همه‌ی خبرهای امروز
 • شفاعی امروز ۱۴:۲۳

  یادداشت فرهنگی

  آیا باید از تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها نگران بود؟

  آرش شفاعی

  کتاب فروشی‌های سطح شهر یکی یکی تعطیل می‌شوند، در آخرین نمونه کتاب فروشی «رود» در خیابان کریمخان اعلام کرده است نمی‌تواند از پس هزینه‌های سنگین کار فرهنگی برآید و تعطیلی خود را اعلام کرده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۵

  بانک مرکزی و سارقان ایمان مردم

  محمدحسین جعفریان

  آیا در این سرزمین که خون ده‌ها هزار نفر برای اعتلای شعار عدالت بر زمین ریخته است، چنین هزار توهای فسادی وجود دارد؟ چرا اسامی آن 90 نماینده مجلس اعلام نمی‌شود؟

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۹

  مردم را در جریان تحریم‌ها بگذاریم

  دکتر حسن سبحانی 

  وقوف نداشتن مردم بر چگونگی شرایطی که در حال رقم خوردن است نمی‌تواند آن‌ها را در این حال برای مقاومت بایسته و اقدامات شایسته، آماده کند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۲:۳۳

  فلسطین پس از ابومازن

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین: تشدید بیماری محمود عباس " ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین "۸۳ ساله" این سوال را در سطح افکار عمومی عربی مطرح کرده که چه شخصیتی جانشین وی خواهد شد و شرایط فلسطین به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد.

 • بهرام قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰

   قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی

  ‌قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴

  نقش دستگاه محاسباتی در رفتار جریان‌های آرمان باخته

  میثم ظهوریان

  یکی از محورهای ثابتی که در نامه‌ها و کنش‌های جریان‌های آرمان باخته در طول تاریخ چهار دهه جمهوری اسلامی (از نامه سال ۶۷ نهضت آزادی گرفته تا نامه جام زهر در مجلس ششم و نامه فرقه بهاری) وجود داشته است، ادعای قرار داشتن کشور در شرایط بحرانی و آستانه فروپاشی یا در آستانه جنگ بودن در کنار بریدن مردم از انقلاب است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۸

  امتداد «روز قدس» در راهپیمایی‌های  بازگشت 

  صادق کوشکی

  شاید سال 1358 وقتی حضرت امام آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند کمتر کسی این نکته را باور می‌کرد که بشود رژیم صهیونیستی یا به تعبیر حضرت امام این غده سرطانی را از بین برد و تصور این بود که باید واقعیتی به نام اسرائیل را به رسمیت شناخت.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۵

  این لشکر فراموش شده را دریابید

  محمدحسین جعفریان

  یکشنبه گذشته مشهد شاهد اتفاق مبارکی بود. در محفلی باشکوه، کتاب «از مشهد تا ژوهانسبورگ» که شرح حال ادیب نامدار همشهری ما، دکتر «سیدعبدالله حسینی» است رونمایی و از خود او نیز تجلیل شد.

 • جمال یزدانی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۸

  امیدسازان اجتماعی

  کمک با چنگ و دندان!

  جمال یزدانی

  دیمنتورها، با انتخاب مصادیقی از پدیده‌های اجتماعی و ضریب دادن به آن‌ها در تلاش‌اند تا تصویر اجتماعی متفاوتی به مردم ارائه کنند

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۳-۱۶ ۱۳:۵۰

  در اردن چه می گذرد؟.

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین:تظاهرات گسترده مردم اردن در اعتراض به افزایش مالیاتها و قیمت نفت وگاز ابعاد سیاسی به خود گرفت تا جائی که کابینه اردن به ریاست "هانی الملقی " استعفای خود را تقدیم ملک عبدالله دوم پادشاه اردن کرد.

 • اصغری نکاح ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۶

  2030 چاره درد جامعه ما نیست 

  سید محسن اصغری نکاح

  آمار تجاوز به زنان سیاستمدار در پارلمان اروپا یا تجاوز پزشک معتمد تیم ژیمناستیک آمریکا به بیش از 130 نوجوان نشان می دهد برنامه‌هایی نظیر 2030 در همان کشورهای مدعی هم جواب نداده است.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۶

  شب های قدر و ندانم‌گراهای مدرن

  نعمت الله سعیدی

  امسال خدا کند که بدانیم از «چه کسی» میخواهیم؟! نمی شود ترس یک مردم و دیپلمات هایشان از کدخدا باشد و درخواستها یشان از خدا !

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۸

  به انگیزه دو رخداد تلخ و شیرین

  بیش و کم میزبانی ۳۸ ساله از میهمانان افغانستانی

  قدس آنلاین: دو رخداد - بیش و کم- همزمان، این روزها در کشورم خبرساز شده است، آن هم در پیوند با میهمانانی که نزدیک به چهار دهه، هموطنانم میزبان‌شان بوده‌اند ؛ برادران و خواهران افغانستانی‌ام را می‌گویم.

 • بهرام قاسمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۸

  یادداشت اختصاصی قدس آنلاین

  در ستایش قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

  قدس آنلاین: قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۰

  غربت آرمان‌های امام(ره) در قول و فعل مدعیان

  محمدحسین جعفریان

  هم نگاه دو آتشه‌ای که فقط در خارج کشور ایران صرفاً شیعی را بدون توجه به گذشته باشکوه باستانی آن معرفی می‌کند غلط است و هم نگاهی که فقط دم از کوروش و ایران قبل از اسلام می‌زند.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۸

  خوانش شعری از محمدرضا روزبه

  زلزله‌ای که در شعر اتفاق می‌افتد

  حمیدرضا شکارسری

  «امشبی را که از خستگی خفت بیستون! این چه لرزیدنت بود؟ خواب شیرین فرهاد آشفت...»*

 • فاطمه موسوی ۱۳۹۷-۰۳-۱۰ ۰۹:۵۶

  شعر سیده فاطمه موسوی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)

  کریم آن چه ببخشد تمام می‌بخشد

  سیده فاطمه موسوی

  قدس آنلاین: سیده فاطمه موسوی شعر تازه‌ای به مناسبت میلاد خجسته حضرت امام حسن مجتبی(ع) سروده و در اختیار قدس آنلاین قرار داده است که می‌خوانیم:

 • جعفری ۱۳۹۷-۰۳-۱۰ ۰۹:۳۲

  در دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب خوانده شد

  شعر شاعر سبزواری برای پرچم ایران

  جواد جعفری نسب شاعر سبزوار هم از شاعرانی بود که در محفل صمیمانه دیدار شاعران با رهبر انقلاب شعرخواند اما پیش از آن گفت: قصیده‌ای برای پرچم پرافتخار کشورم و در واکنش به هتک حرمت صورت گرفته به آن سروده‌ام که می‌خوانم.

 • ابراهیم رزاقی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۹

  برندکشی بازتاب نگاه آمریکایی به اقتصاد کشور

  ابراهیم رزاقی

  اینکه چرا برندهای ایرانی در صنعت کشور ماندگار نمی‌شوند، یک قصه پر غصه است که ریشه آن را باید در سیاست‌های تعدیل اقتصادی جست‌وجو کرد. سیاست هایی که بدترین نوع اقتصاد سرمایه داری را در کشور حکمفرما کرد تا چرخ‌های کارخانجات پرافتخار که نام برندهای مشهوری را بر تارک داشتند، از جاده صنعت کشور خارج شوند. 

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸

  رسانه ملی یا رسانه تهران؟

  محمدحسین جعفریان

  تا امروز صریح یا در لفافه، همینجا از رسانه ملی بسیار نوشته‌ام. پیامد هر نوشته بازخوردهای متفاوتی نیز داشته‌ام. در این تبادل آرا، گاه نکات تازه و مهمی حاصل می‌شود. از جمله دوستی بسختی از تمرکزگرایی رسانه ملی گلایه کرده بود و چه بحق.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۸

  نگاه تمدنی و هویتی، حلقه مفقوده جریانات مدعی فروپاشی

  میثم ظهوریان

  نوستالژی مذهبی بودن مردم قبل از انقلاب هم واقعیت ندارد، چه کسی گفته بعد از انقلاب وضعیت دین‌داری بدتر شده است و قبل از انقلاب همه جوانان مذهبی بودند؟ آیا این‌ها واقعیت دارد؟ میگویند در دهه ۶۰ همه انقلابی بودند درحالی‌که فقط عده کمی در جنگ شرکت می‌کردند.

 • صفرزاد ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۵

  مدعیان مردم گرایی و تمنای دیکتاتوری از ولی فقیه

  احسان صفرزاده

  تمنای دیکتاتوری گاهی از سوی جریان قدرت است اما گاهی مردم هم آن را می‌پذیرند، کشوری که تجربه استبداد داشته باشد، پذیرای استبداد هست. گاهی نخبگان هم تمنای دیکتاتوری دارند و میگویند برای توسعه و اقدامات مصلحانه نیاز به دیکتاتور داریم و مثال رضاشاه را می‌آورند اما دستاوردهایی که به اسم رضاشاه می‌نویسند، کار او نیست بلکه به خاطر شرایط اجتماعی است.

 • ساعی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۲

  دولت نباید یک طرف دعوا باشد

  محمد حسین ساعی

  رئیس جمهورها بیش از اینکه شورای عالی فضای مجازی را یک ابزار اقتدار برای ایجاد انسجام امری مشترک و مدیریت این فضا بدانند، آن را «مانع»  تصور کرده که البته این تصور اشتباه است.

 • قاضی زاده ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۳:۵۵

  به انگیزه انتشار قطعه «خوزستان» به خوانندگی و آهنگسازی محسن چاووشی

  خوانندگان همراه همیشگی مردم ایران

  سمیه قاضی‌زاده، نویسنده و منتقد موسیقی

  قدس آنلاین: موسیقی در ایران در دوران انقلاب و جنگ که ایران در بحرانی ترین شرایط خودش بود توانست رسالتش را به خوبی در مقابل مردم ایران به انجام برساند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۸:۳۴

  مأموریت پنهان ایجاد شکاف میان شیعیان عراق

  حسن هانی زاده

  دیدار اخیر حیدر العبادی نخست وزیر عراق و رهبر ائتلاف النصر با مقتدی صدر رهبر جریان السائرون در نجف اشرف با بن بست مواجه شد.

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۶

  اقتضائات نظام ارزی «ایران»

  حسن سبحانی

  در مورد یک نظام ارزی متناسب با اقتصاد ایران توجه به چند نکته ضروری است.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۷

  از «روایت فتح» تا حکایت شرم...

  یکی باید در این بلبشو به این سؤال کلیدی پاسخ دهد که آیا هدف رسانه‌ها در درجه نخست جلب مخاطب بیشتر و به هر قیمت است یا رسانه در ذات خودش رسالتی دارد و بر همان مبنا آن را «دانشگاه» نامیده‌اند.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۶

  رفتار ترامپ با کره و آغاز جدایی از اروپا

  محمد حسن قدیری ابیانه

  رفتار آمریکا با اروپایی‌ها و حتی تهدید آن‌ها به تحریم به گونه‌ای بوده که برای نخستین بار مقامات اروپایی به تمسخر مواضع آمریکا پرداخته‌اند و این آغازی است بر جدایی اروپا از آمریکا.

 • حسنلو - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۹:۱۵

  خدیجه(س) بزرگ زن تاریخ ساز در کنار پیامبر خاتم (ص)

  امیر علی حسنلو مدیر گروه تاریخ وسیره مرکز مطالعات وپاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه ومدرس حوزه علمیه قم.

 • مجتبی همتی فر ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۵

  ضرورت وجود طرح جامع برای تعطیلات

  جامعه:این روزها، بحث تعطیلات زمستانه از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مطرح شد؛ طرحی که چند سالی است در میانه آلودگی هوای کلان‌شهرها در نیمه دوم سال به رو می‌آید و دوباره فراموش می‌شود.