همه‌ی خبرهای امروز
 • آسمانی آبی برای اهوازی ها ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۵:۴۹

  به دلیل تکرار عارضه تنگی نفس در بین شهروندان

  «باران» شادی و اندوه خوزستانی‌ها را در هم آمیخت/۹۹۷ نفر راهی بیمارستان شدند

  اهواز- هرچند که بارش باران برای تمامی مردم ایران به‌ویژه خوزستانی‌ها که سال‌ها از خشک‌سالی در رنج بودند نشاط‌آور و در زمره هدایای الهی است اما تنگی نفسی که پس از هر بارش به سراغ مردم می‌آید همیشه شادی و اندوه را در این استان باهم درآمیخته است.

 • محله عین دو اهواز ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۱:۴۰

  امام جمعه اهواز به شیوه ای غیر منتظره نظر مسئولان را به مشکلات شهر جلب کرد

  برپایی نماز جماعت در کف خیابان برای همدردی با مردم/«عین دو» عین واقعیت+ فیلم

  خوزستان- امام جمعه اهواز در اقدامی غیر منتظره بدون هیچ خطابه ای در میان خیابانی در منطقه«عین دو اهواز» در حالی که نخاله های ساختمانی و آب های سطحی نمازگراران را احاطه کرده اقدام به برپایی نماز جماعت کرد تا شاید به این شیوه مسئولان شهری به داد مردم این منطقه برسند.

 • جاری شدن سیلاب در رودخانه های اطراف مشهد ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۰۸:۱۶

  سیل منتظر رسیدن بودجه نمی ماند

  خوزستان- سیل آمد ویران کرد و رفت، جلسه های بحران پشت سر هم تشکیل شد اما در این جلسات وعده لایروبی رودخانه ها و سدهابه بهانه کمبود اعتبار ملغی شد.

 • درخت ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۳:۱۷

  گزارش قدس آنلاین از ماجرای یک درخت که نفس مردم اهواز را گرفته است

  بلاتکلیفی درباره کهور در فاضلاب ها ریشه دواند

  خوزستان- کمپین هایی برای عملیات مبارزه با کاشت درخت کهور در جهان شکل می گیرد و اگر به سالهای ابتدایی کاشت کنوکارپوس در اهواز نگاهی بیندازید می بینید که این دو گیاه اجنبی در زیر پوست شهر ریشه دوانده است.

 • اهواز ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۱۴

  طی ۲۴ ساعت گذشته

  باران نظم اهواز را به هم‌ریخت/بارش‌ها نفس مردم را گرفت

  اهواز- بارش باران هرچند در زمره نعمت‌های الهی است اما چندین سالی است که در اهواز با نفس‌تنگی شهروندان پس از بارش روبرو هستیم به‌گونه‌ای که بارش‌های شب گذشته نیز موجب تنگی نفس افزون بر چهار هزار شهروند اهوازی و بستری شدن تعدادی از مراجعه‌کنندگان در مراکز درمانی و بهداشتی شد.

 • اربعین حسینی کربلای معلی ۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۱۳:۴۷

  همنشین با دل گویه های زائران؛ همراه با آرزو های عاشقان اهل بیت(ع)

  پایان انتظار عاشقان حسینی با برچیدن حفاظ مرز/صدام پای رفتن را بریده بود

  خوزستان- همیشه پشت نرده های نقطه صفر مرزی آبادان می ایستادم و به عشق کربلا عراق را تماشا می کردم، صدام راه رفتن را بریده بود و یادم هست پدر و مادرم که غیرقانونی به کربلا رفتند مرا جا گذاشتند...

 • مرز چذابه ۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۱۲:۴۶

  گزارش قدس آنلاین از آخرین وضعیت زائران در مرزهای جنوبی

  گذرگاه های چذابه و شلمچه مملو از ازدحام زائران/کمبودی برای وسایط نقلیه نیست

  خوزستان- گذرگاه مرزی و بین‌المللی چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و هم‌چنین گذرگاه شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهم‌ترین گذرگاه‌های مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی هستند که خود را برای بازگشت زائران از اربعین حسینی آماده کرده‌اند.

 • با زائران تا اربعین(1) ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۳:۲۳

  مسئولان خوزستان روز های پرکاری در پیش دارند

  موج بازگشت عاشقان حسینی در مرز های جنوب/زائران عجله نکنند

  اهواز- استان خوزستان به واسطه ۲ مرز شلمچه و چذابه هم اکنون شاهد حضور سیل عظیمی از زائران اربعین حسینی است که از طریق این ۲ مرز عازم عتبات عالیات شده اند و طی دو روز گذشته با موج بازگشت زائران روبرو هستند.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۱:۲۳

  خروج زائران اربعین از مرز چذابه رکورد زد

  چذابه روان ترین مرز کشور برای زوار/ کمبود ها برطرف شد

  خوزستان- طبق گفته مسئولان مرز چذابه، روان ترین مرز برای زائرین است که ۲۶۰ هزار خروج و ۴۰ هزار بازگشت زوار را داشته و رکورد شکنی جمعیتی با ثبت ۴۴ هزار خروج در دهم صفر را به ثبت رسانده است.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۱۳:۴۷

  گزارش قدس آنلاین از آخرین وضعیت مرز شلمچه

  همکاری ایران و عراق فتنه ها را ناکام گذاشت/تردد ۴ و نیم برابری زائران از مرز

  خوزستان- به گفته مسئولان ایران و عراق در مرز شلمچه، همه استان های عراق برای خدمت گذاری به زوار امام حسین آماده اند، ایاب و ذهاب زائران روان و تعداد زوار رو به افزایش است.

 • پیاده روی زائران امام رضا (ع)/گزارش تصویری ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۵:۰۹

  روایت خبرنگار قدس آنلاین از سیل عاشقان حسینی

  مرز حیرانی

  خوزستان- تازه می فهمی هیچ کس در این والی گم نمی شود و حیرانی به سکوتی که تو را مات و مبهوت خویش ساخته، باز این چه شورش است که در جان واژه هاست...

 • نان ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۰:۱۴

  جولان سودجویان بر سر سفره شهروندان

  تنور نانوایی های غیر مجاز در اهواز گرم است/مردم خواهان افزایش کیفیت هستند

  مشکلات نان در اهواز به چند مورد ختم نمی شود و تعداد نانوایی های غیر مجاز در این شهر زیاد است. متاسفانه تا کنون هیچ ارگانی نتوانسته به این مشکل سر و سامان بدهد.

 • زائران پیاده اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۱۹ ۱۵:۵۰

  قدس آنلاین از وضعیت زائران در مرز شلمچه گزارش می‌دهد

  «شلمچه» مملو از عاشقان حسینی/ مردم نذر آب کنند

  خرمشهر- حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه‌های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع‌شده و در طی دو روز گذشته با استقبال بی‌نظیری از طرف زائران روبرو شده است.

 • گدا ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۴:۵۴

  خدشه بر روان شهر اهواز؛

  کودک آزاری به سبک تکدی گری/متکدیان نیاز به حمایت دارند یا برخورد؟

  خوزستان- بیشتر این کودکان گدا هویت ندارند یا دزدیده شده اند یا سر راهی اند، حتی آنها را کرایه می دهند به بسیاری از آنها قرص و شربت خواب آورحتی تریاک می خورانند تا رنگ و روی بیمار داشته باشند و نوزادان هم زیاد گریه نکنند از طرفی اعتیاد این کودکان آنها را در این کار نگه می دارد.

 • حلاف ۱۳۹۸-۰۶-۲۹ ۱۰:۳۸

  سیل پایان ندارد؛

  صدو پنجاه روز زیر آب+ فیلم

  خوزستان- نیم سال شمسی گذشت، بهار رفت و تابستان نفس های آخر را می کشد، دیگر خبری از بارانهای سیل آسا نیست، سیل اما پایان ندارد برای کشاورزانی که منع کشت باشند یا کشت آزاد برایشان فرقی نمی کند وقتی زمین هایشان هنوز زیر آبهستند.

 • گور دخمه ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  گورهایی که حریم ندارند/ حفاری در دخمه های ثبت نشده

  خوزستان_ به قبرهایی رسیدیم و با تحقیقات بیشتر پی بردیم که گورستان است و سازه های دیگری هم دارد....

 • پارک کوهساران ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۳:۵۶

  پارک هایی با هزینه گزاف و متروکه بر دوش شهر؛

  تاریکی و ناامنی در دل کوهساران اهواز خودنمایی می کند

  خوزستان- در اهواز احداث پارک ها به مطالعات و بررسی نمی رسد و کارشناسی شده نیست، همین است که پارک کوهساران به حال خود رها می شود تا فقط جایگاهی برای استعمال راحت دخانیات و حتی خوابگاه معتادانی باشد که در همان پارک هم به خرید و فروش مواد مشغولند!

 • فاضلاب ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۴

  با اثبات چرخه معیوب آبفا؛

  آیا امیدی بر پایان معضل فاضلاب اهواز هست؟

  خوزستان- تاکید رهبر معظم انقلاب بر حل معضل آب و فاضلاب اهواز پرده از نامه نگاری های فعالان محیط زیست به رهبر می داد، فعالینی که از مسئولان استانی دست شسته و مجبور شده بودند دست به دامان مقام نخست مملکت شوند!

 • نخل ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۶:۰۶

  نخل ها ایستاده می میرند

  «ام الشجر» در حصار مصیبت ها

  خوزستان- تا بوده در تاریخ نام نخل جنوب ایران و خوزستان را به یاد می آورد درختی که محلی ها برایش احترام ویژه قائلند و آن را نماد روزی و برکت می دانند، قدیم‌تر دارندگان باغ های نخل از افراد اسم و رسم دار شهر و روستا به شمار می‌رفتند و نخلستان هویت آنها بود امروز باغ های نخل گرانتر شده و نخل ها کمیاب تر اما نخل دارها دیگر از اسم و رسم سابق را ندارند.

 • سیل ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۲:۵۷

  قدس آنلاین از مناطق سیلزده خوزستان گزارش می دهد

  بهار رفت و سیل صاحبخانه شد/سیل کدام پل را شکست که سیل زدگان به خانه نمی رسند؟

  خوزستان- جاده را گرفته ام و به سمت روستا های سیل زده می روم ردی که هنوز از سیل مانده پارچه هایی است که جای در و دیوارند یا سیل بندهایی که نصفه و نیمه رها شده اند تا با زمان فرسوده شوند.

 • آبداران ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۵

  در تجمعی اعتراض آمیز

  کارگران آب و فاضلاب روستایی اهواز خواستار دریافت مطالبات خود شدند

  خوزستان_ چند ماهی بیشتر از آخرین تجمع آبداران (نامی که به‌طور رسمی برای کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی به کار برده می‌شود) نگذشته که این کارگران باری دیگر روز شنبه ۲۲تیر برای مطالبه ۵ ماه حقوق معوقه خود در مقابل این شرکت در اهواز تجمع کردند.

 • شهر مسجد سلیمان ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۲:۰۶

  به دلیل آلودگی نفتی و ضرورت جابجایی برخی مناطق شهری

  ساکنان مسجدسلیمان در دوراهی ماندن و رفتن

  اهواز- نخستین زمزمه‌های تخلیه شهر مسجدسلیمان به دلیل قرار گرفتن بر روی مخازن نفتی و آلودگی ناشی از آن ۲۴ سال پیش سر زبان‌ها افتاد اما ازآنجایی‌که امکان جابجایی این شهر با افزون بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت غیرممکن بود لذا دولتمردان در سال ۱۳۸۵ به این فکر افتادند که به‌جای جابجایی کل شهر نسبت به جابجایی فقط مناطق آلوده اقدام کنند.

 • زلزله ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۵:۱۷

  گزارش قدس آنلاین از مناطق زلزله زده خوزستان

  مسجد سلیمان نیازمند نگاه دولت در زیرساخت ها است

  خوزستان- بنا بر گفته مسئولان شرایط در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان عادی و تحت کنترل است و جای هیچگونه نگرانی نیست؛ اما مگر می توان از واردن آمدن خسارت جدی به تعداد یک هزارخانه در این شرایط اقتصادی نگران نبود!

 • مسجد سلیمان ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۸

  مسئولان در کنار مردم بمانند

  خوزستان در تب و تاب امدادرسانی

  اهواز-زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) صبح دوشنبه شهرستان مسجد سلیمان خوزستان را لرزاند که در پی آن پس لرزه‌هایی در بسیاری از مناطق استان احساس شد.

 • سیل ۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۱۵:۰۴

  همزمان با لایروبی کارون انجام شد

  تخلیه خاک های باقی مانده از سیل در کارون+ فیلم

  خوزستان_ تخلیه خاک های باقی مانده از سیل در کارون در شرایطی که خبر از لایروبی این رود آنهم با میلیاردها دلار هزینه و با کمک هلندی ها صدر اخبار استان است را کجای دلمان بگذاریم...