همه‌ی خبرهای امروز
 • آب آشامیدنی ۱۳۹۹-۰۴-۰۶ ۱۳:۲۷

  سفره های زیر زمینی هنوز خالی است

  آبگیری سدها و خوش‌بینی مصرف آب در هرمزگان؛ آب را گل نکنیم

  بندرعباس: امسال با بارش‌های خوبی که حادث شد سدهای استقلال میناب، سد شمیل و نیان و سد جگین جاسک از سدهای بزرگ هرمزگان سرریز شدند اما این موضوع به این معنی نیست که مشکل کم‌آبی استان هرمزگان برطرف شده است.

 • قشم ۱۳۹۹-۰۳-۲۸ ۱۲:۰۴

  در روزهای پایانی هفته

  هرمزگان به محدودیت‌های کرونایی بازگشت؛ روستاها ۱۴ روز قرنطینه شدند

  بندرعباس- با برداشته شد محدودیت‌های تردد از ماه گذشته و عادی شدن روابط اجتماعی متأسفانه به دلیل عادی انگاری بسیاری شهروندان و بی‌توجهی به زنجیره انتقال ویروس کرونا متأسفانه آمار مبتلایان به این ویروس در هرمزگان رو به افزایش گذاشت تا آنجا که مسئولان این استان مجبور شدند یک‌بار دیگر محدودیت‌های روزهای ابتدایی سال را از سر بگیرند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۱:۰۰

  وضعیت کرونا در هرمزگان وخیم تر شد/جوانان قربانی جدید بیماری

  بندرعباس- با وجود هشدارهای بسیار مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، متاسفانه مردم در این استان توجه چندانی به این هشدارها نداشته و امروز در نتیجه این بی توجهی ها شاهد گسترش وضعیت قرمز به سراسر این استان هستیم.

 • رییس اتاق اصناف سبزوار ۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۱

  در اقدامی غیرمنتظره

  طلافروشان بندرعباس بستند؛ برخی از کسبه پلمپ بهداشت را شکستند

  بندرعباس: آمار مبتلایان کرونا در استان هرمزگان متأسفانه رو به افزایش گذاشته است از همین رو برخی از اصناف داوطلبانه باری دیگر فروشگاه‌های خود را بستند اما برخی از اصناف نیز که به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی محل کسب‌وکار آن‌ها پلمپ شده بود با شکستن پلمپ اداره بهداشت عهد خود را شکستند.

 • کرونا عراق ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۰۹:۴۶

  بازگشت محدودیت‌های کرونایی به هرمزگان

  برپایی مراسم عروسی و عزا جرم است/افراد بدون ماسک خدمات اداری نمی گیرند

  بندرعباس- هنگامی‌که وزارت بهداشت و درمان جدول ابتلا به بیماری کرونا را در استان‌ها نشان می‌داد در آن روزها هرمزگان وضعیت سفید داشت و حتی مسئولان هم این استان را سفید اعلام کردند اما دیری نپایید که رنگ‌ها عوض شدند از سفید به نارنجی و اکنون به وضعیت هشدار و قرمز رسیده، به‌طوری‌که ظرف ۲ هفته اخیر سرعت انتشار آن آن‌قدر بالابرده که نگرانی عمیق برای آحاد جامعه ایجاد کرده است.

 • کیش ۱۳۹۹-۰۳-۱۵ ۱۰:۵۶

  با آغاز سفرهای تابستانه

  وضعیت سفید کیش قرمز شد/اقتصاد جزیره حال و روز خوبی ندارد

  بندرعباس-با آغاز شیوع این ویروس در کشور و ابتلای ۵۰ نفر به کرونا در اسفندماه گذشته در کیش، تمامی پروازها به این جزیره ممنوع اعلام شد حالا با آغاز سفرها و موج دوم شیوع ویروس کرونا،‌ تعداد مبتلایان به کرونا در استان هرمزگان و هم‌چنین جزیره کیش ‌ روند افزایشی پیداکرده است.

 • بندرعباس ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۲

  به دلیل عدم رعایت فاصله اجتماعی

  وضعیت کرونا در هرمزگان نگران کننده است/احتمال بازگشت محدودیت ها وجود دارد

  بندرعباس- نگاهی به آمارهای اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حکایت از آن دارد که میانگین ابتلا به ویروس کرونا در طول یک شبانه روز در مدت دو هفته اخیر بین ۵۰ تا ۷۰ مورد بوده،این افزایش ابتلا در شرایطی است که هرمزگان در زمان اوج کرونا در کشور، در وضعیت بسیاری خوبی قرار داشت.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۱۷:۳۴

  انبه میناب دارای نشان جغرافیایی

  هرمزگان قطب میوه‌های گرمسیری

  بندرعباس- یکی از خاستگاه‌های اصلی انبه استان هرمزگان در جنوب ایران به‌واسطه شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب این منطقه است و بیشترین سطح زیر کشت انبه در ایران به این استان اختصاص دارد.

 • کشتی صید ترال ۱۳۹۹-۰۲-۱۶ ۱۱:۳۷

  صیادان جنوب خواستار برخورد جدی با غارتگران دریا شدند

  صید و صیاد در تور کشتی‌های صنعتی

  بندرعباس-بنا بر آمار شیلات هرمزگان؛ با تلاش صیادان بیش از ۳۸درصد از صید انواع آبزیان کشور در این استان صورت می‌گیرد اما این روزها نه‌تنها کرونا سایه سنگینی بر روی صید و صیادی گذاشته بلکه بازهم داستان تکراری صید ترال موجب اعتراض بسیاری از صیادان شده است.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۲-۱۶ ۱۰:۴۳

  شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان از مرز یک هزار نفر گذشت

  وضعیت سفید با رعایت خط قرمز ها/مردم از یکدیگر فاصله بگیرند

  بندرعباس- از ۲۳ فروردین ماه با برداشته شدن بسیار ی از محدودیت ها دائما واژه ای به نام وضعیت سفید تکرار می شود که حالا برخی از شهروندان جنوب بر این تصورند که دیگر همه جا از ویروس کرونا پاک شده و طبق روال عادی می توان مانند گذشته و به همان سبک قدیم تردد داشت اما واقعیت اینست که وضعیت سفید به معنای حذف کرونا نیست.

 • شتر ۱۳۹۹-۰۲-۱۱ ۰۹:۱۸

  افراد محلی خواستار شناسایی عوامل تلف شدن شترها هستند

  مرگ شترهای جاسک در هاله‌ای از ابهام

  بندرعباس- از هفته گذشته که تصویر تلف شدن تعدادی از شترها در جاسک بین کاربران فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود بسیاری از خبرنگاران و پرورش دهنگان شتر به دنبال شناسایی عامل تلف شدن این شترها هستند.

 • قشم ۱۳۹۹-۰۱-۳۱ ۱۲:۱۰

  به دلیل افزایش آمار سوانح

  حادثه در جاده‌های قشم سبقت می‌گیرد

  قشم- شهر «درگهان» از توابع بخش مرکزی قشم با داشتن مراکز متعدد تجاری و مشهور در تمامی ایام سال میزبان خیل عظیمی از مسافران است که حالا افزایش ترددها در این منطقه موجب بروز حوادث ناگواری شده است که نیاز به مدیریت دارد.

 • اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ۱۳۹۸-۱۲-۲۳ ۱۱:۴۲

  به دلیل احتمال افزایش مبتلایان

  سفر به جنوب تا اطلاع ثانوی ممنوع

  بندرعباس– در شرایطی که سعی تمام مسئولان بر این است که با کاهش ترددها به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا برسند اما به نظر می‌رسد که برخی افراد نه‌تنها برای جان خود بلکه برای خانواده و سلامت هم نوعان خود نیز ارزشی قائل نشده و از همین حالا کوله‌بار سفر را برای گردشگری بستند.

 • بندرعباس ۱۳۹۸-۱۲-۰۹ ۱۱:۴۰

  با ایجاد پویش مردمی

  مردم هرمزگان خواهان اعمال محدودیت و مراقبت‌های بیشتر گردشگران شدند

  بندرعباس- آب‌وهوای چهارفصل بندرعباس در تمامی فصول مسافران و گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند که البته این موضوع همیشه موجب خرسندی بازاریان و تجار است اما این روزها که بیماری کرونا بر سر کشور سایه انداخته است حضور این‌همه گردشگر به‌ویژه از استان‌های آلوده برای مردم جنوب چندان خوشایند نیست و لذا خواستار اعمال محدودیت و هم‌چنین مراقبت‌های بیشتری از طرف مسئولان هستند.

 • تعاونی روستایی گیاهان دارویی ۱۳۹۸-۱۱-۱۹ ۱۵:۴۱

  گیاهان دارویی بر اقتصاد روستائیان مرهم می‌گذارد

  هرمزگان معدن طلای سبز

  بندرعباس- دشت‌های پهناور هرمزگان، محل رویش باارزش‌ترین گیاهان دارویی است که زندگی بسیاری از روستاییان و عشایر این استان به دلیل اشتغال در زمینه کشت و فروش انواع این گیاهان بستگی دارد.