همه‌ی خبرهای امروز
 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۰

  حسین شریعتمداری:گرچه نمرود هیزم آورده‌ است

  مردم با هوشیاری دریافته بودند که باطل‌السحر مشکلات موجود در عرصه اقتصادی کشور، تاکید آنان بر اساس و مبانی انقلاب اسلامی است و چنین بود که با حضور چند ده میلیونی و پرشمارتر از همیشه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بر اصول بنیادین انقلاب اسلامی تاکید ورزیدند.

 • عبداللهی ۱۳۹۷-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۰

  حاصل چهل سال

  محمد عبدالهی

  محمد عبدالهی در یادداشتی با عنوان «حاصل چهل سال» انقلاب نوشت:این روزها مردم می پرسند حاصل چهل سال ایستادن پای انقلاب چه بوده؟! به مناسبت چهل سالگی انقلاب، چهل دستاورد انقلاب خصوصا در مقیاس های جهانی قابل تامل است.

 • زارعی ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۰۹:۲۰

  ترامپ، بن‌بست تهدید ایران

  سعدالله زارعی

  برخلاف ظاهر قضیه، آمریکا اراده‌ای برای مهار نظامی ایران ندارد چرا که براساس تجربه حضور در «تنف» و «شمال رقه»، ایران در دفاع قاطع از خود تردیدی ندارد و به سرعت عمل می‌کند.

 • سنایی راد ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۲۵

  دستاوردهای انقلاب در عرصه نظامی

  رسول سنایی‌راد

  روزنامه «جوان» در یادداشتی به موضوع توانمندی‌های نظامی ایران بعد از انقلاب پرداخته است.

 • انبارلویی ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۸

  نسبت ما با امام(ره) و انقلاب

  محمدکاظم انبارلویی

  متاسفانه با فاصله گرفتن برخی از گفتمان امام(ره) و غفلت از سفارشات امام(ره) به‌ویژه در وصیتنامه ایشان، دشمن توانست دو جنگ نرم تمام‌عیار را یکی در سال ۷۸ و یکی هم در سال ۸۸ به انقلاب تحمیل کند.

 • باقری ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۰:۰۷

  درخشش معنادار ارتش در ۴۰ سال اخیر

  سردار سرلشکر محمد باقری

  امروز ارتش انقلابی هم راستا و هم افزا با دیگر نیروهای مسلح، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با رصد و پایش اردوگاه خصم و تحرکات منطقه ای و اقدامات پیرامونی دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی و نیل به قله های حیرت آور و تحسین برانگیز پیشرفت در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری دفاعی و بهره مندی از نیروی انسانی مقتضای شرایط انقلاب اسلامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی موجبات آرامش، اعتماد، اطمینان خاطر و افتخار ایرانیان غیور و انقلابی را فراهم ساخته است.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۰۹:۳۹

  چرا این جسد متعفن را دفن نمی‌کنید؟

  حسین شریعتمداری

  اکنون سؤال این است که وقتی هیچیک از آنچه حریف در برجام، متعهد شده بود تحقق نیافته است، از برجام غیر از یک «جسد متعفن»! چه باقی مانده است؟

 • حنیف غفاری ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۰۹:۰۶

  مراقب آدرس غلط فرانسوی ها باشیم!

  حنیف غفاری

  مقامات دولت ماکرون علی رغم سخنان ظاهرا زیبایی که در خصوص استقلال از آمریکا و صیانت از برجام به میان می آورد، بازی مشترک و طولانی مدتی را با دولت ترامپ در تقابل با کشورمان طراحی و اجرا کرده اند.

 • حجت الاسلام آزادیخواه ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۶:۲۸

  سیاسیونی که درکی از عمق دشمنی غرب با ایران ندارند

  احد آزادی‌خواه

  متاسفانه گاهی برخی اظهار نظرها کماکان نشان از ناپختگی و عدم درک درست عده‌ای از سیاسیون از عمق دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران دارد.

 • علی اکبر روح نواز ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۷

  طرح هدفمند دولت و مجلس برای انتخابات مجلس

  علی اکبر روح نواز

  مرور ادوار مختلف مجلس و تحرک عطش‌وار نمایندگان در سال پایانی هر دوره برای تغییر در قانون انتخابات، به گواه مستندات نه تنها نتیجه‌بخش نبوده بلکه موجب تنزل کیفی و ضعف محسوس آن شده است.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۹

  پاس گل سلبریتی‌ها به سیاستمداران

  مسعود بصیری

  به نظر می‌رسد روند تئوریزه کردن آنچه تا کنون با مخالفت های جدی مواجه شده توسط سلبریتی‌ها و پشتوانه رسانه‌های اصلاح طلب آغاز شده است. آنها دریافته‌اند که بخشی از جامعه به دلیل همذات‌پنداری با هنرمندان و دنبال کردن زندگی هنری و شخصی آنها، اعتماد یا ارتباط بیشتری با این قشر از جامعه برقرار می‌کنند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۶:۰۷

  آرزو مشکلات را حل نمی‌کند

  مسعود بصیری

  همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم اما کسی برنده است که جرات اعتراف به اشتباه و بازگشت را داشته باشد. برای جبران یک راه نادرست باید آن را بازگردی نه این که فقط آرزو کنی. باید کسانی را هم که با تو در این راه اشتباه قدم گذاشته‌اند ترقیب به بازگشت و جبران کنی.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۸:۵۷

  دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

  مسعود بصیری

  برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۴

  چرا کردها از گذشته عبرت نمی‌گیرند؟

  علیرضا رضاخواه

  یکی از بزرگ‌ترین نسل کشی‌های دنیا بر علیه کردهای عراق و زیر نظارت دولت بوش پدر صورت گرفت، ولی باز هم این امر برای سیاستمداران کرد درس عبرت نشد. این روزها و بعد از خروج سریع نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، سیاستمداران در اربیل باز بر دیواری سست تکیه کرده و سراب داشتن یک کردستان مستقل به کمک آمریکایی‌ها آن‌ها را کر و کور ساخته است.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۵:۱۹

   راهکار حجت الاسلام دکتر علی نعمتی برای اصلاح نظریه موجود بانکداری اسلامی

  جلوی خلق پول را بگیرید!

  مجید تربت زاده

  قرار بر این شد که مجاهدین اسلحه را بر زمین بگذارند و یا از شهر بیرون بروند تا روس‌ها نیز دست از سر تبریز و مردمش بردارند... بدقولی و حیله اما، مرام همیشگی اشغالگران است... مجاهدان که از شهر بیرون رفتند، روس‌ها با نیروهای کمکی و تازه نفسشان دوباره حمله کردند و شهر را به توپ بستند.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۵:۰۰

  یکشنبه خونین؛ نگاهی کوتاه به آن‌چه در ۹ و ۱۰ دی ۱۳۵۷ در مشهد گذشت

  حامد کمالی

  مردم نمی‌دانستند که فردا در خیابان چه چیزی در انتظارشان است. شنبه عصر قرار گذاشتند که فردا صبح دوباره جمع شوند و تظاهرات کنند. اما همان لحظه در پادگان مشهد داشت اتفاقاتی می‌افتاد که هیچ‌کس در جریانشان نبود.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۱:۴۴

  حزب دموکرات رقیبی برای مقابله ترامپ ندارد

  علیرضا رضاخواه

  ترامپ به خوبی ورشکستگی این نظام سیاسی را درک کرده و تلاش می کند علی رغم حضور در کاخ سفید خود را بعنوان یک ساختار شکن و مخالف نظام سیاسی آمریکا نشان دهد؛ تصمیم های سیاسی عجیب و قریب او و در افتادنش با سناتورهای حزب جمهوری خواه در همین چارچوب قابل تفسیر است.

 • 0 ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۲

  مدعیان وقیح تقلب و ناکارآمدان امروز

  امیرحسین ثابتی

  افرادی که سال ۸۸ به نمایندگی از میرحسین موسوی در ستاد انتخابات کشور یا جلسه با رهبری حضور داشتند و مدعی تقلب و معترض نتایج انتخابات بودند چه کسانی بودند و الان کجا هستند؟

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۹

  رمزگشایی از گفتمان "پوپولیسم" اصلاح‌طلبان

  آنچه امروز در فرانسه می‌گذرد و به طور خستگی‌ناپذیری از ماه می‌تا کنون ادامه داشته، از این قرار است: رابطه میان اراده عمومی و مشارکت مدنی، مخدوش شده است و توان بالقوه مردم‌سالاری به سبک غربی به حداقل رسیده است. در عمل، جهان،

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۸

  حاشیه‌ای بر دو اتفاق عجیب

  محمدحسین جعفریان

  نمی‌دانم روز بعد که خبرگزاری‌ها آن عکس‌ها را به سراسر جهان مخابره کردند، مابقی جهانیان چه تصوری از نمایندگان ما در ذهن خویش ساختند؟

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۲:۱۶

  غلام خانه‌زاد ترامپ

  علیرضا رضاخواه

  محمد بن سلمان، ولیعهد ناشی و بی تجربه سعودی همچون اسلاف خود بر این باور است که بدون حمایت آمریکا تاج و تختش بی دوام خواهد بود، بنابراین هیچ گونه هویت مستقلی از واشنگتن برای خود تعریف نکرده است و همچون غلامی خانه زاد توهین‌ها و تحقیرهای ارباب خود را به جان می‌خرد.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۰:۰۰

  کاری کنید دست مردم برای رأی دادن نلرزد!

  محمدحسین جعفریان

  راهی بیابید تا نماینده مردم بداند که این رأی اتفاق معنایش آن نیست که اکنون دیگر قادر است هر کاری بکند و پاسخگو نباشد، بلکه برعکس شاید بسیاری از رفتارهای پیشین هم دیگر در شأن او نباشد.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۵:۳۶

  اردوغان با داعش نخواهد جنگید

  علیرضا رضاخواه

  پس از کودتا بر علیه دولت اردوغان نیز روند تضعیف ارتش بویژه نیروهای هوایی ترکیه تقویت شده است؛ بنابراین بعید است در صورت یک حمله گسترده توسط جریان تروریستی تکفیری، آنکارا بتواند به تنهایی از عهده تروریست‌ها برآید.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  بحرانی فراتر از داعش

  علیرضا رضاخواه

  می‌توان گفت با چرخش غیرمنتظره در مواضع مکرر دولت دونالد ترامپ، مبنی بر ماندن نیروهای این کشور در سوریه تا زمان خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه، قواعد درگیری نیز در این کشور تغییر کرده و موجب بازنگری در موضعگیری همه طرف‌ها شده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  گلی به گوشه جمال جانبازان اعصاب و روان

  محمدحسین جعفریان

  آقای نماینده مجلس! به جای دلال واردات خودرو یکی از این بچه‌ها را توی ماشینت بنشان و برو به اداره مربوط و برای حل مشکلش دعوا کن، براستی چرا هیچ کدام این خادمان مدعی از این کارها نمی‌کند؟ به خدا نصف مبلغ یکی از کوچک‌ترین پرونده‌های اختلاس‌ها مشکل جانبازان اعصاب و روان را در سراسر کشور حل می‌کند.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  بحران‌های دوقلوی ترامپ در سال جدید میلادی

  علیرضا رضاخواه

  این روزها گویا ترامپ تلاش دارد تا کنترل و هدایت تحولات سیاسی را خود به دست بگیرد. یکی از دلایل اصلی چنین رفتاری را می‌توان بحران‌های دو قلوی پیش روی ترامپ در سال 2019 دانست. این بحران‌ها که یکی سیاسی و دیگر اقتصادی است، می‌تواند آینده ترامپ را در کاخ سفید به چالش بکشد.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۲

  اقدام طبیعی سپاه در حفاظت از مرزهای آبی

  صادق کوشکی

  خلیج‌فارس گلوگاه تنفسی ماست، وقتی یک شناور نظامی آمریکایی قصد دارد وارد مرزهای دریایی ما بشود، با آن چه باید کرد؟ آیا باید لبخند بزنیم؟ آیا مثل گذشته باید اجازه بدهیم برای ایرانیان که در خلیج‌فارس فعالیت اقتصادی می‌کنند، ایجاد مزاحمت کنند؟

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۶:۱۲

  چرا آمریکا از سوریه عقب نشست؟

  علیرضا رضاخواه

  واقعیت این است که برای دستیابی به یک تحلیل علمی‌تر برای چرایی رفتار ترامپ فهم سنت‌های سیاسی حاکم بر سیاست خارجی آمریکا مهم است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۴:۳۹

  ملت پشت پرده برخی استیضاح‌ها را دید

  محمدحسین جعفریان

  در همین مملکت که بسیاری از امور به خاطر فراوانی قانون، مصوبه، دستورعمل و غیره بسیاری از کارها پیش نرفته و در گردنه‌های کاغذ بازی گیر می‌کنند، بسیار موارد حیاتی نیز هستند که به خاطر کمبود قانون، معطل می‌مانند. چه سرنوشت‌ها و زندگی‌ها که از سر این کمبود قانون‌ها هرز می‌رود و خواهد رفت.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۱۱:۴۳

  صدای پای هیتلر

  دکتر علی رضا رضا خواه

  واقعیت این است که افزایش روند مهاجرت به اروپا، شکست ایده چند فرهنگ گرایی و بحران هویت در غرب، مشکلات اقتصادی و ناکار آمدی لیبرال دموکراسی به‌عنوان نظام سیاسی حاکم بر غرب عواملی هستند که به تقویت پوپولیسم و رشد افراط گرایی انجامیده است.