همه‌ی خبرهای امروز
 • مهاجرت ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۱:۴۸

  به دلیل تمایل جوانان به مهاجرت و زندگی در شهر های بزرگ

  «اردستان» در فهرست شهرستان های مهاجر فرست

  اصفهان- با اینکه برخی نهادها از آغاز مهاجرت معکوس در کشور خبر می دهند اما آمارها چنین شرایطی را تایید نمی کند به شکلی که از مجموع مهاجرت ها تنها ۱۵.۶درصد( ۷۳۶هزار و ۲۵۳ نفر) به مقصد روستاها مهاجرت کرده اند.

 • زاینده رود ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۱۰:۳۰

  کشاورزان اصفهانی خواستار شدند

  حق آبه زاینده رود را باید پرداخت

  اصفهان- اگر تا دیروز شاهد تجمعات فراوان با حضور کشاورزان در کنار زاینده رود با هدف دریافت حق آبه اراضی کشاورزی بودیم اما این روز ها کشاورزان خواستار توجه به زاینده رود و گرفتن حق آبه این رود و محیط زیست خود هستند.

 • هندوانه ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۱۲:۵۹

  کشاورزان اصفهانی ضرر می‌دهند

  اقتصاد کشاورزی در حسرت الگوی کشت/عرضه و تقاضا نیازسنجی می طلبد

  اصفهان- تا سال گذشته آنچه که رسانه‌های داخل و خارج از کشاورزان اصفهانی در رسانه‌ها به نمایش می‌گذاشتند تنها نبود آب ، تعطیلی کشت و زرع و بیکاری و خشک‌سالی بود اما این روزها موضوع درست وارونه شده است و آن‌قدر وفور محصولات در بازار و میدان‌های تره‌بار مشاهده می‌شود که خریداری برای آن یافت نمی‌شود.

 •  ایستگاه قطار سریع‌السیر تهران - اصفهان  ۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۹

  با راه‌اندازی نخستین قطار سریع‌السیر در کشور محقق می شود

  پیمودن مسیر تهران- اصفهان با سرعت ۳۰۰ کیلومتر/گردشگران شتاب می گیرند

  اصفهان- راه‌آهن سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان به‌عنوان نخستین و بزرگ‌ترین راه‌آهن پرسرعت کشور به طول ۴۱۰ کیلومتر در زمره پروژه‌هایی است که قرار بود قبل از انقلاب راه‌اندازی شود و حال دوباره دولتمردان در تلاش هستند تا این پروژه را به ثمر برسانند.

 • زاینده رود ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۵

  آب را گل نکنیم

  زاینده‌رود تشنه مدیریت آب

  اصفهان- جاری شدن آب در بستر تشنه زاینده‌رود با فراز و نشیب‌های بسیاری روبرو است که بنا بر گفته بسیاری از کارشناسان این جاری شدن آب به‌صورت مقطعی را برای آن مضر می‌دانند و بر تداوم جریان حرکت آب حتی به میزان اندک تأکید می‌کنند.

 • بافت فرسوده اصفهان ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۳

  بازآفرینی شهری در اصفهان ضرورتی انکارناپذیر

  سرنوشت بافت تاریخی با بافت فرسوده گره‌خورده است

  اصفهان- هنگامی‌که سخن از بافت فرسوده به میان می‌آید خانه‌های مخروبه‌ای در ذهن تداعی می‌شود که به باور بسیاری شهروندان باید آن را در هم کوبید و از نوساخت اما واقعیت این است که بنا بر نظر کارشناسان نباید از این واژه استفاده کرد زیرا بافت فرهنگی و تاریخی شهری مانند اصفهان با آن گره‌خورده است.

 • دستفروشی ۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۱۴:۴۳

  گشت وگذاری در جمعه بازار اصفهان

  دست‌فروشی خوب یا بد؟ ساماندهی دست‌فروش‌ها نتیجه می دهد

  اصفهان- دست‌فروشی در زمره مشاغلی است که تنها به شهرهای ما منتهی نمی‌شود چراکه اقتصاد شهری در جهان به این نتیجه رسیده است که حذف دست‌فروشان موجب کاهش رقابت در فعالیت‌های اقتصادی می‌شود و کسب‌وکارهایی که به فروشندگان خیابانی جنس می‌فروشند در نبود آن‌ها دچار خسارت سنگین می شوند.

 • فرونشست زمین ۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۱۰:۲۶

  به دلیل بی توجهی به سیاست های مصرف آب

  فرودگاه اصفهان؛ فرو نشست

  اصفهان- برداشت‌های بی‌رویه از سفره آب‌های زیرزمینی عواقبی هم چون فرونشست زمین دارد که اگر به اراضی اطراف مسکن مهر طلاب حبیب‌آباد اصفهان سفر کنید به‌طور حتم آثار آن برای شما نیز مشهود است.

 • بازار پوشاک و لباس ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۱۱:۲۴

  رونق تولید درگرو مبارزه با قاچاق کالا

  پوشاک خارجی بازار اصفهان را به چالش می‌کشد

  اصفهان- بر اساس آمار غیررسمی ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در حوزه نساجی با ۱۱۷ هزار نفر اشتغال در استان اصفهان وجود دارد که بخش مهمی از آن‌ها به‌صورت کارگاه‌های زیرزمینی فعالیت می‌کنند.