همه‌ی خبرهای امروز
 • ملخ ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۰:۱۰

  ملخ ها در راه بازگشت به ایران

  میهمان های ناخوانده به هرمزگان باز می گردند/آمادگی برای مبارزه با آفات

  بندرعباس- اسفندماه سال گذشته قالب مناطق کشور و البته مناطق جنوبی بیش از هرزمانی مورد هجوم آفت ملخ‌های صحرایی قرار گرفتند هرچند که تمهیدات اندیشیده شده توسط مسئولان دست‌اندرکار موجب شد تا خسارت ناشی از این آفت به حداقل ممکن برسد اما این پایان ماجرا نبود زیرا بنا بر اعلام مسئولان ظاهراً موج بازگشت این میهمان‌های ناخوانده درراه است.

 • الصيادين ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۱۳:۴۲

  طی اعتراض در فضای مجازی عنوان شد

  سهمیه سوخت صیادان آب می رود!

  بندرعباس- کاهش سهمیه سوخت شناورهای صیادی در جایگاه‌های عرضه سوخت نواحی ساحلی استان هرمزگان، زمینه انتقاد و اعتراض بسیاری از صیادان هرمزگانی را به وجود آورده است.

 • بستک هرمزگان ۱۳۹۸-۰۸-۰۳ ۱۳:۱۹

  به دلیل پس لرزه های متعدد

  «بستک» آرام نمی‌گیرد/زمین‌لرزه خواب را از چشمان مردم ربود

  بندرعباس- از دوشنبه هفته گذشته که بستک در استان هرمزگان به لرزش درآمد تاکنون بیش از ۳۰ پس‌لرزه در روستای رودبار در بستک رخ‌داده است که این موضوع موجب نگرانی اهالی این منطقه شده است.

 • لنج هرمزگان ۱۳۹۸-۰۷-۱۲ ۱۵:۳۸

  لنج سازان در گفت‌وگو با قدس آنلاین عنوان کردند

  شناورهای صنعتی رقیب کشتی‌های سنتی/صنعت لنج سازی به‌گل‌نشسته است

  هرمزگان- ساخت لنج در مناطق جنوبی کشور یکی از صنایع پویا، اشتغال‌زا و هم‌چنین درآمدزا محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته دستخوش ناملایمات متعدد شده است.

 • کشاورزی ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۱۰:۴۹

  به دلیل افت بیش‌ازحد منابع آبی

  اقتصاد روستاهای هرمزگان درگرو صیانت از آب است

  بندرعباس- شهرستان رودان یکی از شهرستان ھای شرقی هرمزگان در فاصله ۹۰کیلومتری از بندرعباس است که به‌واسطه آب و ھوای منحصربه‌فرد، نقش بسزایی در تولید محصولات زراعی و باغی دارد ازاین‌رو رودان را به‌عنوان بھشت جنوب می‌شناسند.

 • گازرسانی در فارس ۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۱۰:۰۱

  پس از سال‌ها انتظار

  مشعل گاز تا ۱۴۰۰ در خانه‌های هرمزگان روشن می‌شود

  بندرعباس- استان هرمزگان را تمامی مردم به‌عنوان یکی از قطب‌های انرژی کشور می‌شناسند و لذا شاید شنیدن این خبر که هنوز مردم بسیاری از شهر بندرعباس و سایر شهرها درحالی‌که بر روی معادن نفت و گاز خوابیده‌اند اما از این منابع در منازل خود محروم هستند کمی سخت باشد.

 • بشاگرد ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۰:۵۱

  بنا بر وعده مسئولان

  محرومیت از بشاگرد رخت می بندد/«راه» کلید توسعه روستاهای هرمزگان

  هرمزگان- وقتی یک منطقه یا روستا به هدف جهادگران و محل استقرار اردوهای جهادی تبدیل می شود بدون شک می توان به این یقین رسید که این روستا و یا منطقه از محرومیت های بسیاری رنج می برد و بشاگرد نیز در این میان چنین وضعیتی دارد.

 • بیکاری ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۹

  آمار بیکاران در پایتخت اقتصادی ایران افزایش یافت

  «مهارت‌آموزی» کلید بازگشایی قفل بیکاری

  هرمزگان- استان هرمزگان را به دلیل قطب بنادر، معادن غنی، قطب صید و صیادی به‌عنوان پایتخت اقتصادی ایران می‌شناسند لذا وقتی آمار بیکاری بنا بر اعلام مرکز آمار ایران عددی افزایشی را نشان می‌دهد جای این پرسش مطرح می‌شود که چه دلایلی توانسته باوجوداین همه پتانسیل برافزایش آمار بیکاران تأثیرگذار باشد؟

 • مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان خراسان رضوی ۱۳۹۸-۰۵-۰۸ ۱۲:۲۱

  بازار مرغ در هرمزگان تنظیم نیست

  تولیدکنندگان چشم انتظار توزیع نهاده ها

  بندرعباس- با افزایش بی سابقه قیمت گوشت قرمز از ابتدای سال جاری بیشتر خانواده ها گوشت سفید مرغ را جایگزین آن کردند اما متاسفانه با نوسانات شدید و هم چنین بر هم خوردن میزان عرضه و تقاضا مدتی است که خانواده های هرمزگانی با تهیه این کالای اساسی مشکل دارند.

 • بازار فروش انبه ۱۳۹۸-۰۵-۰۳ ۱۷:۱۴

  قطب انبه کشور از رونق صنایع تبدیلی محروم است

  فراوری محصولات حلقه مفقوده اقتصاد کشاورزی هرمزگان

  هرمزگان-استان هرمزگان به دلیل شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب مهم‌ترین قطب تولید انبه است که دراین‌بین شهرستان میناب گوی سبقت در تولید این محصول را نسبت به سایر شهرستان‌ها ربوده است.

 • تابلو ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۲:۵۱

  تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده‌های هرمزگان ناپدید می‌شوند

  «آهسته برانید» جاده در دست سرقت است

  بندرعباس- معمای تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها و نبود حفاظ‌های ایمنی و هم‌چنین خاموشی برخی محورها ماجرای پیچیده‌ای شده است.

 • ورزشگاه ۱۳۹۸-۰۴-۰۶ ۱۳:۵۶

  با وجود گذشت ۱۰ سال

  ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به خط پایان نرسید

  بندرعباس- سالهاست که ورزشکاران شهرستان میناب در رده های ملی و بین المللی صاحب عناوین و افتخار می شوند، اما شرایط حمایت های مالی از آنها به خوبی پیش نرفته است و امکانات ورزشی در سطح این شهرستان متناسب با نیاز های آن ها نیست.