همه‌ی خبرهای امروز
 • کارت سوخت ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۶:۳۱

  ۷۰۰ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان شناسایی شد

  زاهدان-دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰۰ هزار کارت سوخت مهاجر در راستای مبارزه با قاچاق سوخت از ابتدای سال گذشته تاکنون در این استان شناسایی و باطل شده است.

 • آزادی ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۵:۱۴

  ۲۵ زندانی غیرعمد از زندان‌های سیستان و بلوچستان آزاد شدند

  زاهدان-مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از ابتدای امسال تاکنون از زندان‌های این استان آزاد و به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

 • طرح محله عاری از دخانیات ۱۳۹۹-۰۴-۰۶ ۱۳:۰۷

  اجرای طرح «محله عاری از دخانیات» در ایرانشهر

  زاهدان-رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: طرح «محله عاری از دخانیات» به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان اجرا شد.

 • کشتی صید ترال ۱۳۹۹-۰۳-۲۸ ۱۷:۱۲

  ۲کشتی صید ترال در آب‌های کنارک توقیف شد

  سیستان وبلوچستان-دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان،گفت: دو کشتی ترال در محدوده آب های کنارک و چابهار توقیف شد.

 • بازار چابهار ۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۵:۱۸

  تردد بدون ماسک در بازارهای چابهار ممنوع شد

  چابهار-رئیس مرکز بهداشت ودرمان چابهار گفت: تردد بدون ماسک در بازارهای سنتی سطح شهر و مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار ممنوع است و در این زمینه اقدامات لازم برای یادآوری و ممانعت از ورود به بازارها در حال انجام است.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۳۵

  کرونا در سیستان و بلوچستان به مرحله حاد رسید

  زاهدان -معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موج اول بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان هنوز کامل نشده و اکنون به مرحله حاد رسیده و مردم باید نکات بهداشتی را جدی بگیرند.

 • بازداشت ۱۳۹۹-۰۳-۱۴ ۱۲:۵۳

  ۱۶ عامل سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

  زاهدان- جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه و تجاوز به عنف با تلاش شبانه‌روزی پلیس در جنوب شرق کشور دستگیر و ۲۱ فقره سرقت نیز کشف شد.

 • ملخ ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۶

  هجوم دوباره ملخ‌های صحرایی به منطقه عورکی چابهار

  سیستان و بلوچستان- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان چابهار گفت: دستجات پروازی ملخ صحرایی نابالغ مهاجر از آن سوی مرزها وارد عورکی شهرستان چابهار شدند.

 • افتتاح مدرسه ۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۳:۲۰

  ۳مدرسه در چابهار و دشتیاری افتتاح شد

  چابهار-معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سه مدرسه در شهرستان‌های دشتیاری و چابهار با ۱۰ کلاس درس و اعتباری افزون‌بریک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

 • دکتر امینی فرد ۱۳۹۹-۰۳-۰۷ ۱۷:۲۲

  افزایش نگران کننده کرونا در جنوب سیستان وبلوچستان

  سیستان و بلوچستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر سیستان و بلوچستان گفت: علیرغم کسب موفقیت مطلوب در موج اول بیماری متأسفانه به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی در موج دوم شاهد افزایش نگران کننده آمار هستیم.

 • اشتالزایی ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۴

  اجرای ۵۵۰ طرح اشتغالزا در دلگان

  سیستان و بلوچستان- مدیر اجرایی بنیاد برکت دلگان سیستان وبلوچستان گفت: این بنیاد در راستای فقرزدایی، از ابتدای امسال در شهرستان دلگان ۵۵۰طرح با اعتبار ۱۳۰میلیارد ریال راه اندازی کرده است .

 • زاهدان ۱۳۹۹-۰۳-۰۲ ۱۵:۳۱

  بازار خاش یک هفته تعطیل شد

  سیستان و بلوچستان- فرماندار خاش اظهار داشت: تمامی بازار خاش به جز خبازی ها، سوپرمارکت ها، فروشندگی های عرضه مرغ و قصابی و میوه و تره بار از روز جمعه دوم خردادماه به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

 • گاندو ۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۵:۳۳

  گاندوها خشمگین می‌شوند

  زاهدان-مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: شروع فصل گرما و آغاز فصل زاد و ولد گاندوها (تمساح پوزه کوتاه ایرانی) در کنار سایر عوامل موجب تغییر رفتار این گونه جانوری و بروز رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی می‌شود.

 • کاهش بیماری تالاسمی ۱۳۹۹-۰۲-۲۴ ۱۶:۳۱

  جلوگیری از تولد ۱۲ نوزاد مبتلا به تالاسمی در خاش

  سیستان و بلوچستان-رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: مداخلات پیشگیرانه سلامت منجر به ۱۲ مورد سقط درمانی تالاسمی ماژور در شهرستان خاش شد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۴:۴۲

  کرونا با سرعت درسیستان بلوچستان در حال گسترش است

  سیستان و بلوچستان -معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تأکید کرد و افزود: شرایط به هیچ وجه عادی نیست و همچنان ویروس در سطح جامعه با سرعت در حال گسترش و چرخش است که افزایش آمار بیماران سرپایی صحت این امر را نشان می دهد.

 • محموله مرغ ۱۳۹۹-۰۲-۱۲ ۱۶:۴۹

  ورود محموله‌های مرغ زنده به سیستان و بلوچستان ممنوع شد

  زاهدان-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ورود محموله‌های مرغ زنده به استان ممنوع است و از توزیع و عرضه غیربهداشتی آن باید جلوگیری شود.

 • مسکن ۱۳۹۹-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۰

  ۳۵۰ واحد مسکن برای محرومان چابهار در حال ساخت است

  چابهار-رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۳۵۰ واحد مسکن محرومان در این شهرستان در حال ساخت است تا بتوان بخشی از مشکلات مسکن افراد فاقد مسکن را مرتفع و بافت‌های فرسود، خانه‌های کپری وخشتی گلی را مقاوم سازی کرد.

 • بخاری نفتی ۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۶:۳۷

  بخاری های نفتی امسال از سطح مدارس حذف می شوند

  سیستان و بلوچستان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایش و گرمایش مدارس امسال در اولویت قرار دارد و بخاری های نفتی از سطح مدارس این استان حذف می‌شوند.

 • فرماندار دلگان ۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۶:۲۲

  مجمتع فرهنگی و هنری دلگان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

  ایرانشهر- فرماندار دلگان گفت: پروژه مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان به عنوان یکی از طرح های برتر کشوری با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد ی همراه است.

 • کشتی کالای اساسی ۱۳۹۹-۰۱-۳۱ ۱۷:۱۴

  ورود هفت کشتی کالای اساسی به چابهار

  سیستان و بلوچستان- مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود و تخلیه همزمان ۷ کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

 • پرورش میگو ۱۳۹۹-۰۱-۲۶ ۱۵:۵۸

  پرورش میگو در مزارع «گواتر» سیستان و بلوچستان آغاز شد

  سیستان وبلوچستان-مدیر شبکه دامپزشکی چابهار گفت: پروسه پرورش میگو با ذخیره ۲ میلیون لارو در مزارع گواتر در شرق سواحل سیستان و بلوچستان آغاز شد.

 • جهیزیه ۱۳۹۹-۰۱-۲۲ ۱۴:۰۹

  اهدای ۱۹۳ سری جهیزیه به نوعروسان منطقه سیستان

  زاهدان-فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی زابل گفت: ۱۹۳ سری جهیزیه هدیه رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان منطقه سیستان اهدا شد.

 • سیلاب ۱۳۹۹-۰۱-۱۰ ۱۶:۰۰

  سیل به زیر ساخت های سیستان و بلوچستان آسیب زد

  زاهدان- معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب سوم و چهارم فروردین به ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه فرعی و ۴۵۰ کیلومتر راه اصلی این استان آسیب وارد کرد.

 • تکثیر ماهیان ۱۳۹۸-۱۲-۲۳ ۱۴:۲۶

  تکثیر ماهیان بومی در زهک آغاز شد

  زاهدان- مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: هرسال با فرا رسیدن فصل بهار کار تکثیر ماهیان بومی سیستان همچون ماهی سفید و اَنجَک در مرکز تکثیر ماهیان بومی در زهک آغاز می‌شود.

 • خدمت ۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۱۷:۰۵

  خدمت به محرومان اولویت مهم سپاه است

  سیستان و بلوچستان-فرمانده قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق کشور گفت: خدمت‌رسانی به مردم محروم از اولویت‌های مهم قرارگاه قدس جنوب شرق بوده و در این مسیر تاکنون برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام شده و اقدامات مختلفی در حال انجام است.

 • اشتغالزایی ۱۳۹۸-۱۲-۱۹ ۱۶:۵۴

  بهره‌برداری از ۲۵۶ طرح خودکفایی کمیته امداد در دلگان

  زاهدان-فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵۶ طرح خودکفایی و اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعتبار ۸۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 • اشتغالزایی ۱۳۹۸-۱۲-۱۴ ۱۷:۵۲

  افتتاح ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در روستاهای دلگان

  زاهدان-فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۰ طرح اشتغالزایی به همت بنیاد برکت در روستاهای این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۲-۱۱ ۱۷:۲۴

  تأمین مسکن برای خانواده‌های بیش از یک معلول درسیستان و بلوچستان

  سیستان وبلوچستان-بنیاد مستضعفان(بنیاد علوی)برای خانواده های سیستان و بلوچستانی که بیشتر از یک معلول دارند مسکن تأمین می کند.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۱۲-۰۷ ۱۳:۳۶

  مدیر شرکت های پارک علم و فن آوری مکران چابهار :

  همیشه بهار علم و فن آوری در چابهار با راه اندازی منطقه ویژه علم و فنآوری مکران

  چابهار- اواخر اردیبهشت سال ۹۷ با حضور معاون علمی و فنآوری رییس جمهوری تفاهمنامه ای به منظور ایجاد منطقه ویژه علم و فنآوری مکران چابهار امضا شد که در همین بازه زمانی کوتاه فعالیت رسمی این مرکز نشان داد که توجه بخشی به فعالیت های علم و فن آوری می تواند منجر به کاهش نرخ بیکاری، کارآفرینی و افزایش برخورداری در کنار کشف استعدادهای پنهان این خطه زیبای ایران اسلامی شود.

 • تالاب هامون ۱۳۹۸-۱۲-۰۵ ۱۷:۰۲

  ورود حقابه به تالاب بین المللی هامون

  سیستان و بلوچستان-مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: حقابه تالاب بین المللی هامون از محل چاه نیمه های سیستان وارد تالاب شد.