همه‌ی خبرهای امروز
 • ابوترابی ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۱۳:۰۰

  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» خبر داد

  طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هفته آینده به صحن می‌آید

  مینا افرازه

  ابوالفضل ابوترابی از موازی کاری دولت درخصوص شفاف‌سازی عملکرد مالی و حقوق و دستمزد مدیران انتقاد کرد و گفت: در بند «ب» ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه صراحتاً آورده شده که دولت مکلف است تمام حقوق، دستمزد، مزایا، پاداش ها و هر آنچه که کارمندان به عناوین مختلف بدست می‌آورند را دقیقاً مانند یک فیش حقوقی در معرض دید مردم بگذارد. دولت درحالی دم از لایحه شفافیت می‌زند که هنوز این بند قانونی از برنامه ششم را اجرایی نکرده است.

 • احمد انارکی محمدی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۱۳:۱۶

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» مطرح کرد

  تحمیل هزینه‌های هنگفت به اقتصاد با تشکیل وزارت بازرگانی

  مینا افرازه

  احمد انارکی محمدی گفت: تعداد قابل توجهی از نمایندگان مخالف تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت هستند و به نظر می‌رسد تفکیک وزارتخانه بازرگانی از وزارت صنعت و معدن در شرایط کنونی به مصلحت کشور نیست. پیش از این هزینه سنگینی برای تجمیع وزارتخانه‌ها به کار گرفته شده، بنابراین اگر دوباره تفکیک شوند علاوه بر تحمیل هزینه‌های هنگفتی که دارد نمی‌توان بطور قطع گفت که در اقتصاد کشور تغییر محسوسی رخ دهد.

 • علی اکبر کریمی ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۶

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  احیای وزارت بازرگانی با تمام اسناد بالا دستی مغایرت دارد/فرافکنی دولت درباره حل مشکلات با تفکیک وزارتخانه‌ها

  مینا افرازه

  علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رئیس جمهور علت مشکلات کشور را در ساختار و نهادهای دولتی می‌بیند درحالیکه بخش کمی از مشکلات اقتصادی ناشی از اثر تحریم‌هاست و بخش عمده آن به ناکارآمدی و سو مدیریت مدیران برمی‌گردد. هدف و نتیجه تشکیل وزارت بازرگانی با مفاد بند ۱۶ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بند ۱۰ سیاست‌های کلی نظام در رابطه با کوچک و چابک‌سازی دولت مغایرت دارد و برخلاف اصل ۷۵ قانون اساسی است.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  گرانی‌ها منشأ خارجی ندارد/ دولت جدیتی برای مبازره با گرانی و مدیریت بازار ندارد

  مینا افرازه

  سید ناصر موسوی لارگانی گفت: گرانی و احتکار کالاهای اساسی از سوء مدیریت مدیران و رفتارهای برخی از آنان، ناشی می‌شود. گرچه مسئولان نیازهای بازار را به خوبی می‌دانند اما اقدامی از سوی آنان صورت نمی‌گیرد و نظارت آنگونه که باید باشد، نیست.

 • حاج اسماعیلی ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۰

  حمید حاج اسماعیلی کارشناس اقتصادی و فعال کارگری در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  دولت سریع‌تر درباره سهیه بندی تصمیم بگیرد/ ادامه نابسامانی بازار آرامش را از مردم گرفته است

  س. عباسی

  حمید حاج اسماعیلی گفت: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان, شاید ماه رمضان بهانه و هشدار جدی به دولت برای تصمیم گیری سریع تر دراین مساله باشد, بهتر است دولت موضوع سهمیه بندی کالاهای اساسی را برای خانواده های کشور در نظر بگیرد در شرایطی که اکثریت جامعه در حال فقیر شدن هستند اگر مردم با بی مهری های دولت مواجه شوند و شرایط اقتصادی و فشارهای کنونی باقی بمند با یک جمعیت بزرگ فقیر درکشور مواجه خواهیم شد کما اینکه الان این نگرانی ایجاد شده و روز به روز از جامعه متوسط بزرگ کاسته و به جمعیت فقیر کشور افزوده می شود.