همه‌ی خبرهای امروز
 • مجلس یادبود و ترحیم آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌ شاهرودی در حرم مطهر رضوی دیروز ۲۳:۲۵

  با حضورنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی آیت الله سید احمد علم الهدی

  مجلس یادبود و ترحیم آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌ شاهرودی در حرم مطهر رضوی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار - به مناسبت در گذشت عالم وارسته و مبارز انقلابی مرحوم آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌ شاهرودی عضو سابق مجلس خبرگان رهبری و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی .مجلس ترحیم و یادبودی از طرف نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد آیت الله سید احمد علم الهدی ،تولیت آستان قدس رضوی حجت السلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی و شورای عالی حوزه علمیه خراسان با حضور مسئولان، مجاورین و زائرین در رواق کوثر حرم مطهر رضوی برگزار شد.

 • حضور آیت الله خاتمی در موسسه فرهنگی قدس دیروز ۱۶:۳۲

  حضور آیت الله خاتمی در موسسه فرهنگی قدس/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-حضور آیت الله خاتمی در موسسه فرهنگی قدس

 • عکسم در جیب همه ایرانی ها است دیروز ۱۴:۳۱

  عکسم در جیب همه ایرانی هاست! / گزارش تصویری

  حسین کام شاد -اسماعیل صنمی یکی از افتخارات هشت ســال دفاع مقــدس و یکــی از جانبازان سربلندی اســت که ناخواسته عکس او به همراه همرزمانش روی اسکناس های 200تومانی جا خوش کرده است.مصاحبه این جانباز عزیز در روزنامه قدس 96.7.3 در ویژه قدس خراسان به چاپ رسیده است .

 • نخستین نماز جماعت مدارس خراسان رضوی برگزار شد ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۷:۵۸

  به امامت آیت الله علم الهدی

  نخستین نماز جماعت مدارس خراسان رضوی برگزار شد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار - زنگ نماز و اقامه نخستین نماز جماعت مدارس خراسان رضوی به امامت آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در دبیرستان نمونه دولتی ابرار برگزار شد.

 • بازگشایی مدارس استان خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۷:۳۹

  با شروع اول مهر

  آیین بازگشایی مدارس استان خراسان رضوی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار -آیین ویژه بازگشایی مدارس استان با حضور استاندار خراسان رضوی ، معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ،ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و نواختن زنگ ایثار و زنگ مهر در دبیرستان دخترانه شاهد تقواپیشگان برگزار شد .

 • اجتماع عظیم شیر خوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۳۱ ۱۳:۲۰

  با شروع ماه محرم

  اجتماع عظیم شیر خوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار - به مناسبت روز جهانی علی اصغر (ع) اجتماع عظیم شیرخوارگان حسینی درحرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برگزار شد .

 • مراسم سان و رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد. /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۳۱ ۱۲:۳۷

  مراسم سان و رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد. /گزارش تصویری

  حسین کام شاد-دراین مراسم نیروهای شرکت‌کننده نظامی و انتظامی و گردان‌های نمونه بسیج گوشه‌ای از توانمندی‌های نیروهای مسلح استان را به نمایش گذاشتند.

 • به اهتزاز درآمدن پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع) ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۲۳:۵۰

  به اهتزاز درآمدن پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع)/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار-همزمان با آغاز ماه محرم، پرچم سبز گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) به همراه پوشش ضریح مطهر طی مراسمی تعویض شد و به پرچم و پوشش سیاه به نشانه عزا تغییر کرد. و صحن و سرای قدسی این بارگاه نورانی سیاه پوش شد و به نشانه آغاز ماه محرم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به همراه هیئت‏های مذهبی، مراسم اذن عزا را برگزار کردند.

 • آئین معارفه شهردارجدیدمشهد ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۱۴:۴۱

  آئین معارفه شهردارجدید وتودیع شهردارقدیم مشهد/گزارش تصویری

 • تشییع پیکر مطهر چهار شهید دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۱۴:۲۹

  تشییع پیکر مطهر چهار شهید دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم در مشهد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار- مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان قاسم درگاهی، محمد حسین مهاجر،حسین سلیمانی،محمد علی قناعتی و شهید مدافع حرم محمد اسدی با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان از مهدیه مشهد تا بارگاه منور رضوی برگزار شد.

 • وضع حمل در شهر ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۲۱:۲۳

  وضع حمل در شهر /عکسهای موبایلی

  وحید اکرمی - گاهی اوقات می خواهی باری را جابجا کنی و برایت صرف ندارد که ماشینی مرتبط با آن را کرایه کنی، گاهی اوقات وسیله حمل بار داری و کمی اضافه بار، می خواهی همه را با هم حمل کنی. موتور ، سواری، وانت و کامیون برایت فرقی ندارد گاهی می خواهی صرفه جویی کنی و یا سود بیشتری بدست آوری. ..... گاهی هم با علامت افسر راهنمایی و رانندگی متوقف می شوی و تمام رویاهایت از بین می رود. شاید هم با بروز یک حادثه غم بار صدها برابر هزینه ای که در نظر داشتی صرفه جویی شود متضرر شوی .

 • تشییع پیکر آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌ در مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۵:۱۴

  با حضور مسئولین ،روحانیون و عموم زائران و مجاوران انجام شد.

  تشییع پیکر آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌ در مشهد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار- پیکر آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر معصومی‌عضو سابق مجلس خبرگان رهبری و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، اساتید حوزه علمیه و طلاب، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه های اجرایی و عموم مردم ازمهدیه مشهد به‌سمت حرم مطهر رضوی تشییع شد، و در این مکان مطهر به خاک سپرده شد.

 • اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۰۷:۳۵

  اختتامیه جشنواره تئاتر

  اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار-بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی با شناخت نفرات برتر در بخشهای مختلف در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) مشهد به کار خود پایان داد.در پایان این مراسم نمایش نامه 'حذفیات' به کارگردانی مهدی ضیاچمنی و نمایش نامه 'سورنا' به کارگردانی امین رضایی اردانی به عنوان 2 اثر برتر برای راهیابی به جشنواره تئاتر فجر انتخاب شدند.

 • مراسم اهدای پرچم متبرک بارگاه ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) به هیئات مذهبی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۰۱:۴۹

  مراسم اهدای پرچم

  مراسم اهدای پرچم متبرک بارگاه ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) به هیئات مذهبی /گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار- مراسم اهدای پرچم متبرک بارگاه ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) با حضورتولیت آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به نمایندگانی از 500 هیئت مذهبی سراسر کشور در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی .

 • همایش گرامیداشت آیت الله ابوالقاسم خزعلی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۰۱:۱۸

  مجاهد بصیر

  همایش گرامیداشت دومین سالگرد آیت الله ابوالقاسم خزعلی در مشهد/ گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار-همایش «مجاهد بصیر» به مناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت‏‌الله خزعلی با حضور تولیت آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی،امام جمعه موقت تهران آیت الله کاظم صدیقی، مردم ،مسئولین و خانواده آن مرحوم در تالار قدس کتابخانه مرکزی به همت بنیاد بین‌المللی غدیر و آستان قدس رضوی برگزار شد.

 • دیدار تیمهای منتخب مشهد و کربلا ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۰۲:۲۶

  دیدار تیمهای منتخب مشهد و کربلا در مشهد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار- بابرگزاری دیدار دوستانه بین تیم های منتخب مشهد و کربلا در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد، این ورزشگاه به صورت رسمی افتتاح شد.این دیدار با نتیجه 3 -1 به سود منتخب مشهد به پایان رسید .

 • تیم فوتبال منتخب مشهد در دیدار افتتاحیه ورزشگاه امام رضا(ع) برابر منتخب کربلا به برتری رسید. /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۰۲:۰۰

  تیم فوتبال منتخب مشهد در دیدار افتتاحیه ورزشگاه امام رضا(ع) برابر منتخب کربلا به برتری رسید. /گزارش تصویری

  حسین کام شاد - تیم‌های منتخب فوتبال مشهد و کربلا از ساعت 20:30 شنبه شب در دیداری تدارکاتی به مناسبت افتتاحیه ورزشگاه امام رضاع به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با برتری 3 بر یک بابرتری منتخب مشهد به پایان رسید.،از جمله نکات جالب این دیدار این بود که تیم داوری نیز در اواخر دیدار تعویض شدند و جای خود را به داوران جوان‌تر دادند. همچنین رضا عنایتی آقای گل لیگ برتر فوتبال نیز در این دیدار به صورت رسمی از میادین ورزشی خداحافظی کرد، ترکی توسط هیات فوتبال خراسان رضوی و در حضور سعید فتاحی مورد تقدیر قرار گرفت ،مهدی تاج، محمدرضا ساکت و سعید فتاحی به عنوان مهمانان ویژه در استادیوم حضور داشتند.

 • روز شنبه 25 شهریور ماه دیدار دوستانه فوتبال منتخب مشهد و کربلا در ورزشگاه امام رضا ع برگزار میشود/ گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۰۱:۳۰

  روز شنبه 25 شهریور ماه دیدار دوستانه فوتبال منتخب مشهد و کربلا در ورزشگاه امام رضا ع برگزار میشود/ گزارش تصویری

  حسین کام شاد : ورزشگاه ۲۵ هزار نفری مدرن و مجهز امام رضا(ع) در مشهد مقدس که در اسفند 1395 با حضور تولیت آستان قدس رضوی، وزیر ورزش و جوانان، شهردار مشهد و جمعی دیگر از مسئولان لشکری و کشوری به بهره‌برداری رسیده بود، تمام هماهنگی های لازم برای برگزاری یک دیدار دوستانه بین تیم های فوتبال منتخب کربلا و منتخب مشهد آماده میشود.

 • بزرگداشت شكوه شعر خراسان زنده ياد «استاد غلامرضا شكوهي» ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۲۱:۱۶

  بزرگداشت شکوه شعر خراسان

  بزرگداشت شکوه شعر خراسان زنده یاد «استاد غلامرضا شکوهی»/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:بزرگداشت شکوه شعر خراسان زنده یاد «استاد غلامرضا شکوهی» با حضور شعرای آیینی استانی و کشوری و همچنین با حضور خانواده آن مرحوم در مشهد برگزار شد .

 • اعتراض به کشتارمظلومانه مسلمانان میانمار ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۲۰:۱۸

  در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در مشهد

  اعتراض به کشتارمظلومانه مسلمانان میانمار/گزارش تصویری

  فرامرز عامل بردبار- جمعی از دانشجویان ، جوانان ، و مردم مشهد در اعتراض به کشتار بی رحمانه مردم مسلمان میانمار در مقابل ساختمان دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در مشهد تجمع نموده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر و پایان دادان این عمل وحشیانه شدند .

 • یک عکس پس از 25 سال /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۳:۰۵

  تکرار یک عکس پس از ۲۱ سال /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ اردیبهشت ماه ، سال ۱۳۷۵ بود که برای تهیه گزارشی از روستاهای محروم استان خراسان جنوبی سفری داشتم ۱۲۰۰ کیلومتر به شهرستان نهبندان و روستاهای اطرافش ... چاه شور، پنهانی ، کلاته رستم و... "بوبک" . من آنجا مردمانی را دیدم که چون آب نداشتند مرده ها یشان را بدون غسل دفن می کردند. کلبه هایشان درون زمین بود با دیواره ای سنگچین و فرش شان خاک بود و پتوهایی مندرس . آنجا کودکانی دیدم که هیچ گوشتی نخورده و هیچ میوه ای ندیده بودند . تنها معاش شان ، شیر بز و گوسفند بود و فرآورده هایی از این قبیل ... آنجا عکسی گرفتم از کودک غمگینی که جلوی کلبه تاریک و نمورشان ایستاده و بَره سفید و کوچکی را درآغوش گرفته و با اضطرابی کودکانه زیرچشمی نگاهم میکرد . ۵ سالش بود و نامش "حسن " . *- گزارش آن سفر در اول خرداد ماه همان سال (۱۳۷۵) با نام مستعار"سیدعمادالدین مهاجر" در یکی از ماهنامه های سراسری کشور به چاپ رسید و عکس "حسن" نیز درسال ۲۰۰۱ _ (۱۳۸۰) با عنوان "خانه من " درسیزدهمین جشنواره عکاسی بین المللی " آلتین کوزا" درشهر آدانای ترکیه مورد پذیرش هیات داوران قرارگرفت و به نمایش در آمد. / هشت سال بعد در خرداد ماه ۱۳۸۳ برای یافتن دوباره حسن ، مجددا سفری به آن منطقه داشتم . او نوجوان سیزده ساله ای شده بود و در روستای دیگری ، چوپانی می کرد . عکس ۵ سالگی اش را که نشانش دادم خیلی تعجب کرد و خندید . / امسال نیز در شهریور ماه ۱۳۹۶ یعنی ۲۱ سال پس از اولین عکسی که از او گرفته بودم ، مجددا برای یافتن "حسن" به آن منطقه رفتم و با جستجوهای زیادی پیدایش کردم . او حالا دیگر ۲۶ ساله شده است . ازدواج کرده و با همسرش درخانه ای که دیگر نمور و تاریک نیست و کمی دورتر ازروستای زادگاهش که "بوبک" است ، زندگی می کند . حسن آرزو دارد که با همسرش به زیارت امام مهربانی ها بیاید ... به زیارت رضای غریبان ، علی بن موسی الرضا علیه السلام

 • تجمع طلاب در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۵:۳۷

  تجمع طلاب در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-جمعی از طلاب مرکز جامعه المصطفی العالمیه مشهد ظهر امروز با تجمع در محل این مرکز، اعتراض خود را نسبت به کشتار مسلمانان مظلوم میانمار اعلام کردند.

 • ورود نخستین حجاج خراسانی به فرودگاه هاشمی نژاد مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۰

  ورود اولین گروه حجاج به مشهد مقدس

  ورود نخستین گروه حجاج خراسانی به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار-امروز اولین گروه حجاج خراسانی با استقبال گرم مسئولین و مردم وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شدند.

 • آغازعملیات اجرایی آزادراه مشهد چناران قوچان ۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۵:۲۸

  باحضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد

  آغازعملیات اجرایی آزادراه مشهد چناران قوچان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باحضور دکترآخوندی وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی ، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، ودیگر مدیران اجرایی استان عملیات اجرایی فاز اول آزادراه مشهد_چناران_قوچان به طول ۵۳ کیلومترآغاز و همچنین پروژه کنارگذرچناران به طول ۱۴/۷ کیلومتر افتتاح شد.

 • نماز جماعت در مغازه مکانیکی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۴۳

  آتش به اختیار؛

  نماز جماعت در مغازه مکانیکی/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-صدای اذان که در فضا می‌پیچد همه کسبه خیابانی فرعی در یک قدمی بازار چهارراه میدان بار نادری دست از کار می‌کشند گویی کاری بالاتر از همه امور دنیایی، آن‌ها را فراخوانده است.کسبه مشتری‌ها را رها می‌کنند، کرکره مغازه‌ها را می‌کشند و خودشان را به تعمیرگاهی می‌رسانند که شاید ۲۰ متر هم بیشتر مساحت ندارد.

 • چوپان ها دروغ نمی گویند ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۳:۰۴

  فاجعه دامی در خراسان جنوبی

  چوپان ها دروغ نمی گویند /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ چندی پیش سازمان فضایی آمریکا « ناسا » گزارشی پیرامون گرمایش جهانی و خشکسالی در ۳۰ سال آینده جهان منتشر کرد. این گزارش نشان می‌داد که ۴۵ کشور جهان در معرض خشکسالی شدید هستند و ایران در رتبه چهارم فهرست هشدار قرار دارد. دراین میان برخی شهرهای خراسان رضوی و مخصوصا مناطقی از خراسان جنوبی و از جمله شهرستان نهبندان با بیستمین سال پی در پی خشکسالی دست وپنجه نرم می کند.شغل بیشتر روستاییان دربسیاری از شهرهای خراسان جنوبی دامداری و کشاورزی است اما به گفته بسیاری از چوپان ها و دامداران این منطقه دیگر نه دامی مانده و نه محصولی و این در حالی است که دام بسیاری از دامداران این روستانشینان در بیابان ها در حال تلف شدن است. بسیاری از دامداران و چوپان ها به علت بحران بی آبی و خشکسالی در خراسان جنوبی ، گوسفندان خودرا برای فروش به بازارهای دام می برند و این درحالیست که عمده محل درآمد اینان از همین دام داری و گله داری می باشد.

 • کوه های مریخی ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۱:۰۱

  کوه های مریخی در نهبندان/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ کوه های مریخی را دراطراف نهبندان استان خراسان جنوبی می توان دید. شهری کوچک با کلی جاذبه توریستی و گردشگری . این کوه ها به طول ۲۵ کیلومتر و عرض یک کیلومتر که عمدتا به رنگ قرمز و خاکستری و سفید هستند. این کوه ها رسوبی بوده و ارتفاع آنها بین ۵ تا ۱۰۰ متر می باشد

 • نماز عید قربان در حرم مطهر رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۴:۰۸

  نماز عید قربان در حرم مطهر رضوی/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی- نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) اقامه شد.

 • مراسم گرامیداشت سالگرد شهیدان محمودکاوه و مرتضی عطایی در مشهد برگزار شد/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۵

  مراسم گرامیداشت سالگرد شهیدان محمودکاوه و مرتضی عطایی در مشهد برگزار شد/گزارش تصویری

  حسین کام شاد - همزمان با روز عرفه و در آستانه سالگرد عملیات کربلای 2 و فرارسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت سردار شهید محمود کاوه فرمانده دلاور لشکر ویژه شهدا و نخستین سالگرد شهادت مرتضی عطایی جانشین فرمانده تیپ عمار لشکر فاطمیون که همزمان با روز عرفه در راه دفاع از حرم آل‌الله به شهادت رسید بود، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضورو سخنرانی خود در جمع فرمانده هان نظامی و انتظامی ، خانواده­‌های معظم شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در حسینیه شهدا بهشت رضا ی مشهد برگزار شد.

 • بازار دام نهبندان ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۱:۵۶

  بازار دام نهبندان در آستانه عیدقربان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامیترین عیدهای مسلمانان است که به یاد حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود. بازار دام نهبندان دراستان خراسان جنوبی در این ایام از شور و حال خاصی برخوردار است و خرید و فروش دام رونقی پیداکرده است.