همه‌ی خبرهای امروز
 • عالیخانی خبرنگار قدس ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۰۸:۳۹

  سیل با تخریب منابع طبیعی رابطه مستقیم دارد

  پیام عالیخانی چگنی

  تا زمانیکه تخریب منابع طبیعی و عدم توجه به پوشش گیاهی وجود داشته باشد باید شاهد وقوع پدیده ایی وحشتناک و فاجعه انگیز بنام سیل باشیم.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۸-۰۱-۲۴ ۰۹:۵۳

  درباره مسئولیت و قدرت

  علی محمد مؤدب

   همه ما فکر میکنیم فقط کســی که امکانات و قدرت دارد، مسئولیت دارد. ما خودمان را حق به جانب می‌دانیم، چرا که خیلی چیزها را گردن محیــط می‌اندازیم و ضعف‌های خودمان را این طوری توجیه می‌کنیم؛ بنابراین ما آدم‌های مظلومی هستیم که به خاطر دلایل متعددی ضعیف مانده‌ایم و طبعاً مسئولیت خیلی چیزها گردن ما نیست!

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۸-۰۱-۲۱ ۰۸:۲۵

  معلم آن پیرمرد خوزستانی کیست؟

  محمد حسین جعفریان

  خاطرم هست چند سال پیشتر، برنامه‌ای در صدا و سیما پخش شد که هدف آن بیشتر نمایش عدم اقبال مردم به کتابخوانی و رویکرد عامه به اخبار زرد بود. اما نتیجه کار چیزی شده بود در مایه‌های محاکمه صدا و سیما، چرا؟

 • ضایعات ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۰

  روزمره‌نگاری

  در حوالی ضایعات

  رقیه توسلی

  چه کار می‌شود کرد «آفرینش» است دیگر... دلش، شور و آدرنالین بالا می‌خواهد مُدام... وگرنه بین این همه ورزش آرام و زنانه، نمی‌رفت سراغ صخره نوردی و اتومبیلرانی و خودش را طرف حساب سرعت و بدنسازی و تمرکز و مانع و مارپیچ نمی‌کرد!

 • علی محمد مودب ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۰

  برنامه نوشتن

  علی محمد مودب

  ما نیاز به ارزیابی و داوری داریم، چه در مورد خودمان و چه در مورد دیگران این نیاز جدی است. مدام همه جا می‌گویند داوری نکنید در حالی که انسان بدون داوری نمی‌تواند انسان باشد.

 • دکل ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۴:۱۶

  وقتی دکل‌ها، شراب استخراج می‌کنند!

  م. ظرافتی

  از قدیم گفته‌اند پول دکل گمشده را کی داده و کی گرفته؟ حکم محکومیت سه ساله هاپولی کنندگان دکل نفتی هم احتمالاً بر همین اساس صادر شده است! البته اگر شماهم پس از گذشت چندین سال هنوز نفهمیده‌اید دکل را کی خورد و کی برد، حق دارید چون خود متهمان و هاپولی کنندگان آن هم درست نمی‌دانند دکلی در کار بوده یا نه!

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۰

  حلقه گمشده در فناوری امدادرسانی

  میثم ظهوریان

  پس از زلزله کرمانشــاه همراه جمعی از دوســتان مدت کوتاهی برای کمک به مناطق ســانحه دیده رفته بودیم. در روســتایی در حالی کــه یکی از گروه های جهادی در حال ســاخت دستشویی و مدرسه بود، جوانان روستا در فاصله ای کم در چادری کنار جاده نشســته بودند و هنگام رســیدن ماشین های حامل کمک برای کســب سهم بیشتر از کمک های رسیده از چادر خارج می شدند و دوباره به جای نخســت بازمی گشتند.

 • مودب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۵

  حکایت درجه یک‌ها و درجه دوها

  علی‌محمد مؤدب

  یک عده هم کارشان چیز دیگری است. آن‌هایی که به نظر ما ضعیف‌ترند برای این آمده‌اند که تجربه درجه یک‌ها را دریافت و ثبت کنند. کار درجه دوم‌ها ثبت و ضبط است. اسناد را درجه دوم‌ها حفظ می‌کنند...

 • دیدار استقلال و پرسپولیس - دربی 86 ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۸

  استقلال و پرسپولیس بازیچه تبلیغاتی!

  دوباره خصوصی سازی،دوباره شکست

  سینا حسینی

  وزیر ورزش و جوانان برای چندمین بار ظرف چند هفته اخیر در مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال موضوع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال آتی را مطرح و اعلام کرد بر اساس تصویب هیئت دولت موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی انجام خواهد شد.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۱:۴۶

  علاج این دردها فقط شفافیت است

  محمد حسین جعفریان

  در این همه پرونده‌های رنگارنگ فساد که الی ماشاءالله پای وزیر و وکیل و سفیر و چه و چه هم در میان بوده، یک نفرشان حکم سنگین ابد یا اعدام نداشته؟ چه کسی باید پا روی گلوی این مافیای غیررسمی بگذارد که پا بر روی گلوی مردم گذاشته و به همان مردمی که با همین وضع پای آرمان‌هایشان ایستاده‌اند، اجازه نفس کشیدن نمی‌دهد؟ چرا همه از ریشه‌یابی و ریشه کن شدن این مافیاها این قدر هراسانند و تا بحث به این امور می‌رسد به جاده خاکی می‌زنند.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۰۹-۱۷ ۱۷:۳۱

  در ستایش جشن‌های کوچک خانوادگی 

  علی‌محمد مؤدب

  هیچ چیز جایگزین معجزه‌های طبیعت نمی‌تواند باشد. ما باید در همین شهرها تا می‌توانیم گلدان و بوته نگهداری کنیم و همین آپارتمان‌های اجاره‌ای را سبز نگه داریم و جمعه‌ها به در و دشت برویم.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۱۵:۳۸

  خانم دکتر! هشتگ METOO را دنبال کنید 

  علی‌محمد مؤدب

  کفریات را در حریر مشاوره می‌پیچید و به ضرب چماق رسمیت آنتن ملی در حلق این مردم فرو می‌کنید. حذف دین و حذف معنای حلال و حرام از روابط بین دو جنس و تعریف انواع دوستی‌های حلال بین دو جنس خیانت به این خاک است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۱

  استفاده اشتباه از واژه "مافیا" در مافیای کنکور

  امین آصفی

  کتاب های آموزشی و آموزشگاه های علمی هیچ گونه هزینه ای بر سیستم دولتی مخصوصا وزارت آموزش و پرورش تحمیل نکرده، بلکه بازوی کمکی و مالی آن نیز هستند و خلأ های سیستم آموزش دولتی را پوشش می دهند و مانع بروز آثار منفی و خسارت های مادی و معنوی خواهند شد.