همه‌ی خبرهای امروز
 • شهید نامجو ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۸

  دل گویه های همسر شهید مدافع وطن با قدس آنلاین:

  خانواده شهدا هم بیکار می‌مانند؛ سهمیه‌ و حقوق نجومی در کار نیست

  زاهدان- «گدارناهوک» نام یک پاسگاه مرزی در جنوب سیستان و بلوچستان است که وهم گروهک تروریستی «جندالشیطان» به سرکردگی عبدالمالک ریگی نخستین بار اینجا به جان ایرانی‌ها افتاد.

 • مرغداری ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ ۱۰:۳۰

  رویای خودکفایی تولید مرغ در سیستان و بلوچستان؛ چرخ تولید کند می چرخد

  زاهدان-مرغداری ها یکی از زیر بخش‌های تولید در بخش کشاورزی است و باوجوداینکه مسئولان عنوان می‌کنند که در راستای حمایت از تولیدکنندگان گوشت مرغ در تأمین نهاده‌های تولید هیچ‌گونه مشکلی نیست اما واقعیت این است که تأمین نهاده‌های طیور در استان‌ها با مشکل جدی و بازار سیاه روبروست و از همین رو کاهش فروش مرغ و سختی تأمین نهاده موجب تعطیلی تدریجی واحدهای تولیدی شده است.

 • چابهار ۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۲

  صیادان صنعتی شب‌ها دریا را جارو می‌کنند

  صید در دریای عمان با چراغ خاموش

  چابهار- سال‌هاست که صید ترال یا به عبارتی صید صنعتی مشغول بر هم زدن محیط‌زیست دریایی و به قول صیادان محلی جارو کردن دریاست و همواره در طی این سال‌ها با انکار و یا سکوت بسیاری از مسئولان همراه بوده است.

 • سیستان ۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۱:۵۹

  هیرمند جان می‌دهد و جان می‌گیرد/رودخانه‌های سیستان جان ۱۱ تن را گرفت

  زاهدان- هنوز از خبر خوش جاری شدن آب در رودخانه هیرمند و احیای بخشی از تالاب هامون دو سه ماهی بیشتر نمی‌گذرد که حال خاطر مردم سیستان با اخبار غرق شدگی ۱۱ نفر تا به امروز تلخ شده است.

 • زاهدان ۱۳۹۹-۰۳-۱۵ ۱۰:۵۵

  مسئولان بهداشتی خبر دادند

  افزایش ۳ برابری مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان/وضعیت نگران‌کننده است

  زاهدان- اگرچه در ابتدای شیوع بیماری کرونا بسیاری از حدس و گمان‌ها بر این محور بود که ویروس کرونا در مناطق گرمسیری جولان کمتری داشته و از بین می‌رود اما افزایش نگران‌کننده آمار مبتلایان در استان سیستان و بلوچستان بر این فرضیه خط بطلان می‌کشد.

 • ایرانشهر ۱۳۹۹-۰۳-۱۴ ۱۰:۲۱

  بازگشت محدودیت‌های کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان/بازار و مساجد تعطیل شدند

  ایرانشهر- هم‌زمان با عادی‌سازی روابط اجتماعی به دلیل برداشتن محدودیت‌های تردد و بازگشایی بازار در ۲۴ فروردین باری دیگر ویروس کرونا به دلیل بی‌توجهی بسیاری از افراد جامعه به الزامات بهداشتی لذا فرصت یافت تا از این غفلت بهره جسته و به آمار مبتلایان در استان سیستان و بلوچستان دامن بزند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۱۱:۳۹

  به دلیل بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی

  اعلام وضعیت قرمز در شهر های جنوبی سیستان و بلوچستان/طغیان کرونا در ایرانشهر و چابهار

  ایرانشهر- بی توجهی به رعایت فاصله اجتماعی و ازدحام در بازار های جنوب استان سیستان و بلوچستان باری دیگر این مناطق را در وضعیت قرمز قرار داد و موجب شد تا مسئولان برای جلوگیری از وضعیت حاد بیماری نسبت به اعمال محدودیت فعالیت های اقتصادی در ایرانشهر دست بزنند.

 • سیل در منطقه"دشتیاری" سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۰

  به دلیل ترددهای غیرمجاز به آن‌سوی مرز

  بیماری‌های وارداتی مرزهای سلامت سیستان و بلوچستان را تهدید می‌کند

  زاهدان- اگرچه بر اساس تلاش‌های مسئولان بهداشت، در سال‌های اخیر آمار مبتلایان به این بیماری در کشور بسیار کاهش‌یافته است ولی با توجه به این موضوع که در همسایگی شرقی ایران دو کشور پاکستان و افغانستان از مراکز اصلی انتقال مالاریا محسوب می‌شوند لذا ترددهای غیرمجاز به آن‌سوی مرز و حضور اتباع بیگانه غیرمجاز به واردات این بیماری از مرزهای شرقی دامن می‌زند.

 • زاهدان ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۲:۳۷

  به دلیل عدم رعایت فاصله اجتماعی

  سیستان و بلوچستان از شرایط سفید به قرمز تغییر وضعیت داد/آمار مبتلایان کرونا رو به افزایش است

  زاهدان- استان سیستان و بلوچستان که تا پیش‌ازاین در زمره استان‌هایی با تعداد اندک بیماری کرونا و در برخی از شهرها مانند بندر چابهار با وضعیت سفید همراه بود حال به دلیل عدم توجه به ترددها از این شرایط و با سرعت به سمت وضعیت قرمز و حتی به تعبیر دانشگاه علوم پزشکی به سمت شرایط بحرانی در حال پیش روی است.

 • چابهار ۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۱۵:۲۶

  قول های دولتمردان مشکلی از سکونت گاه های غیر رسمی حل نکرد

  حاشیه های «طرح توانمد سازی» حاشیه نشینان چابهار

  چابهار- شاید خیلی‌ها ندانند که در چابهار و در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند، بیشترین جمعیت حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و برخلاف توسعه تجاری، این بندر اما ازنظر مؤلفه‌های انسانی در پایین‌ترین رتبه کشوری قرار دارد.

 • چابهار ۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۰:۴۳

  آتش زندگی کپرنشینان «جنگلوک» چابهار را خاکستر کرد

  حاشیه‌های خاکستری بندر اقیانوسی جهان

  چابهار- بندر چابهار یا همان تنها بندر اقیانوسی ایران که از آن به شاهراه اقتصادی دریایی نیز یاد می‌شود هرچند دارای عناوین پرطمطراقی است اما شاید باورتان نشود که نیمی از جمعیت این شهر در حاشیه و یا همان سکونتگاه‌های غیررسمی سکنی گزیده و از حداقل امکاناتی هم چون آب، برق، بهداشت و فضای تفریحی یا آموزشی محروم هستند.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۱۵ ۱۰:۳۷

  به دلیل محرومیت از تکنولوژی صورت گرفت

  غیبت نیمی از دانش آموزان سیستان و بلوچستان در کلاس‌های شاد

  زاهدان-سامانه شاد یا همان شبکه اجتماعی دانش‌آموزان جهت برگزاری کلاس‌های مجازی دانش‌آموزان ایجادشده است و به‌گونه‌ای طراحی‌شده که پاسخگوی حضور دانش‌آموزان و معلمان باشد اما در مناطقی از استان سیستان و بلوچستان که سیگنالی برای ارتباط نیست و هنوز امواج رسانه ملی به آن نرسیده است این شبکه معنایی ندارد.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۱۳ ۱۲:۰۳

  سیستان و بلوچستان گلخانه چهارفصل ایران است

  ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در قطب میوه‌های گرمسیری

  زاهدان-سیستان و بلوچستان به‌عنوان قطب میوه‌های گرمسیری شهرت عام و خاص دارد اما جالب اینجاست که باوجود باغات انبه در جنوب این استان اما انبه خوراکی و حتی فراورده‌های ناشی از آن مانند ترشی انبه و یا شربت انبه از کشور پاکستان به این استان وارد می‌شود.

 • سیل در منطقه"دشتیاری" سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۰۷ ۱۴:۴۳

  اینجا سیل نعمت است

  سوء مدیریت همسایگان زندگی مردم سیستان را بر آب می‌دهد

  زاهدان-واژه سیل اگرچه در اذهان عمومی معنایی جز تخریب و خسارت و طغیان به همراه ندارد اما برای مردمانی که افزون بر ۲۰ سال رنگ آب را ندیده و خشک‌سالی سفره معیشت آن‌ها را برچیده است حکم نعمت و آبادانی را دارد.

 • کودکان سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۲:۴۱

  وزارت بهداشت به تنهایی قادر به حل مشکلات این استان نیست

  «سوء تغذیه» کودکان سیستان و بلوچستان را تهدید می کند

  زاهدان-با شرایط اقتصادی پیش‌آمده و افزایش قیمت‌ها برخی از مواد غذایی ازجمله گوشت قرمز، مرغ، ماهی و حتی لبنیات از سفره‌های مردم برچیده شده است و بیم آن می‌رود که روند افزایشی قیمت‌ها به بحران سوء‌تغذیه به‌ویژه در بین کودکان دامن بزند.

 • سیستان ۱۳۹۹-۰۲-۰۱ ۱۰:۳۳

  به دلیل شیوع آفت زنگ زرد در مزارع گندم سیستان و بلوچستان

  رنگ از رخسار کشاورزان سیستانی پرید/روستائیان در انتظار کمک های دولتی

  زابل- بهار امسال اگرچه سیل یک‌بار دیگر بسیاری از مناطق سیستان را در برگرفته است اما خشک‌سالی‌های حادث‌شده تا آنجا عرصه زندگی را بر این مردم تنگ و سخت کرده است که آن‌ها سیل را نعمت می‌دانند حتی به قیمت تخریب خانه‌هایشان!

 • قلعه حیدآباد خاش ۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۸:۲۷

  «قلعه» حیدر آباد خاش یادگار دوران اسلامی

  سیستان و بلوچستان نگارخانه قلعه های خشتی و گلی

  زاهدان- شهرستان خاش با ۲۱۵ اثر تاریخی و طبیعی از جمله قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان به عنوان بام شرق ایران شهرت دارد و در این میان قلعه «حیدرآباد» از جمله آثار تاریخی مهم این شهرستان و یکی از قدیمی ترین قلعه های منطقه سرحد به شمار می رود که همه ساله تعداد بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند.

 • هیرمند ۱۳۹۹-۰۱-۱۷ ۱۲:۱۴

  زندگی در هیرمند جاری شد

  سیل در سیستان ارتباطی با حق آبه ندارد

  زابل- رودخانه مرزی هیرمند که از کشور افغانستان سرچشمه می گیردتأمین کننده منابع آب مورد نیاز دشت سیستان در شرق کشور و همچنین تالاب­‌های بین­‌المللی هامون است که متاسفانه به دلیل خشکسالی های دو دهه گذشته و از طرفی عدم تامین حقابه ایران منطقه سیستان را با خشکسالی شدید روبرو کرده است.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۲

  جنوب شرق در محاصره بلایای طبیعی

  سیل؛ ملخ ها و کرونا سیستان و بلوچستان را درگیر کرده است

  زاهدان- بارش های سیل آسا در هفته نخست فروردین ماه سال جاری ۵۵ روستا و ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان را با خود درگیر کرد و مردم این استان که هنوز مشکلات سیل زمستان سال گذشته را پشت سر نگذاشته باری دیگر با مشکلاتی از قبیل از بین رفتن خانه و کاشانه، تخریب راه های ارتباطی و کمبود مواد غذایی روبرو هستند.

 • سیل ۱۳۹۹-۰۱-۰۶ ۱۰:۰۸

  بر اثر بارش های بهاره

  جنوب کرمان در محاصره سیل/ دامداران و کشاورزان بیشترین آسیب را دیدند

  کرمان- بارش های بهاره همه ساله موجب شادی مضاعف کشاورزان می شود اما نوروز امسال به دلیل خسارت های سنگینی که این بارش ها در جنوب کرمان از خود بر جای گذاشته کام بسیاری از روستائیان تلخ شد.

 • سیل سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۱-۰۶ ۱۰:۰۶

  به دلیل شدت بارش ها

  سیلاب دسترنج کشاورزان سیستان و بلوچستان را شست/۷ روستا در محاصره سیل

  چابهار- بارندگی های بهاره اگر چه همیشه موجب خوشحالی کشاورزان سیستان و بلوچستان می شود اما در طی ۴ ماه اخیر این دومین باری است که بارش های سیل آسا دسترنج روستائیان جنوب این استان را در زیر خروار ها گل و لای مدفون می کند.

 • سیل سیستان و بلوچستان ۱۳۹۹-۰۱-۰۵ ۰۹:۵۵

  طی ۴۸ ساعت گذشته

  سیل آرامش سیستان و بلوچستان را بر هم زد/ارسال امکانات سپاه برای کمک به سیل زدگان

  زاهدان- ورود سامانه بارشی جدید به استان سیستان و بلوچستان شرایط ناآرام و جوی ناپایداری را برای این استان رقم زد و موجب انسداد بسیاری از راه های ارتباطی و در محاصره قرار گرفتن بسیاری از روستا ها شد.

 • محدودیت ترافیکی ۱۳۹۹-۰۱-۰۲ ۱۰:۵۰

  فرماندار زابل ضرب الاجل تعیین کرد

  تشدید محدودیت تردد در جاده های سیستان/پلاک های غیر بومی توقیف می شوند

  زاهدان- به رغم هشدار های مکرر مسئولان مبنی بر در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اما به نظر می رسد برخی از افراد بدون توجه به سلامتی خانوده خود و سایر هموطنان کوله بار سفر را بسته و راهی جاده های سیستان و بلوچستان شدند.

 • موز ۱۳۹۸-۱۲-۰۴ ۱۲:۵۲

  با وجود رسوب مشکلات در منطقه سیل‌زده کنارک

  امید در پایتخت موز ایران جوانه زد

  چابهار- تا قبل از وقوع سیل بهمن‌ماه ۹۸ بیش از چهار هزار هکتار باغ موز ارگانیک در شهر زرآباد به‌عنوان پایتخت موز ایران زیر کشت داشت و روزانه ۴۵کامیون موز از این منطقه به سایر نقاط کشور ارسال می‌شد که متأسفانه سیل بسیاری از این باغ‌ها را در زیر خروارها گل‌ولای مدفون وزندگی کشاورزان را با خاک همسان ساخت!

 • اهل سنت ۱۳۹۸-۱۲-۰۲ ۱۰:۱۶

  ائمه جمعه اهل سنت مردم را به حضور در انتخابات دعوت کردند

  انتخابات صحنه وحدت مردم/صندوق‌های رأی دشمن را مأیوس می‌کند

  میهن- مردم انقلابی و شریف ملت ایران امروز دوم اسفند ۱۳۹۸ با حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی یک‌بار دیگر بر افکار پوچ استکبار جهانی خط بطلان خواهد کشید و به آن‌ها نشان خواهد داد که محاسبات آن‌ها پیرامون دل‌زدگی و خستگی مردم از نظام توهمی بیش نیست و این مردم هم چنان پای انقلاب ایستاده و رهرو خون شهیدان هستند.

 • سیل در منطقه"دشتیاری" سیستان و بلوچستان ۱۳۹۸-۱۱-۱۹ ۱۰:۴۸

  با ایجاد قرارگاه امدادی

  «بنیاد برکت» سیل‌زدگان را تا بازگشت ثبات به منطقه همراهی می‌کند

  زاهدان- ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان در طی سال‌های اخیر برای رفع محرومیت این استان مرزی با امضای تفاهم‌نامه مشترک با استانداری در راستای زدودن محرومیت از چهره این استان و کمک به توسعه منطقه تلاش بی وقفه ای را در دستور کار داشته است .

 • سیل ۱۳۹۸-۱۱-۱۹ ۱۰:۴۶

  راه های ارتباطی روستایی نیازمند مرمت

  سیل در سیستان و بلوچستان تمام شد؛حکایت هم چنان باقی است

  زاهدان- سیل در سیستان و بلوچستان یک هفته است که آرام‌گرفته و صبح روز پنجشنبه ۱۷ بهمن‌ماه نیز هلال‌احمر رسماً اعلام کرد که کار امدادرسانی در این استان به پایان رسیده است .