همه‌ی خبرهای امروز
 • استعفا ۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۱۱:۱۶

  نقدی براستعفای شهردار فردیس

  ناکامی در اولین انتخاب!

  مجتبی علی مردانی

  البرز- نخستین شهردار فردیس پس از نزدیک به ۲ سال از مسئولیت خود استعفا کرد تا شورای شهری ها در اولین انتخاب خود با ناکامی وچالش روبرو شوند.

 • انتخابات مجلس ۱۳۹۸-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۸

  یازدهمین انتخاب سرنوشت‌ساز

  حمید یزدانیان(دکترای امنیت ملی)

  البرز- هفتم خردادماه سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۹ است و قریب به ۹ ماه تا انتخابات سرنوشت ساز و نقش آفرین مجلس یازدهم فرصت باقی است.

 • عباس زارع- کرج ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۶

  دولتی شدن شهرداری‌ها و کاهش اختیارات شوراها با لایحه "مالیات بر ارزش افزوده"

  عباس زارع، رییس شورای شهر کرج

  البرز- در حالی که شوراها یا به تعبیری پارلمان‌های محلی در جوامع پیشرفته ماکتی از دولت‌های محلی هستند و گستره‌ای از نهادها اعم از شهرداری، پلیس، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش، مخابرات و... زیر سیطرۀ نظارتی نمایندگان مردم و به دور از موازی‌کاری و عملکرد جزیره‌ای به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند اما حیطۀ اختیاراتِ شوراهای اسلامی در کشورمان روز به روز تقلیل یافته و می‌رود که فقط نام و عنوانی از آن باقی بماند.

 • روزنامه ها ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۱۲:۵۷

  تبلور ناعدالتی در توزیع آگهی‌های نشریات/ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به عملکرد ارشاد البرز

  البرز- در حالی که انتظار اهالی رسانه البرز از اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی این استان نگاهی عادلانه و برابر در اجرای طرح های حمایتی است اما این مهم متاسفانه به بوته فراموشی سپرده شده است.

 • گل ریحان-1 ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۵

  نماینده البرز ناکام شایسته لیگ آزادگان

  لیگ برتر جایی برای دو" گل" نداشت

  مجتبی علی مردانی

  البرز- لیگ یک فوتبال ایران در حالی با معرفی دو تیم صعود کننده به لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رسید که گل ریحان نماینده استان البرز علیرغم همه شایستگی ها از رسیدن به بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران جا ماند.

 • گل ریحان ۱۳۹۸-۰۱-۲۴ ۱۲:۲۹

  فرصت گرانبهای "گل ریحان" برای لیگ برتری شدن

  مجتبی علی مردانی

  البرز- لیگ دسته اول فوتبال ایران در حالی به روزهای سرنوشت ساز وحساس خود نزدیک شده که چندین تیم از جمله گل ریحان البرز داعیه صعود به لیگ برتر را دارند.

 • شهبازی ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۴:۰۹

  سردار و عملکردی که منعکس نشد

  مهدی عسگری مورودی

  البرز- توفیق در مدیریت بحران ها، پیش از آنکه تابع برنامه ریزی و اقدام به موقع باشد، مستلزم ایجاد بسترهای لازم در مقوله ی امنیت روانی مردم است و اگر این مهم محقق نگردد، تلفیق همراهی مردم با روند اجرایی بحران زدایی با انحراف مواجه شده و شاهد هدر رفت بخشی از توان مدیریتی در دفع بحران خواهیم بود.

 • بورس دچار به کم تحرکی نقدینگی ۱۳۹۸-۰۱-۰۷ ۱۶:۳۹

  راهبـرد؛ گمـشده اقتصـاد ۱۳۹۷

  اصغر نعمتی، اقتصاددان و استاد دانشگاه

  البرز- در حالی سال ۹۷ را پشت سر گذاشتیم و وارد سال جدید شده ایم که برای مردم و اقتصاد کشور سالی سخت و دشوار رقم خورد.

 • کرج ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۹

  مروری بر تحولات مدیریت شهری در البرز

  احکـام ناکـام

  البرز- بی شک مدیریت شهری در استان البرز بویژه در شهر کرج را می توان پرچالش ترین حوزه مدیریتی استان، در سال ۹۷ نامید، چرا که تحولات گسترده این حوزه پس از انتخابات شورای پنجم و پوست اندازی بسیاری از شوراها، دامنه ی خود را نه تنها به سال ۹۶ منحصر نکرد بلکه تداومی چشمگیر در سال جاری داشت.