همه‌ی خبرهای امروز
 • ماه محرم و صفر دیروز ۱۲:۴۱

  محرم و صفر، نقش مؤثری در کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی دارد

  یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: فضای معنوی حاکم بر ماه محرم و صفر، نقش مؤثری در کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی دارد و هیئات و نهادهای مذهبی می‌توانند نقش بسزایی در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

 • گردشگر خارجی در محرم ۱۳۹۸-۰۶-۱۹ ۲۰:۳۵

  حضورگردشگران آلمانی‌ وهلندی‌ درعزاداری یزدی‌ها

  یزد-دبیر کمیته گردشگری مذهبی-معنوی استان یزد گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری محرم یزدی‌ها حضور داشتند که کشورهای آلمان و هلند سهم بیشتری از گردشگران امسال داشتند.

 • ذبح دام های نذری ۱۳۹۸-۰۶-۱۸ ۱۰:۳۷

  معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد:

  هیئت های مذهبی از ذبح دام های نذری در معابر عمومی خودداری کنند

  یزد - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت :به منظور پیشگیری از انتشار بیماری و ایجاد مخاطره برای بهداشت عمومی، از ذبح دام در سطح شهر و جلوی هیئت های عزاداری اجتناب نموده و کشتار دام را در کشتارگاه و تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی انجام دهید.

 • نماینده ولی فقیه در استان یزد ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۶:۰۲

  نماینده ولی فقیه در استان یزد:

  استکبار به دنبال گرفتن دو فرهنگ "حسینی و مهدوی" از شیعیان است

  یزد- نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: امروز استکبار معتقد است که شیعه از «امام حسین(ع)» قدرت و از «مهدویت» امید می‌گیرد به همین دلیل به دنبال گرفتن این دو فرهنگ و ارزش از شیعیان هستند.

 • اجتماع عزاداران ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۱:۳۲

  اجتماع عزاداران حسینیه ایران هفتم محرم در امیرچقماق برگزار می‌شود

  یزد - مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران از برپایی اجتماع باشکوه عزاداران حسینی حسینیه ایران در هفتم محرم در حسینیه امیرچقماق یزد خبر داد.

 • بدهی ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۹

  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد خبرداد

  بدهی ۱۵۰میلیارد تومانی مشترکین به شرکت گاز استان یزد

  یزد - مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از بدهی ۱۵۰میلیارد تومانی مشترکین به این شرکت خبرداد و گفت : سیاست اصلی این شرکت گازرسانی به واحد های صنعتی و توسعه اشتغال در استان بوده و بیشترین بدهی این شرکت هم متعلق به بخش صنعت است .

 • منابع آبي زیرزمینی ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۴

  زلزله‌های خاموش در کمین منابع آبی زیرزمینی یزد

  یزد - کارشناس تخصیص آب شرکت آب منطقه‌ای یزد از مرگ آبخوان‌ها به عنوان زلزله خاموش یاد کرد گفت: پدیده فرونشست در برخی مناطق استان به حدی زیاد است که طول بعضی از شکاف‌ها به چند کیلومتر نیز می‌رسد.

 • اهدای خون ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۲:۳۵

  پویش نذر اهدای خون آگاهانه در محرم و صفر برگزار می شود

  یزد - مدیر کل انتقال خون استان یزد از اجرای پویش نذراهدای خون آگاهانه به سمت اهدای پلاسما در ایام ماه محرم و صفر در استان یزد خبر داد.

 • طرح جهاد روشنایی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۲:۵۰

  طرح جهاد روشنایی در استان یزد اجرا می شود

  یزد - مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد گفت: با استفاده از ظرفیت بسیج ، طرح جهاد روشنایی برای نصب پنل خورشیدی یک هزارو واحد مسکونی استان یزد نصب می شود .

 • بافت تاریخی یزد ۱۳۹۸-۰۶-۰۸ ۱۶:۱۸

  یزد حسینیه جهان شد

  یزد- در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی که پنجشنبه‌شب در حسینیه شهدای امیرچخماق یزد برگزار گردید از تابلو یزد، حسینیه جهان رونمایی شد.

 • همایش بین المللی پیرغلامان ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۲:۵۲

  تجلیل از۱۵پیرغلام ملی در یزد

  یزد - مدیراجرایی ستاد مرکزی هفدمین همایش بین المللی پیرغلامان حسینی گفت :آئین اختتامیه هفدمین همایش بین المللی پیرغلامان حسینی با تجلیل از۱۵پیرغلام ملی و ۱۵پیرغلام بین المللی شامگاه پنج شنبه درمحل حسنیه امیرچخماق یزد برگزار می شود .

 • صنایع آلاینده ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۷:۳۲

  برخورد جدی با صنایع آلاینده در یزد

  یزد-فرماندار اردکان با تأکید بر لزوم توجه به صنایع کوچک و زودبازده برای دستیابی به خودکفایی گفت: هیچ‌گونه مماشاتی در برخورد با صنایع آلاینده نداریم.

 • نماینده ولی فقیه در استان یزد ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۳:۲۹

  نماینده ولی فقیه در استان یزد:

  انهدام کامل کانون خانواده از اهداف استکبار است

  یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یکی از اهدافی که استکبار در ارتباط با خانواده در نظر دارند، انهدام کامل کانون خانواده است گفت : خانواده‌ها با بهانه‌گیری جلوی راه ازدواج فرزندان خود سنگ‌اندازی نکنند.

 • استاندار یزد ۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۲:۴۱

  استاندار یزد :

  هفدهمین «اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی» در یزد برگزار می شود

  یزد - استانداریزد گفت : همزمان با هفته دولت، هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی دراستان یزد برگزارخواهد شد.

 • سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۱:۱۳

  سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد:

  زیر ساختهای گردشگری باید در شهرجهانی یزد فراهم شود

  یزد - سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت : شورای پنجم فعالیت خود را با شعار« شهر زیست پذیر و گردشگر پذیر» آغاز کرده و اعتقاد براین داریم که راه توسعه پایدارو همه جانبه شهر جهانی یزد از گردشگری می گذرد و باید به سمتی برویم که زیر ساختهای گردشگری را در یزد فراهم سازیم.

 • عید غدیر ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۰:۵۱

  در گفتگو با قدس آنلاین عنوان شد :

  برگزاری ۴ ایستگاه تخصصی غدیر با مشارکت آستان قدس رضوی

  یزد - رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد گفت : به مناسبت عید غدیر و با مشارکت آستان قدس رضوی ۴ ایستگاه تخصصی غدیر در یزد برگزار می شود و در این ایستگاه ها ،در ارتباط با مباحث غدیر بحث و گفتگو می شود.

 • نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۷

  برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان یزد معرفی و تجلیل شدند

  یزد - در مراسمی با استاندار یزد، جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی استان و جمع زیادی از مردم فرهنگ‌دوست یزد، از ۳۷ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان یزد، تجلیل شد.

 • مناسب‌سازي معابر ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۸

  مناسب‌سازی معابر ،اردکان را به برند شهر بدون مانع نزدیک می کند

  یزد - دبیر ستاد مناسب سازی محیط و اماکن شهری و عمومی استان یزد گفت: توجه به مناسب‌سازی و مهیا کردن همه امکانات برای شهروندان می‌تواند شهرستان اردکان را به برند اردکان شهر بدون مانع نزدیک کند زیرا شهری بدون مانع و دوستدار سالمند است که همه شهروندان در آن از احساس امنیت، آرامش و بهره‌مندی مساوی از امکانات برخوردار باشند.

 • استاندار یزد: ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۱:۳۷

  استاندار یزد:

  رسانه ها و خبرنگاران یزد ی نقش مهمی در توسعه استان دارند

  یزد - استاندار یزد با بیان اینکه رسانه های یزد نقش مهمی در توسعه استان دارند گفت : خبرنگاران در برابر رسالت مهمی که انجام می دهند با کمترین امکانات و بدون چشم داشت درمسیرآگاهی بخشی به جامعه گام بر می دارند.

 • سالمندی ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۱:۳۶

  دبیرشورای ساماندهی امور سالمندان استان یزد:

  نرخ سالمندی دراستان یزد در حال افزایش است

  یزد –دبیرشورای ساماندهی امور سالمندان استان یزد گفت : با توجه به افزایش نرخ سالمندی در استان ، از تمامی دستگاه ها انتظار می رود در برنامه ریزی ها برای حوزه سالمندی مشارکت کنند.

 • رییس حوزه هنری یزد ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۰:۱۰

  رییس حوزه هنری یزد :

  تبیین «گام دوم انقلاب» و حرکت در جهت تحقق آن یک رسالت مهم است

  یزد - رییس حوزه هنری یزد گفت: تبیین منشور مهم و سرنوشت‌ساز «گام دوم انقلاب» و حرکت در جهت تحقق آن یک وظیفه و رسالت مهم است.

 • طرح پایش ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۲:۵۴

  اتمام طرح پایش ۳۳۷ روستای استان یزد

  یزد - رئیس اداره طرح و مهندسی اداره سیار و رئیس کمیته پایش ارتباطات روستایی استان یزد گفت : اجرای طرح پایش ارتباطات و جمع آوری اطلاعات روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یزد پایان یافت.

 • نماینده ولی فقیه در استان یزد ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۹:۴۲

  نماینده ولی فقیه در استان یزد:

  خاطرات آزادگان کشور درقالب کتاب ثبت و منتشر شود

  یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت ثبت خاطرات آزادگان کشور و انتشار آن در قالب کتاب تاکید کرد و گفت : در ارتباط با آزادگان کتاب‌های زیادی نوشته شده ولی همه این کتاب‌ها به کتابخانه‌های خودمان وارد می‌شود وآنچنان که باید و شاید به زبان‌های دیگر ترجمه نمی‌شود تا در اختیار مردم دنیا قرار گیرد.

 • فرمانده انتظامی استان یزد ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۴:۰۱

  فرمانده انتظامی استان یزد :

  رسانه ها و خبرنگاران استان یزد نقش مهمی در امنیت استان دارند

  یزد - فرمانده انتظامی استان یزد گفت : استان یزد یکی از استان هایی هست که دارای امنیت بسیار بالایی است و این امنیت حاصل تلاش تمام دستگاه ها و اصحاب رسانه استان است .

 • طرح نذر آب ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۴

  اجرای طرح نذر آب در جنوب کرمان توسط جمعیت هلال احمر

  یزد - معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای طرح نذر آب در شهرستان رودبارجنوب کرمان با همکاری پزشکان وخیرین داوطلب استان یزد از تاریخ ۴ لغایت ۷ شهریور۹۸ خبر داد.

 • عید قربان ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۰۴

  رئیس بهزیستی شهرستان اردکان خبرداد

  آمادگی بهزیستی اردکان برای دریافت نذورات عید قربان

  یزد - رئیس بهزیستی اردکان گفت: همزمان با دهه فرخنده ولایت (عید قربان تا عید غدیر)، تمام مراکز و موسسه های خیریه تحت نظارت این اداره، آماده دریافت مشارکت های نقدی، غیر نقدی، قربانی و نذورات مردم خیر هستند.

 • تصادف پراید ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۸

  در محورخرانق به ساغند رخ داد

  ۲کشته و ۱۰زخمی بر اثر تصادف یک دستگاه پراید با مینی بوس دانش آموزان

  یزد - مدیر روابط عمومی اورژانس استان یزد گفت : بر اثر تصادف یک دستگاه پراید با مینی بوس حامل دانش آموزان در محورخرانق به ساغند ۲نفر کشته و ۱۰نفر زخمی شدند .

 • پرورش شتر ۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۶

  معاون وزیر جهاد کشاورز ی در استان یزد :

  پرورش دام های کم آبر در استان یزد ضروری است

  یزد - معاون وزیر جهاد کشاورز ی دراستان یزد گفت : با توجه به کمبود منابع آب و خشکسالی های پی در پی در استان، باید کشت گیاهان کم آبخواه و پرورش دام های کم آب بر در این استان در دستور کار قرار بگیرد .

 • استاندار یزد ۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۱۲:۴۲

  استاندار یزد:

  "لفظ حاشیه‌نشینی "زیبنده برخی از مناطق شهریزد نیست

  یزد - استاندار یزد با اشاره به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی و اهتمام دولت برای حل معضل حاشیه‌نشینی در کشور، گفت: دغدغه مقام معظم رهبری در این خصوص باید باعث همگرایی دستگاه‌های مختلف و نهادهای شهری همچون شهرداری‌ها برای بهبود وضع زندگی در این مناطق شود.

 • نماینده ولی فقیه در استان یزد ۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۱۱:۲۱

  نماینده ولی فقیه در استان یزد:

  اشعار موهون و به دور از شان اهل بیت از برنامه‌های غدیر حذف شود

  یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه اشعار موهون و به دور از شان اهل بیت از برنامه‌های غدیر حذف شود گفت: طنزها و تئاترهای مراسمات غدیر به هیچ شخص و جریانی طعنه نزنند.