همه‌ی خبرهای امروز
 • تجمع اعتراض به مشکلات معیشتی در یزد ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۲:۰۸

  در سفر حجت‌الاسلام روحانی مطرح شد

  گلایه‌های اقتصادی مردم یزد از رئیس‌جمهور/اشتغال مهمترین خواسته مردم

  یزد- سفر رئیس‌جمهوری ایران اسلامی روز یک‌شنبه به استان یزد و سخنرانی وی در میدان تاریخی امیر چخماق با حاشیه‌های متعددی روبرو بود.

 • گوزن زرد ایرانی ۱۳۹۸-۰۸-۱۷ ۱۱:۴۶

  «باغ شادی» نشاط را به حیات‌وحش بازگرداند

  یزد از آزمون حفاظت «گوزن زرد» سربلند بیرون آمد

  یزد- متأسفانه در طی سال‌های گذشته به دلیل شکار بی‌رویه در طبیعت نسل گوزن‌های زرد رو به انقراض رفته است و این حیوان را در فهرست قرمز قرار داده است از همین رو این موضوع مسئولان را بر آن داشت تا با انتقال چند رأس از گوزن‌های رأس به باغ شادی یزد در بقای این حیوان مثمر ثمر باشند.

 • معدن نمک ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۱۱:۲۲

  فعالان محیط زیست سوال می کنند

  سهم یزد از قطب معادن سود است یا ضرر؟

  یزد- متاسفانه تکثر معادن در این استان موجب شده تا تخریب منابع طبیعی به شدت افزایش یابد به گونه ای که طبق مطالعات انجام شده در این استان به دلیل فعالیت معدنی، کانون فرسایش بادی ۲ برابر شده و ۳۵۰ هزار هکتار کانون جدید ایجاد شده است

 • درجشنواره بزرگ یزرسایه خورشید ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۰:۵۸

  درجشنواره بزرگ زیر سایه خورشید

  پرچم آستان قدس رضوی در دیاردارالعباده به اهتزاز در آمد

  یزد- در دوازدهمین جشنواره بزرگ زیر سایه خورشید در دیار دارالعباده باحضورخدام رضوی برای دوازدهمین سال متوالی پرچم مقدس آستان قدس رضوی در یزد اهتزاز درآمد.

 • بافت تاریخی یزد ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۳:۱۷

  انتظاراتی که پس از دو سال برآورده نشد

  «یزد»واژه جهانی شدن را به یدک می کشد

  یزد - ۱۸تیر ماه ۱۳۹۶ در چهل و یکمین اجلاس میراث جهانی در کراکف لهستان، با رای قاطع اکثر اعضای کمیته میراث بشری سازمان ملل متحد شهر یزد در فهرست ثبت آثار جهانی قرارگرفت و پس ازکسب این شهرت جهانی چه رویاها و خواب هایی برای این شهر ارمیده در دل کویر که دیده نشد پس از گذشت دوسال از ثبت جهانی،این شهر فقط واژه جهانی را به یدک می کشد و نیازمند توجه بیشترمسئولان استانی و کشوری است.

 • یزد ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰

  طبق تعهدات سازمان ملل

  حیات بافت جهانی یزد درگرو تزریق اعتبار است

  یزد-بزرگ ترین شهر خشتی جهان، دومین شهر تاریخی جهان و یا زیباترین شهر آجری دنیا القابی دهن‌پر کن و فریبنده است که اگر فکری به حال تثبیت این جایگاه جهانی نکنیم ممکن است خیلی زود این عناوین پرزرق‌وبرق در دنیای واقعی از اذهان جهانیان پاک شود و این ابهت تاریخی در انظار جهانیان کم‌رنگ جلوه کند.