همه‌ی خبرهای امروز
 • امیرابراهیم رسولی امروز ۱۰:۰۸

  الگویی برای مردمی بودن خادمان

  امیر ابراهیم رسولی

  روزها زلزله کرمانشاه نشانه هایی از فرهنگ مردم ایران زمین را بیش ازپیش به رخ کشیده است. فرهنگ دلسوزی برای هموطن، فارغ از قوم و اختلافات رایج درمیان مردم موضوع تازه‌ای نیست

 • زلزله کرمانشاه دیروز ۰۹:۳۷

  فرصت بی نظیر تقویت سرمایه‌های اجتماعی و ملی

  قائم شریعتی

  حضور رهبر معظم انقلاب به عنوان عالی‌رتبه‌ترین مقام کشور حاوی پیام دیگری نیز بود که در فرمایشاتشان خطاب به مسئولان امر نیز تجلی یافت، «هماهنگی هر چه بیشتر و مدیریت متمرکز و یکپارچه» نکته‌ای که حلقه مفقوده بسیاری از کارها و فعالیت‌ها در سطح کشور است و سبب می‌شود نه تنها کارایی و اثربخشی آن‌ها آن گونه که باید و شاید احساس نشود، حتی در مواقعی از تأثیر آن نیز بکاهد و برخی کارها برخی دیگر را خنثی کند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۱۱

  زمین لرزه کرمانشاه و رونمایی از حکمرانی رسانه‌ای

  محمد صادق دهنادی

  زوایای گوناگون زلزله غرب کشور، علاوه بر عبرت‌ها و تلخی‌هایی که به خاطر محنت مردمان کرد ایران زمین به کشور نشان داده است، دارای نشانه‌های جدیدی از ریخت شناسی اجتماع و درنتیجه آن سیاست، فرهنگ و حتی اقتصاد جامعه است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۰۹:۳۸

  باتلاق محمد بن سلمان برای سعودی‌ها

  محمد صادق کوشکی

  وضعیت فعلی حکومت عربستان در منطقه به صورتی است که در یک کلاف سردرگم گرفتارشده است. سعودی‌ها سعی داشتند با توطئه و فشار بر لبنان و ایجاد جنگ روانی علیه حزب الله و نیروهای مقاومت و تصور همراهی آمریکا و اسرائیل با آن‌ها در این اتفاقات، جایگاهی برای خود در منطقه ایجاد کنند

 • محمد امین توکلی زاده ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۲۰:۴۸

  اربعین؛ تجلی امت واحده

  محمد امین توکلی زاده

  رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی استان های آذربایجان شرقی و قم، پدیده‌ی الهی و معنویِ راهپیمایی اربعین را بی‌سابقه و غیرقابل توصیف خواندند و با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این حرکت عظیم گفتند: از دولت عراق که وسایل برگزاری این حرکت با شکوه را فراهم کرد، از ملت عزیز عراق که اینگونه مخلصانه و شادمانانه از زائران حضرت اباعبدالله علیه‌السلام پذیرایی کرد، از جوانان مبارز عراقی و حشد شعبی و دست‌اندرکاران تأمین امنیت مراسم، و از مسئولان عتبات در نجف اشرف و کربلای معلی، قلباً تشکر می‌کنیم و برکات الهی را برای آنان خواستاریم.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۰۹:۵۶

  آقای روحانی! اقدام خوبتان ابتر نماند

  امیر ابراهیم رسولی

  بلایای طبیعی در هر کجای جهان که اتفاق بیفتد سختی، درد و ناراحتی مردم یک شکل است؛ هیچ کس خوشحال نمی‌شود و همدردی برای تمام انسان‌ها یکی است. فطرت آدمی، دلسوز همنوع بوده و از آن گریزی نیست. حادثه زلزله در کشور ما نیز مستثنا نمی‌شود و ناراحتی مردم دیگر شهرها نیز امری طبیعی و کمک به مردم زلزله زده امری واجب است.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۰۹:۵۲

  به درد مردم برسید نه حاشیه سازی

  مالک شریعتی

  در حادثه پلاسکو ـ که بر خلاف زلزله، عامل انسانی نقش پررنگ تری در بروز حادثه یا رعایت نکردن نکات ایمنی ایفا کرده بود ـ رهبرانقلاب باز هم در پیام خود، مسئله مقصریابی در ابتدای کار را بشدت تقبیح کرده و اولویت را به کمک رسانی داده بودند: «در حال حاضر همه تلاش‌ها باید برای نجات جان گرفتارشدگان جهت‌دهی شود.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۹:۳۷

  همه مدیران کشور به نمایشگاه «صنایع خلاق» بیایند!

  محمد صادق دهنادی

  یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در حالی آغاز به کار کرده که مروری در غرفه‌های فعال آن نشان دهنده یک جهش قابل ملاحظه در کسب و کارهایی است که به دلایلی آن را در حیطه رسانه‌های دیجیتال دسته بندی کرده‌اند.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۰۹:۵۵

  بازی سعودی ها در فتنه جدید آمریکایی - صهیونیستی

  حسین شیخ الاسلام

  ایجاد فتنه در منطقه، برنامه آمریکا و اسرائیل است که سعودی‌ها نیزدر آن بازی می‌کنند، زیرا آمریکایی‌ها همواره تمایل دارند خاورمیانه‌ای یک‌دست و یکپارچه را که در مسیر  همراهی با آمریکا و دوستی اسرائیل باشد در منطقه ایجاد کنند.

 • جواد کریمی قدوسی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۰۹:۱۹

  دفتر یا حیاط خلوت اتحادیه اروپا در تهران!

  جواد کریمی قدوسی

  دولت سعی دارد همچنان چشم امید مردم را به دروازه‌های غرب و غربی‌های خسیس و عنود نسبت به پیشرفت ملت ایران بدوزد و در این مسیر قطعاً رسانه‌هایی که در گذشته تلاش کردند چنین مفاهیمی را در اذهان ملت تثبیت کنند تیترهای برجسته و مقالاتی را درج خواهند کرد. اما این سفرها همچون سفرهای بعد از برجام به داخل کشور، عایدی برای مردم ایران در پی نخواهد داشت.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۱۹ ۱۸:۳۶

  پیاده روی اربعین سیاسی یامذهبی

  امیرابراهیم رسولی

  در ماه های اخیر برخی اعضای شورای شهر یا برخی مسئولان دولتی با اظهاراتی درباره این رویداد مهم، فضای مساعدت ها به زائران را جناحی کردند تا ازآب گل آلود ماهی بگیرند. اگرچه مساعدت به شکل گیری چنین حماسه ای باید تکلیف باشد، اما برخی مسیر را براساس آنچه نظر شخصی خود می پندارند، تحلیل کرده و از صف مردم فاصله گرفتند. دراین باره دو نکته مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

 • محسن مهدیان ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۰۹:۵۱

  زندگی به سبک اربعین

  محسن مهدیان

  سادگی و بی آلایشی و توقعات در حد نیاز و خورد و خوراک ساده، از دیگر نشانه های جامعه اربعینی عراق است. ساده زندگی می کنند و نیازهایشان صرفاً براساس هدف تعریف می شود و در عین حال از این سبک زندگی لذت می برند. هجرت و عبور از وابستگی های مادی به شکل واقعی کلمه در این مسیر دیده می شود. هجرت از زن و فرزند و زندگی و دیار و تن دادن به خطراتی که در طول راه آنها را تهدید می کند. پیوند سبک زندگی اربعین با هجرت خودش یک معیار کلیدی در زندگی جهادی است.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۹

  آمریکا پشت پرده بازداشت سریالی شاهزادگان سعودی

  حسین شیخ الاسلام

  بازداشت های ســریالی مقام های سعودی، ایجاد جنگ قدرت و نوعی تصفیه حســاب سیاسی برای کســب قدرت در این کشور و بدون تردید یک طرح آمریکایی اســت که توســط آن ها طراحی و به صــورت گام به گام در حال اجراســت

 • مصیب نعیمی ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۰۹:۳۴

  عربستان بازیگر اصلی استعفای سعد حریری

  مصیب نعیمی

  ارزیابی اولیه از اســتعفای ســعد حریری، نحوه اســتعفا و مکان آن نشان دهنده این موضوع اســت که عربســتان بازیگر اصلی این اســتعفا می باشــد؛ زیرا مواردی نظیر احضار فوری در مکانی نامعلوم در نقطه ای از عربســتان، پوشش توسط شبکه العربیه و دســت نوشته ای که ســعد حریری متن استعفای خود را از روی آن قرائت می کرد

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۰:۰۴

  نمایشگاهی فراتر از دورهمی مطبوعات؟

  دکتر محمد صادق دهنادی

  نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در حالی به گام پایانی رســید که بــا وجود تحولات فراوان رسانه ها و ارتباطات در چند سال اخیر ســاختار و محتوای ارائه شده در این رویداد فرهنگی- ارتباطی تغییر چندانی نداشــته است تا حدی که کمی بدبینانه از نظر برخی افراد، بود و نبود آن یکسان است.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۸-۱۱ ۰۹:۳۵

  وحدت علمای اسلامی در مسیر آزادی فلسطین

  محمد مهدی رحیمی

  ول نوامبر(دهم آبان ماه) مصادف با یکصدمین ســالگرد صــدور اعلامیــه بالفــور از جانب انگلیسی هاســت. اعلامیه ای که وزیر خارجه وقت انگلیــس خطاب به روتشــیلد یهودی سرشناس در ســال ۱۹۱۷ نوشت و آمادگی کشورش را برای تأسیس یک کشور مستقل یهودی اعلام کرد.

 • پارلمان اروپا تحریم ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۱۰:۰۰

  می توان تأثیرات قانون کاتسا را از بین برد

  محمد علی مسعودی

  قانون کاتســا افراد ایرانی در فهرست تحریم آمریــکا را افزایش می دهــد و به بهانه های تروریســتی افراد و نهاد های ایرانی را در این فهرســت تحریم که معروف به «اســتی ان لیست» است قرار می دهد و از همین جا آثار اقتصادی این قانون خودش را نشان می دهد.

 • عبدالمطهر محمدخانی ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۱۰:۰۱

  مهم ترین وظیفه رسانه های جبهه انقلاب در حوزه اقتصاد

  عبدالمطهر محمدخانی

  نگرش عمومی جامعه پس از مواجهه با این مشکلات اقتصادی وقتی اصلاح خواهد شد درستی از آن داشته باشند. « روایت » که روایت صحیح، واقع بینانه و علمی از علل و ریش ههای مشکلات اقتصادی کشور خود به خوبی راه حل و مسیر اصلاح را به مردم نشان خواهد داد. اگر افکار عمومی بداند کدام نگاه و شیوه اداره امور، کشور را به این روز انداخته است، مقصر کیست و حتی راه را اشتباه رفته ایم؛ آن وقت مسیر درست را خود در انتخاباتهای آینده برای کشور مشخص خواهد کرد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۲

  اصلاح طلبان و بحران ناکارآمدی درمجلس

  امیر ابراهیم رسولی

  جلسه رأی اعتماد به دو وزیر باقی مانده دولت دوازدهم روز گذشته در مجلس برگزار شد. وزارت علوم که مدتی با سرپرست اداره می‌شد، اما با حاشیه‌های انتخاب گزینه رو به رو بود.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۹

  جایگاه پیوست اجتماعی در تصمیمات سیاسی

  مالک شریعتی

  پیشتر از ضرورت دیده شدن پیوست فرهنگی در همه تصمیم گیری‌ها در نهادهای مختلف تصمیم ساز و تصمیم گیر نظام جمهوری اسلامی سخن گفته شده تا جایی‌که رهبرانقلاب نیز بارها از فقدان پیوست فرهنگی در برخی تصمیم گیری‌ها بشدت گلایه کرده‌اند.

 • برجام ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۰:۵۵

  آمریکا به دنبال برجام موشکی

  محمدعلی مسعودی

  تا زمانی که وابستگی اقتصاد ایران به نفت از بین نرود، ضعف اقتصادی کشــور از بیــن نخواهد رفت که باید به طور جدی مورد بررســی قرار بگیرد تا این وابســتگی و ضعف ســاختاری اقتصاد ایران مذاکرات جدیدی را رقم نزند.

 • امیرابراهیم رسولی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ ۰۹:۳۱

  حرف اول و آخر درباره یک مذاکره

  امیر ابراهیم رسولی

  داستان خوش آب و رنگ برجام این روزها به قسمت تلخش رسیده و وعده های پوشالی نخ نما شده است. چهره واقعی غرب بویژه ایالات متحده آمریکا با رفتار غیرطبیعی ترامپ بیش ازپیش آشکار شده و کمتر کسی است که بتواند به سخنان آن ها وقعی نهد.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۰۹:۳۵

  آمریکا متوجه نقش محوری ایران در منطقه شده است

  محمد صادق کوشکی

  نقش محــوری ایران در منطقه در تحولات چند سال اخیر، آمریکایی ها را نیز به این نکته متوجه کرده اســت که نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه عربی غرب آسیا به طور جدی افزایش پیدا کرده و این امر ســبب شده است، آمریکایی ها در منطقه غرب آسیا یک خلأ جدی قدرت پیدا کنند.

 • علی رجبی ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۲:۲۴

  عقب‌ماندگی دستگاه‌های رسمی از سیاستگذاری در حوزه فضای مجازی

  علی رجبی

  خودکشی دو نوجوان در اصفهان که رسانه‌ها از ارتباط آن با یک بازی آنلاین خبر دادند، چند وقتی است که حاشیه‌ ساز شده‌است.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۰۹:۳۳

  ایران و عراق رابطه ای از جنس دو ملت

  حسین شیخ الاسلام

  رابطه ایران و عراق یک رابطه راهبردی است و دســتخوش بازی های عربســتان، آمریکا و اسرائیل نمی شــود. زیرا رابطه این دو کشور، رابطه بین دو ملت و بسیار عمیق است و تحت تأثیر رفتار کشورهایی نظیر آمریکا و عربستان قرار نمی گیرد.

 • پیر محمد ملازهی ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۰۹:۵۵

  داعش در افغانستان، بازیگر بازی بزرگ جدید

  پیرمحمد ملازهی

  قضاوت منصفانه ساده نیست و اگر موضوع از زاویه صرفاً امنیتی نگاه شود به دشواری می توان برداشت کسانی را که وجود نوعی خلأهای امنیتی را مطرح می‌کنند، نادیده گرفت. این خلأهای امنیتی چگونه به وجود می‌آیند، بحث جداگانه‌ای است و بازار اتهام‌زنی را حتی در درون ارگ ریاست جمهوری به پیش می‌برند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۰۹

  برجام و خروج اروپا از مدل سگِ تام و جری

  محمدصادق دهنادی

  اروپایی‌ها در جریان بحران بالکان، دعوای بین اوکراین و روسیه، دو جنگ ویرانگر خلیج فارس و افغانستان، بحران اتمی شبه جزیره کره و سرانجام در جریان جنگ سوریه و قضیه داعش هم نتوانستند از سایه‌ ایالات متحده بیرون آمده و به فراخور نقش بزرگشان در اقتصاد و سیاست جهانی، مستقل رفتار کنند.

 • حاتمیان ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۸:۵۰

  دولت نباید متکی به سرمایه‌گذاری‌ خارجی‌ها باشد

  عبدالله حاتمیان

  بدون تردید رونق اقتصادی کشور، بدون مقاوم سازی و مصونیت بخشی در برابر تکانه‌های اقتصادی بیگانگان محقق نخواهد شد. در وهله نخست این مهم زمانی تحقق خواهد یافت که جلوی واردات بی رویه محصولات و کالاهایی که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود دارد گرفته شود، زیرا ورود بی رویه کالاهای خارجی به کشور به منزله ایجاد اشتغال برای بیگانگان است. دلیل اصلی این میزان کالای قاچاق، نبود نظارت‌ صحیح و مدیریت‌های منفعت‌گرایانه است. این دو معضل و چالش، واردات بی رویه و قاچاق کالا، باید مورد توجه اصلی دولت دوازدهم قرار گیرد.

 • هانی‌زاده ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۱۷

  کرکوک و آینده اقلیم کردستان

  حسن هانی زاده

  مرگ ناگهانی جلال طالبانی، رهبر اتحادیه میهنی و رئیس جمهوری سابق عراق اوضاع اقلیم را پیچیده تر کرد؛ زیرا مقامات اتحادیه میهنی کردستان به صورتی آشکار مسیر خود را از حزب دموکرات کردستان تغییر دادند. از آنجایی که مسعود بارزانی همچنان بر مواضع گذشته خود برای جدایی اقلیم کردستان اصرار می ورزید؛ بنابراین دولت مرکزی چار های جز اعمال قدرت بر شهر کرکوک نداشت

 • محمد ابراهیم رضایی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۰:۰۹

  آمریکا دوست کُردها نیست

  محمدابراهیم رضایی

  کردستان عراق با توجه به شرایطی که بر آن حاکم شده بود، موجب نگرانی ملت عراق و همسایگان این کشور همچون ایران و ترکیه شده بود و از مدتی قبل احساس میشد که مسعود بارزانی به دنبال تجزیه عراق است و قصد دارد در زمانی که دولت عراق با داعش در حال جنگ و از بین بردن آن است از آب گل آلود ماهی بگیرد.