همه‌ی خبرهای امروز
 • معدن نمک ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۱۱:۲۲

  فعالان محیط زیست سوال می کنند

  سهم یزد از قطب معادن سود است یا ضرر؟

  یزد- متاسفانه تکثر معادن در این استان موجب شده تا تخریب منابع طبیعی به شدت افزایش یابد به گونه ای که طبق مطالعات انجام شده در این استان به دلیل فعالیت معدنی، کانون فرسایش بادی ۲ برابر شده و ۳۵۰ هزار هکتار کانون جدید ایجاد شده است

 • درجشنواره بزرگ یزرسایه خورشید ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۰:۵۸

  درجشنواره بزرگ زیر سایه خورشید

  پرچم آستان قدس رضوی در دیاردارالعباده به اهتزاز در آمد

  یزد- در دوازدهمین جشنواره بزرگ زیر سایه خورشید در دیار دارالعباده باحضورخدام رضوی برای دوازدهمین سال متوالی پرچم مقدس آستان قدس رضوی در یزد اهتزاز درآمد.

 • بافت تاریخی یزد ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۳:۱۷

  انتظاراتی که پس از دو سال برآورده نشد

  «یزد»واژه جهانی شدن را به یدک می کشد

  یزد - ۱۸تیر ماه ۱۳۹۶ در چهل و یکمین اجلاس میراث جهانی در کراکف لهستان، با رای قاطع اکثر اعضای کمیته میراث بشری سازمان ملل متحد شهر یزد در فهرست ثبت آثار جهانی قرارگرفت و پس ازکسب این شهرت جهانی چه رویاها و خواب هایی برای این شهر ارمیده در دل کویر که دیده نشد پس از گذشت دوسال از ثبت جهانی،این شهر فقط واژه جهانی را به یدک می کشد و نیازمند توجه بیشترمسئولان استانی و کشوری است.

 • یزد ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰

  طبق تعهدات سازمان ملل

  حیات بافت جهانی یزد درگرو تزریق اعتبار است

  یزد-بزرگ ترین شهر خشتی جهان، دومین شهر تاریخی جهان و یا زیباترین شهر آجری دنیا القابی دهن‌پر کن و فریبنده است که اگر فکری به حال تثبیت این جایگاه جهانی نکنیم ممکن است خیلی زود این عناوین پرزرق‌وبرق در دنیای واقعی از اذهان جهانیان پاک شود و این ابهت تاریخی در انظار جهانیان کم‌رنگ جلوه کند.

 • یزد ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۴:۱۷

  به دلیل کش و قوس های جناحی

  یزد رکوردار انتخاب شهردارشد/تعویض ۴ شهردار در کمتر از۷ ماه

  یزد-از اواسط سال گذشته که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اتفاقات عجیبی در بدنه مدیریتی استان و به‌ویژه شهر یزد به وقوع پیوست.

 • نوغانداری ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۱۰:۴۴

  خشک‌سالی و تغییر ذائقه شغلی سد راه تولید ابریشم

  صنعت نوغانداری در پیله رکود

  یزد-قدس: قابلیتِ پرورش کرم ابریشم در مناطق مختلف کشور و فضاهای کوچکی چون اتاق، سخت نبودن کار، سرمایه‌گذاری اندک و درآمدزا بودن این فعالیت جانبی و ارزش‌افزوده محصولاتی چون نخ، فرش، صنایع‌دستی ابریشمی و پوشاک از مهم‌ترین مزایای پرورش کرم ابریشم و رونق صنعت نوغانداری است

 • همایش ملی فرهنگ رضوی ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۱۰:۴۱

  در یزد صورت گرفت؛

  همایش ملی "فرهنگ رضوی "بامعرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد

  یزد- محمدحسین رحیمی نسب گفت: همایش ملی فرهنگ رضوی با رویکرد بانوان فرهیخته و نیکوکار با محوریت نکوداشت "بانو ستی فاطمه خاتون " به میزبانی استان یزد شامگاه چهارشنبه با معرفی افراد برتربه کار خود پایان داد.

 • همایش ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۲:۵۶

  رییس کانون وکلای دادگستری یزد:

  استقلال کانون وکلا ضرورت تاریخی است

  یزد- محمد حسین جعفری گفت: استقلال کانون وکلا ضرورت تاریخی است، ورود افراد بدون صلاحیت به این عرصه جامعه را به خطر می اندازد.