همه‌ی خبرهای امروز
 • روح الله توحیدی‌نیا ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۰۹:۱۹

  دکتر روح الله توحیدی‌نیا پژوهشگر حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  برای عبور از اختلافات و بحران‌ها در همه سطوح نیازمند تعاملی رضوی هستیم/ سیره تعاملی امام رضا(ع) را باید تمام متفکران جهان اسلام مطالعه کنند

  سید احمد موسوی

  حجت الاسلام دکتر «روح‌الله توحیدی‌نیا» در گفت‌وگو با قدس آنلاین به بهانه «دهه کرامت» ویژگی‌های گفت‌وگوهای امام رضا(ع) را مورد بررسی قرار داده است.

 • فرید براتی ۱۳۹۹-۰۴-۰۶ ۱۳:۰۵

  مدیر کل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی در گفتگوی اختصاصی با قدس آنلاین:

  باید مراکز اورژانس مصرف مواد محرک داشته باشیم/ نگهداری از معتادان متجاهر باید از بهزیستی گرفته شود/ در برخورد با معضل مصرف الکل چندین سال است لنگ می‌زنیم

  سید احمد موسوی

  قدس آنلاین به مناسبت روز جهانی اعتیاد پای صحبت «فرید براتی» مدیر کل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی نشسته و در رابطه با موضوعات مختلف در رابطه با معضل اعتیاد و کارویژه های سازمان بهزیستی در پیشگیری و درمان بیماران اعتیاد گفت و گو کرده است.

 • اقلیما ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۵:۰۰

  رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  دولت برای شادکردن مردم اقدام عملی انجام دهد/ مردم برای شادی نیازی به حرف‌های قشنگ ندارند

  سید احمد موسوی

  رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه ژسیو پاریس با تأکید بر اینکه با نامگذاری صرف یک روز مردم شادنخواهند شد، گفت: روزی را می‌توان روز شادی نام نهاد که در آن روز مشکلی از مشکلات مردم را حل کنیم و مدعی باشیم که مردم را شاد کردیم.

 • آموزش آنلاین ۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۱۲:۳۱

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با قدس تشریح کرد

  تکلیف اوقات فراغت دانش‌آموزان در روزهای کرونایی

  محمود مصدق

  پُرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی در این زمینه به منظور هدایت رفتار و شکوفا کردن استعدادهای خدادادی آنان یکی از اهداف مهم وزارت آموزش و پرورش است.

 • محسن ردادی ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۳

  گفت‌وگو با دکتر محسن ردادی درباره دلایل اعتماد مردم به تشکل‌های مذهبی در بحران‌ها

  سرمایه اجتماعی تشکل‌های مذهبی و بازیابی اعتماد سیاسی

  افتخاری

  با وقوع هر بحران، بخش‌های مختلف یک جامعه اعم از دولتی و غیردولتی به میدان می‌آیند تا به حل مشکلات ناشی از آن بحران بپردازند. در ایران نیز مانند تمام نقاط جهان، سازمان‌های مردم نهاد دینی و غیردینی به عنوان یکی از بازوهای خدمت‌رسان، ایفای نقش می‌کنند.

 • دکتر مجید کافی ۱۳۹۹-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۸

  دکتر مجید کافی، نویسنده کتاب «فلسفه علم و علم دینی» در گفت‌وگو با قدس:

  علم اسلامی، واقع‌نگر و اصلاح‌گرایانه است

   افتخاری، فاطمی‌نژاد

  یکی از مهم‌ترین مناسباتی که در دوران همه‌گیری کرونا با چالش‌های جدیدی مواجه شد، بحث علم و به خصوص رویکردهای پوزیتیویستی علم بود؛ اینکه علم امروز با همه توانایی ظاهری‌اش نتوانسته نسخه عدالت و انساندوستی را بر بشر امروز عرضه کند. به همین مناسبت با دکتر مجید کافی، مدیر گروه جامعه‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در این مورد گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 • رسانه ۱۳۹۹-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۸

  یک استاد علوم ارتباطات در گفت و گو با قدس بررسی کرد

  کارکرد رسانه‌ها در مبارزه با کرونا

  اعظم طیرانی

   پس از شیوع کرونا در کشور و دربرگیری بیشتر استان‌ها، اخبار و اطلاعات مختلفی درباره این ویروس ناشناخته به‌سرعت در رسانه و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و عطش مخاطبان را برای دریافت تازه‌ترین اخبار در این خصوص بیشتر کرد. دراین میان آنچه بیش از همه اهمیت یافت چگونگی ارائه اطلاعات مربوط به این بحران و نقش آن‌ها در تأمین امنیت سلامت روانی جامعه است.

 • آرامستان ۱۳۹۹-۰۱-۲۴ ۱۰:۳۸

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام محمدعلی رضاپور که یک ویروس، همه روزگار او و دوستانش را تغییر داده است

  فکر نمی‌کردم روزی من باشم و یک قبر عمیق و تلقینِ تنهایی

  مسعود نبی‌دوست

   «شبکه من‌وتو که بهمان حمله کرد، فهمیدیم کار دارد درست جلو می‌رود...» وسط گپمان به اینجا می‌رسیم، وقتی طلبه پر جنب و جوشِ مازندرانی ماجراهای عجیب و غریب این روزهایشان را شرح می دهد.

 • روح‌الله رشیدی ۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۱۱:۰۶

  گفت‌وگو با روح‌الله رشیدی، نویسنده کتاب «درآمدی بر جامعه‌شناسی تجدد در ایران»

  تجدد ایران از مسیر مدرنیته نمی‌گذرد

   نقوی، فاطمی‌نژاد

   درباره مواجهه با پدیده مدرنیته و تجدد نظریه‌های گوناگونی مطرح شده است و این مواجهه همواره سه دسته موافقان، مخالفان و منتقدان را به همراه داشته است. در میان نظریه‌هایی که سعی در تبیین جامعه‌شناختی این پدیده داشته‌اند، برخی نظریات بر این موضوع تأکید دارند که تجدد با مدرنیته متفاوت است و هر جامعه‌ای می‌تواند تجدد ویژه خود را تجربه کند. این موضوع، محل گفت‌وگوی ما با دکتر روح‌اله رشیدی، پژوهشگر و نویسنده کتاب «درآمدی بر جامعه‌شناسی تجدد در ایران» شد که در ادامه آن را می‌خوانید.