همه‌ی خبرهای امروز
 • ۱۳۹۷-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۰

  تلاش بیهوده صهیونیست‌ها برای جلوگیری از آزادسازی ادلب

   رضا پورصالح

  اگر چه عملیات‌های پراکنده‌ای در روزهای اخیر در این مناطق درحال انجام است، اما به نظر می‌رسد در روزهای آینده شاهد جدیت بیشتری در امر پاکسازی این مناطق باشیم

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۷:۰۹

  رجزخوانی در ساعت صفر!

  این که تصور شروع جنگ دیگری در سوریه داشته باشیم، احتمال بسیار ضعیفی دارد. در حقیقت 50 هزار تروریست باقیمانده در ادلب برای آمریکایی‌ها چندان اهمیتی ندارد که بخواهند وارد جنگ تمام عیار با روسیه شوند.

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۴۵

  حرکات حساب نشده آمریکا در مقابل اروپا

  این سخنان حاوی کدهایی دیپلماتیک است!

  احمد یوسفی صراف / دبیر بین الملل اروپا دشمن ماست ! جمله ای که ده ها سال است از دهان مسئولین آمریکایی در هیچ رسانه یا حتی جلسه ای خصوصی نیز شنیده نشده است. اما دونالد ترامپ در حالی که در خاک اروپا قدم بر میداشت این جمله را با تفسیر خاص خودش به راحتی به زبان آورد.

 • فؤاد ایزدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۲

  کره شمالی برنده سناریوی مذاکره با آمریکا

  فواد ایزدی

  درحالی که اوایل ماه گذشته میلادی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات و توافق کردند که به سمت «خلع سلاح اتمی» حرکت کنند، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بلافاصله تحریم‌های کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرد و این پرسش به وجود آمد که آیا واقعاً کره شمالی قرار است خلع سلاح شود؟

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۶

  انقلاب بحرین متوقف نمی‌شود

  صادق کوشکی

  در چند روز گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر وخامت حال آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب مردم بحرین؛ و خانواده ایشان همه مسئولیت پیامدهای بیماری ایشان را متوجه حکومت آل خلیفه کردند. با این حال برای اینکه بدانیم چرا وضعیت کنونی قیام مردم بحرین به فضای کنونی رسیده و نقش آیت الله عیسی قاسم در این مسیر چه بوده، نیازمند توجه به چند نکته است.

 • سید حسام رضوی ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۱

  پشت پرده حملات هوایی آمریکا به طالبان

  سیدحسام رضوی

  قدس آنلاین: با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، وی توجه ویژه و بیشتری به منطقه آسیای مرکزی به ویژه افغانستان را در راهبرد امنیت ملی آمریکا خواستار شد زیرا از این طریق می‌خواهد رقبای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خود شامل ایران، روسیه و چین را که منافع اقتصادی، سیاسی و نظامی در این ناحیه دارند، آزار دهد.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۲:۳۳

  فلسطین پس از ابومازن

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین: تشدید بیماری محمود عباس " ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین "۸۳ ساله" این سوال را در سطح افکار عمومی عربی مطرح کرده که چه شخصیتی جانشین وی خواهد شد و شرایط فلسطین به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد.

 • بهرام قاسمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۸

  یادداشت اختصاصی قدس آنلاین

  در ستایش قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

  قدس آنلاین: قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • انتخابات عراق ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۳

  انتخابات عراق و چالش‌های دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

   انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران‌های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • درگیری‌های کشمیر ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۳

  جبهه تکفیر در طمع کشمیر

  سید سرباز روح‌الله رضوی

  این موضوع که نخبگان کشمیر هم به صف مبارزان مسلح پیوسته‌اند نشان از عمق بیشتر تنش میان هند و پاکستان است و فضای این منطقه بیش از آنکه عاقلانه باشد سوار بر موج احساس است.

 • انتخابات لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۳

  انتخابات لبنان پیروزی عقل بر زر و زور

  حسین شیخ‌الاسلام

  لبنانی‌ها همان حزب اللهی را انتخاب کرده‌اند که به گفته آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی دول غربی «تروریست» هستند اما مردم این کشور نشان دادند که به چنین یاوه گویی هایی باور ندارند.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۳

  نگاهی به سفر منطقه‌ای مایک پمپئو

  پروژه آمریکا برای بومی سازی جنگ‌های منطقه‌ای

  حسن هانی‌زاده

  دونالد ترامپ که در مورد سوریه دچار نوعی پارادوکس و سردرگمی شده، اخیراً از کشورهای مصر، عربستان، قطر و امارات خواسته است تا برای اجرائی کردن سیاستهای آمریکا، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.