همه‌ی خبرهای امروز
 • وحدت ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۱۶:۴۹

  سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت ایران است

  برای دشمن شیعه و سنی اهمیتی ندارد/«شهدای وحدت» سند افتخار شیعه و سنی

  زاهدان- سیستان و بلوچستان با دارا بودن طوایف و قبایل مختلف که تلفیقی از دو مذهب اسلامی به نام تشیع و تسنن هستند سالیان متمادی است که بدون هیچ‌گونه مشکل و یا خصومتی در کنار یکدیگر به‌طور کاملاً مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند.

 • مرزبانی سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۲:۵۵

  تقویت استحکامات در راستای انسداد مرزهای شرقی ضروری است

  سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر/عرصه جولان قاچاقچیان کم می شود

  زاهدان- نزدیکی سیستان و بلوچستان با مناطق تولید مواد مخدر در افغانستان و عبور سهل‌تر قاچاقچیان بزرگ بین‌المللی از محورهای کور این منطقه موجب شده تا بخش زیادی از مواد افیونی موردنیاز دنیا از این منطقه عبور داده شود.

 • تور کویر ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۲:۴۰

  پس از انتشار تصاویر در فضای مجازی خبر ساز شد

  برپایی تور مختلط در زاهدان/از جریحه دار شدن احساسات مردم تا برخورد قضایی

  زاهدان- برپایی تور مختلط در زاهدان نیز که تصاویر آن چند روزی است احساسات بسیاری از مردم انقلابی و نیز خانواده‌ها را جریحه‌دار کرده است از ای دست تورها است که حال با واکنش مسئولان مربوطه نیز روبرو شده است.

 • تابلو علائم جاده ای ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۳:۲۵

  سرقت‌هایی که در سیستان و بلوچستان تابلو است

  زاهدان- همه‌ساله تعداد بی‌شماری از تابلوهای راهنمایی و رانندگی در سطح جاده‌های کشور سرقت می‌رود که استان سیستان و بلوچستان نیز از آن بی‌بهره نیست.

 • کپسول گاز ۱۳۹۸-۰۸-۱۷ ۱۱:۰۰

  کمبود گاز سیستان و بلوچستان را می‌رنجاند

  «جایگاه گاز» در ایرانشهر داستان یک مویز و چهل قلندر

  زاهدان- با کاهش دمای هوا در استان سیستان و بلوچستان نرخ کپسول‌های گاز در بازار آزاد افزایش‌یافته و ازآنجاکه هنوز شهر زاهدان به‌طور کامل گاز کشی نشده است باری دیگر تقاضا برای خرید کپسول گاز بالاگرفته است

 • توفان ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۸:۰۶

  طی چند روز گذشته

  طوفان حاره‌ای به ایران نرسیده دست به تخریب زد/مردم به شایعات توجه نکنند

  زاهدان- اثرات طوفان حاره‌ای موسوم به «کیار» درطی چند روز گذشته موجب شد تا ارتفاع امواج در سواحل دریای عمان به افزون بر سه و نیم متر برسد و تردد شناورها را به دریا غیرممکن سازد والبته خسارت هایی نیز به تاسیسات شهر بندری کنارک بزند.

 • تصادف پراید ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۲:۰۸

  ابراز نگرانی کارشناسان از افزایش تلفات جانی در محورهای جنوب شرق

  سیستان و بلوچستان رکورددار سرعت غیرمجاز

  زاهدان-جان باختن ۷ تن از هم‌وطنان در یک تصادف در محورهای جنوبی سیستان و بلوچستان و در آخرین روز هفته گذشته خبر شوکه کننده‌ای بود اما متأسفانه باید اظهار کرد که این برخوردهای سخت و با این آمار بالای تلفات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان به‌کرات اتفاق می‌افتد.

 • چابهار ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۰:۳۰

  ضرورت تسریع در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

  آیا «بندرگوادر» پاکستان رقیب «بندر چابهار» است؟

  چابهار- سال ۱۳۶۲ و در دوران دفاع مقدس به دلیل آنکه کشور بتواند از مسیرهای مختلف نیازهای خود را تأمین کند و اگر روزی تنگه هرمز دچار مخاطره شد، از طریق آب‌های آزاد کالاهای اساسی موردنیاز مردم وارد کشور شود، دولت به فکر ایجاد یک بندر افتاد لذا در آن زمان اسکله‌هایی با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در چابهار برپا شد و بخشی از تجارت کشور از طریق این بندر انجام پذیرفت.

 • زائران پاکستانی اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۲:۲۳

  ۵۰۰۰ شهروند شیعه و سنی داوطلب خدمت به زائران پاکستانی شدند

  «میرجاوه» مرز مهرورزی/از شوق زیارت در پنجاب تا شوق خدمت در سیستان و بلوچستان

  زاهدان- زائران پاکستانی هم چون بسیاری از شیعیان نقاط جهان که شور و عشق حسینی دارند همه‌ساله با فرارسیدن ایام اربعین رنج سفری طولانی و سخت را به جان می‌خرند تا با گذر از مرز ایران واقع در شهرستان مرزی میر جاوه در استان سیستان و بلوچستان رهسپار کربلای معلا شوند.

 • خروج از ریل قطار زاهدان ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۱۶:۲۳

  علت حادثه ریلی زاهدان-تهران مشخص شد

  سرقت پیچ به قیمت جان ۴ هم‌وطن تمام شد/قتل برای ۴۲۰ هزار تومان

  زاهدان- باگذشت یک هفته از حادثه ریلی در استان سیستان و بلوچستان حال رئیس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن می‌گوید علت سانحه ریلی قطار زاهدان- تهران باز شدن پیچ و پابندهای ریل توسط افراد ناشناس بوده که البته از قرار، گزارش آن به وزیر مربوط هم ارسال‌شده است.

 • نفت گیلان-کارت سوخت ۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۱۵:۳۷

  افزایش سهمیه سوخت درخواست شهروندان جنوب شرق کشور

  سیستان و بلوچستان از کمبود سوخت می سوزد

  زاهدان- تعیین سهمیه سوخت در سیستان و بلوچستان به ازای هر خودرو و به میزان ۲۰۰ لیتر در هرماه موجب شده تا بسیاری از مردمان این استان پهناور با کمبود سوخت مواجه شده و دچار مشکل شوند.

 • چابهار ۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۹

  با توجه به اهمیت بندر چابهار در ترانزیت کالا

  طرح توسعه محور شرق نیازمند شتاب دهی است

  زاهدان- سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های زیادی است که یکی از این ظرفیت‌ها بندر بزرگ چابهار است که باید به درستی از آن استفاده شود؛این جمله ای است که در قریب به اتفاق بسیاری از سخنرانی ها و یا نشست های استان به کرات شنیده می شود اما واقعیت اینست که با وجود ایجاد ظرفیت هشت میلیون تنی تخلیه و بارگیری بندر چابهار اما جاده های این استان کشش و توان جابجایی این حجم بار را ندارند.

 • تمساح ۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۲

  امسال در سیستان و بلوچستان خبرساز شد

  گاندو در صدر اخبار رسانه‌ها /به قلمرو تمساح‌ها احترام بگذاریم

  زاهدان- سد پیشین، رودخانه باهوکلات و برخی گودال‌های طبیعی آب در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده زیست تمساح پوزه‌کوتاه ایرانی است.

 • سیستان و بلوچستان بیمارستان سراوان ۱۳۹۸-۰۷-۰۴ ۱۲:۳۰

  یک کلاغ چهل کلاغ فضای مجازی خبر ساز شد

  گرو کشی در بیمارستان سروان بابت پرداخت هزینه ها واقعیت یا شایعه؟

  زاهدان- ویدئویی در حال حاضر در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که طبق ادعای گزارش دهنده که کارکنان بیمارستان رازی شهر سروان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان به دلیل ناتوانی پرداخت هزینه های بیمارستان از طرف خانواده بیمار کودک بیمارشان را گرو نگاه داشته اند.

 • کشتی ۱۳۹۸-۰۷-۰۴ ۱۲:۲۸

  با وجود گذشت ۴ سال و نیم

  صیادان چابهاری دربند دزدان دریایی/یکی از صیادان به آغوش خانواده بازگشت

  زاهدان- سه‌شنبه سوم مهرماه سال ۱۳۹۸ در تقویم صیادان چابهاری روز مبارکی ثبت شد زیرا یکی از این صیادان اهل کنارک که حدود ۴ سال و نیم پیش به اسارت دزدان دریایی سومالی درآمده بود در کمال ناباوری به آغوش خانواده‌اش بازگشت و موجی از امید در دل خانواده‌هایی که هنوز شوهران و پدران آن‌ها دربند دزدان دریایی هستند ایجاد کرد.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۷-۰۴ ۰۹:۴۵

  آخرین جزئیات حادثه ریلی قطار زاهدان-تهران

  ۵هموطن جان باختند/۱۵۷ نفر مصدوم شدند

  زاهدان- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: براثر خارج شدن قطار زاهدان - تهران از ریل در محدوده ایستگاه شورو، چهار مرد و یک زن جان خود را از دست دادند.

 • میرجاوه-راه آهن ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۰۹:۱۵

  خط آهن زاهدان -کویته زائران را به کربلا پیوند می زند

  قدیمی ترین خط آهن عریض جهان در انتظار بازسازی

  زاهدان- یک قرن است که بین دو خط آهن زاهدان ایران و کویته پاکستان ریل وجود دارد ولی به علت تفاوت در عرض دو خط ریلی قطارهای ایرانی نمی‌توانستند وارد پاکستان و قطارهای پاکستانی وارد ایران شوند و برای ورود به مرز یکدیگر باید قطارها تغییر تجهیزات می‌دادند.

 • بنیاد برکت ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۷

  با هدف گذاری در ۵ شهرستان

  طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت برای سیستانی‌ها برکت می‌آورد

  زاهدان- بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌منظور ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر از مردم سیستان طرح پرورش و پرواربندی گوساله را در ۵ شهرستان منطقه سیستان به مرحله اجرا گذاشته است که امید می‌رود این طرح برکات بسیاری برای مردم و البته کشور داشته باشد.

 • حاشیه نشینی در چابهار ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۱:۲۸

  وعده مسئولان برای توسعه محلی بندر اقیانوسی ایران

  حاشیه‌های چابهار سروسامان می‌گیرد/نیمی از مردم در سکونت گاه های غیر رسمی زندگی می کنند

  سیستان و بلوچستان- بندر چابهار یا همان تنها بندر اقیانوسی ایران که از آن به شاهراه اقتصادی دریایی نیز یاد می‌شود هرچند دارای عناوین پرطمطراقی است اما شاید باورتان نشود که نیمی از جمعیت این شهر در حاشیه و یا همان سکونتگاه‌های غیررسمی سکنی گزیده و از حداقل امکاناتی هم چون آب، برق، بهداشت و فضای تفریحی یا آموزشی محروم هستند.

 • زائران پاکستانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۱۳:۴۱

  باوجود محرومیت از اعتبارات

  سیستان و بلوچستان برای پذیرایی از زائران پاکستانی آماده می‌شود

  سیستان و بلوجستان- تنها راه ارتباطی پاکستان به حوزه آسیای میانه، اروپا و نیز کشور عراق و کربلای معلی به‌عنوان قلب زمین است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه این استان به روی زوار پاکستانی برای تشرف به عتبات عالیات بازشده است لذا زوار پاکستانی درراه رسیدن به سر مقصد معشوق پا بر خاک این استان گذاشته و گاه شبی را در زائرسراهای میرجاوه و زاهدان سپری می‌کنند.

 • مدارس کپری سیستان وبلوچستان ۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۶

  با وجود عزم دولتمردان برای حذف مدارس خشتی و گلی

  مدارس کپری در سیستان و بلوچستان باقی می مانند

  زاهدان- مدارس کپری و هم چنین کلاس های خشت و گلی و فرسوده ظاهرا با سیستم آموزشی این استان گره خورده است و این گره کور به نظر می رسد هنوز قابل بازگشایی نیست چنان که دولت قرار است به جز سیستان و بلوچستان تمام کلاس های کپری و خشت گلی کشور را جمع آوری کند.

 • معدن/سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۳

  به دلیل قرارگرفته بر روی کمربند معدنی جهان

  سیستان و بلوچستان روی گنج خوابیده است

  زاهدان- استان سیستان و بلوچستان به دلیل قرار گرفتن بر روی کمربند فلزی و معدنی جهان که از یوگسلاوی تا پاکستان ادامه دارد با برخورداری از ذخایر مس، کرومیت، منگنز، سرب و روی، قلع، تنگستن، طلا و کانسارهای غیرفلزی، دارای ظرفیت‌های کم‌نظیری در بخش معدن است.

 • چابهار ۱۳۹۸-۰۵-۱۷ ۱۲:۵۹

  مسئولان برای اتمام راه‌آهن چابهار- زاهدان وعده دادند

  سیستان و بلوچستان منتظر شنیدن سوت قطار در ۱۴۰۰

  زاهدان- درحالی‌که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور هفته گذشته در سفر به استان سیستان و بلوچستان وعده اتمام پروژه خط آهن چابهار-زاهدان را تا سال ۱۴۰۰ داد اما بنا بر گفته نمایندگان مجلس و مستندات موجود این وعده در این زمان کوتاه کمی غیرعملی به نظر می‌رسد.

 • کارت سوخت ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۱

  با اجرای طرح کدگذاری محقق می شود

  هجرت کارت های سوخت مهاجر از سیستان و بلوچستان

  زاهدان-قاچاق سوخت به دلیل تفاوت قیمت فراورده‌های نفتی در این‌سوی مرز و کشورهای همسایه همواره به‌عنوان یکی از پدیده‌های رایج و البته مشکل‌ساز در استان سیستان و بلوچستان برای مسئولان و مردم هزینه‌ساز بوده است.

 • ماهیگیری در هامون ۱۳۹۸-۰۵-۰۸ ۱۳:۳۰

  به دلیل کاهش آب و افزایش تبخیر

  «هامون» نفس ماهیان تازه وارد را گرفت

  سیستان و بلوچستان- هامون که همچون دریایی بی منت سالیانه بیش از ۱۲ هزار تن ماهی را به بیش از سه هزار خانواده صیاد و ساکنان اطرافش هدیه می‌کرد در طی سال‌های گذشته با ترک خوردن خاکش همه را خانه‌نشین کرد و مرگ ماهیانش موجب بیکاری بیش از ۱۵ هزار صیاد شده است.

 • بروکراسی اداری ۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۷

  به دلیل عدم جذب ۵۰ درصد اعتبارات

  اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان نیاز به هدایت دارد

  سیستان و بلوچستان-اظهارات مدیرکل جذب و سرمایه‌گذاری استانداری در کارگروه اشتغال شهرستان زاهدان مبنی بر اینکه ۶۰ درصد تسهیلات اختصاص‌یافته به سیستان و بلوچستان برگشت‌خورده است طی روزهای گذشته موجب به وجود آمدن علامت سؤالی بزرگ در ذهن رسانه‌ها شده است که چرا باوجود تسهیلات با سود اندک و عطش اشتغال در این استان اما این اعتبارات عودت داده‌شده است؟!

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۰:۵۸

  تمساح پوزه‌کوتاه ایرانی ترسناک اما خجالتی است

  «آب» محور جدال روستائیان سیستان و بلوچستان با گاندو ها

  زاهدان- ساخت سریالی بانام «گاندو»و نمایش در شبکه ملی هرچند که به‌طور گسترده‌ای نام تمساح پوزه‌کوتاه ایران را سعی کرد تا بر سر زبان‌ها بیندازند اما صحنه‌های حمله این حیوان و مصدومیت دست هنرپیشه فیلم و هم‌چنین خبر هفته گذشته مبنی بر مجروحیت شدید یک دختربچه بلوچ به دلیل حمله تمساح چهره‌ای خشن‌تر از واقعیت نمایش داد.

 • کشند قرمز ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۱۲:۳۸

  آلودگی سواحل سیستان و بلوچستان با فاضلاب رد شد

  کشند قرمز قاتل آبزیان بندر چابهار

  سیستان و بلوچستان- با مشاهده لاشه تعداد زیادی از آبزیان از قبیل ماهی، میگو، سفره‌ماهی و سایر آبزیان در ساحل ضلع شرقی خلیج چابهار لذا این موضوع موجب نگرانی بسیاری از خانواده‌ها و ساحل‌نشینان شده است و از همین رو بسیاری از کاربران فضای مجازی بر این حدس و گمان هستند که احتمالاً آلودگی‌های صنعتی منجر به مرگ این آبزیان شده است.

 • یوزپلنگ آسیایی ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۸:۱۱

  با وجود مرگ عزیزان و قتل عام دام های عشایر

  مردم سیستان و بلوچستان به پلنگ ایرانی احترام می گذارند

  زاهدان-بر خلاف نام سیستان و بلوچستان که در اذهان عموم منطقه ای خشک و بی آب و علف را تداعی می کند اما شاید باور نکنید که این استان قلمرو پلنگ ایرانی و یکی از گونه های نادر جهان است.