همه‌ی خبرهای امروز
 • عبدالهی دیروز ۱۲:۰۵

  گام دوم بر پایه مکتب انقلاب

  محمد عبداللهی

  «بیانیه‌ گام دوم انقلاب» رهبر معظم انقلاب، به منزله "منشور دوران دوم انقلاب اسلامی" است که جایگاه فعلی انقلاب اسلامی ایران را نشان داده و خط مشی‌های اصلی آینده کشور را در قالب فصل جدید انقلاب اسلامی و بر مبنای بازتولید ارزش ها و آرمان های مکتب امام راحل ترسیم می کند.

 • گنجی دیروز ۱۰:۲۶

  آقای مطهری از قرائن استفاده کنید

  عبدالله گنجی

  بعید است جناب مطهری بگوید عبارت «سخت معتقدم که آنان به چیزی کمتر از انحراف انقلاب از تمامی اصولش و حرکت به‌سوی امریکای جهانخوار قناعت نمی‌کنند» از امام نیست.

 • دارابی ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۱۵:۱۲

  علی دارابی: بیانیه رهبر معظم انقلاب نقشه راه ۵۰ سال آینده است

  معاون امور استان‌های صداوسیما معتقد است رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی در نخستین روز آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای که نقشه راه کشور برای ۵۰ سال آینده است، فضا و گفتمان جدیدی را در کشور بوجود آوردند.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۰۸:۵۶

  که با ما هر چه کرد آن "آشنا" کرد

  حسین شریعتمداری

  همین وادادگی‌ها و خودباختگی‌های برخی از دولتمردان است که گستاخی امروز دشمنان را درپی داشته و باعث شده که هر روز مشکل جدیدی به ملت تحمیل شود.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۰

  حسین شریعتمداری:گرچه نمرود هیزم آورده‌ است

  مردم با هوشیاری دریافته بودند که باطل‌السحر مشکلات موجود در عرصه اقتصادی کشور، تاکید آنان بر اساس و مبانی انقلاب اسلامی است و چنین بود که با حضور چند ده میلیونی و پرشمارتر از همیشه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بر اصول بنیادین انقلاب اسلامی تاکید ورزیدند.

 • زارعی ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۰۹:۲۰

  ترامپ، بن‌بست تهدید ایران

  سعدالله زارعی

  برخلاف ظاهر قضیه، آمریکا اراده‌ای برای مهار نظامی ایران ندارد چرا که براساس تجربه حضور در «تنف» و «شمال رقه»، ایران در دفاع قاطع از خود تردیدی ندارد و به سرعت عمل می‌کند.

 • انبارلویی ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۸

  نسبت ما با امام(ره) و انقلاب

  محمدکاظم انبارلویی

  متاسفانه با فاصله گرفتن برخی از گفتمان امام(ره) و غفلت از سفارشات امام(ره) به‌ویژه در وصیتنامه ایشان، دشمن توانست دو جنگ نرم تمام‌عیار را یکی در سال ۷۸ و یکی هم در سال ۸۸ به انقلاب تحمیل کند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۱

  رویای فراموش شده ترومن

  مسعود بصیری

  اکنون پس از حدود ۱۸ سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان، آنها می‌خواهند بدون هیچ دستاوردی این کشور را ترک کرده و به سرزمین خود بازگردند چرا که هم پول و هم نیروی انسانی زیادی را در کوه‌ها و دشت‌های افغانستان ازدست داده و دیگر توان پرداخت هزینه‌های نظامی در دوردست‌ها را ندارند.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۰۹:۳۹

  چرا این جسد متعفن را دفن نمی‌کنید؟

  حسین شریعتمداری

  اکنون سؤال این است که وقتی هیچیک از آنچه حریف در برجام، متعهد شده بود تحقق نیافته است، از برجام غیر از یک «جسد متعفن»! چه باقی مانده است؟

 • حجت الاسلام آزادیخواه ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۶:۲۸

  سیاسیونی که درکی از عمق دشمنی غرب با ایران ندارند

  احد آزادی‌خواه

  متاسفانه گاهی برخی اظهار نظرها کماکان نشان از ناپختگی و عدم درک درست عده‌ای از سیاسیون از عمق دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران دارد.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۱-۰۷ ۱۸:۴۷

  چه شد آن سخنرانی‌های آتشین؟

  مسعود بصیری

  دولت همچنان با سخنرانی و اظهارنظرهای غیرکارشناسانه و گاهی بی‌ربط به موضوعات اصلی مشغول حرف درمانی است و از همه بدتر آنکه وضعیت بودجه سال آینده هم با آنچیزی که دولت پیشنهاد داده بدتر از امسال پیش بینی می‌شود.

 • علی اکبر روح نواز ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۷

  طرح هدفمند دولت و مجلس برای انتخابات مجلس

  علی اکبر روح نواز

  مرور ادوار مختلف مجلس و تحرک عطش‌وار نمایندگان در سال پایانی هر دوره برای تغییر در قانون انتخابات، به گواه مستندات نه تنها نتیجه‌بخش نبوده بلکه موجب تنزل کیفی و ضعف محسوس آن شده است.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۹

  پاس گل سلبریتی‌ها به سیاستمداران

  مسعود بصیری

  به نظر می‌رسد روند تئوریزه کردن آنچه تا کنون با مخالفت های جدی مواجه شده توسط سلبریتی‌ها و پشتوانه رسانه‌های اصلاح طلب آغاز شده است. آنها دریافته‌اند که بخشی از جامعه به دلیل همذات‌پنداری با هنرمندان و دنبال کردن زندگی هنری و شخصی آنها، اعتماد یا ارتباط بیشتری با این قشر از جامعه برقرار می‌کنند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۶:۰۷

  آرزو مشکلات را حل نمی‌کند

  مسعود بصیری

  همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم اما کسی برنده است که جرات اعتراف به اشتباه و بازگشت را داشته باشد. برای جبران یک راه نادرست باید آن را بازگردی نه این که فقط آرزو کنی. باید کسانی را هم که با تو در این راه اشتباه قدم گذاشته‌اند ترقیب به بازگشت و جبران کنی.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۸:۵۷

  دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

  مسعود بصیری

  برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند.

 • زینب ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۷

  جایگاه رفیع حضرت زینب(س) از منظر دانشمندان بزرگ

  حجت الاسلام امیر علی حسنلو

  علمای شیعه نه فقط در هر کتاب واثری که درباره امیرمومنان (ع) وحضرت زهرا (س) وحسنین (ع) نوشته اند درباره حضرت زینب(س) نیز مطالبی نوشته واظهار محبت وتعظیم دربرابر رتبه معنوی زینب نموده اند؛ بلکه کتابهای اختصاصی زیادی نیز درباره این بانوی بزرگ نوشته اند بویژه درباره نهضت عاشورا وامام حسین (ع) بدون یاد ونام زینب نمی توان کتابی نوشت.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۴

  چرا کردها از گذشته عبرت نمی‌گیرند؟

  علیرضا رضاخواه

  یکی از بزرگ‌ترین نسل کشی‌های دنیا بر علیه کردهای عراق و زیر نظارت دولت بوش پدر صورت گرفت، ولی باز هم این امر برای سیاستمداران کرد درس عبرت نشد. این روزها و بعد از خروج سریع نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، سیاستمداران در اربیل باز بر دیواری سست تکیه کرده و سراب داشتن یک کردستان مستقل به کمک آمریکایی‌ها آن‌ها را کر و کور ساخته است.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۱:۴۴

  حزب دموکرات رقیبی برای مقابله ترامپ ندارد

  علیرضا رضاخواه

  ترامپ به خوبی ورشکستگی این نظام سیاسی را درک کرده و تلاش می کند علی رغم حضور در کاخ سفید خود را بعنوان یک ساختار شکن و مخالف نظام سیاسی آمریکا نشان دهد؛ تصمیم های سیاسی عجیب و قریب او و در افتادنش با سناتورهای حزب جمهوری خواه در همین چارچوب قابل تفسیر است.

 • 0 ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۲

  مدعیان وقیح تقلب و ناکارآمدان امروز

  امیرحسین ثابتی

  افرادی که سال ۸۸ به نمایندگی از میرحسین موسوی در ستاد انتخابات کشور یا جلسه با رهبری حضور داشتند و مدعی تقلب و معترض نتایج انتخابات بودند چه کسانی بودند و الان کجا هستند؟

 • صادق شهبازی ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۱

  ۹ دی، نَه به اشرافیت منفعت‌طلب

   محمدصادق شهبازی

  واقعیت ۹ دی خروش خودجوش مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی در مقابله با اشرافیت فتنه‌گران بود که بیش از همه در شعارهای مردمی آن روز مردم خود را نمایان می‌کرد.  

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۹

  رمزگشایی از گفتمان "پوپولیسم" اصلاح‌طلبان

  آنچه امروز در فرانسه می‌گذرد و به طور خستگی‌ناپذیری از ماه می‌تا کنون ادامه داشته، از این قرار است: رابطه میان اراده عمومی و مشارکت مدنی، مخدوش شده است و توان بالقوه مردم‌سالاری به سبک غربی به حداقل رسیده است. در عمل، جهان،

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۲:۱۶

  غلام خانه‌زاد ترامپ

  علیرضا رضاخواه

  محمد بن سلمان، ولیعهد ناشی و بی تجربه سعودی همچون اسلاف خود بر این باور است که بدون حمایت آمریکا تاج و تختش بی دوام خواهد بود، بنابراین هیچ گونه هویت مستقلی از واشنگتن برای خود تعریف نکرده است و همچون غلامی خانه زاد توهین‌ها و تحقیرهای ارباب خود را به جان می‌خرد.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۵:۳۶

  اردوغان با داعش نخواهد جنگید

  علیرضا رضاخواه

  پس از کودتا بر علیه دولت اردوغان نیز روند تضعیف ارتش بویژه نیروهای هوایی ترکیه تقویت شده است؛ بنابراین بعید است در صورت یک حمله گسترده توسط جریان تروریستی تکفیری، آنکارا بتواند به تنهایی از عهده تروریست‌ها برآید.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۲:۲۱

  خودآموز فوری خودشناسی؛ گام اول زبان      

  علی‌محمد مؤدب

  گام اول خودشناسی دقت بر زبانی است که به کار می‌بریم و مفردات و کلماتی که دوستشان می‌داریم یا حساسیت و نفرت ما را بر می‌انگیزند و در مجموع در هر اتفاقی در تعامل ما، کلمات و جملات می‌تواند دستگیره ما برای رفتن به هزارتوهای نهان خودمان باشد. 

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  بحرانی فراتر از داعش

  علیرضا رضاخواه

  می‌توان گفت با چرخش غیرمنتظره در مواضع مکرر دولت دونالد ترامپ، مبنی بر ماندن نیروهای این کشور در سوریه تا زمان خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه، قواعد درگیری نیز در این کشور تغییر کرده و موجب بازنگری در موضعگیری همه طرف‌ها شده است.

 • مدرسه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۱۵

  چراغ نفتی‌ها باسواد نمی‌کنند

  رقیه توسلی

  بعد از واقعه دختران شین آباد فکر نمی کنم دیگر کسی خبرِ گدازنده دختران زاهدان را تاب بیاورد!

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  بحران‌های دوقلوی ترامپ در سال جدید میلادی

  علیرضا رضاخواه

  این روزها گویا ترامپ تلاش دارد تا کنترل و هدایت تحولات سیاسی را خود به دست بگیرد. یکی از دلایل اصلی چنین رفتاری را می‌توان بحران‌های دو قلوی پیش روی ترامپ در سال 2019 دانست. این بحران‌ها که یکی سیاسی و دیگر اقتصادی است، می‌تواند آینده ترامپ را در کاخ سفید به چالش بکشد.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  الاکلنگ مشهورها و مشهورات  

  علی‌محمد مؤدب

  انسان در هر بحرانی میل عجیبی به خود تخریبی دارد که باید این میل را بشناسد و اجازه ندهد این میل بحران را تشدید کند؛ اما سلبریتی‌های ما خودشان را با رصد و بازی با همین امیال و اهوا ساخته‌اند.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۲

  اقدام طبیعی سپاه در حفاظت از مرزهای آبی

  صادق کوشکی

  خلیج‌فارس گلوگاه تنفسی ماست، وقتی یک شناور نظامی آمریکایی قصد دارد وارد مرزهای دریایی ما بشود، با آن چه باید کرد؟ آیا باید لبخند بزنیم؟ آیا مثل گذشته باید اجازه بدهیم برای ایرانیان که در خلیج‌فارس فعالیت اقتصادی می‌کنند، ایجاد مزاحمت کنند؟

 • بالسینی ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۷

  چهره خطرناک بودجه ۹۸؛ بخش‌هایی که بودجه‌های دولت را میبلعند

  اصغر بالسینی

  یادمان نرفته که در ۳ سال اخیر دولت حتی پرداخت بدهی به کشاورزان بابت خرید تضمینی را هم با انتشار اوراق و الزام بانکها به خرید آن جبران کرده است.