همه‌ی خبرهای امروز
 • مرتضی روشنی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۴:۵۸

  خیمه شب بازی جدید آمریکا در یمن

  مرتضی روشنی

  حملات هوایی ادامه دار نیروهای ائتلاف به مواضع یمنی‌ها که همچنان در تلاش برای شکستن مقاومت الحدیده هستند و تجربه شکست آن‌ها در ماه رمضانی که گذشت موجب شده تا دولت ترامپ نگران آن باشد که شکست مجدد ائتلاف در اشغال الحدیده به پای واشنگتن هم نوشته شود.

 • علی هزت بگوویچ ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۱:۰۸

  عزّت بوسنی/زنده‌یاد «علی عزت بگوویچ» را بیشتر بشناسیم

  اگر دنبال قدرت و سهم خواهی بود، می‌توانست با صرب‌ها و کروات‌ها کنار بیاید، استقلال کشورش را بدهد و پست و مقامی بگیرد و ساکت بماند. با این روش شاید بزرگ‌ترین جنگ و خونریزی اروپایی پس از جنگ دوم جهانی هم شکل نمی‌گرفت.

 • رهبری ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۵:۴۱

  راهبرد مورد تاکید رهبر انقلاب، ضرورت پیشرفت عزتمندانه کشور است

  نگاه به شرق؛ استراتژی، نه تاکتیک

  آنچه اهمیت ویژه‌تری دارد، اینکه چرخش به سمت شرق صرفاً یک تاکتیک نیست! این چرخش باید در سطح راهبردی برای سیاست‌گذاران علمی و سیاسی کشور معنا پیدا کند و این مستلزم تغییر نگاه آن هاست.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۴:۳۰

  چرا از جوانگرایی می ترسیم؟

  محمدحسین جعفریان

  عمده رأی شما را جوانان پرشوری به صندوق ها ریختند که امید به تغییر و نقش آفرینی در مدیریت شهری داشتند. شاید با زحمات خود بخشی را نیز محقق کرده‌اید، اما اکنون که قانون بهترین فرصت را به شما داده، چرا با دنده معکوس حرکت می‌کنید؟

 • 1 ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۹:۰۳

  احیای «جهاد» با تکیه بر جوانانِ در میدان

  دکتر روح‌الله ایزدخواه

  همه‌ اشکال اولیه‌ ما به تکنوکرات‌ها این بود که هرچه هم عالم و اندیشمند باشید، نشستن در اتاق فکر و برنامه، تحول‌گرایی و واقع‌بینی و به قله پرداختن را از شما خواهد گرفت، و نهایتاً محافظه‌کارتان خواهد کرد و انقلاب هم فاتحه! حالا می‌شود در مرکز نشست و برخاست و گفت احیای جهاد؟!

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۷

  توهم توطئه سعودی‌ها تاکنون ۱۱۴ میلیارد دلار آب خورده است!

  احمد یوسفی صراف 

  ماجرای این تحقیر به همین جا بسنده نمی‌شود. ترامپ با افشای محتوای سخنان محرمانه‌اش با ملک سلمان از درخواست سعودی‌ها در سال ۲۰۱۷ برای پیوستن آمریکایی‌ها به باتلاق یمن پرده برداری می‌کند

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۱۰:۲۳

  کدام حرف سیاست پیشگان را باور کنیم؟!

  آرش خلیل خانه

  سؤال این است که وقتی 41 توصیه FATF به دولت به مدد تصویب لوایح مذکور اجرایی شده و به تعبیر خود ایشان بهانه‌های FATF گرفته شود، چه ما عضو این کارگروه بشویم و چه نشویم تفاوت در چیست؟

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۷-۰۲ ۱۲:۲۴

  بعد از اهواز نوبت کجاست؟

  سعید شعرباف

  سعید شعرباف در یادداشتی به تحلیل و چرایی حادثه تروریستی اهواز و اهداف دشمنان در به راه انداختن چنین حملاتی پرداخته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • رویوران ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۰۹:۴۵

  اربابان تحریم و ترور

  حسین رویوران 

  دیروز ۳۱ شهریور ماه همزمان با برگزاری رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور، تعدادی از افراد مسلح طی اقدام تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز موجب شهادت و زخمی شدن چندین تن از هموطنان شدند. حسین رویوران کارشناس مسائل سیاسی در یاداشتی به ابعاد این حادثه تروریستی، مسببین و علل وقوع آن پرداخته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • مجلس ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۲:۱۳

  مجلس و نمایندگانی که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی هستند!

  رضا صفری

  خیلی نمی‌توان از این مجلس توقع داشت تا کار جهادی کند، مجلس باید در کنار دولت پیش بینی‌های لازم برای ثبات اقتصادی کشور در چند ماه آینده را داشته باشد که این نیازمند تحقیق و تفحص، ارائه قوانین جامع و کاربردی و کار طاقت فرساست.

 • رسولی ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۷

  خانم مولاوردی و باختی تلخ...!

  امیر ابراهیم رسولی

  اگر درخواست مصاحبه، توسط نهاد ریاست جمهوری به این خبرگزاری بطور مستقیم و یا غیر مستقیم پیشنهاد شد و اسبابش مهیا شد، چه هدف و ضرورتی در پس این مصاحبه بود؟ آیا شما الان به آن هدف تان رسیده اید؟

 • زارعی ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۲:۰۶

  شاه کلید وابستگی‌ها!

  سعدالله زارعی

  یکی از مدیران ارشد دولتی دو-‌سه روز پیش به جای عذرخواهی از مردم به‌خاطر وضعی که وابستگی فکری او و همگنانش بر سر اقتصاد این کشور آورده است، گفت: «مشکلات اقتصادی ما راه‌حل اقتصادی ندارد، راه‌حل سیاسی دارد.

 • زیبا کلام ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۵

  فرار به جلو؛ شیوه مردی که نامردی را در حق کودکان یتیم کرمانشاه تمام کرد

  عبدالله زنجانی

  خوب است زیباکلام فعلاًً پاسخگوی اعتماد به یغما رفته مردمی باشد که از زندگی و نان شبشان بریدند تا او آن را به دست کودکان یتیم، بیمار و خسته کرمانشاه برساند، اما دریغ و هزار دریغ!

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۵:۴۹

  تاکتیک آمریکا برای رهایی از مهارشدگی

  مهدی فضائلی

  اگر افول ابرقدرتی آمریکا و مهارشدنی بودن آن درست درک و باور کنیم، راز اصرار دولتمرداناین کشور به مذاکره با ایران را در همه ادوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی درک خواهیم کرد. مذاکره ایران با آمریکا مهم ترین راه برون رفت آمریکا از دوران افول و مهارشدگی این کشور است.

 • محمدی ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۰۸:۵۸

  معکوس‌سازی استراتژی مهار

  مهدی محمدی

  تاریخ در گذرگاهی حساس قرار گرفته و آمریکا از هر زمان دیگری مهارپذیرتر است. تلاش برای این کار می‌تواند به رفع برخی تهدیدات بلندمدت علیه ایران بینجامد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۰۹:۰۷

  فرصتی برای تحقیر ترامپ

  حسین شریعتمداری

  خودداری آقای روحانی از شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به اهانت‌های بی‌وقفه ترامپ به ایران اسلامی و مردم شریف آن باشد. ضمن آنکه مگر حضور همه ساله آقای روحانی در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است که با عدم حضور ایشان از دست برود!؟

 • افقهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۲

  سکاندار اقتدار

  سید هادی سید افقهی

  به‌طور نمونه در موضوع تهدید به جنگ ( از سوی آمریکا) که از سوی برخی افراد مطرح شد، مقام معظم رهبری بارها با رد آن فریاد سر دادند که جنگی رخ نخواهد داد. این موضعگیری صریح تأکید می‌کند که دشمن نتوانسته ایشان را دچار تزلزل کرده و طبق قواعد خود با ایشان بازی کند و در نتیجه این دشمن است که دچار خطای محاسباتی خواهد شد.

 • قنادباشی ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۴:۵۷

  رمزگشایی از یک فتنه

  جعفر قنادباشی

  آمریکا و عربستان پس از آنکه در زمینه استقرار داعش در منطقه با شکست مواجه شدند به دنبال راهکاری برای حفظ موضع تروریست‌ها در ادلب هستند تا به قول عام استخوانی در گلوی دولت اسد باشد که مانع استقرار آرامش در منطقه شود.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۴

   چه کسانی از شفافیت می‌ترسند؟

  محمدحسین جعفریان

  اصولاً می‌پذیریم که تمام این اقدام های نمایندگان محترم از سر خیرخواهی و برای نیل به حقوق مردم است. بسیار خوب! پس چرا از علنی شدن این دلایل می‌ترسید؟ حتی از شفاف شدن رأی‌ها هراس دارید.

 • قزوینی غرابی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۳

  انحراف از اهداف آسیب مطالبات حقیقی مردم عراق

  سید رضا قزوینی غرابی

  دیروز در جریان تظاهرات مستمر شهر بصره به طور یکپارچه مقر تمامی احزاب عراقی، شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به آنها و دفاتر گروه‌های شبه نظامی وابسته به حشدالشعبی طعمه تخریب و آتش شد. 

 • محمدخانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۰۸:۳۲

  امپراطور اردوغان در دو نمای تاریخی

  عبدالمطهر محمدخانی

  مخالفت محکم پوتین و جمع‌بندی هوشمندانه روحانی، باعث شد تا اردوغان زیر بیانیه‌ای را امضا کند که در آن، نه فقط آتش‌بس آورده نشد؛ بلکه خلع سلاح جبهه النصره و سایر تروریست‌ها یعنی همان رفقای قدیمی آقای اردوغان هم به آن افزوده شد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۸:۴۹

  سفره عدالت و سهم گربه‌های اشرافی!

  محمد صرفی

  در سفره‌ای که بر زمین عدالت و شفافیت پهن باشد، بطری شیری که باید به کودکان برسد، سهم گربه‌های‌ اشرافی نمی‌شود.

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۱۰:۲۹

  گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد

  محمد صادق کوشکی

  محمد صادق کوشکی یادداشتی را با عنوان «گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد»، درباره تهدید نظامی ایران از سوی آمریکایی‌ها در روزنامه حمایت نوشته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۶:۰۷

  «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل»

  دکتر علی دارابی

  علی دارابی یادداشتی را با عنوان «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل» در روزنامه صبح نو درباره تحریم‌ها و پیامدهای ناشی از آن نگاشته است که در ادامه آنرا می‌خوانید.

 • رسایی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۱۵:۳۱

  چرا نمایندگان از «رأی علنی» استقبال نمی‌کنند

  حمید رسایی

  رسایی در یادداشتی به چرایی مخالفت نمایندگان با رأی‌گیری علنی در روز طرح سؤال از رئیس‌جمهور پرداخت.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۵۳

  دشمن زمانه ات را بشناس

  مهدی فضائلی

  تلاش‌های هدفمند دشمن، بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز جامعه ما و آدرس غلط دادن در باره منشا این مشکلات و راه حل آن است.

 • نصراللهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۴۰

  تحریم‌های رسانه‌ای

  اکبر نصراللهی

  مسدودسازی حساب کاربری ایران با این حجم نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا علیه ایران به حوزه‌های اقتصادی و نظامی محدود نیست، بلکه به حوزه رسانه‌ای هم گسترش یافته است.

 • بهرام قاسمي ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۲:۳۰

  سخنگوی وزارت امور خارجه:

  تشکیل گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اقدامی خصمانه است/ از سرعت کار اروپایی‌ها در تکمیل بسته حمایت از برجام راضی نیستیم

  آرش خلیل‌خانه

  سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه تهران از کندی مذاکرات و اقدامات عملی اتحادیه اروپا برای تکمیل بسته حمایت از برجام ناراضی است، اظهار داشت: مصرانه خواستار آن هستیم که کشورهای اروپایی با جدیت بیشتر و سرعت لازم به تلاش های خود برای تداوم اجرای توافق هسته ای ادامه دهند.

 • کوربین ۱۳۹۷/۰۵/۲۴

  «جِرِمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس در برابر صهیونیست‌ها کوتاه نمی‌آید

  نماینده‌ای از ردیف آخر

  مجید تربت زاده

  عجیب نیست اگر بعد از خواندن این گزارش، شما هم یاد شخصیت معروف نمایش‌های رادیویی «صبح جمعه باشما» و جمله معروفش:«مُخم و مُخم...مخالفم» بیفتید! شخصیت «آقای معترض» صبح جمعه، یک نسخه انگلیسی هم در عالم سیاست دارد که شاید به خاطر تعداد اعتراض‌ها و مخالفت‌ها، بشود نامش را در کتاب رکوردهای «گینس» ثبت کرد!

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۹

  خوی استکباری آمریکا دلیل اصلی ممنوعیت گفت‌وگو

  ابوالفضل ظهره وند

  رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مردمی روز گذشته خود با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور ایالات متحده برای گفتگو با مقامات کشورمان در ترسیم فرمول مذاکره به سبک آمریکایی‌ها گفتند: آنها اولاً اهداف اصلی را کاملاً مشخص می کنند؛ البته همه اهداف را اعلام نمی کنند اما در طول مذاکرات با دبه و چانه زنی، همه اهداف را پیگیری می کنند. ایشان افزودند: آمریکایی ها در مذاکرات، با الفاظ ظاهراً اطمینان‌بخش فقط وعده می دهند اما از طرف مقابل امتیازات نقد می خواهند و وعده نمی پذیرند.