همه‌ی خبرهای امروز
 • کشاورزی ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۱۰:۴۹

  به دلیل افت بیش‌ازحد منابع آبی

  اقتصاد روستاهای هرمزگان درگرو صیانت از آب است

  بندرعباس- شهرستان رودان یکی از شهرستان ھای شرقی هرمزگان در فاصله ۹۰کیلومتری از بندرعباس است که به‌واسطه آب و ھوای منحصربه‌فرد، نقش بسزایی در تولید محصولات زراعی و باغی دارد ازاین‌رو رودان را به‌عنوان بھشت جنوب می‌شناسند.

 • گازرسانی در فارس ۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۱۰:۰۱

  پس از سال‌ها انتظار

  مشعل گاز تا ۱۴۰۰ در خانه‌های هرمزگان روشن می‌شود

  بندرعباس- استان هرمزگان را تمامی مردم به‌عنوان یکی از قطب‌های انرژی کشور می‌شناسند و لذا شاید شنیدن این خبر که هنوز مردم بسیاری از شهر بندرعباس و سایر شهرها درحالی‌که بر روی معادن نفت و گاز خوابیده‌اند اما از این منابع در منازل خود محروم هستند کمی سخت باشد.

 • بشاگرد ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۰:۵۱

  بنا بر وعده مسئولان

  محرومیت از بشاگرد رخت می بندد/«راه» کلید توسعه روستاهای هرمزگان

  هرمزگان- وقتی یک منطقه یا روستا به هدف جهادگران و محل استقرار اردوهای جهادی تبدیل می شود بدون شک می توان به این یقین رسید که این روستا و یا منطقه از محرومیت های بسیاری رنج می برد و بشاگرد نیز در این میان چنین وضعیتی دارد.

 • بیکاری ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۹

  آمار بیکاران در پایتخت اقتصادی ایران افزایش یافت

  «مهارت‌آموزی» کلید بازگشایی قفل بیکاری

  هرمزگان- استان هرمزگان را به دلیل قطب بنادر، معادن غنی، قطب صید و صیادی به‌عنوان پایتخت اقتصادی ایران می‌شناسند لذا وقتی آمار بیکاری بنا بر اعلام مرکز آمار ایران عددی افزایشی را نشان می‌دهد جای این پرسش مطرح می‌شود که چه دلایلی توانسته باوجوداین همه پتانسیل برافزایش آمار بیکاران تأثیرگذار باشد؟

 • مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان خراسان رضوی ۱۳۹۸-۰۵-۰۸ ۱۲:۲۱

  بازار مرغ در هرمزگان تنظیم نیست

  تولیدکنندگان چشم انتظار توزیع نهاده ها

  بندرعباس- با افزایش بی سابقه قیمت گوشت قرمز از ابتدای سال جاری بیشتر خانواده ها گوشت سفید مرغ را جایگزین آن کردند اما متاسفانه با نوسانات شدید و هم چنین بر هم خوردن میزان عرضه و تقاضا مدتی است که خانواده های هرمزگانی با تهیه این کالای اساسی مشکل دارند.

 • تابلو ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۲:۵۱

  تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده‌های هرمزگان ناپدید می‌شوند

  «آهسته برانید» جاده در دست سرقت است

  بندرعباس- معمای تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها و نبود حفاظ‌های ایمنی و هم‌چنین خاموشی برخی محورها ماجرای پیچیده‌ای شده است.

 • ورزشگاه ۱۳۹۸-۰۴-۰۶ ۱۳:۵۶

  با وجود گذشت ۱۰ سال

  ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به خط پایان نرسید

  بندرعباس- سالهاست که ورزشکاران شهرستان میناب در رده های ملی و بین المللی صاحب عناوین و افتخار می شوند، اما شرایط حمایت های مالی از آنها به خوبی پیش نرفته است و امکانات ورزشی در سطح این شهرستان متناسب با نیاز های آن ها نیست.

 • ملخ ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۵:۰۰

  با خرید و فروش حشرات در جنوب کشور

  پای ملخ ها به اقتصاد باز شد

  هرمزگان-از هجوم ملخ ها و شیطنت های کشور های منطقه در عدم مبارزه با این آفت که بگذریم سخنان فرماندار بندر عباس همزمان با هجوم ملخ ها به این استان مبنی بر خرید هر کیلو ملخ به میزان ۸۰ هزار ریال این سوال را در اذهان عمومی ایجاد کرد که این ملخ ها با چه هدفی خریداری می شود و به چه مصرفی می رسد؟

 • معدن نمک ۱۳۹۸-۰۳-۱۴ ۱۳:۲۸

  گنبد «بستک» نیازمند حراست است

  نمک بر زخم میراث هرمزگان با بهره‌برداری از معادن نمک

  بندرعباس- گنبد نمکی «بستک» یکی از جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان است که در حواشی آن از قدیم‌الایام بسیاری از افراد نسبت به برداشت و استخراج بلورهای نمک اقدام می‌کنند اما صدور مجوز معدن در این منطقه حال با مخالفت و نگرانی بسیاری از دوستداران محیط زیست روبرو شده است.

 • جاسک ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۰۹:۳۷

  هرمزگان فقط بندرعباس نیست!

  روستاهای جاسک محروم از توسعه

  هرمزگان-بندر جاسک هرچند در نقشه مکران از جایگاه سیاسی و اقتصادی قابل توجهی برخوردار است اما متأسفانه هنوز برای رفع چالش‌ها و مشکلاتش اقدامی اساسی نشده است.

 • صیادان در بند ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۱۸:۲۵

  ماهیگیران بندر جاسک از علت افزایش قیمت می‌گویند

  صیادان جنوب در تور کمبود صید

  بندرعباس- بندر جاسک در ۳۰۰ کیلومتری بندرعباس واقع‌شده است و رتبه دوم صید ماهیان صنعتی را پس از چابهار در کشور دارد.

 • آکواریوم اصفهان ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۴

  فرصتی که می‌تواند به رونق تولید شتاب دهد

  هرمزگان قطب تولید ماهیان زینتی

  بندرعباس- در تمامی نقاط دنیا یکی از جلوه‌های دیدنی در بسیاری از مناطق گردشگری را معمولاً آکواریوم‌های مصنوعی تشکیل می‌دهد که برای سازندگان آن بسیار درآمدزا است.