همه‌ی خبرهای امروز
 • افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان رضوی ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۰:۴۵

  ضرورت همکاری دولتمردان با بخش خصوصی

  احداث «بیمارستان جامع» بر کمبودهای درمانی گیلان مرهم می گذارد

  گیلان-متاسفانه تعداد درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های کشور و به‌تبع آن استان گیلان با افزایش چشمگیر جمعیت و افزایش تقاضا برای دریافت خدمات رشد متوازن نداشته و به‌نوعی تعداد تخت‌ها و امکانات بهداشتی درمانی در نظر گرفته‌شده با میزان تقاضا همخوانی ندارد و برای ارائه خدمات درمانی در حد استاندارد به تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی لازم و کافی نیازارد.

 • انزلی ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۶:۵۳

  با شکایت دادستان عمومی و انقلاب بندر انزلی

  حافظان محیط‌زیست به تخریب محیط‌زیست متهم شدند/ کابوس های دوستداران محیط زیست تعبیر شد

  گیلان- دادستان بندرانزلی از قربانعلی محمد پور مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان، فرشید سهیلی مجری طرح بایوجمی در تالاب انزلی و عبدالرضا کرباسی ناظر طرح بایوجمی به اتهام تخریب محیط‌زیست، تضییع حقوق بیت‌المال و نشر اکاذیب در خصوص این پروژه در بندر انزلی اعلام‌جرم کرد.

 • انزلی ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۷:۲۱

  تبهکار زیبایی در کمین تالاب انزلی

  مراقب شیطنت‌های «شیطان سبز» باشیم/ قاتل مرداب در فهرست مجرمان

  رشت-گیاه سنبل آبی که از آن به‌عنوان قاتل مرداب‌ها، شیطان نیلگون، اهریمن بنفش و شیطان سبز هم یاد می‌شود در زمره گیاهانی است که به‌تازگی پایش به خانه‌های مردم گیلان بازشده و خبرهای منتشره حکایت از فروش این گیاه در خیابان‌های تهران و سایر شهرها دارد.

 • فک خزری ۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۱۵:۰۱

  به دلیل بی توجهی گردشگران

  زباله در خزر نفس «فک‌های خزری» را گرفت/ریختن سم به جان طبیعت

  گیلان-استان‌های شمالی ازجمله مازندران و گیلان به دلیل حجم گردشگرانی که همه‌ساله به سمت این استان‌ها گسیل می‌شود بیش از هر استانی موجب تهدید زباله‌ها به‌ویژه در حوزه حیات‌وحش روبرو هستند.

 • پسماند شیمیایی
۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۵:۰۸

  به دلیل انتقال پسماند های خوزستان به استان های شمالی

  گیلان مقصد پسماند های پتروشیمی/کابوس دوستداران محیط زیست به واقعیت پیوست

  رشت- در حالی که بنا بر گفته کارشناسان محیط زیست در استان های شمالی تالاب انزلی در حال از دست رفتن است و هنوز مشکل زباله سوز ها و ورود پساب های صنعتی به دریا حل نشده است مسئولان محیط زیست مجوزی را صادر کردند که درطی دو روز گذشته با اعتراض جدی نمایندگان مردم و هم چنین کاربران فضای مجازی همراه شد.

 • آیین های مذهبی در گیلان ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۱

  رنگ و لعاب باورهای مذهبی گیلان در پوشش گرانبهای آیین های سنتی محرم

  رشت- آیین ها نمادی از اعتقادات ریشه داری است که یادگارهای پیشین است و علاوه بر اینکه بیانگر قدمت و پیشینه تاریخی جامعه مان است، گویای هویت فرهنگی نیز هست.

 • زباله ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۰

  برای طبیعت گیلان چه کردیم؟!

  رشت-استان گیلان با دارا بودن جاذبه‌هایی همچون شهرک تاریخی ماسوله و مناظر چشم نواز طبیعی همچون دریا، رودخانه‌ها، باغات سر سبز، مناطق ییلاقی و کوه‌های پوشیده از جنگل سالانه پذیرای حدود ۵ میلیون مسافر فصلی است.

 • خراطی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۹

  نفس های آخر صنعت خراطی گیلان

  نبود الوار مناسب نان خراطان گیلانی را آجر کرد

  رشت- خراطی به عنوان یکی از مشاغل خطه سرسبز گیلان این روزها با مشکلات تهیه چوب مرغوب مواجه شده که روز به روز این صنعت را به نابودی می کشاند.

 • تلف شدن ماهی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۹

  ماهیان غضروفی در خطر انقراض

  بخت «سفید رود» سیاه شد

  رشت- رودخانه سفیدرود مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بستر پرورش ماهیان غضروفی و استخوانی حوزه جنوبی دریای کاسپین است که به دلیل دست اندازی های فراوان این روز ها بخت آن سیاه شده است.