همه‌ی خبرهای امروز
 • کوچکی نژاد ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۰

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "قدس آنلاین":

  لزوم جوانگرایی و مبارزه با فساد از تاکیدات رهبری برای گام دوم انقلاب است

  مینا افرازه

  جبار کوچکی نژاد گفت: در بیانیه رهبری به روی آوردن به جوانان و نخبگانی که می‌توانند در مقطع کنونی با تولید علم و محصولات فناوری وابستگی کشور به غربی‌ها را کمتر کنند، تاکید شده است. بخشی از تاکیدات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این بود که باید از اهرم‌های دیگری در کنار قوه قضائیه برای مبارزه با فساد استفاده کرد.

 • نجفی خوشرودی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۰

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با "قدس آنلاین":

  بودجه دفاعی با توجه به حوادث اخیر باید متناسب با نیازهای کشور بسته شود

  مینا افرازه

  علی نجفی خوشرودی گفت: بودجه دفاعی باید متناسب با نیازها تنظیم شود تا بتوان با اقتدار به برقراری امنیت بپردازیم. حضور فعال مقامات ایران در مجامع بین المللی، تریبون بسیار مناسبی است تا مواضع کشورمان به اطلاع افکار عمومی دنیا برسد. فرصت حضور در کنفرانس مونیخ به خوبی از سوی تیم شرکت کننده کشورمان دنبال شد.

 • یوسفیان ملا ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۴

  عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  انتظار حل مشکلات اقتصادی با FATF محال است

  مینا افرازه

  عزت الله یوسفیان ملا گفت: با پذیرش لوایح چهارگانه FATF از سوی ایران، غربی ها به کوچک ترین بهانه کشور را مورد تحریم قرار می دهند. اینکه دلخوش باشیم FATF برای ما اشتغال ایجاد کرده و مسائل اقتصادی را حل کند امری محال است.

 • ابطحی ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۱۰:۲۳

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  با طرح "شفافیت حقوق مسئولان" جلوی بسیاری از "حقوق‌های نجومی" گرفته می‌شود

  مینا افرازه

  محمد جواد ابطحی گفت: اگر طرح شفافیت دستمزد و حقوق مسئولان رای بیاورد، بدون شک جلوی بسیاری از ریخت و پاش ها و حقوق های نجومی گرفته می شود.

 • گودرزی ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۵:۳۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  اجلاس ورشو در ائتلاف سازی علیه کشورمان شبیه به فضای جلسات شورای امنیت است

  مینا افرازه

  مسعود گودرزی گفت: فضای اجلاس ورشو تقریبا شبیه به فضای جلسات شورای امنیت است. بنابراین ممکن است که آمریکا و همچنین برخی دولت های اروپایی، دستور کار اجلاس را به این سمت ببرند که نوعی جبهه هماهنگ بر علیه کشورمان شکل گیرد.

 • یوسفیان ملا ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۲:۱۵

  عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  با استانی شدن انتخابات، مردم به چهره‌ها رای می‌دهند نه برنامه‌های افراد

  مینا افرازه

  عزت الله یوسفیان ملا گفت: افرادی که طرح استانی شدن انتخابات را مطرح می کنند هدفشان این است که از شهرت خود برای ورود به عرصه انتخاباتی استفاده کنند تا مردم به شهرت و جایگاه آنان رای بدهند نه اقدامات و برنامه های آنان.

 • ابطحی ۱۳۹۷-۱۱-۲۱ ۱۰:۳۵

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  INSTEX در باغ سبزی است که درون آن خرابه‌ای بیش نیست

  مینا افرازه

  محمد جواد ابطحی گفت: اروپایی‌ها در حالی INSTEX را که هیچ راهکار قابل قبولی در آن نیست به ایران پیشنهاد می‌دهند که صراحتا دوباره درخواست دیگری از کشورمان دارند. این اقدام اروپایی‌ها در واقع مقدمات برجام ۲ است. INSTEX درحالی ارائه شده که بیشتر همانند همان آبنباتی است که به بچه می‌دهند تا حواس او را از موضوع مهمی غافل کنند.

 • جمالی ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۱۹

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  INSTEX بسته کاملی نیست و انتظارات را برآورده نکرد

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی گفت: امیدواریم INSTEX  شروعی باشد برای گسترش سایر اقداماتی که اروپا می‌تواند در جهت عمل به تعهدات برجامی و گسترش روابط اقتصادی و مالی با ایران در پیش گیرد. این ساز و کار مالی بعد چندین ماه وقت‌کشی و معطل کردن کشورمان بسته کاملی نیست و انتظارات را برآورده نکرد.

 • سیدجعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۱۲

  کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با قدس‌آنلاین مطرح کرد

  شکل‌گیری مثلث عبری-عربی و غربی نمایش انفعالی در برابر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی

  ساحل عباسی

  جعفر قناد باشی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران منجر به تغییر بسیاری از معادله هایی شد که قدرت‌های غربی در راستای منافع خود به دنبال آن بودند به‌نحوی که شکل گیری مثلث عبری_ عربی و غربی نمایش انفعالی در برابر پیشرفت های انقلاب اسلامی در عرصه معادلات سیاسی است.

 • دلیگانی ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۲:۱۶

  حاجی دلیگانی در گفتگو با «قدس آنلاین» مطرح کرد

  ملت ایران زیر بار ذلت نفت در برابر غذا نمی‌رود

  مینا افرازه

  نماینده مردم شاهین شهر گفت: درحالیکه SPV قرار بود شامل بسته وسیع‌تری باشد اما تنها محدود به INSTEX  و حوزه غذایی و دارویی شد. اروپایی‌ها علاوه بر اینکه درصددند این ساز و کار مالی خائنانه را به ایران تحمیل کنند بلکه می‌خواهند در ازای آن پاداش بالایی را برای خود از ایران بگیرند و این پاداش همان تصویب FATF  است.

 • ابوترابی ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۰۹:۲۹

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  اروپایی‌ها درصددند ایران را از طریق INSTEX در جهت منافع‌ خود کانالیزه کنند

  مینا افرازه

  ابوالفضل ابوترابی گفت: اروپایی‌ها درصددند ایران را از طریق INSTEX در راستای خواسته‌های خود کانالیزه کرده تا بتوانند به سرمایه‌های کشور دست اندازی کنند. قرار بود INSTEX به ازای برجام ارائه شود درحالیکه این ساز و کار حتی مطالبات برجامی را هم پاسخگو نیست چه برسد به اینکه دوباره برای ما شرط بگذارند و خواستار تصویب FATF در برابر اجرای این ساز و کار مالی باشند. 

 • نوروزی ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۰:۳۳

  سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "قدس آنلاین":

  "برنامه موشکی" مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه دفاعی است

  مینا افرازه

  حسن نوروزی گفت: در حوزه تسلیحات و تجهیزات جنگی، کشورمان قبل از انقلاب خریدار تسلیحات آمریکایی و انگیلسی بود، اما پس از گذشت چهل سال شاهدیم که متخصصان کشورمان قادرند تسلیحات مورد نیاز همچون موشک و پهپاد را خودشان در داخل کشور تولید کنند.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۱:۳۰

  کریمی قدوسی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  مجمع تشخیص با اقدام انقلابی خود وابستگی مسائل داخلی به معاهدات خارجی را قطع کند

  مینا افرازه

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تصویب پالرمو و سی اف تی این پیام را  به دشمن می دهد که ما از تمامی مواضع اصولی خود عقب نشینی می کنیم. بنابراین در گام های بعدی اگر آنها خواستار توقف برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای کشورمان باشند ما را مجبور می سازند تا این برنامه ها را متوقف کنیم.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۱:۲۳

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با قدس آنلاین:

  الحاق به "پالرمو" فشارهای اقتصادی کنونی را چندین برابر افزایش خواهد داد

  ساحل عباسی

  محمد صادق کوشکی گفت: افزایش بار حقوقی برای بسیاری از بانک‌ها و دستگاه های کشور تنها دستاوردهای الحاق به پالرمو است که نه فقط اتفاق اقتصادی و معیشتی خوبی را برای عموم جامعه به دنبال ندارد، بلکه تحریم های دیگری را به سایر تحریم ها اضافه می کند که فشارهای اقتصادی کنونی را چندین برابر افزایش خواهد داد.

 • گودرزی ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۱۰:۳۵

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» :

  برخی از اروپایی‌ها همچون فرانسه مخالف SPV هستند

  مینا افرازه

  مسعود گودرزی گفت:عدم همراهی اروپا در رابطه با برقراری کانال مالی با ایران عموماً نشات گرفته از این است که اروپا در معادلات امنیتی نقش چندانی ندارد چنانکه اگر در حوزه امنیت منطقه ای هم مشاهده کنید، نقش آفرینی قابل توجهی ندارد که بتواند از این موقعیت به عنوان عاملی برای برهم زدن یکسری معادلات علیه آمریکا استفاده کند.

 • CFT ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۱:۵۳

  عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای در گفتگو با قدس آنلاین عنوان کرد

  وخیم‌ترشدن روابط بانکی و تجارت خارجی ایران با الحاق به پالرمو

  ساحل عباسی

  مهدی محمدی تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: در صورتی که آمریکا جرم سازمان یافته را مطابق با معیارهای خود تعریف کند کنوانسیون پالرمو می تواند به جرم انگاری بسیاری از فعالیت های مشروع ایران، ازجمله فروش نفت و درآمد حاصل از آن منتهی شود.

 • امیرآبادی ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۴

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "قدس آنلاین":

  با اجرای لوایح چهارگانه FATF نمی‌توان تحریم‌ها را دور زد

  مینا افرازه

  احمد امیرآبادی فراهانی گفت: اگر کشورمان قواعد لوایح چهارگانه FATF را بپذیرد، در این حالت دیگر نمی‌توان تحریم‌ها را دور زد؛ از آنجایی که ایران از سوی آمریکا تحریم شده و در پی دور زدن این تحریم‌هاست، بنابراین امکان دارد در آینده از همین  کنوانسیون‌های بین المللی علیه خودمان استفاده کنند و بگویند چرا برخلاف این کنوانسیون عمل کردید.