همه‌ی خبرهای امروز
 • احمد علیرضابیگی ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۲۱:۵۳

  عضو فراکسیون ولایی مجلس در گفت و گوی تفصیلی با «قدس آنلاین»:

  تحریم اتفاق جدیدی نبود اما دولت پیش بینی لازم را نداشت/ ۳۳ میلیارد ارز ۴۲۰۰ تومانی با رانت در اختیار عده‌ای قرار گرفت که هیچ توجهی به وضعیت کشور ندارند

  مینا افرازه

  دولت چون نظام توزیع را فراهم نکرده، نتیجه‌اش این شده که مردم کیلومترها صف می‌ایستند تا دو کیلو شکر یارانه‌ای یا گوشت با کارت ملی بگیرند. دولت حاضر نیست نظام توزیع را ایجاد کند و این اقدام را نوعی پوپولیسم و بازگشت به گذشته می‌داند.

 • محمد جواد جمالی ۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۱۴:۰۷

  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  اعمال محدودیت برای تردد آقای ظریف رسوایی دیپلماتیک آمریکاست/ آمریکایی‌ها سازمان ملل را به گروگان گرفته‌اند

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی گفت: اقدام آمریکا در اعمال محدودیت تردد آقای ظریف بیانگر این است که آمریکایی‌ها از استقرار مقر سازمان ملل در نیویورک سو استفاده می‌کنند. این اقدامات آمریکایی‌ها به نوعی دوگانگی و تناقض آنان را در پایبندی به لیبرال دموکراسی، حقوق بشر، آزادی مجامع بین‌المللی و حقوق ملتها آشکار می‌سازد.

 • حسن بیگی ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۵:۲۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  گرفتن عوارض از کشتی‌ها نوعی ریل گذاری برای عبور از سدّ مشکلات است/ برخورداری کشورهای دوست از امتیازات ویژه

  مینا افرازه

  ابوالفضل حسن بیگی گفت: طرح گرفتن عوارض از کشتی‌های عبوری از خلیج فارس و خصوصأ تنگه هرمز می‌تواند ضمن برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس از هرگونه تحرکات دشمن برای ضربه زدن به کشورمان جلوگیری کند.ایران از نظر قدرت بازدارندگی در سطح بین المللی و منطقه‌ای دست برتر را دارد، بنابراین باید چنین اقداماتی را برای مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا در دستور کار قرار دهد.

 • 1 ۱۳۹۸-۰۳-۲۷ ۱۴:۲۱

  نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می‌گویند

  نماینده نجف آباد: من شبها در دفترم می‌خوابم

  مینا افرازه

  مسعود پزشکیان گفته است: برخی نمایندگان برای زندگی و اجاره مسکن در تهران با مشکل مواجه هستند و گویا گرانی سرسام آور و افسار گسیخته اجاره بهای خانه دامان نمایندگان مجلس را نیز گرفته است.

 • حسن بیگی ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۴:۴۱

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  پاسخ قاطع رهبری یک «نه» بزرگ به یاغی‌گری آمریکا بود/ ایران زیر بار مذاکره ذلیلانه نخواهد رفت

  مینا افرازه

  سخنان رهبری به مستضعفان و آزادی خواهان قوت قلب داد و افق جدیدی را ترسیم کرد و آن این است که ایران در استقلال کامل عمل می‌کند و تحت هیچ شرایطی زیر بار مذاکره ذلیلانه و تسلیم نخواهد رفت.

 • ذوالنوری ۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۸

  ناگفته های ذوالنور در گفتگو با قدس آنلاین:

  معامله امیدی‌ها و مستقلین درباره ریاست کمیسیون امنیت ملی

  آرش خلیل خانه

  اعضای فراکسیون امید و برخی از مستقلین سال گذشته در کمیسیون امنیت ملی پیمان بستند که یک سال آقای فلاحت پیشه رئیس بشود و سال بعد آقای کواکبیان

 • احمد علیرضابیگی ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۰:۴۸

  عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  احتمالاً انتخابات مجلس با همان قانون قبلی برگزار شود

  مینا افرازه

  احمد علیرضابیگی گفت: قاعدتاً با وصول لایحه جامعه انتخابات از سمت دولت و طولانی شدن رسیدگی به اصلاح قانون انتخابات از سوی دیگر و همچنین با آغاز تقویم انتخاباتی که وزارت کشور و شورای نگهبان آن را کلید زده و اعلام کردند، به احتمال زیاد در انتخابات آینده مجلس نمی‌توانیم تغییرات مدنظر را اعمال کنیم و در واقع انتخابات با همان قانون قبلی برگزار می‌شود.

 • ابوترابی ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۱۳:۰۰

  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» خبر داد

  طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هفته آینده به صحن می‌آید

  مینا افرازه

  ابوالفضل ابوترابی از موازی کاری دولت درخصوص شفاف‌سازی عملکرد مالی و حقوق و دستمزد مدیران انتقاد کرد و گفت: در بند «ب» ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه صراحتاً آورده شده که دولت مکلف است تمام حقوق، دستمزد، مزایا، پاداش ها و هر آنچه که کارمندان به عناوین مختلف بدست می‌آورند را دقیقاً مانند یک فیش حقوقی در معرض دید مردم بگذارد. دولت درحالی دم از لایحه شفافیت می‌زند که هنوز این بند قانونی از برنامه ششم را اجرایی نکرده است.

 • بروجردی ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۱۰:۱۹

  علاءالدین بروجردی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  به راه انداختن بازی پلیس خوب و بد از سوی دشمنان راه به جایی نمی‌برد

  مینا افرازه

  علاءالدین بروجردی گفت: سیاست چماق و هویجی که مقامات آمریکایی با همراهی اروپایی‌ها به راه انداخته‌اند راه به جایی نخواهد برد. تجربه مذاکره با مقامات آمریکایی نشان داده که آمریکا کشوری متخلف و پیمان شکن است و هیچ تضمینی برای پایبندی آنان به تعهداتشان نیست. جمهوری اسلامی قطعاً مذاکره‌ای بر سر منافع ملی خود نخواهد داشت.

 • علی اکبر کریمی ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۶

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  احیای وزارت بازرگانی با تمام اسناد بالا دستی مغایرت دارد/فرافکنی دولت درباره حل مشکلات با تفکیک وزارتخانه‌ها

  مینا افرازه

  علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رئیس جمهور علت مشکلات کشور را در ساختار و نهادهای دولتی می‌بیند درحالیکه بخش کمی از مشکلات اقتصادی ناشی از اثر تحریم‌هاست و بخش عمده آن به ناکارآمدی و سو مدیریت مدیران برمی‌گردد. هدف و نتیجه تشکیل وزارت بازرگانی با مفاد بند ۱۶ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بند ۱۰ سیاست‌های کلی نظام در رابطه با کوچک و چابک‌سازی دولت مغایرت دارد و برخلاف اصل ۷۵ قانون اساسی است.

 • 1 ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۷

  قدس آنلاین گزارش می‌دهد

  هراس افکنی از جنگ، نمی‌تواند ایران را به مذاکره مجبور کند

  مینا افرازه

  چند وقتی است که با اعزام ناوهای آمریکایی به منطقه خلیج فارس و فضا سازی‌های مقامات تندروی آمریکایی و همچنین موج سواری رسانه‌های خارجی نسبت به این موضوع، سبب شده این سؤال پیش بیاید که آیا در شرایط کنونی احتمال مذاکره با آمریکا وجود دارد یا نه. «قدس آنلاین» در گفت و گو با سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به بررسی این موضوع پرداخته است.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۴

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  اروپایی‌ها موضعگیری منفعلانه خود را ادامه خواهند داد/آمریکای لاتین و آفریقا را از دست داده‌ایم

  مینا افرازه

  جواد کریمی قدوسی گفت: وزارت خارجه با انفعال در برابر اروپا و دادن فرصت مکرر به آنان، به دنبال این است که روزنه‌ای برای فعالیت مجدد خود در اروپا و آمریکا باز کند اما بدون شک موضعگیری‌های اروپا بیانگر این است که آنها همچنان به عدم اجرای تعهدات خود در قبال ایران ادامه خواهند داد. مقامات وزارت خارجه بر اساس سیاست نگاه به غرب، کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین را بطور کلی از عرصه روابط دیپلماتیک حذف کردند.

 • ذوالنور ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۸

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس در گفت و گو با قدس «آنلاین»:

  ایران باید اقدامات بعدی را نسبت به طرف‌های برجامی آماده کند

  مینا افرازه

  مجتبی ذوالنور گفت: شورای عالی امنیت ملی باید پیش از این درباره محدودیت و تحریم‌های هسته‌ای که از سوی آمریکا اعمال می‌شود واکنش جدی داشت. اروپایی‌ها در صورتی به هشدار ایران در قالب این بیانیه توجه کرده و اقدام عملی برای اجرای تعهدات در پیش می‌گیرند که بدانند موضع ایران تنها در حد حرف و بیانیه نیست و ایران به دنبال این بیانیه گام‌های جدی‌تری برخواهد داشت.

 • محمد جواد جمالی ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۳

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  تحریم‌های هسته‌ای جدید آمریکا در واقع برگشت به توافق سعدآباد است/ دولت فعالیت‌های قبل برجام را دوباره از سر بگیرد

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی گفت: دولت آمریکا با اعمال محدودیت‌های تازه علیه برنامه هسته‌ای کشورمان از خط قرمز ایران در برجام که همانا غنی سازی و برنامه هسته‌ای است، عبور کرد. در شرایط کنونی جمهوری اسلامی باید به دنبال از سرگیری اقداماتی باشد که پیش از برجام انجام می‌داد و همان اقدامات موجب شد که گروه ۵+ ۱ به پای میز مذاکره بیاید.

 • ایزدی ۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۱:۳۵

  فؤاد ایزدی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  احتمال حمله آمریکا به ایران در کوتاه مدت، صفر است

  ساحل عباسی

  فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی گفت: بی‌تردید کاهش ده درصدی نفوذ ایران در منطقه بیست درصد امکان حمله نظامی آمریکا به ایران را افزایش می‌دهد. از این رو در بازه زمانی کوتاه امکان جنگ و حمله نظامی صفر است اما عدم وقوع جنگ در دراز مدت و بلندمدت بسته به هوشمندی مقامات جمهوری اسلامی ایران در چگونگی واکنش‌ها به آمریکا و افزایش حضور منطقه‌ای است که منجر به خنثی شدن توطئه‌های دشمن می‌شود.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۰:۳۹

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «قدس آنلاین»:

  مجمع تشخیص با اقدامی انقلابی لوایح FATF را رد کند

  مینا افرازه

  سید ناصر موسوی لارگانی گفت: متاسفانه غربی‌ها به تروریسم تنها بر اساس ملاحظات و منافع سیاسی خود توجه دارند. دولت‌های غربی حزب الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند و همین موضوع به خوبی نشان دهنده رفتار دوگانه غربی‌ها نسبت به مقوله تروریسم و اقدامات خصمانه آنها علیه سپاه است. با اقدام آمریکا علیه سپاه حتی اگر در مجمع تشخیص حامیانی برای پیوستن FATF وجود داشت باید تصویب آن بدون حتی یک رای موافق رد شود.

 • کدخدایی ۱۳۹۸-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۱

  سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به «قدس آنلاین» مطرح کرد

  اصلاح قانون انتخاباتی اگر به این دوره از انتخابات مجلس برسد قطعاً بدان عمل می‌کنیم

  مینا افرازه

  عباسعلی کدخدایی گفت: شورای نگهبان معتقد است نظام انتخاباتی کشور ایراداتی دارد که باید اصلاح شود. گام اول در راستای اصلاح این شرایط، اصلاح قانون انتخابات است. گرچه رسیدگی به اصلاح آن کمی طولانی شده اما خوشبختانه مجلس رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۳

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  "اینستکس" فقط برای حفظ حداقلی مناسبات برجام و روابط با ایران مطرح شد/اروپا دلخوش به مذاکره تهران و واشنگتن

  مینا افرازه

  حشمت الله فلاحت پیشه گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند با برجام بمانند، یعنی آنها به حدی قدرتمند و مستقل نیستند که خودشان بتوانند برجام را حفظ کنند. اینستکس فقط برای حفظ حداقلی‌های مناسبات برجام و روابط ایران و اروپا مطرح شد و اروپایی‌ها بر این باورند که ایران و آمریکا وارد فاز مذاکرات تازه خواهند شد بنابراین منتظر آن زمان هستند.

 • سید حسن حسینی شاهرودی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۲

  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  توجه دستگاه دیپلماسی صرفاً روی موضوعات سیاسی است/ بخش خصوصی، پیشگام در دور زدن تحریم‌ها

  مینا افرازه

  سید حسن حسینی شاهرودی گفت: ضعیف‌ترین اقدام در حوزه اقتصادی، موضوع دیپلماسی اقتصادی است؛ متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور در حوزه‌هایی چون روابط اقتصادی با کشورهای مختلف، گشودن راه‌های مختلف برای گذر از تحریم و تسهیل مبادلات تجاری و پولی اقدام سازنده‌ای انجام نداده است.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  اروپا اجرای اینستکس را به اقدام ایران درباره برنامه موشکی، فعالیت منطقه‌ای و تصویب FATF موکول کرده است

  مینا افرازه

  جواد کریمی قدوسی گفت:اروپایی‌ها عملیاتی شدن اینستکس را به اجرای سه اقدام از سوی ایران موکول کردند. برنامه موشکی، مسائل مربوط به فعالیت منطقه‌ای و موضوع لوایح چهارگانه FATF، مواردی بودند که اروپایی‌ها از ایران خواستند تا آنها را در قبال اینستکس انجام دهد.

 • شهروز برزگر ۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» :

  تحریم نفتی ایران افزایش قیمت را در پی دارد/ در هر شرایطی نفت را به فروش می‌رسانیم

  مینا افرازه

  شهروز برزگر گفت: تحریم خرید نفت و گاز ایران بازتاب‌های وسیعی را درخصوص نگرانی افزایش قیمت این انرژی‌ها در پی دارد. تصمیماتی که آمریکایی‌ها یکجانبه می‌گیرند برخلاف قوانین تجارت آزاد بین المللی است، مطمئناً در آینده با افزایش قیمت بنزین در اروپا همه متوجه تبعات این تصمیم اشتباه خواهند شد.