همه‌ی خبرهای امروز
 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۸:۵۷

  دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

  مسعود بصیری

  برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۱۸ ۱۵:۴۱

  لطفا مرتباً غافلگیر نشوید

  مسعود بصیری

  قوه مجریه باید بداند که نقش مسئول پرداخت و دریافت عوارض را برعهده ندارد و اساساً به این علت به وجود آمده است که بتواند با قدرت تحلیل درست ضمن پیش بینی آینده، شرایط کنونی را مدیریت کرده و برای بدترین وضعیت آماده باشد.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۴

  چرا کردها از گذشته عبرت نمی‌گیرند؟

  علیرضا رضاخواه

  یکی از بزرگ‌ترین نسل کشی‌های دنیا بر علیه کردهای عراق و زیر نظارت دولت بوش پدر صورت گرفت، ولی باز هم این امر برای سیاستمداران کرد درس عبرت نشد. این روزها و بعد از خروج سریع نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، سیاستمداران در اربیل باز بر دیواری سست تکیه کرده و سراب داشتن یک کردستان مستقل به کمک آمریکایی‌ها آن‌ها را کر و کور ساخته است.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۵:۱۹

   راهکار حجت الاسلام دکتر علی نعمتی برای اصلاح نظریه موجود بانکداری اسلامی

  جلوی خلق پول را بگیرید!

  مجید تربت زاده

  قرار بر این شد که مجاهدین اسلحه را بر زمین بگذارند و یا از شهر بیرون بروند تا روس‌ها نیز دست از سر تبریز و مردمش بردارند... بدقولی و حیله اما، مرام همیشگی اشغالگران است... مجاهدان که از شهر بیرون رفتند، روس‌ها با نیروهای کمکی و تازه نفسشان دوباره حمله کردند و شهر را به توپ بستند.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۵:۰۰

  یکشنبه خونین؛ نگاهی کوتاه به آن‌چه در ۹ و ۱۰ دی ۱۳۵۷ در مشهد گذشت

  حامد کمالی

  مردم نمی‌دانستند که فردا در خیابان چه چیزی در انتظارشان است. شنبه عصر قرار گذاشتند که فردا صبح دوباره جمع شوند و تظاهرات کنند. اما همان لحظه در پادگان مشهد داشت اتفاقاتی می‌افتاد که هیچ‌کس در جریانشان نبود.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۱:۴۴

  حزب دموکرات رقیبی برای مقابله ترامپ ندارد

  علیرضا رضاخواه

  ترامپ به خوبی ورشکستگی این نظام سیاسی را درک کرده و تلاش می کند علی رغم حضور در کاخ سفید خود را بعنوان یک ساختار شکن و مخالف نظام سیاسی آمریکا نشان دهد؛ تصمیم های سیاسی عجیب و قریب او و در افتادنش با سناتورهای حزب جمهوری خواه در همین چارچوب قابل تفسیر است.

 • 0 ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۲

  مدعیان وقیح تقلب و ناکارآمدان امروز

  امیرحسین ثابتی

  افرادی که سال ۸۸ به نمایندگی از میرحسین موسوی در ستاد انتخابات کشور یا جلسه با رهبری حضور داشتند و مدعی تقلب و معترض نتایج انتخابات بودند چه کسانی بودند و الان کجا هستند؟

 • صادق شهبازی ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۱

  ۹ دی، نَه به اشرافیت منفعت‌طلب

   محمدصادق شهبازی

  واقعیت ۹ دی خروش خودجوش مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی در مقابله با اشرافیت فتنه‌گران بود که بیش از همه در شعارهای مردمی آن روز مردم خود را نمایان می‌کرد.  

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۹

  رمزگشایی از گفتمان "پوپولیسم" اصلاح‌طلبان

  آنچه امروز در فرانسه می‌گذرد و به طور خستگی‌ناپذیری از ماه می‌تا کنون ادامه داشته، از این قرار است: رابطه میان اراده عمومی و مشارکت مدنی، مخدوش شده است و توان بالقوه مردم‌سالاری به سبک غربی به حداقل رسیده است. در عمل، جهان،

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۸

  حاشیه‌ای بر دو اتفاق عجیب

  محمدحسین جعفریان

  نمی‌دانم روز بعد که خبرگزاری‌ها آن عکس‌ها را به سراسر جهان مخابره کردند، مابقی جهانیان چه تصوری از نمایندگان ما در ذهن خویش ساختند؟

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۲:۱۶

  غلام خانه‌زاد ترامپ

  علیرضا رضاخواه

  محمد بن سلمان، ولیعهد ناشی و بی تجربه سعودی همچون اسلاف خود بر این باور است که بدون حمایت آمریکا تاج و تختش بی دوام خواهد بود، بنابراین هیچ گونه هویت مستقلی از واشنگتن برای خود تعریف نکرده است و همچون غلامی خانه زاد توهین‌ها و تحقیرهای ارباب خود را به جان می‌خرد.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۰:۰۰

  کاری کنید دست مردم برای رأی دادن نلرزد!

  محمدحسین جعفریان

  راهی بیابید تا نماینده مردم بداند که این رأی اتفاق معنایش آن نیست که اکنون دیگر قادر است هر کاری بکند و پاسخگو نباشد، بلکه برعکس شاید بسیاری از رفتارهای پیشین هم دیگر در شأن او نباشد.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۵:۳۶

  اردوغان با داعش نخواهد جنگید

  علیرضا رضاخواه

  پس از کودتا بر علیه دولت اردوغان نیز روند تضعیف ارتش بویژه نیروهای هوایی ترکیه تقویت شده است؛ بنابراین بعید است در صورت یک حمله گسترده توسط جریان تروریستی تکفیری، آنکارا بتواند به تنهایی از عهده تروریست‌ها برآید.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  بحرانی فراتر از داعش

  علیرضا رضاخواه

  می‌توان گفت با چرخش غیرمنتظره در مواضع مکرر دولت دونالد ترامپ، مبنی بر ماندن نیروهای این کشور در سوریه تا زمان خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه، قواعد درگیری نیز در این کشور تغییر کرده و موجب بازنگری در موضعگیری همه طرف‌ها شده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  گلی به گوشه جمال جانبازان اعصاب و روان

  محمدحسین جعفریان

  آقای نماینده مجلس! به جای دلال واردات خودرو یکی از این بچه‌ها را توی ماشینت بنشان و برو به اداره مربوط و برای حل مشکلش دعوا کن، براستی چرا هیچ کدام این خادمان مدعی از این کارها نمی‌کند؟ به خدا نصف مبلغ یکی از کوچک‌ترین پرونده‌های اختلاس‌ها مشکل جانبازان اعصاب و روان را در سراسر کشور حل می‌کند.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  بحران‌های دوقلوی ترامپ در سال جدید میلادی

  علیرضا رضاخواه

  این روزها گویا ترامپ تلاش دارد تا کنترل و هدایت تحولات سیاسی را خود به دست بگیرد. یکی از دلایل اصلی چنین رفتاری را می‌توان بحران‌های دو قلوی پیش روی ترامپ در سال 2019 دانست. این بحران‌ها که یکی سیاسی و دیگر اقتصادی است، می‌تواند آینده ترامپ را در کاخ سفید به چالش بکشد.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۲

  اقدام طبیعی سپاه در حفاظت از مرزهای آبی

  صادق کوشکی

  خلیج‌فارس گلوگاه تنفسی ماست، وقتی یک شناور نظامی آمریکایی قصد دارد وارد مرزهای دریایی ما بشود، با آن چه باید کرد؟ آیا باید لبخند بزنیم؟ آیا مثل گذشته باید اجازه بدهیم برای ایرانیان که در خلیج‌فارس فعالیت اقتصادی می‌کنند، ایجاد مزاحمت کنند؟

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۶:۱۲

  چرا آمریکا از سوریه عقب نشست؟

  علیرضا رضاخواه

  واقعیت این است که برای دستیابی به یک تحلیل علمی‌تر برای چرایی رفتار ترامپ فهم سنت‌های سیاسی حاکم بر سیاست خارجی آمریکا مهم است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۴:۳۹

  ملت پشت پرده برخی استیضاح‌ها را دید

  محمدحسین جعفریان

  در همین مملکت که بسیاری از امور به خاطر فراوانی قانون، مصوبه، دستورعمل و غیره بسیاری از کارها پیش نرفته و در گردنه‌های کاغذ بازی گیر می‌کنند، بسیار موارد حیاتی نیز هستند که به خاطر کمبود قانون، معطل می‌مانند. چه سرنوشت‌ها و زندگی‌ها که از سر این کمبود قانون‌ها هرز می‌رود و خواهد رفت.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۱۱:۴۳

  صدای پای هیتلر

  دکتر علی رضا رضا خواه

  واقعیت این است که افزایش روند مهاجرت به اروپا، شکست ایده چند فرهنگ گرایی و بحران هویت در غرب، مشکلات اقتصادی و ناکار آمدی لیبرال دموکراسی به‌عنوان نظام سیاسی حاکم بر غرب عواملی هستند که به تقویت پوپولیسم و رشد افراط گرایی انجامیده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۰

  "مدرس" هم نماینده مردم بود، این‌ها هم!

  محمدحسین جعفریان

  این‌همه غرور و خودخواهی از کجا می‌آید؟ آیا شما قرار است نماینده همان نگهبان نگون‌بخت باشی و حق و حقوق او را دنبال کنی؟...

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۱۴:۰۲

  تنهایی سعودی

  علیرضا رضاخواه

  همان گونه که برای فرار از بحران داخلی ماجراجویی خارجی یک راه حل کوتاه مدت محسوب می‌شود. ناکامی در سیاست خارجی هم می‌تواند همچون یک قوس نزولی تبدیل به یک بحران در سیاست داخلی شود؛ امری که بن سلمان ظاهراً از آن غافل است.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۶ ۱۶:۳۱

  "قوی سیاه" سال ۲۰۱۹

  علیرضا رضاخواه

  قوی سیاه ۲۰۱۹ احتمالاً نه اقتصادی خواهد بود و نه سیاسی، بلکه از جنس امنیتی- نظامی است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۹-۲۶ ۱۶:۳۰

  از قیاست خنده آمد خلق را

  محمدحسین جعفریان

  تقلیل امنیتی‌ترین بخش دفاعی و تأمین انرژی کشور با بازی فوتبال و قیاس سطح حساسیت این دو، آن‌هم در این برهه، تنها از جناب آقای روحانی برمی‌آید و بس! براستی این قیاس از سر جهل است یا تلاش برای همدلی و گرفتن میانه است؟

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۰

  دردسرهای مرکل صغیر

  علیرضا رضاخواه

  براساس نتایج نظرسنجی اخیر تنها ۳۸ درصد از مردم آلمان بر این باورند که آنِگرِت کرامپ‌ کارن‌باوئر، رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی قابلیت پیروزی برای صدراعظمی آلمان را دارد و در مقابل ۴۱ درصد بر این باور هستند که وی برای صدراعظمی مناسب نیست.

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۹

  مکتب توحیدی سیاست و چالش کوته نظری

  حامد حاجی‌حیدری

  پس از دفاع مقدس که رقابت‌های انتخاباتی از حالت برادرانه دوران جنگ خارج شد، عده‌ای ضمن ایمان به هدف متعالی حفظ ام‌القرای اسلامی، از شجاعت مدیران و کارگزاران سازندگی حمایت کردند، ولی پس از مدتی، نفس کارگزاری و سازندگی به هدف فی‌نفسه تبدیل شد، و آن‌ها آماده شدند تا اصول «مکتب توحیدی سیاست» را برای منظور توسعه، موقتاً یا دائماً، از باب «مصلحت» تعطیل کنند.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۶

  تلاش کنگره برای جبران کسری دیپلماتیک آمریکا

  به هرحال این روزها کسری قدرت نرم در دستگاه دیپلماسی و بی آبرویی دیپلماتیک آمریکا باعث شده کنگره  وارد بازی سیاست خارجی شود و تلاش کند با گرفتن ژست های بشر دوستانه چهره مخدوش آمریکا را بازسازی کند.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ ۱۰:۰۵

  رؤیای دروغین گرجستان!

  محمدحسین جعفریان

  حیرتا که این کشور محترم و کوچولوی 3میلیون و خرده‌ای نفری هم ماه‌هاست به تحقیر مسافران ایرانی روی آورده و در مبادی ورودی زمینی و هوایی، رفتارهای وحشیانه‌ای با شهروندان ما دارند. هر بار هم که پیگیری می‌شود، هیچ‌کس پاسخ درستی نمی‌دهد.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۹-۲۱ ۱۱:۱۲

  وظیفه مسئول  انتقاد است یا اصلاح؟

  محمدحسین جعفریان

  لااقل اگر بنا به فریب خلق خداست هم کمی به خودتان زحمت بدهید و رویه جدیدی ابداع کنید بلکه تا مدتی از پاسخگویی گریختید! آقای احمدی‌نژاد هم یک فهرست توی جیبش داشت که هی تا لب جیب می‌آمد و باز برمی‌گشت سرجایش!

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۰ ۱۰:۵۲

  شکست رؤیای عربی در خلیج پارسی

  علیرضا رضاخواه 

  سیاست‌های بچه گانه ریاض که ناشی از بی‌تجربگی و البته جاه طلبی بچه گانه ولیعهد سعودی و تیم وی می‌باشد از یک سو و تلاش قطر برای بهره‌گیری از جریان‌های افراطی اخوانی به عنوان بازوی اجرایی سیاست خارجی دوحه از سوی دیگر سبب شده تا آینده تاریکی پیش روی این شورا قرار بگیرد.