همه‌ی خبرهای امروز
 • مسجد شیراز ۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۱۲:۱۴

  بناهای تاریخی فارس در معرض بارش‌های اسیدی

  نگهداری آثار باستانی نیازمند مطالعات جدید است/ برخی از آثار قدیمی متولی ندارند

  شیراز- به گزارش خبرنگار قدس آنلاین در حال حاضر در استان فارس نزدیک به سه هزار اثر تاریخی ثبت‌شده در فهرست ملی وجود دارد که قدمتشان به دوره‌های مختلف تاریخی برمی‌گردد که حفاظت از آن‌ها در برابر عوامل تخریبی بسیار حائز اهمیت است.

 •  داروی تقلبی ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۲:۲۸

  داروهای تقلبی سرطان در شیراز خبر ساز شد/دستگاه قضایی پیگیری می کند

  شیراز- چندی پیش اخباری در فضای مجازی مبنی بر توزیع داروی تقلبی موسوم به «مب ترا» در شیراز منتشر شدکه اینک با تایید تقلبی بودن این دارو، موضوع در مجامع قضایی در حال رسیدگی است.

 • گوجه ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۳:۲۲

  افزایش قیمت و کمبود محصول نارضایتی مردم را به دنبال داشت

  وضعیت قرمز گوجه‌فرنگی/محصولات خارج از فصل در راه است

  شیراز- داستان گوجه‌فرنگی هم چون بسیاری از محصولات کشاورزی همه‌ساله به دلیل نبود سیاست در تنظیم بازار با آه‌وافسوس‌های بسیاری از کشاورزان و البته نارضایتی شهروندان همراه شده است، کشاورزانی که تابستان مجبور شدند محصول خود را کیلویی 200 تومان بفروشند اما حالا قیمت هر کیلو گوجه به 13 هزار تومان رسیده است.

 • گزارش تصويري (1) / استان فارس / شيراز ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۲

  به دلیل خروج مسافران و اخلال در رزروهای اینترنتی

  آتش اغتشاش‌گران دامن گردشگران را هم گرفت

  شیراز- اغتشاش‌گران که از هیچ تلاشی برای بر هم زدن نظم عمومی و آشوب در خیابان‌ها فروگذار نبودند در هفته گذشته موجب شدند تا بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی استان فارس را ترک کنند و لذا خسارت بسیاری از این بابت به این صنعت وارد شد.

 • آشوبگران ۱۳۹۸-۰۹-۰۲ ۱۲:۵۸

  پشت پرده حوادث شیراز چیست؟

  از داستان‌سرایی دشمن تا کشف خانه‌های تیمی/اغتشاشگران برای ایجاد اغتشاش پول گرفتند

  شیراز- افزایش قیمت بنزین موجب اعتراضات پراکنده‌ای در برخی از شهرهای کشور شد که واکاوی حوادث اخیر، نوع اغتشاشات و دستگیری برخی افراد مرتبط با سرویس‌های بیگانه نشان از اقداماتی سازماندهی‌شده برای آشوب و تحریک افکار عمومی دارد.

 • شیراز ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۶

  با روند اجرایی موجود

  بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان فارس تا پایان سال زمان می‌برد

  شیراز-خسارت های ناشی از سیل فروردین در استان‌های گلستان و لرستان به‌قدری بود که خبر سیل در استان فارس و میزان خسارت‌های وارده به مردم شهر شیراز زیر سایه خسارات دیگر استان‌ها کمرنگ شد.

 • کارخانه قند ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۴

  باوجود تلاش مسئولان

  گره مشکلات کارخانه قند فسا باز نشد/زمزمه فروش دستگاه‌ها قوت گرفت

  شیراز- کارخانه قند فسا یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های قند جنوب کشور به شمار می‌آید اما متأسفانه هم چون سایر واحدهای تولیدی ابتدا خصوصی‌سازی و دوم شرایط اقتصادی کشور موجب شده تا دخل‌وخرج آن نچرخیده و از پرداخت حقوق کارگران خود بازبماند.

 • استعفا ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۱۴:۲۱

  باهدف رفع مشکل منطقه اقتصادی شیراز

  حفر چاه استعفای اعضای شورای اسلامی یک روستا را رقم زد

  شیراز- مسئولان آبفا به منظور حل مشکل کمبود آب در منطقه اقتصادی شیراز در اراضی بالادستی روستای «کوشک بیدک» نسبت به حفر یک حلقه چاه اقدام کردند لذا از آن جا که نامه‌نگاری‌ با اعضای شورای اسلامی این روستا هر بار با مخالفت روبرو شده بود درنهایت صدور مجوز حفر چاه موجب شد تا اعضای شورای این روستا در اعتراض به این اقدام دسته جمعی استعفاء دهند.

 • خیایان شهید دستغیب جهرم ۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۶

  مردم خواهان رسیدگی وشفافیت حوادث اخیر هستند

  حذف نام شهدا از تابلوها سهوی یا عمدی؟/شهروندان جهرمی هم شاکی شدند

  شیراز- پس از حذف نام شهدا طی ماه‌های گذشته در برخی معابر شهر تهران، در اقدامی ادامه‌دار و مشکوک، این بار نام شهدا از تابلوی کوچه‌های شهرهای کرمان، تبریز و شیراز حذف شد و لذا حالا احتمال عمدی بودن این اتفاق در اذهان عمومی بیشتر قوت گرفته است.

 • فرونشست زمین ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۱۳:۱۷

  به دلیل برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی

  «فرونشست» ساکنان «کوه سفید» را از خانه‌هایشان بلند کرد

  شیراز- فرونشست یکی از پدیده‌هایی است که به‌تازگی در بسیاری از مناطق مختلف کشور موجب ایجاد خسارات در ابنیه‌ها و تأسیسات فنی شده است .

 • گورستان دارلاسلام شیراز ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۲:۳۴

  اختلاف بر سر مالکیت گورستان تاریخی شیراز ادامه دارد

  «دارالسلام» میراثی در دو راهی بلاتکیلفی/کتیبه های قدیمی در حال تخریب هستند

  شیراز- گورستان تاریخی دارالسلام در خیابان سیبویه شیراز از جمله مکان هایی است که از نظر شهری در حوزه مسئولیت شهرداری و از نظر تاریخی در حوزه مسئولیت سازمان میراث فرهنگی قرار دارد اما جالب است بدانید که مالکیت آن با اداره کل اوقاف است لذا همین آشفتگی به عنوان یکی از موانع اصلی بازسازی و نگهداری از این میراث قدیمی شده است و در هنگام وقوع حوادث سازمان های اجرایی یکدیگر را متهم می کنند.

 • کارخانه قند فسا ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۵

  به دلیل عدم پرداخت مطالبات وتعویق دستمزد ها

  کام کارگران قند فسا شیرین نشد/ در واگذاری بخش خصوص باید تجدیدنظر شود

  شیراز- تجمع کارگران قند فسا در مقابل فرمانداری ازجمله اعتراضات و تجمعات مسالمت‌آمیزی است که خبر آن تکراری و سوژه اش بوی کهنگی می‌دهد.

 • خانه تاریخی ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۳

  تخریب خانه‌های قدیمی در فارس ادامه دارد

  میراثی که خاک می‌شود

  شیراز- تاکنون در این شهر خانه‌های بسیاری با قدمت قدیمی و معماری منحصربه‌فرد تخریب و جای خود را به خانه‌های مدرن و معماری غربی داده است و این سریالی است که ظاهراً تمامی نداشته و هم چنان در بسیاری از شب ها و دور از چشم مأموران میراث فرهنگی این میراث قدیمی فرو می ریزد.

 • زمین خواری ۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۸

  فضای مجازی پای خانواده شهدا را به کوه خواری باز کرد

  سیر تا پیاز گزارش کوه خواری در شیراز/ ماجرای شرکت صادق چیست؟

  شیراز- اخیرا یکی از خبرگزاری ها کلیپی را منتشر و اعلام کرد که زمین‌خواری و کوه‌خواری در ارتفاعات شیراز رخ داده است که در واکنش به این موضوع مسئولان مربوط اعلام کردند که این اراضی مربوط به شرکت صادق است که سهامدارانش خانواده شهدا هستند و موضوع کوه خواری صحت ندارد.

 • هندوانه ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۰:۵۶

  به دلیل جولان دلالان و ناتوانی زارعان در فروش محصولات

  هندوانه های استان فارس روی دست کشاورزان مانده است

  شیراز- محصول هندوانه که از ابتدای امسال با قیمت های گزاف و تا کیلویی ۳ هزار تومان در بازار جولان داد مدتی است که قیمت آن به ازای هر کیلو تا یک هزار تومان و حتی در برخی از فروشگاه ها به ۷۰۰ تومان رسیده است.