همه‌ی خبرهای امروز
 • حجت‌الاسلام اختری ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۰۷:۵۶

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام اختری درباره نقش علما در انتقال معارف اهل بیت(ع) در دوره غیبت

  حوزه‌های علمیه به برکت جمهوری اسلامی گسترش پیدا کرده‌اند

   احمدی

  با حجت‌الاسلام محمدحسن اختری، دبیرکل سابق مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) به گفت‌وگو نشسته و از نقش علما در انتقال معارف اهل بیت(ع) در دوره غیبت جویا شویم.

 • حمیدرضا نعیمی ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۹:۰۳

  حمیدرضا نعیمی، بازیگر، کارگردان و نویسنده تئاتر در گفت‌وگو با قدس:

  نمایشنامه نویسی ایران از کارگردانی و بازیگریمان جلوتر است/ اعمال نظرات سلیقه‌ای و شخصی در ممیزی فراوان است

  فاطمه عامل نیک

  سال گذشته براساس آمار اعلام شده در جشنواره فجر، بیشتر آثار پذیرفته شده در این جشنواره براساس نمایش‌نامه‌های ایرانی اجرا شده بودند، این درحالی است که اغلب کارهایی که طی سال به روی صحنه می‌روند، نمایش‌های اقتباسی یا متون فاخرخارجی هستند.

 • سوسن طاقدیس ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۱:۴۵

  گفت‌وگو با سوسن طاقدیس به انگیزه انتشار «فرفری و فرفری و فرفری»

  ادبیات نوجوان ایران برای دنیا جذاب است

  خدیجه زمانیان

  کتاب جدید سوسن طاقدیس با عنوان « فرفری و فرفری و فرفری » به تازگی به بازار کتاب آمده است. اثر تازه خانم نویسنده داستان دختربچه‌ای را بیان می‌کند که با یک مشکل بزرگ مواجه است، او موهای فرفری دارد که خیلی سریع بلند می‌شود و مادرش مجبور است در طول روز چندین بار موهای دخترک را کوتاه کند تا همه خانه را پر نکند و موها را در کیسه‌های زباله بریزد و پشت در بگذارد.

 • ژیلا شاهی ۱۳۹۸-۰۵-۰۶ ۱۱:۵۶

  بازنشر گفت‌وگوی قدس با بازیگر فیلم «قصر شیرین»

  «نجمه» مانند الگوهای تکراری زنان در سینما نیست/ سینمای میرکریمی بسیار انسانی است

  صبا کریمی

  بازیگر فیلم «قصر شیرین» گفت: نجمه هم یک زن است و مادر شدن را دوست دارد اما قرار نبود این شخصیت مانند الگوهای بیشماری که در سینما می‌بینیم و بسیار تکراری شده اند، باشد بلکه جنس این زن فرق می کند و با چیزهایی که تاکنون دیده‌ایم متفاوت است.

 • پژمانفر ۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۱۲:۱۱

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مسئولان نگذارند کرسی‌های ترویجی زبان فارسی تعطیل شوند/ شبه قاره را از دست داده‌ایم

  مینا افرازه

  نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اینکه مسئولان در مقابل حجم بالایی از هزینه‌های متفاوتی که در کشور صرف می‌شود، از بودجه زبان فارسی می‌زنند و باعث تعطیلی کرسی‌های ادبیات فارسی در دنیا می‌شوند، به هیچ وجه قابل دفاع نیست. حدود صد سال پیش زبان فارسی، زبان رسمی مردم شبه قاره بود اما امروز هیچکس حتی با زبان فارسی آشنایی ندارد که این مسئله نتیجه بی‌تفاوتی‌های مسئولان به فرهنگ و سرمایه‌های معنوی کشور است.

 • ث ۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۰۹:۰۳

  بررسی دلایل توقف پروژه‌های تلویزیون در گفت وگو با محمد صادق کوشکی/ ۲

  تولیدات انقلابی به ۱۰ درصد هم نمی‌رسد/ مدیران صدا و سیما استغفار کنند

  صبا کریمی

  یک منتقد معتقد است تلویزیون باید همچون یک دانشگاه عمومی باشد اما در این سال ها فرصت‌های بسیاری را سوزانده که نمونه آن بحران سوریه و شهدای مدافع حرم هستند؛ فرزندان عزیز این مملکت شهید شدند اما صدا و سیما یک سریال هم در این باره نساخت، این لکه ننگی بر دامان مدیران سازمان صدا و سیماست و باید از این اتفاق استغفار کنند.

 • وحید خضاب ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۰۲:۰۶

  نویسنده کتاب » از افغانستان تا لندنستان« از ژانر کتاب های امنیتی می گوید

  تصور عمومی‌ از جریانهای تکفیری با دریایی از مهملات همراه است

  فاطمه عامل نیک

  کتاب «از افغانستان تا لندنستان» خاطرات عمر الناصری (ابوامام المغربی) است؛ یک جوان اهل مغرب که از کودکی در بلژیک بزرگ شده است و به شبکه‌های تکفیری داخل اروپا متصل می‌شود اما در همان زمان بنا به دلایلی دیگر، به عضویت دستگاه اطلاعات خارجی فرانسه (DGSE) نیز درمی‌آید. کتاب، شرح جذابی است از زندگی پرماجرای عمر الناصری، کسی که هم می‌خواست «مجاهد» باشد، هم می‌خواست با «تروریست‌ها» بجنگد؛ کتاب را وحید خضاب (محقق و مترجم تخصصی جریانات تکفیری) ترجمه و نشر شهید کاظمی در اسفند سال گذشته چاپ کرده که در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسیده است. به همین انگیزه با مترجم آن درباره اثر و ژانر کتاب‌های امنیتی -اطلاعاتی گفت‌وگو کرده‌ایم.

 • جهانگیر الماسی ۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۱۲:۵۳

  جهانگیر الماسی در گفت و گو با قدس آنلاین:

  تلویزیون از واژگانی استفاده می‌کند که با زبان فارسی سنخیت ندارند/ ظرفیت‌های شبکه نمایش خانگی غیرقابل انکار است

  صبا کریمی

  جهانگیر الماسی کارگردان و بازیگر سینما که به زودی ساخت مستند «گسترش زبان فارسی» را کلید خواهد زد، معتقد است همه ما نسبت به زبان فارسی و حراست از آن مسؤولیم و امیدوارم ساخت این مستند بتواند ما را نسبت به حفاظت از این گنج و میراث کهن آگاه‌تر کند.

 • عباس حسین نژاد ۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۱۲:۲۲

  گفتگو با نویسنده کتاب «مناجات» که بتازگی منتشر شده است

  به جای غر زدن، دعا کنیم

  خدیجه زمانیان

  به تازگی اثری به بازار کتاب آمده که مورد توجه و اقبال مخاطبان اهل کتاب قرار گرفته است. «مناجات» های عباس حسین نژاد که با لحن و بیانی طنزآمیز نوشته شده است پیش از این در فضای مجازی منتشر شده بود و حالا در ایام ماه مبارک رمضان از سوی نشر سوره مهر به صورت کتاب عرضه شده است. نویسنده در هر کدام از مناجات های خود ، بر روی یکی از موضوعات مهم و ارزشی از جمله مسائل اجتماعی،اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دست گذاشته است و با استفاده از زبان طنز توانسته توجه مخاطبش را به این موضوعات به ظاهر ساده ولی در باطن بسیار عمیق و مهم، جلب کند.

 • مالک اشتر ۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۰:۴۵

  داریوش ارجمند از نقش مالک اشتر در سریال امام علی(ع) می‌گوید

  نمی‌توان با حقه بازی، فیلم مذهبی ساخت

  فاطمه عامل نیک

  حرفه‌ای‌های سینما او را با «اعترض» و «سگ کشی» به خاطر دارند. کلاسیک پسندها شمایلش را در ذهن با «ناخدا خورشید» ثبت کرده‌اند. همین چند وقت پیش در جشنواره جهانی فجر بازی تکنیکی و هنرمندانه‌اش در «پرده آخر» نو نوار شد و مجدد به نمایش در آمد اما آنچه داریوش ارجمند را در ذهن بیشترمخاطبان ماندگار کرده است، حضور در سریال امام علی (ع) و بازی در نقش مالک اشتر سردار بزرگ اسلام است. در روزهایی که مختص به صاحب سریال امام علی(ع) است به سراغ او رفته و درباره مالک اشتر و سریال ماندگار امام علی(ع) گفت‌وگو کرده‌ایم.