همه‌ی خبرهای امروز
 • علی مطهری ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۲:۰۵

  حکم نهایی شکایت علی مطهری از دادستان سابق مشهد صادر شد

  علی مطهری از ابلاغ قرار نهایی دادگاه ویژه روحانیت در پرونده شکایتش از دادستان سابق مشهد به دلیل جولگیری از سخنرانی وی خبر داد.

 • علیرضا سلیمی ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۰۷:۵۱

  یادداشت

  نظارت استصوابی شورای نگهبان نصّ صریح قانون است

  علیرضا سلیمی

   اصل ۹۹ قانون اساسی، نظارت بر انتخابات را برعهده شورای نگهبان قرار داده است. رئیس جمهور به جای اینکه مدعی شود در حوزه انتخابات نباید آن‌قدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هر چه این فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت، باید عملکرد دولت را در طول ریاست جمهوری خودش تشریح کند.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۰۸:۱۳

  یادداشت

  زبون خصم نمی‌شویم

  مهدی فضائلی

   رویکرد فرامرزی که بــه حضور منطقه‌ای ایران انجامیده اســت، از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان حضرت امــام(ره) آغــاز شــد و حضــرت آیت‌الله خامنه‌ای نیــز از همان ابتــدا در این باره نقش بســیار مهمی را ایفا نمودند، از جمله اینکه حضرت امام ایشان را به عنوان رابط با حزب‌الله لبنان تعیین کردند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۷:۰۲

  پارادوکس مواضع ریاض و چالش خروج از بحران یمن

  حسن هانی‌زاده

  عربستان سعودی پس از یک ماه شانتاژ و فضاسازی علیه ایران، قطر را به دست داشتن در حمله پهپادی علیه تاسیسات نفتی آرامکو، شرکت نفت این کشور متهم کرد.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۱۰:۳۳

  یادداشت

  راز تلاش نفوذی‌ها برای حذف نام شهیدان

  مهدی فضائلی/معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

   آخرین روزهای سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس را سپری می کنیم.هفته دفاع مقدس تمام میشود اما دفاع مقدس همچنان ادامه دارد!

 • مهدی خان علی ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۰:۱۳

  یادداشت/

  نظارت دائمی هسته‌ای برضد منافع ملی ایران است

  مهدی خانعلیزاده پژوهشگر روابط بین‌الملل

   کریســتین امانپور در توییتی مدعی شده که ظریف درباره گفت‌ وگوی آقای روحانی با ترامپ گفته اســت به شرط برداشتن تحریم‌ها توسط ترامــپ و در ازای نظارت دائمی بین‌المللی بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران! اتفاق خواهد افتاد، هنوز این ادعا از سوی مقامات تأیید نشده که آیا واقعــاً آقای ظریف چنین حرفی را به خانم امانپور زده یا نزده؟ و احتمال زیادی هم وجود دارد که جعلی باشد.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۱۳:۰۷

  یادداشت

  اعترافات دشمن

  مهدی فضائلی

  در لابه لای اخبار و رویدادهای پرشتاب گاهی نکات مهمی هست که آنگونه که باید و شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرند و بسادگی و با سرعت از کنار آنها عبور می‌کنیم.لذا لازم است گاهی درنگ کنیم و به این نکات با دقت بیشتری توجه نماییم.

 • محمدرضا مرندی ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۰۷:۴۸

  یادداشت/

  روحیه جهادی؛ فریادرس مردم

  دکتر محمدرضا مرندی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

   در آستانه هفته دفاع مقدس، باید همواره به این سؤال فکر کرد که عامل موفقیت ایران در دفاع هشت ساله چه بود؟ برای پاسخ به تحولات چند سال اخیر در منطقه باید به موارد پیش رو توجه کرد.

 • سعدالله زارعی ۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۰۸:۴۰

  یادداشت

  تحولات منطقه، نشانه شکست فشار حداکثری آمریکا

  سعداالله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه

   واقعیت تحولات منطقه حاکی از شکســت آمریــکا در فتنه انگیــزی و تفرقــه بیــن کشورهاست.

 • محمد مرندی تحلیلگر مسائل آمریکا ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۰۷:۴۶

  یادداشت/

  مقاومت؛ کلید اقتدار و افتخار

  دکتر محمد مرندی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

  اصــولاً مقاومــت در اســلام با قیــام امام حسین(ع) شــروع و شناخته می‌شود و این قیام است که سرآغاز همه قیام‌های شیعی در کل تاریخ اسلام قرار می‌گیرد؛ به گونه‌ای که شهید مطهری بیان می‌کند: «تمام قیام‌هایی که در جهان اســلام تاکنون اتفاق افتاده یا شــیعی بوده یا متأثر از شــیعه»؛ که آن‌هم ویژگی اصلی‌اش مقاومت و عدالت پذیریاش و مبارزه با ستمگران است.

 • روحانی ترکیه ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۷:۴۷

  روحانی: پیشرفت‌های خوبی برای گسترش همکاری‌های دفاعی ایران و ترکیه حاصل شده است

  رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم دیدگاه مشترکی دارند، گفت: خوشبختانه پیشرفت های خوبی برای گسترش همکاری ها در بخش دفاعی میان دو کشور حاصل شده و زمینه های مناسبی برای توسعه همکاری ها و انتقال تجربیات وجود دارد.

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۵:۵۷

  افزایش ظرفیت غنی سازی، یک تیر و دو نشان در گام سوم

  آرش خلیل‌خانه

  با احتساب ظرفیت چند برابری زنجیره‌های نسل‌های جدید سانتریفیوژهایی که در بخش تحقیق و توسعه بکار گرفته می‌شوند، در گام سوم حداقل ۲۲۰۰ سو بر حجم غنی سازی کشور با هزینه بسیار کمتر، سرعت بیشتر و بی‌آنکه نیاز به مونتاژ دوباره ماشین‌های نسل اول در تأسیسات نطنز باشد، افزوده می‌شود.

 • کمالوندی ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۷

  کمالوندی در نشست تشریح گام سوم:

  تعهدات فنی سازمان انرژی اتمی در برجام رو به پایان است/ مدیرکل موقت آژانس فردا به تهران می‌آید/ گام بعدی می‌تواند نطنز و شفاف‌سازی باشد

  آرش خلیل خانه

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت با اجرای گام سوم ٤ محور از ٨ محور تعهدات ایران را کنار گذاشته ایم و تعهدات ایران در بعد فنی برجام با پایان خود نزدیک می شود. گام بعدی موضوع دسترسی ها و شفاف سازی و سایت نطنز است.

 • وزیر دفاع امیر حاتمی ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۲:۱۲

  امیر حاتمی:

  دغدغه معیشت و مسکن نیروهای مسلح را مرتفع می‌کنم

  وزیر دفاع گفت: رسالت خود می‌دانیم برای نیرویی که در راه استقلال، عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران جان خود را در طبق اخلاص گذاشته است، این اطمینان را بدهیم که دغدغه معیشت و به ویژه مسکن را برای وی مرتفع کنیم.

 • سید عبدالله حسینی ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۱

  یادداشت/

  کربلای امروز، فلسطین است

  سید عبداالله حسینی فعال فرهنگی بین الملل

  نویسنده این یادداشــت حداقل یک ربع قــرن در عرصــه فهم دیــن و تبلیغ آن در خارج و داخل کشــور قلم و قدم زده اســت.

 • جواد آرین منش ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۰۷:۴۸

  یادداشت/

  غیبت‌ها و آفت‌های سال آخر مجلس

  جواد آرین منش

  ســال آخر مجلــس کنونی با شــرایط بســیار ویژه و حســاس کشــور روبه‌رو شــده، به طوری‌که امسال با سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی و مشــکلاتی شامل نرخ تورم، کاهش رشــد اقتصادی، فاصله طبقاتــی و فقر مواجهیم که اگر با همین آهنگ حرکت کنیم، هر چه به انتخابات مجلــس نزدیک‌تــر می‌شــویم، حجــم مشکلات افزایش پیدا خواهد کرد.

 • خلیل خانه ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۵:۵۶

  کمی خیالمان راحت شد

  آرش خلیل‌خانه

  اینکه رئیس جمهور گفت بدون لغو تحریم‌ها شاهد هیچ تحول مثبتی در رابطه ایران با آمریکا نخواهیم بود و گرفتن عکس یادگاری با او امکان پذیر نیست مگر آنکه روزی (ترامپ) از تمام تحریم‌های ظالمانه دست بردارد و به حقوق ملت ایران احترام بگذارد کمی دلمان را قرص کرد.

 • روحانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۹

  چرا روحانی آزموده را دوباره می‌آزماید؟

  سعید کوشافر

 • سیدناصر موسوی لارگانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۰۸:۳۸

  یادداشت

  طرح های ضدآمریکایی مجلس اجرایی است نه سیاسی

  رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال 98 یکی از نکاتــی که به مجلس گوشــزد کرده و از عملکرد آن گله مند بودنــد، این بود که در کنگره آمریکا 226 طرح و لایحه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصویب شده اســت و مطالبه رهبری این بود که شما در مقابل این حرکت آمریکا چه کرده اید؟

 • رحمانی فضلی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۸:۵۱

  وزیر کشور:

  مرز خسروی باز شد

  وزیر کشور گفت: بر اساس تفاهمنامه همکاری میان دو طرف مرز خسروی باز و روادید برداشته شد.

 • تعهدات برجامی ۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۳

  یادداشت/

  بازخوانی برجام و ارتقای دانش سیاسی

  مسعود براتی، تحلیلگر روابط بین الملل

  برجام یک تجربه مهم و تاریخی نظام و انقلاب اسلامی در چهار دهه عمر بابرکتش است؛ چرا کــه پس از حدود12 ســال از شــروع پرونده هســته ای ایران در فضای بین المللی و فشــار حداکثری کــه قدرت های بــزرگ علیه ایران اعمال کردند، بستری فراهم شدتا نظریه پردازان گفت وگــو و مذاکره، این پرونده را به یک نقطه نهایی برسانندو به ظاهر حل وفصل شود.

 • جعفر قنادباشی ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۰۸:۰۴

  یادداشت/

  شکست سخت آمریکا با حضور رژیم صهیونیستی در ائتلاف نظامی

  جعفر قنادباشی تحلیلگر مسائل بین الملل

   بــا وجــود شکســت و تمایل نداشــتن کشــورهای همســایه خلیج‌فارس و حتی اروپا برای شرکت در ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج‌فارس اکنــون زمزمه‌های حضور رژیم صهیونیستی در این ائتلاف به گوش می‌رسد.

 • بصیری بسیج رسانه ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۹:۳۶

  مودی و لبخندهای بی بی

  مسعود بصیری

  من اسرائیل را خانه خود می دانم. اگر بگوییم این جمله از زبان یکی از سران کشورهای غربی بیان شده است اما اگر بدانیم که این جمله توسط نارندرا مودی نخست وزیر هند بیان شده است شاید کمی عجیب باشد چرا که درنگاه ملت ایران، هند همیشه یکی از الگوهای مبارزه با استکبار و ظلم بوده است.

 • جواد منصوری ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۰:۱۲

  رواج ملی‌گرایی در راستای منافع استعمار بود

  گفتاری از جواد منصوری از گذشته و حال استعمار

  دکتر جواد منصوری فعال سیاسی و فرهنگی و از چهره‌های پیشکسوت مبارزه، در یادداشتی که برای ویژه نامه چراغ روزنامه قدس نوشته است، به بازخوانی دوره‌های مختلف استعمار در ایران و کشورهای اسلامی پرداخته است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۸-۰۵-۰۸ ۰۹:۴۰

  یادداشت

  وزنه سنگین پروتکل الحاقی به پای تعهدات هسته‌ای

  محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی

   هفته گذشــته برخی منابــع خبری غربی مدعی شــدند که ایران پیشــنهاد داده که در ازای پذیرش پروتــکل الحاقی به پیمان ممنوعیت استفاده و گســترش سلاح های هسته ای، تحریم ها رفع شود؛ ادعایی که نه با تأیید و نه با تکذیب ایران روبه رو نشــد تا اینکه دیروز، سخنگوی وزارت خارجه آن را تأیید کرد.

 • ظريف ۱۳۹۸-۰۵-۰۷ ۱۶:۴۷

  نمایندگان از توضیحات«ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر قانع شدند

  کواکبیان، قربانی و حسین زاده از توضیحات ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر قانع شدند.

 • بصیری ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۲۲:۴۲

  عصر برلوسکونیزم؛ آیا غرب به دست دلقک‌ها افتاده است؟

  مسعود بصیری

 • خلیل خانه ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۳

  آقایان نماینده، این قومیت گرایی در فرهنگ ما جایی ندارد

  آرش خلیل خانه

  چه شده که دو تن از نخبگان و کسانی که باید عضاره فضائل ملت باشند این چنین موقعیت و جایگاه ویژه خود و شأن نماینگی و وکالت مردمی از غنی‌ترین بوم فرهنگی ایران را نادیده گرفته و اینگونه با کلماتی زشت و ناپسند یکدیگر را در برابر همگان خطاب قرار می‌دهند؟!

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۱۳:۳۵

  لندن چوب خورد، ریاض حساب کار دستش آمد

  آرش خلیل خانه

  اقدام قاطع نیروهای سپاه در توقیف نفت‌کش انگلیسی عازم عربستان کافی بود تا ریاض حساب کار دستش آید و کشتی ایرانی را که ماه‌ها در بندر جده گروگان گرفته بود آزاد کند

 • محمد رضا مرندی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۰:۰۳

  یادداشت

  چرا از هر مذاکره‌ای استقبال می‌کنند؟

  محمدرضا مرندی استاد دانشگاه شهید بهشتی

   چنانچه خبری که از سوی شبکه المیادین در مــورد اهداف ســفر امانوئل مکرون به ایران منتشــر شده اســت، صحیح باشد، قطعاً هدف این شــخص، مصالحه و توافق با ایران نیست.