همه‌ی خبرهای امروز
 • مجلس دیروز ۱۲:۱۳

  مجلس و نمایندگانی که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی هستند!

  رضا صفری

  خیلی نمی‌توان از این مجلس توقع داشت تا کار جهادی کند، مجلس باید در کنار دولت پیش بینی‌های لازم برای ثبات اقتصادی کشور در چند ماه آینده را داشته باشد که این نیازمند تحقیق و تفحص، ارائه قوانین جامع و کاربردی و کار طاقت فرساست.

 • رسولی ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۷

  خانم مولاوردی و باختی تلخ...!

  امیر ابراهیم رسولی

  اگر درخواست مصاحبه، توسط نهاد ریاست جمهوری به این خبرگزاری بطور مستقیم و یا غیر مستقیم پیشنهاد شد و اسبابش مهیا شد، چه هدف و ضرورتی در پس این مصاحبه بود؟ آیا شما الان به آن هدف تان رسیده اید؟

 • زارعی ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۲:۰۶

  شاه کلید وابستگی‌ها!

  سعدالله زارعی

  یکی از مدیران ارشد دولتی دو-‌سه روز پیش به جای عذرخواهی از مردم به‌خاطر وضعی که وابستگی فکری او و همگنانش بر سر اقتصاد این کشور آورده است، گفت: «مشکلات اقتصادی ما راه‌حل اقتصادی ندارد، راه‌حل سیاسی دارد.

 • زیبا کلام ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۵

  فرار به جلو؛ شیوه مردی که نامردی را در حق کودکان یتیم کرمانشاه تمام کرد

  عبدالله زنجانی

  خوب است زیباکلام فعلاًً پاسخگوی اعتماد به یغما رفته مردمی باشد که از زندگی و نان شبشان بریدند تا او آن را به دست کودکان یتیم، بیمار و خسته کرمانشاه برساند، اما دریغ و هزار دریغ!

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۵:۴۹

  تاکتیک آمریکا برای رهایی از مهارشدگی

  مهدی فضائلی

  اگر افول ابرقدرتی آمریکا و مهارشدنی بودن آن درست درک و باور کنیم، راز اصرار دولتمرداناین کشور به مذاکره با ایران را در همه ادوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی درک خواهیم کرد. مذاکره ایران با آمریکا مهم ترین راه برون رفت آمریکا از دوران افول و مهارشدگی این کشور است.

 • محمدی ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۰۸:۵۸

  معکوس‌سازی استراتژی مهار

  مهدی محمدی

  تاریخ در گذرگاهی حساس قرار گرفته و آمریکا از هر زمان دیگری مهارپذیرتر است. تلاش برای این کار می‌تواند به رفع برخی تهدیدات بلندمدت علیه ایران بینجامد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۰۹:۰۷

  فرصتی برای تحقیر ترامپ

  حسین شریعتمداری

  خودداری آقای روحانی از شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به اهانت‌های بی‌وقفه ترامپ به ایران اسلامی و مردم شریف آن باشد. ضمن آنکه مگر حضور همه ساله آقای روحانی در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است که با عدم حضور ایشان از دست برود!؟

 • افقهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۲

  سکاندار اقتدار

  سید هادی سید افقهی

  به‌طور نمونه در موضوع تهدید به جنگ ( از سوی آمریکا) که از سوی برخی افراد مطرح شد، مقام معظم رهبری بارها با رد آن فریاد سر دادند که جنگی رخ نخواهد داد. این موضعگیری صریح تأکید می‌کند که دشمن نتوانسته ایشان را دچار تزلزل کرده و طبق قواعد خود با ایشان بازی کند و در نتیجه این دشمن است که دچار خطای محاسباتی خواهد شد.

 • قنادباشی ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۴:۵۷

  رمزگشایی از یک فتنه

  جعفر قنادباشی

  آمریکا و عربستان پس از آنکه در زمینه استقرار داعش در منطقه با شکست مواجه شدند به دنبال راهکاری برای حفظ موضع تروریست‌ها در ادلب هستند تا به قول عام استخوانی در گلوی دولت اسد باشد که مانع استقرار آرامش در منطقه شود.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۴

   چه کسانی از شفافیت می‌ترسند؟

  محمدحسین جعفریان

  اصولاً می‌پذیریم که تمام این اقدام های نمایندگان محترم از سر خیرخواهی و برای نیل به حقوق مردم است. بسیار خوب! پس چرا از علنی شدن این دلایل می‌ترسید؟ حتی از شفاف شدن رأی‌ها هراس دارید.

 • قزوینی غرابی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۳

  انحراف از اهداف آسیب مطالبات حقیقی مردم عراق

  سید رضا قزوینی غرابی

  دیروز در جریان تظاهرات مستمر شهر بصره به طور یکپارچه مقر تمامی احزاب عراقی، شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به آنها و دفاتر گروه‌های شبه نظامی وابسته به حشدالشعبی طعمه تخریب و آتش شد. 

 • محمدخانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۰۸:۳۲

  امپراطور اردوغان در دو نمای تاریخی

  عبدالمطهر محمدخانی

  مخالفت محکم پوتین و جمع‌بندی هوشمندانه روحانی، باعث شد تا اردوغان زیر بیانیه‌ای را امضا کند که در آن، نه فقط آتش‌بس آورده نشد؛ بلکه خلع سلاح جبهه النصره و سایر تروریست‌ها یعنی همان رفقای قدیمی آقای اردوغان هم به آن افزوده شد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۸:۴۹

  سفره عدالت و سهم گربه‌های اشرافی!

  محمد صرفی

  در سفره‌ای که بر زمین عدالت و شفافیت پهن باشد، بطری شیری که باید به کودکان برسد، سهم گربه‌های‌ اشرافی نمی‌شود.

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۱۰:۲۹

  گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد

  محمد صادق کوشکی

  محمد صادق کوشکی یادداشتی را با عنوان «گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد»، درباره تهدید نظامی ایران از سوی آمریکایی‌ها در روزنامه حمایت نوشته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۶:۰۷

  «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل»

  دکتر علی دارابی

  علی دارابی یادداشتی را با عنوان «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل» در روزنامه صبح نو درباره تحریم‌ها و پیامدهای ناشی از آن نگاشته است که در ادامه آنرا می‌خوانید.

 • رسایی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۱۵:۳۱

  چرا نمایندگان از «رأی علنی» استقبال نمی‌کنند

  حمید رسایی

  رسایی در یادداشتی به چرایی مخالفت نمایندگان با رأی‌گیری علنی در روز طرح سؤال از رئیس‌جمهور پرداخت.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۵۳

  دشمن زمانه ات را بشناس

  مهدی فضائلی

  تلاش‌های هدفمند دشمن، بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز جامعه ما و آدرس غلط دادن در باره منشا این مشکلات و راه حل آن است.

 • نصراللهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۴۰

  تحریم‌های رسانه‌ای

  اکبر نصراللهی

  مسدودسازی حساب کاربری ایران با این حجم نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا علیه ایران به حوزه‌های اقتصادی و نظامی محدود نیست، بلکه به حوزه رسانه‌ای هم گسترش یافته است.

 • بهرام قاسمي ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۲:۳۰

  سخنگوی وزارت امور خارجه:

  تشکیل گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اقدامی خصمانه است/ از سرعت کار اروپایی‌ها در تکمیل بسته حمایت از برجام راضی نیستیم

  آرش خلیل‌خانه

  سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه تهران از کندی مذاکرات و اقدامات عملی اتحادیه اروپا برای تکمیل بسته حمایت از برجام ناراضی است، اظهار داشت: مصرانه خواستار آن هستیم که کشورهای اروپایی با جدیت بیشتر و سرعت لازم به تلاش های خود برای تداوم اجرای توافق هسته ای ادامه دهند.

 • کوربین ۱۳۹۷/۰۵/۲۴

  «جِرِمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس در برابر صهیونیست‌ها کوتاه نمی‌آید

  نماینده‌ای از ردیف آخر

  مجید تربت زاده

  عجیب نیست اگر بعد از خواندن این گزارش، شما هم یاد شخصیت معروف نمایش‌های رادیویی «صبح جمعه باشما» و جمله معروفش:«مُخم و مُخم...مخالفم» بیفتید! شخصیت «آقای معترض» صبح جمعه، یک نسخه انگلیسی هم در عالم سیاست دارد که شاید به خاطر تعداد اعتراض‌ها و مخالفت‌ها، بشود نامش را در کتاب رکوردهای «گینس» ثبت کرد!

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۹

  خوی استکباری آمریکا دلیل اصلی ممنوعیت گفت‌وگو

  ابوالفضل ظهره وند

  رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مردمی روز گذشته خود با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور ایالات متحده برای گفتگو با مقامات کشورمان در ترسیم فرمول مذاکره به سبک آمریکایی‌ها گفتند: آنها اولاً اهداف اصلی را کاملاً مشخص می کنند؛ البته همه اهداف را اعلام نمی کنند اما در طول مذاکرات با دبه و چانه زنی، همه اهداف را پیگیری می کنند. ایشان افزودند: آمریکایی ها در مذاکرات، با الفاظ ظاهراً اطمینان‌بخش فقط وعده می دهند اما از طرف مقابل امتیازات نقد می خواهند و وعده نمی پذیرند.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۵

  کنزگرایی عامل کاهش ارزش ریال

  دکتر وحید ارشدی

  ارزش پول در هر کشوری به میزان تولید ناخالص ملی وابسته است. کاهش ارزش پول ملی یک سیاست پولی محسوب می‌شود و کشورهایی در اجرای این سیاست موفق هستند که بتوانند با کاهش قیمت پول کشورشان و همزمان افزایش صادرات کالاهای خود، ارزآوری را افزایش دهند. البته اجرای این سیاست با شرط‌هایی همراه است و همیشه نسخه شفابخش نیست.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۳۴

  مردم‌سالاری از برجام مهمتر است

  نعمت الله سعیدی

  تشخیص بین خوب و بد راحت است. مثلاً همه می‌دانند پول یا چیزی از کسی بگیری خوب است و اگر بخواهی بدهی بد. فهمیدن چنین چیزی نه نیاز به مدرک دکترای فلسفه دارد، نه مهندسی متالوژی! از یک بچه هم بخواهی یک شکلات بگیری، می‌داند بد است و اگر به او شکلات بدهی خوب. این مقدار درک و شعور را شاید حتی حیوانات نیز داشته باشند. اما بنابر مضمون روایتی از حضرت امیر(ع) عاقل واقعی کسی است که بین خوب و خوبتر یا بد و بدتر تشخیص بدهد و تصمیم بگیرد.

 • جینا هاسپل ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۳

  «جینا هاسپل» چگونه رئیس سازمان «سیا» شد؟ 

  خانم شکنجه‌گر

  مجید تربت زاده

  از مدت‌ها پیش مورد توجه رئیس جمهور آمریکا بود. «جینا هاسپل» به عنوان یک زن آنقدر برای «ترامپ» جذابیت داشت که حاضر شود از او و ریاستش دفاع کند... عجله نکنید... ذهنتان هم به دلیل سابقه بدِ «ترامپ» در رفتار با زنان یا توجه به جذابیت‌های آنان، سراغ مواردی چون بازیگر فیلم‌های ناجور یعنی «استورمی دانیلز» و زنان دیگری که از اشتهای سیری ناپذیر رئیس جمهور آمریکا حرف زده‌اند نرود.

 • ربیعی ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۰

  حاشیه‌های برکناری یک وزیر ادامه دارد

  باج‌خواهی بهداشتی یا ترفندی برای حواس‌پرتی!

  مهدی زارع

  اگرچه دفتر دوران کاری وزیر کار سرانجام به انتها رسید اما حکایت این استیضاح همچنان باقی است، هرچند دولت بخواهد یا نه، زمان آن رسیده با این موضوع کنار بیاید و به دنبال معرفی کردن فردی قوی‌تر از ربیعی باشد. ربیعی در دوران صدارتش سه بار استیضاح شد، اما دو بار اول توانست رأی اعتماد مجلس را بگیرد.

 • خویی ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

  آیت الله«سید ابوالقاسم خویی» 17 مرداد 1371 دارفانی را وداع گفت

  از «خوی» تا «نجف»

  مجید تربت زاده

  مناسبت‌ها فقط بهانه‌اند. یعنی فرض کنید امروز بیست و ششمین سالگرد رحلت آیت‌الله «سید ابوالقاسم خویی» نیست! اما با اولین نگاه به زندگی و سرگذشت ایشان، باز هم دلایل زیادی برای اینکه گزارش از شخص‌شان را بنویسیم پیدا می‌کنید.

 • شهید حسن آیت ۱۳۹۷/۰۵/۱۴

  پرونده باز ترورآیت

  ۱۴ مرداد ۱۳۶۰«سید حسن آیت» با شلیک ۶۰ گلوله به شهادت رسید

  مجید تربت زاده

   ۱۴ مرداد سال ۱۳۶۰، وقتی سر و گوش مردم و رسانه‌ها پُر بود از اخبار ترور، در اوضاع و احوالی که چند روز یک بار، یک یا چند مسئول، پاسدار، بسیجی، کارمند و یا مردم کوچه و بازار طعمه ترورهای هدفمند یا کور می‌شدند، زدنِ یک نماینده مجلس خبرگان، نه کار چندان دشوار و پیچیده‌ای بود و نه خبرش مثل بمب می‌ترکید! می‌شد آن را به آسانی لابه‌لای اخبار داغ جنگ، ترور و خرابکاری‌های ریز و درشت آن روزگار فراموش کرد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۳:۴۶

  وقت کشی ترامپ به سبک عربستان سعودی

  نعمت الله سعیدی

  مهم‌ترین مسئله‌ پیش روی نظام و دستگاه دیپلماسی ما فقط نوع خروج ما از این معاهده است، یعنی موضوع این است که باید ببینیم کی و به چه نحوی از برجام خارج شویم که بیشتر به نفع مان باشد و کمتر به زیان مان.

 • هنری کسینجر ۱۳۹۷/۰۵/۱۳

  پروژه شماره 200

  44 سال پیش طرح «هنری کسینجر»  برای کاهش جمعیت جهان چه هدفی را دنبال می‌کرد؟ 

  مجید تربت زاده

  نه آنقدر بدبین که زلزله در فلان نقطه کشور، خشک شدن یک تالاب، توفان گرد و غبار و ترکید همزمان دو لاستیک خودروی همسایه مان را ربط بدهیم به توطئه‌ها و فعالیت‌های مخفیانه علمی و ضد علمی دشمن، نه آنقدر خوش بین که فکر کنیم، گربه‌ها همیشه محض رضای خدا موش می‌گیرند و همه طرح‌ها و پروژه‌های علمی یا اقتصادی دنیا، تنها با هدف رستگاری نوع بشر و یا خوشبختی ما کلید می‌خورد و زیر کاسه هیچ کدامشان، نیم کاسه‌ای نیست! لابد با این مقدمه حدس زده‌اید، سوژه مطلب امروزمان چیست؟

 • جعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۳

  حضور آمریکا در سوریه برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است

  جعفر قنادباشی

  بشار الجعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در دهمین مذاکرات آستانه که در سوچی روسیه برگزار شد، بار دیگر بر حضور غیرقانونی نیروهای آمریکا و همپیمانانش در خاک سوریه تأکید کرد و خواستار خروج فوری نظامیان آن‌ها شد.