همه‌ی خبرهای امروز
 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۰۷:۵۷

  دادگاه سوانح را علنی برگزار کنید

  محمد صادق دهنادی

  خبر شوک آور و بسیار غم انگیز بود. بار دیگر زمستان تلخ این سال ها، شاهد رقم خوردن صفحه ای تلخ و رنج افزا بود.

 • بانک‌ ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۰۹:۲۷

  چرخه باطل و ناکارآمد سود سپرده‌های بانکی

  علی اصغر زرگر

  آشــفتگی بــازار ارز در ماه هــای اخیر که نشــانه ای از بی ثباتی وضعیــت اقتصادی کشور است،.

 • رضا رسولی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۵

  اتفاق‌های امنیتی و ضرورت تحقق رسانه عدالت

  رضا رسولی

  خودکشــی یکی از افــراد متهم به جاسوســی در روزهــای اخیر، موجی از اخبــار، گزارش ها و تحلیل های رسانه ای را درباره این فرد و عملکرد سازمان های مســئول، بخصوص دستگاه قضایی درباره دستگیری و ملاحظات نگهداری متهمان .امنیتی به راه انداخته است

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۹:۱۰

  چشم اروپا به دهان کدخدا!

  محمد صادق کوشکی

  برجــام» نماد مشــخص و واضحی از غیر» قابل اعتماد بودن اروپایی ها در قبال ایران است. در طول چهار دهه که از عمر انقلاب اســلامی می گذرد، انواع کینــه ورزی ها و فتنــه انگیزی ها علیه ملت ایران از ســوی اروپا انجام شــد و همیشه هدف آن ها این بود که در بدنه کشــور و بویژه بین مردم و .مسئولان تفرقه ایجاد کنند

 • علی رجبی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۱۴

  یک سوزن به خودمان بزنیم!

  علی رجبی

  همزمان با ۲۲ بهمن ماه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر با یان رسید.

 • راهپیمایی 22 بهمن ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۱

  مسئولان مقام مردم را بشناسند

  قائم شریعتی

  مردم جشــن ۳۹ ســالگی انقلاب را با حماسه حضورشان با شکوه هرچه تمام تر برگزار کردند و ۲۲ بهمنی تماشایی را خلق کردند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۰۱

  چرا قدردان حضور مردم نیستیم؟

  محمد صادق دهنادی

  قدرشناسی از این همه مجاهدت جز با وحدت عملی و زمان شناسی به وجود نمی آید و برای این هدف، نیاز است مسئولان کشور به صورت .عملی وارد مرحله وحدت و همدلی شوند

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۸:۵۶

  حماسه حضور

  حسین شیخ الاسلام

  پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ یکی از عمیق ترین و دامنه دارترین تحولات سیاسی قرن بیستم اســت که از زوایای گوناگون قابل بررسی است.

 • رضا رسولی ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۳

  تداوم انقلاب اسلامی و ضرورت انقلاب فرهنگی

  رضا رسولی

  فرا رســیدن ســال چهلم انقلاب اسلامی، با وجود همه چالش هایش، یک بلوغ تازه برای حکمرانی دینی است،

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۰۹:۳۰

  راهبردهای اقتصادی - معیشتی انقلاب اسلامی

  مالک شریعتی

  با توجه به شاخص های پنج گانه انقلابی گری از نگاه رهبر معظم انقلاب، می توان ابعاد مختلف گفتمان انقلابی گــری را در حوزه اقتصادی و معیشتی جامعه جداگانه برشمرد و در آن تأمل و دقت کرد

 • روح الله مهرجو ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۰۹:۰۱

  رسانه‌های مجازی عضو جدایی‌ناپذیر و کلیدی برای جامعه

  روح الله مهرجو

  رســانه ها، ابزاری مهم برای تنویر افکار عمومی هســتند و اصلی ترین منبع انتقــال اخبار میان مردم به شمار می روند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۷

  سخنی مشفقانه با مخالفان نظام

  محمدصادق دهنادی

  گرچه همواره مصلحت جامعه در آرامش عمومی است و به مدد برجسته سازی رسانه‌ای برخی مخالفت‌ها و معضلات را به نحوی جلوه‌گر شده که این حس خود اکثریت پنداری پررنگ‌تر شده، اما این‌ها نشانه نبود هوادار و جانفدا برای نظام و انقلاب نیست. نظام اسلامی رویارویی اجتماعی را نمی‌پسندد و نشان داده که مایل به برخورد سخت با مخالفت‌ها نیست و به همین دلیل عظمت حرکت متعهدانه مردم ایران، هرگاه هویدا شده، آبروی نداشته مدعیانِ پایان نظام، بارها رفته است.

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۰۹:۱۲

  جنگ «بچه فیل ها» برای کسب قدرت

  احمد یوسفی صراف

  سال ۲۰۱۵ میلادی بود که نخستین بار پیمان شوم ابوظبی و ریاض برای تشکیل ائتلافی جنگ طلبانه برعلیه مردم مظلوم یمن بسته شد.

 • سید جلال فیاضی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۲:۲۹

  خستگی ناپذیری واخلاق مداری دو ویژگی شاخص مرحوم مقدسی بود

  سید جلال فیاضی

  مرحوم رضا مقدسی را هیچ گاه عصبانی وکج خلق ندیدم، درحالی که نسبت به مسائل ومشکلات کشور بسیار حساس بود وبا جدیت آنها را پیگیری می کرد اما مهربان وآرام بود، به نحوی که توجه و واکنش به مسائل سیاسی حساس یا موضوعات اجتماعی قابل توجه به ایشان ارجاع میشد تا دغدغه های روزنامه قدس را در یادداشتی به رشته تحریردر آورد یا با پیگیری های خود وتیم کاری اش سعی در باز کردن گرهی از مشکلات جامعه داشته باشد.

 • ایمان شمسایی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۲:۲۱

  روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی

  ایمان شمسایی

  آنچه این روزنامه نگار فقید را موضوع ستون یادداشت روزنامه قدس کرده، نه تنها مرگ یک همکار، که خصوصیات و ویژگی های اوست. نخست آنکه روزنامه قدس، تجربه ارزشمندی در نوع مواجهه مؤلفه ها و متولیان امور دینی با وقایع مدرن دنیای امروز است. رسانه بویژه روزنامه، از مترقی ترین ابزارهای ارتباطی عصر حاضر است که آستان قدس رضوی به عنوان یک نهاد مقدس، به آن ورود کرد و تأسیس روزنامه قدس در سال ۶۶ ، قدمی در مسیر مواجهه صحیح سنت و مدرنیته به حساب می آید.

 • انصراف سید نظام موسوی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۰۹:۲۷

  برای «آقا رضا» که کبوتر حرم بود!

  سید نظام الدین موسوی

  وقتی به اتاق رسیدیم حاج آقا رئیسی رفته بود. آقارضا روی تخت دراز کشیده بود با بدنی نحیف و صورتی تکیده، اما گل خنده را چنان به رویمان شکفت که نه رنج خودش معلوم شد و نه غم ما.

 • حسینی راد ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۰۹:۵۵

  یادداشت

  انقلابی برای «فتح بزرگ»

  سید مصطفی حسینی راد

  انقلاب اسلامی ایران یکی از دینی‌ترین انقلاب‌ها در طول تاریخ بشری است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۰۹:۰۰

  اهداف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان

  محمد صادق کوشکی

  آمریکا برای خود در منطقه غرب آسیا منافع گسترده ای تعریف کرده است و به منظور دستیابی به این هدف، توطئه های جدیدی را در این منطقه طراحی و اجرا می کند.

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۵۴

  معضلی تلخ بدون ارائه راه حل

  مالک شریعتی

  یک زن در شرایط کنونی، حاضر است با حقوق و مزایای به مراتب کمتر از مردان مشغول کار شود و بی گمان کارفرمایان هم او را به یک مرد با توقع دریافتی بیشتر ترجیح می دهند. ادارات دولتی، نهادهای عمومی و شرکت های خصوصی را نگاه کنید؛ بیشتر کارمندان اداری، یا دختران پا به سن گذاشته خانه پدر یا همسر و مادری هستند که علاوه بر شوهران خود مشغول کارند؛ فقط درصد کمی از آ نها به دلیل شرایط خاص زندگی، سرپرست خانوارند اما بقیه، عمده درآمدشان را به خودروی مدل بالاتر و زیورآلات تبدیل می کنند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۰۱:۱۱

  دورخیز ضد انقلاب برای ۴۰ سالگی انقلاب

  محمد صادق دهنادی

  کلید واژه این «۴۰ سال» در این ۱۸ ماه، خط اتصال تمامی محصولات فرهنگی و رسانه‌ای این شوآف است که در آن ذهن نسل سوم و چهارم انقلاب به عنوان هدف اصلی مورد سمپاشی قرار می‌گیرند. طبق آمار موجود در مراکز رسمی اطلاعاتی کشور، از نظر تحلیل جمعیتی بیش از ۶۵ درصد مردم ایران یا انقلاب را ندیده‌اند و یا به واسطه سن کم تصویر واضحی از آن ندارند و به همین دلیل می‌توان با تبلیغات به ایشان القا کرد که به هر دلیل نهضت امام خمینی(ره) و ملت ایران، بهترین تصمیم در زمان خودش نبوده است.

 • ایمان شمسایی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۰:۳۷

  باز هم امامان جمعه پیش قدم شدند

  ایمان شمسایی

   یک دیروز نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس در خطبه های نماز جمعه از مسئولان امنیتی استان خواستند تا نرده های میان مردم و مســئولان را بردارند. آیــت االله علم الهدی متذکر شدند که حتماً جوانب امنیتی مسئله بررسی شود و شایســته نیست بین مردم و مسئولان فاصله باشد.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۰:۰۴

  یک ساله شدن رئیس جمهوری ترامپ و افتضاحات او

  حسین شیخ الاسلام

  تلاش دونالد ترامپ برای کسب منافع حداکثری سبب شده تا مورد سرزنش های بین المللی و داخلی نیز قرار گیرد که درمواردی نظیر برجام، کره شمالی، جنگ یمن، شکست در عراق و سوریه، خروج از پیمان ترانس پاسیفیک، خروج از پیمان پاریس، تهدیدهای اقتصادی چین، تلاش برای وادار کردن عربستان به پرداخت پول برای تأمین امنیت خود، نمونه هایی از این شکست است.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۴

  منشور فرمانده برای مستندسازان آتش به اختیار

  مالک شریعتی

  محتوای دیدار هفته گذشته رهبر معظم انقلاب با مستندسازان انقلابی از جمله نقاط عطف مهم در حیات فرهنگی ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.

 • محمدصادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۰۹:۲۶

  سخنانی که حرف دل مردم نبود

  محمدصادق کوشکی

  روحانی عادت کرده است فعالیت‌ها و اقداماتی که نهادها یا سازمان‌های دیگر انجام داده‌اند را به نام دولت‌های یازدهم و دوازدهم به مردم معرفی ‌کند، به گونه‌ای که اگرچه سپاه و قرارگاه خاتم در خوزستان اقدام به کاشت نهال کرده‌اند یا به مردم زلزله زده کرمانشاه کمک رسانی کرده‌اند، ایشان تمام این اقدامات را به نام دولت‌های یازدهم و دوازدهم قلمداد می‌کند.

 • می الخنساء ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۵۱

  حضرت زینب (س) پیشگام و پیشوای مقاومت اسلامی

  می الخنساء

  یکی از بارزترین صفاتی که برای حضرت زینب(س) بیان شده است، عقیله بنی هاشم و عالمه غیرمعلمه است. بررسی تاریخی نشان می‌دهد، اطلاق این صفات بی‌دلیل نبوده، زیرا حضور حضرت زینب(س) در ماجرای کربلا چنان استوار و با مؤلفه‌های رهبری همراه است که گویی وارث حضرت زهرا(س) و نماینده دین رسول الله(ص) است.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۵۷

  چرا رسانه ای در تراز نظام اسلامی نداریم؟

  محمد صادق دهنادی

  یکــی از مؤلفه هــای مشــترک بســیاری از چالش های اجتماعی و حتی بحران های سیاسی و اقتصادی یک دهه اخیر ایران، نبود ریگولیشن یا قواعد مشــخص و پذیرفته شده برای نظم رسانه ای است، یا به قول دیگر همیشه پای یک رسانه در میان است.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۷

  در حاشیه درس ورزشی روحانیت

  سید مصطفی حسینی راد

  نماینده ولی فقیه در تبریز با هوشیاری و بینش انقلابی خود تصمیم می‌گیرد برای تماشای این مسابقه بزرگ و حساس فوتبال، در جایگاه تماشاگران قرار گیرد و با حضور خود در ورزشگاه، سهمی در آرام کردن فضا و التهابِ برنامه‌ریزی شده فتنه‌گران داشته باشد.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۳۱

  نمایش آمریکا و اروپا در پایبندی به برجام

  محمدصادق کوشکی

  سیاست آمریکا، اعمال فشار بر ایران است و سعی دارد تمام توانمندی‌های ایران را محدود کند و از قدرت ایران در نظام بین الملل و بخصوص منطقه خاورمیانه بکاهد. در مقابل، اروپایی‌ها نیز در این ماجرا، نقش پلیس خوب را ایفا می‌کنند و درصدد هستند با تظاهر به پایبندی به برجام هسته‌ای و ادامه آن، برجام موشکی را پیش بکشند و با برجام موشکی که بصراحت از سوی ترامپ اعلام شد و تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را به آغاز مذاکرات درباره برنامه موشکی و دسترسی به مراکز نظامی ایران منوط دانست، سعی دارند در این زمینه نیز همچون توانمندی هسته‌ای، ایران را محدود کنند.

 • کشورهای اسلامی ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۰۹:۰۸

  توطئه سکوت در جهان اسلام

  قائم شریعتی

  رهبر معظم انقلاب در فرمایشــات اخیر خود در دیدار با نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی به موضوع مهم توطئه سکوت در جهان اسلام اشاره کردند.

 • پیرمحمد ملازهی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۳

  آمریکا عامل اصلی حضور داعش در افغانستان

  پیر محمد ملازهی

  اولین کشوری که از افزایش بحران امنیتی در افغانستان سود می‌برد، آمریکاست؛ زیرا افزایش بحران در این کشور باعث می‌شود که افزایش نیروهای آمریکا در افغانستان توسط دونالد ترامپ و هدر دادن میلیاردها دلار هزینه را که برخلاف وعده‌های انتخاباتی خود که از باراک اوباما انتقاد شدیدی مبنی بر نگه داشتن نیروهای امنیتی آمریکا در افغانستان کرده بود، قابل توضیح می‌کند.