتی محصولات کشاورزی درگرو مهار پساب‌های شهری کرمانشاه

  کرمانشاه- آبیاری مزارع به‌ویژه مزارع سبزی از آب این رودخانه نگرانی‌هایی را در بین مردم و مسئولان ایجاد کرده است به‌گونه‌ای که کارشناس مسئول بهداشت و محیط مرکز بهداشت کرمانشاه اظهار می‌کند: سبزی‌کاری با آب آلوده در حاشیه رودخانه قره‌سو ممنوع است و با این موضوع در راستای حفظ سلامت مردم برخورد جدی می‌شود.

 • پتروشیمی اسلام اباد غرب ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۰:۱۸

  راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی حلال مشکل بیکاری است

  پتروشیمی اسلام‌آباد غرب شاید وقتی دیگر

  کرمانشاه- هنگامی‌که ۱۰ سال پیش مقرر شد منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی اسلام‌آباد غرب احداث شود بارقه‌ای از امید در دل مردمان این منطقه به‌منظور ایجاد اشتغال و تحول در زندگی آن‌ها پدیدار شد اما باوجود گذشت سال‌ها از این تصمیم هنوز این وعده عملی نشده است.

 • ساخت و ساز در مناطق زلزله زده تربت جام و فریمان‎ ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۳:۵۶

  با تلاش مردم و مسئولان در مناطق زلزله‌زده

  گیلان غرب دوباره قد کشید

  کرمانشاه- همت و جدیت زلزله‌زدگان برای ادامه بازسازی‌ها در مناطق زلزله‌زده و ساخت سرپناه ادامه دارد و افزایش نرخ تورم و گرانی مصالح ساختمانی و مشکلات بسیاری که زلزله‌زدگان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، هیچ‌کدام مانع کار بازسازی نشده است.

 • مرز خسروی ۱۳۹۸-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۵

  کرمانشاه آماده پذیرایی از زائران عتبات و عالیات

  زائران ۷ استان غربی چشم به بازگشایی مرز خسروی دوختند

  کرمانشاه- مرز خسروی سال‌هاست که درگیر بازگشایی است و به یکی از آرزوهای مردم استان کرمانشاه تبدیل‌شده است. باوجوداینکه هنوز خبر موافقت طرف عراقی برای تضمین امنیت زائران و بازگشایی این مرز اعلام‌نشده اما مسئولان استان کرمانشاه همگی از آمادگی لازم برای پذیرایی از زائران عتبات عالیات از طریق این مرز خبر می‌دهند.

 • سومار بازارچه مرزی ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۳:۱۱

  زیرساخت‌های مرز سومار نیاز به بازنگری دارد

  مرزهای کرمانشاه مقرون‌به‌صرفه ترین بازار برای عراق

  کرمانشاه- بازارچه مرزی سومار یکی از مصوبه‌های دولت و عاملی برای ایجاد توسعه، امنیت پایدار و اشتغال در سال ۱۶ فروردین سال ۹۴ با حضور مقام‌های استانی کرمانشاه و دیاله عراق به‌طور رسمی افتتاح و صادرات کالا از این مرز به عراق از سر گرفته شد که این آغازگر فصل نوینی از تاریخ این شهر مرزی بود.

 • کرمانشاه ۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۱۶:۳۵

  ۶۰ درصد زمین های کرمانشاه فاقد سند است

  حاشیه های پر رنگ اراضی قولنامه ای/قول و قرار هایی که سند نمی شود

  کرمانشاه- در گوشه و کنار ایران، عده‌ای درگیر املاک بی‌سند هستند خانه‌ها و زمین‌های بی‌سند سال‌هاست جماعتی را درگیر کرده و آنها را به ادارات ثبت سراسر کشور می‌کشاند.