همه‌ی خبرهای امروز
 • حجت‌ الاسلام مجتبی ذوالنوری ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۰۲:۰۰

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  درصورت تداوم روند اقدام‌ها علیه ایران، خروج از ان پی تی محال نیست

  مینا افرازه

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با قدس، درباره پرونده هسته‌ای ایران و نیز گزینه‌های پیش‌روی کشورمان برای پاسخگویی به اقدام‌های اخیر آژانس انرژی اتمی و تحرکات آمریکایی‌ها در این زمینه، اظهار کرد: ایران می‌تواند گزینه‌های متعددی را در پاسخ به اقدام‌های غربی‌ها به رهبری آمریکا داشته باشد.

 • Khodabande_Ebrahim_2-390x220.jpg ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۵:۲۶

  واکاوی حادثه ۷ تیر در گفت و گو با عضو جدا شده فرقه رجوی و مدیر عامل انجمن حقوق بشری «نجات»

  هدف منافقین از شهادت بهشتی، ترور آینده نظام بود

  مینا افرازه

  در آستانه روز هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی در گفت و گو با عضو سابق سازمان مجاهدین خلق و نیز مدیر عامل انجمن نجات به این حادثه تروریستی پراخته‌ایم.

 • حسن بهشتی پور ۱۳۹۹-۰۴-۰۵ ۱۲:۰۰

  حسن بهشتی‌پور از شرایط پیچیده پش از فعال شدن احتمالی مکانیسم ماشه می‌گوید

  ترک NPT، نه به نفع ایران است نه به نفع طرف مقابل

   مینا افرازه

   دولت آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران در حال پیش بردن دو نقشه به موازات یکدیگر است. آمریکایی‌ها در حالی تلاش دارند قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را به تصویب برسانند که برخی از اعضای شورای امنیت همانند چین و روسیه آن را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت می‌دانند. با این‌ حال، آمریکا در صورت ناکامی در اجرای این نقشه، قصد دارد سراغ نقشه بعدی که فعال‌سازی مکانیسم ماشه است برود.

 • ریگستانی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۸

  نماینده سابق پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  ایران تنها کشوری است که در مذاکرات صلح کنار ملت و دولت افغانستان است/ روابط ما با تهران باید استراتژیک باشد

  آرش خلیل‌خانه

  محمد صالح ریگستانی سیاستمدار و نماینده سابق پارلمان افغانستان می‌گوید دولت افغانستان در کوتاه مدت قادر به حل مشکل ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور با ایران نیست اما امضا و اجرای سند همکاریهای استراتژیک بین دو کشور در درازمدت می‌تواند در مسیر همکاری دو کشور با هم از چالش‌های مرزی همچون حضور گروه‌های تروریستی، ترددهای غیرمجاز و قاچاق بکاهد.

 • مهدی سعادتی ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۸

  مهدی سعادتی در گفتگو با قدس آنلاین:

  تروئیکای اروپایی یک بار دیگر مردود شد/ باید به همکاری فرا پادمانی با آژانس خاتمه دهیم

  آرش خلیل‌خانه

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اگر قرار باشد آژانس در زمین آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی و برای فشار بر ایران سندسازی کند دلیل ندارد که ما رفتاری حقوقی در همکاری با آن داشته باشیم، گفت: زمان آنست که به خروج از پروتکل الحاقی و حتی «ان‌پی‌تی» بطور جدی فکر کنیم.

 • حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۳

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با قدس:

  عملکرد مجلس باید موجب برانگیختن عمومی در انتخابات آینده شود

   مینا افرازه

   انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گرچه دارای نکات و ابعاد مختلفی است، اما کاهش میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات موضوعی بود که واکنش‌ها و تحلیل‌های بسیاری از سوی تحلیلگران و منتقدان درباره آن مطرح شد.

 • جلیل رحیمی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۱۵:۵۱

  واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به قطعنامه شورای حکام در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  اروپایی‌ها با ترامپ تبانی کردند/ زمان اجماع در داخل برای بازنگری در همکاری با آژانس فرا رسیده

  آرش خلیل‌خانه

  اقدام خارج از چارچوب قانونی مدیرکل آژانس و صدور قطعنامه شورای حکام به درخواست تروئیکای اروپایی عضو برجام علیه ایران نشان داد زمان شکل‌گیری اجماع ملی در مورد بازنگری در نوع همکاری کشور با این نهاد پس از غلبه رویکرد سیاسی بر آن بجای تکیه بر مسائل فنی و حقوقی فرا رسیده است.

 • ایران ۱۳۹۹-۰۳-۲۹ ۱۱:۱۶

  کارشناس مسائل هسته‌ای در گفت‌وگو با قدس مطرح کرد

  پروپاگاندای آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران

  مینا افرازه

   دونالد ترامپ تلاش دارد با به سرانجام رساندن و دستیابی به نتیجه دلخواه در پرونده هسته‌ای ایران و توافق برجام، از آن به‌ عنوان یک برگ برنده و دستاوردی مهم حداقل در حوزه سیاست خارجی آمریکا نام ببرد.

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۹

  بررسی امکان نظام مند کردن تجربه این نهاد انقلابی به مناسبت سالروز تأسیس آن در گفت و گو با دکتر میثم ظهوریان

  نظریه سازی از «جهـاد سازندگی»

  فاطمی نژاد

   تجربه جهادسازندگی به عنوان پدیده‌ای که از آن با تعابیری چون نوآوری اجتماعی امام خمینی(ره) یاد می‌شود و نتایج شگفت‌آوری که براساس استنادات غیرقابل انکار در توسعه و محرومیت‌زدایی داشته، سبب جلب توجه پژوهشگران در داخل و خارج شده است.

 • دکتر جعفر قادری ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۱:۲۳

  جعفر قادری در گفت‌وگو با قدس از جزئیات طرح پیشنهادی نظارت بر نمایندگان می‌گوید

  باید و نبایدهای بهارستان نشینی

  مینا افرازه

  ن یکی از نقاط قوت طرح «اصلاح قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان» را می‌توان ممنوعیت نمایندگان از اشتغال در سمت مدیر عاملی و عضویت در هیئت مدیره شرکت‌ها، بانک‌ها، نهادها و مؤسسات دولتی، عمومی غیر دولتی و خصوصی و یا داشتن مسئولیت های اداری دستگاه‌های دولتی، عمومی غیر دولتی و بخش خصوصی دانست که تصویب و اجرای این بخش از طرح می‌تواند موجب بسته شدن راه  سوء استفاده از برخی رانت‌های اطلاعاتی نمایندگی برای تأمین منافع شخصی در دیگر مشاغل در دستشان شود، یا آن‌ها را از نظارت مؤثر و مفید بر عملکرد نهادها و شرکت‌هایی که خود در آن مشغول به کار هستند، باز دارد.

 • آصفری ۱۳۹۹-۰۳-۲۵ ۱۸:۵۸

  آصفری در گفتگو با قدس آنلاین:

  پرونده ایران به شورای امنیت برود، طرح خروج از «ان‌پی‌تی» را می‌دهیم

  آرش خلیل‌خانه

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دست گذاشتن آژانس روی مسائل و موضوعات گذشته و مختومه شده دیکته آمریکایی‌ها برای فشار بر ایران است، گفت: اگر شورای حکام پرونده ایران را به شورای امنیت بفرستد، طرح خروج از «ان‌پی‌تی» را می‌دهیم و یک اقدام انقلابی می‌کنیم.

 • حجت‌الاسلام محمدعلی رنجبر ۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۱:۰۶

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام محمدعلی رنجبر، مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی «جهان تمدن رسالت»

  روش ولی فقیه برای تحقق کارآمدی، استفاده از کثرت مردمی است

  فاطمی نژاد

   تشکیل دولت اسلامی به عنوان یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره تمدن اسلامی در گفتمان رهبر معظم انقلاب در صورتی امکان‌پذیر می‌نماید که نسبتش با مقوله دولت-ملت مدرن را مشخص کند تا بعد بتواند به عبور از آن امیدوار شود.

 • سردار قاآنی ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۰

  صدرالحسینی از جنگ روانی آمریکا در القای اختلاف بین ایران و روسیه می‌گوید

  تجربه و انگیزه؛ برگ برنده سردار قاآنی و یارانش

  مینا افرازه

   پس از شهادت سردار سلیمانی بسیاری عنوان کردند راهبردهای منطقه‌ای و نقش‌آفرینی فعال جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه با ضعف و چالش‌های فراوانی روبه‌رو شده است و خلأ حضور سردار سلیمانی به‌نوعی موجب تردید و تغییر جدی رفتار ایران خواهد شد؛ اما این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران داخلی و خارجی این موضوع را رد کرده و بر این باورند که راهبردهای ایران کماکان باقوت پیگیری می‌شود.

 • دکتر جواد طاهایی ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۱۱:۱۲

  گفت‌وگو با دکتر جواد طاهایی درباره مبانی نظری دکترین مقاومت در نگاه امام(ره)

  گفتمان مقاومت برخاسته از خرد فشرده نسل‌های ایرانی است

  رضایی

   تعامل با قدرت‌ها، حفظ یا وادادگی هویت و فرهنگ، دو دیدگاه رایج در عرصه مدیریت راهبردی منافع ملی در سطح بین‌الملل است. گفتمان مقاومت نه تنها به دنبال وادار کردن قدرت‌ها برای احترام گذاشتن به منافع جمهوری اسلامی است، بلکه در تلاش است این عزت را فارغ از دلبستگی یا وابستگی ایدئولوژیک به تمدن غرب، بدست بیاورد.

 • ولی اسماعیلی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۳-۱۷ ۱۷:۲۰

  ولی اسماعیلی در گفتگو با قدس آنلاین:

  نیاز به مذاکره با کسی که در حال غرق شدن است نداریم/ مجلس مثل اقتصاد برای سیاست خارجی هم مانیفست دارد

  آرش خلیل‌خانه

  ولی اسماعیلی با تاکید بر اینکه ترامپ در سه حوزه اقتصادی و اعتراضات اجتماعی داخلی، فروپاشی هژمونی نظامی آمریکا و رقابت های انتخاباتی پیش رو با بحران روبروست و برای خروج از آن دست و پا می‌زند، گفت: ما هیچ نیازی به مذاکره با کسی که خودش در حال غرق شدن است و به دنبال دست انداختن به جایی است تا خودش را نجات دهد، نداریم.

 • مجلس ۱۳۹۹-۰۳-۰۷ ۱۱:۳۷

  گفتوگو با محمدرضا علیزاده، درباره پیدا و پنهان عملکرد مجلس

  شفافیت کمیسیون ها مهم تر از شفافیت آرا

  مینا افرازه

  امروز مجلس یازدهم کار خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد، شفافیت یکی از چالش‌های جدی برای بهارستان نشینان  است که از مجلس دهم آغاز شد، اما این شفافیت چه ابعادی دارد و چه نوع شفافیتی مشکلات حکمرانی در کشور را حل خواهد کرد و به قول معروف درد مردم را دوا خواهد کرد.

 • زهره سادات لاجوردی ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۵:۱۰

  منتخب مردم تهران در گفتگو با قدس آنلاین:

  فساد برخی نمایندگان نشان داد ساختار نظارت درونی مجلس باید اصلاح شود/کسی بر کرسی ریاست تکیه زند که پایبند نظام شورایی باشد

  آرش خلیل‌خانه

  منتخب مردم تهران می‌گوید یکی از برنامه‌های مهم در مجلس یازدهم بازگرداندن قوه مقننه به جایگاه اصلی خود در راس امرو است و بدین منظور باید اصلاحات جدی در ساختار و مدیریت مجلس صورت گیرد.

 • حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر ۱۳۹۹-۰۳-۰۱ ۰۷:۲۶

  حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  اسرائیل منزوی‌تر از هر زمان دیگری است/ الحاق کرانه باختری خوابی است که برای صهیونیست‌ها تعبیر نخواهد شد

  آرش خلیل‌خانه

  حجت الاسلام محمد تقی رهبر با تأکید بر اینکه امسال رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در بازتاب دادن روز قدس و آرمان فلسطین مسئولیت ویژه دارند، گفت: جنایات رژیم صهیونیستی و توسعه طلبی آن از جمله طرح الحاق کرانه باختری آتشی در دل ملتهای مسلمان به پا کرده است.

 • سید هادی سید افقهی ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۰

  تحلیلگر مسائل منطقه‌ای در گفت‌وگو با قدس:

  روز قدس، تزریق روحیه به محور مقاومت است

   مینا افرازه

  سید هادی سید افقهی گفت: هرچه روز قدس باشکوه برگزار شود بر تزریق روحیه به نیروهای مقاومت و بالا بردن اعتماد به نفس آنان در دراز مدت اثر مثبتی خواهد داشت. همچنین از سوی دیگر، هر چه محور مقاومت و گروه‌های منتسب به آن در مسیر ایستادگی برای اهداف و آرمان های خود موفق باشند، در زنده ماندن روز قدس و شکستن معامله قرن تأثیر مثبت خواهد داشت. در واقع احیای روز قدس و موفقیت‌های هر چه بیشتر نیروهای مقاومت با یکدیگر همگرایی دارند.

 • سید رضا قزوینی غرابی ۱۳۹۹-۰۲-۲۴ ۱۰:۴۵

  کارشناس مسائل عراق در گفت و گو با قدس:

  الکاظمی درصدد برقراری روابط متوازن با ایران و آمریکاست

  مینا افرازه

  نخست‌وزیر جدید عراق با مسائل و چالش‌های فراوانی در حوزه سیاست داخلی و خارجی همچون حفظ حاکمیت عراق، مقابله با ناامنی و اعتراض‌های داخلی، مبارزه با تهدیدهای خارجی همچون گروه تروریستی داعش، مسائل اقتصادی و نارضایتی‌های پیرامونی آن و نیز چگونگی برقراری و تداوم روابط با همسایگان ازجمله ایران و یا قدرت‌های خارجی مانند آمریکا روبه‌رو است. مشی سیاسی و سوابق عملکردی الکاظمی موجب شده برخی تحلیلگران رویکرد دولت آینده وی را در برقراری روابط نزدیک با آمریکا و کشورهای عربی و حفظ روابط متعادل با جمهوری اسلامی ایران تلقی کنند.

 • سید عباس موسوی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۲:۰۴

  سید عباس موسوی در گفتگو با قدس آنلاین:

  سواد حقوقی پمپئو کم است/ آمریکایی‌ها نمی‌توانند درباره قطعنامه‌ای که آن را نقض کرده‌اند، اظهار نظر کنند

  آرش خلیل خانه

  سواد حقوقی مایک پمپئو قدری کم است، آمریکا حق ندارد وقتی قطعنامه شورای امنیت را با نقض آن بی اعتبار جلوه داده، درباره جزئیات و مفادش اظهار نظر کند.

 • برجام ۱۳۹۹-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۰

  بررسی تلاش ترامپ برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در گفت‌وگو با ابوالفتح، کارشناس مسائل بین‌الملل

  بازی آمریکا با برجام از دریچه قطعنامه ۲۲۳۱

   مینا افرازه

  برپایه مفاد توافق برجام، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در اکتبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) منقضی خواهد شد و به همین دلیل وزیر خارجه آمریکا در حال تدوین یک استدلال حقوقی مبنی بر این است که واشنگتن همچنان یکی از مشارکت‌کنندگان برجام است تا بتواند با افزایش فشارها در شورای امنیت تحریم‌های تسلیحاتی ایران را تمدید کند.

 • حسن لاسجردی ۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۱:۳۹

  گفت‌وگو با حسن لاسجردی درباره الزام‌های داخلی و بین‌المللی پساکرونایی ایران

  دوران همگرایی دولت‌ها برای عبور از آثار بحران

  مینا افرازه

  بسیاری بر این باورند که دوران پساکرونا دورانی است که معادلات قدرت در عرصه جهانی تغییر می‌یابد و کشورهایی که بتوانند تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بحران را به‌خوبی پشت سر بگذارند، می‌توانند در عرصه جهانی در جایگاه مناسبی قرار بگیرند. در همین رابطه، حسن لاسجردی، کارشناس مسائل سیاسی و بین‌الملل در گفت‌وگو با قدس به تشریح اقدام‌ها و الزام‌های داخلی و خارجی لازم ایران برای دوران پساکرونا پرداخته است.

 • سید سلمان ذاکر ۱۳۹۹-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۲

  منتخب مردم ارومیه در گفت‌وگو با قدس آنلاین مطرح کرد:

  توقع روحانی از رئیس دیوان محاسبات در مورد ارزهای بلاتکلیف عجیب بود/برخی مدیران اعتقادی به وجود حقوق نجومی ندارند/ دلارها با سودش باید به خرانه برگردد

  آرش خلیل‌خانه

  سید سلمان ذاکر با بیان اینکه افکار عمومی از پاسخ دولت و بانک مرکزی به موضوع دلارهای بلاتکلیف ۴۲۰۰ تومانی قانع نشده اظهار داشت: گله رئیس جمهور از دیوان محاسبات که چرا در خفا مسئله را با او حل و فصل نکرده‌اند، یعنی اینکه دولت تمایل داشت مسئله علنی نشود.

 • ظهره وند ۱۳۹۹-۰۲-۰۱ ۱۲:۱۵

  گفت و گوی با ابوالفضل ظهره‌وند درباره راهبرد سیاست خارجی پساکرونایی ایران

  ایران می‌تواند در بین اقتصادهای جهانی عرض اندام کند

  مینا افرازه

  ابوالفضل ظهره‌وند گفت: اگر کرونا تنها متوجه سیاه پوستان و فقرا می‌شد صدا از کسی بر نمی‌خاست و اقتصاد جهانی هم در حالت رکود نمی‌رفت. اشکال بیماری کرونا از دید غربی‌ها و جریان سرمایه‌داری این است که برایش سیاه و سفید و قدرتمند و بی پناه فرقی ندارد.

 • منصور آرامی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۸

  منصور آرامی منتخب مردم بندر عباس در گفتگو با قدس آنلاین؛

  نیازمند یک بسته ویژه اشتغال هستیم/ مجلس یازدهم آماده کار جهادی همراه با دولت است

  آرش خلیل خانه

  منتخب مردم بندرعباس، قشم و ابو موسی می‌گوید امسال برای جبران عوارض ناشی از برحان کرونا و آثار تحریم بر معیشت مردم نیازمند یک بسته ویژه اشتغال زایی در کشور هستیم.

 • عباس سلیمی نمین ۱۳۹۹-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۴

  بایسته‌های ریاست جدید بهارستان در گفت‌وگو با عباس سلیمی‌نمین

  مجلس آینده باید علاوه بر مدارا با دولت، آن را هدایت کند

  مینا افرازه

   مجلس یازدهم کمتر از دو ماه دیگر آغاز به کار خواهد کرد، اما در این بین انتخاب رئیس مجلس بعدی و بررسی شانس گزینه‌های مطرح، موضوعی بحث‌برانگیز بوده که حتی پیش از انتخابات گمانه‌زنی‌های زیادی درباره آن از سوی گروه‌های مختلف سیاسی مطرح شد و کماکان ادامه دارد.

 • عفت شریعتی ۱۳۹۹-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۱

  عفت شریعتی منتخب مجلس یازدهم در گفتگو با قدس آنلاین:

  بسته‌های حمایتی دولت از اقشار آسیب دیده از کرونا کافی نیست/ زنان سرپرست خانوار باید حمایت‌های ویژه دریافت کنند

  آرش خلیل‌خانه

  عفت شریعتی منتخب مجلس یازدهم می‌گوید سیاست‌ها و تسهیلات تخصیص یافته از سوی دولت برای جبران زیانها و لطمه‌های وارد شده به معیشت کارگران به ویژه زنان سرپرست خانوار کافی نیست.

 • محسن زنگنه ۱۳۹۹-۰۱-۲۵ ۰۸:۵۹

  گفت‌وگو با محسن زنگنه، منتخب مردم تربت حیدریه درباره تأثیر کرونا بر آغاز دوره یازدهم بهارستان

  مدیریت بودجه کشور اولویت نخست مجلس یازدهم است

  ملیحه زرین‌پور

   این روزها کشور درگیر شرایط خاصی است، از شیوع بیماری کرونا تا تعطیلی مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و مدارس و حتی مجلس شورای اسلامی در پی وقوع این بیماری و خرداد ماه امسال قرار است مجلس یازدهم هم شروع به کار کند، اما اینکه شرایط آغاز به کار این مجلس آن هم در اوضاع کرونایی امسال چیست و با چه مشکلاتی مواجه است و چه اولویت‌هایی را باید در نظر داشته باشد، موضوعی است که در گفت‌وگو با محسن زنگنه منتخب مردم تربت حیدریه در مجلس یازدهم بررسی کردیم.

 • آصفری ۱۳۹۹-۰۱-۲۴ ۱۶:۲۳

  آصفری در گفتگو با قدس آنلاین:

  مجلس آینده باید تمرکز سیاست خارجی بر اروپا را از بین ببرد/ دولت در توسعه روابط با همسایگان به مراتب دستاوردهای بیشتری خواهد داشت

  آرش خلیل خانه

  محمد حسین آصفری اظهار داشت: دولت اگر در دو سال گذشته ظرفیت و زمانی را که صرف مذاکره و چانه زنی با اروپایی ها برای حفظ برجام و تامین منافع اقتصادی از کانال اینستکس کرد برای توسعه روابط با همسایگان، کشورهای غرب آسیا و آسیای میانه کرده بود به مراتب دستاوردهای بیشتر و پایدار تری داشت، اگر بتوان گفت مذاکره با اروپا دستاوردی داشته است!