همه‌ی خبرهای امروز
 • علیرضا سلیمی ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۸:۰۰

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  ناهنجاری‌های اخیر در مدارس بدلیل عدم مدیریت صحیح بطحایی بود/ تمامی مشکلات در دوران وزارت او لاینحل باقی ماند

  مینا افرازه

  علیرضا سلیمی گفت: آقای بطحایی نه تنها در حوزه آموزش بلکه در حوزه پرورشی هم قابل قبولی نمی‌گیرد و برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های اخیری که در مدارس کشور رخ داد به دلیل عدم مدیریت صحیح وی به عنوان سکاندار وزارت آموزش و پرورش بود.

 • آرش ۱۳۹۸-۰۳-۰۲ ۱۶:۰۷

  روایت «آرش زارعی‌نژاد» از تیم جوانی که با ساخت یک دستگاه در پی حل مشکل آب روستاهای محروم هستند

  «ج» مثل جوانی، مثل جهاد

  عباسعلی سپاهی یونسی

  قصه از دور هم جمع شدن چند تا جوان باانگیزه آغاز شد. جوان‌هایی که در قالب اردوهای جهادی دانشجویی به روستاهای محروم رفته بودند و به همین خاطر بیشتر حال و هوای محرومیت را درک می‌کردند. حاصل این دور هم جمع شدن تشکیل تیمی بود از جوانان تحصیلکرده 24 تا 32 سال که دانش‌آموختگان مقطع ارشد یا دکترا بودند. آن‌ها همراه هم شرکت دانش‌بنیادی را ایجاد و دست به کارهایی متفاوتی زدند؛ کارهایی که یکی از آن‌ها بهانه یک گفت‌وگوی نسبتاً مفصلی شده با مهندس آرش زارعی‌نژاد. او البته به نمایندگی از همه اعضای تیم درباره فعالیتشان صحبت می‌کند.

 • بطحایی ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۱۴:۵۸

  بطحائی در پاسخ به قدس آنلاین:

  پاداش پایان خدمت ۹۷ معلمان خرداد ماه پرداخت می‌شود

  آرش خلیل خانه

  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت قول داده معلمان اولین گروه از کارمندان هستند که پاداش پایان خدمت خود را دریافت خواهند کرد، به «قدس آنلاین» گفت: امیدواریم تا خردادماه که تخصیص‌ها صورت می‌گیرد پرداخت‌ها را آغاز کنیم.

 • کپر ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۰۹:۴۳

  گفت‌وگو با «یدالله مبارکی»، جوانی که آستین بالا زد و برای روستایش کتابخانه‌ای متفاوت راه انداخت

  کپری که کتابخانه شد

  عباسعلی سپاهی یونسی

  انجام بعضی از کارها بیشتر از اینکه نیازمند پول و سرمایه باشد، نیازمند ابتکار، نوآوری، همت، علاقه و پشتکار است. کاری که «یدالله مبارکی» در زادگاهش روستای «چاه‌گمشاد» انجام داد، از این جنس است. او نخستین فردی بود که از این روستا به دانشگاه راه پیدا کرد؛ کسی که در کودکی طعم محرومیت را چشیده و این موجب شده است خودش را در مقابل بچه‌های روستایشان مسئول ببیند و برای آن‌ها کتابخانه کپری بسازد.

 • حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۷

  گفت‌وگو با رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

  اینجا 14 میلیون برگ سند نگهداری می‌شود

   اعظم طیرانی

  هشت سال پیش به پیشنهاد مرکز پژوهشی میراث مکتوب و با تصویب شورای فرهنگ عمومی، روز 19 اردیبهشت همزمان با روز بزرگداشت شیخ کلینی با عنوان «روز اسناد ملی و میراث مکتوب» برای درج در تقویم به تصویب رسید تا شاید با نگاهی دقیق‌تر از گذشته، پاسداران حریم فرهنگ کشورمان اهمیت میراث بر جای مانده از متن فرهنگ این مرز و بوم را به جامعه متذکر شوند. این روز را فرصت مغتنمی برای گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سید جلال حسینی؛ رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی قرار دادیم تا ویژگی‌های این مرکز را از زبان وی بشنویم.

 • دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۰

  در گفت‌وگوی قدس با دکتر حسین باغگلی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی مطرح شد

  چگونگی بومی‌سازی سند تحول نظام آموزش و پرورش در مدارس امام رضا(ع)

  محمدحسین مروج کاشانی

    تحقق و اجرایی شدن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش کشور از مطالبات ویژه رهبر معظم انقلاب است. از طرفی حال که از روز معلم و فضای احساسی آن کمی عبور کرده‌ایم همزمان با هفته معلم به سراغ دکتر حسین باغگلی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی رفتیم و از او درباره این مطالبه رهبری پرسیده‌ایم. بنیاد فرهنگی رضوی مأموریت اصلی‌اش مدیریت مدارس امام رضا(ع) است. باغگلی و همکارانش یک گام جلوتر رفته‌اند و سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش را در بستر مدارس امام رضا(ع) بومی کرده‌اند.