همه‌ی خبرهای امروز
 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۷-۰۲ ۱۲:۲۴

  بعد از اهواز نوبت کجاست؟

  سعید شعرباف

  سعید شعرباف در یادداشتی به تحلیل و چرایی حادثه تروریستی اهواز و اهداف دشمنان در به راه انداختن چنین حملاتی پرداخته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • رویوران ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۰۹:۴۵

  اربابان تحریم و ترور

  حسین رویوران 

  دیروز ۳۱ شهریور ماه همزمان با برگزاری رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور، تعدادی از افراد مسلح طی اقدام تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز موجب شهادت و زخمی شدن چندین تن از هموطنان شدند. حسین رویوران کارشناس مسائل سیاسی در یاداشتی به ابعاد این حادثه تروریستی، مسببین و علل وقوع آن پرداخته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • مجلس ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۲:۱۳

  مجلس و نمایندگانی که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی هستند!

  رضا صفری

  خیلی نمی‌توان از این مجلس توقع داشت تا کار جهادی کند، مجلس باید در کنار دولت پیش بینی‌های لازم برای ثبات اقتصادی کشور در چند ماه آینده را داشته باشد که این نیازمند تحقیق و تفحص، ارائه قوانین جامع و کاربردی و کار طاقت فرساست.

 • رسولی ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۷

  خانم مولاوردی و باختی تلخ...!

  امیر ابراهیم رسولی

  اگر درخواست مصاحبه، توسط نهاد ریاست جمهوری به این خبرگزاری بطور مستقیم و یا غیر مستقیم پیشنهاد شد و اسبابش مهیا شد، چه هدف و ضرورتی در پس این مصاحبه بود؟ آیا شما الان به آن هدف تان رسیده اید؟

 • زارعی ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۲:۰۶

  شاه کلید وابستگی‌ها!

  سعدالله زارعی

  یکی از مدیران ارشد دولتی دو-‌سه روز پیش به جای عذرخواهی از مردم به‌خاطر وضعی که وابستگی فکری او و همگنانش بر سر اقتصاد این کشور آورده است، گفت: «مشکلات اقتصادی ما راه‌حل اقتصادی ندارد، راه‌حل سیاسی دارد.

 • زیبا کلام ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۵

  فرار به جلو؛ شیوه مردی که نامردی را در حق کودکان یتیم کرمانشاه تمام کرد

  عبدالله زنجانی

  خوب است زیباکلام فعلاًً پاسخگوی اعتماد به یغما رفته مردمی باشد که از زندگی و نان شبشان بریدند تا او آن را به دست کودکان یتیم، بیمار و خسته کرمانشاه برساند، اما دریغ و هزار دریغ!

 • جعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۱۵:۵۰

  بازی کشورهای عربی در پازل غربی

  جعفر قنادباشی 

  اتهام نخ نمای به کارگیری سلاح شیمیایی از سوی ارتش سوریه سناریویی است که پیشتر نیز مطرح شده،اما اکنون در دنیا هیچ خریداری ندارد

 • محمدی ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۰۸:۵۸

  معکوس‌سازی استراتژی مهار

  مهدی محمدی

  تاریخ در گذرگاهی حساس قرار گرفته و آمریکا از هر زمان دیگری مهارپذیرتر است. تلاش برای این کار می‌تواند به رفع برخی تهدیدات بلندمدت علیه ایران بینجامد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۰۹:۰۷

  فرصتی برای تحقیر ترامپ

  حسین شریعتمداری

  خودداری آقای روحانی از شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به اهانت‌های بی‌وقفه ترامپ به ایران اسلامی و مردم شریف آن باشد. ضمن آنکه مگر حضور همه ساله آقای روحانی در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است که با عدم حضور ایشان از دست برود!؟

 • افقهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۲

  سکاندار اقتدار

  سید هادی سید افقهی

  به‌طور نمونه در موضوع تهدید به جنگ ( از سوی آمریکا) که از سوی برخی افراد مطرح شد، مقام معظم رهبری بارها با رد آن فریاد سر دادند که جنگی رخ نخواهد داد. این موضعگیری صریح تأکید می‌کند که دشمن نتوانسته ایشان را دچار تزلزل کرده و طبق قواعد خود با ایشان بازی کند و در نتیجه این دشمن است که دچار خطای محاسباتی خواهد شد.

 • امیر مسروری ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۴

  پشت پرده توطئه حمله به کنسولگری ایران در بصره چیست؟

  امیر مسروری

  جالب است که این فضا سازی چند روز پیش و در جهتی معکوس و درباره زائران عراقی که به ایران می‌آیند، به طور گسترده انتشار یافت. نمونه دیگر، شبهه انتقال آب ایران به عراق و بالعکس است. همه این مسائل نشان می‌دهد که عوامل استکبار بیکار ننشسته و به دنبال فرصتی برای تفرقه میان دو کشور مسلمان به هر بهانه‌ای هستند.

 • قنادباشی ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۴:۵۷

  رمزگشایی از یک فتنه

  جعفر قنادباشی

  آمریکا و عربستان پس از آنکه در زمینه استقرار داعش در منطقه با شکست مواجه شدند به دنبال راهکاری برای حفظ موضع تروریست‌ها در ادلب هستند تا به قول عام استخوانی در گلوی دولت اسد باشد که مانع استقرار آرامش در منطقه شود.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۴

   چه کسانی از شفافیت می‌ترسند؟

  محمدحسین جعفریان

  اصولاً می‌پذیریم که تمام این اقدام های نمایندگان محترم از سر خیرخواهی و برای نیل به حقوق مردم است. بسیار خوب! پس چرا از علنی شدن این دلایل می‌ترسید؟ حتی از شفاف شدن رأی‌ها هراس دارید.

 • قزوینی غرابی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۳

  انحراف از اهداف آسیب مطالبات حقیقی مردم عراق

  سید رضا قزوینی غرابی

  دیروز در جریان تظاهرات مستمر شهر بصره به طور یکپارچه مقر تمامی احزاب عراقی، شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به آنها و دفاتر گروه‌های شبه نظامی وابسته به حشدالشعبی طعمه تخریب و آتش شد. 

 • محمدخانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۰۸:۳۲

  امپراطور اردوغان در دو نمای تاریخی

  عبدالمطهر محمدخانی

  مخالفت محکم پوتین و جمع‌بندی هوشمندانه روحانی، باعث شد تا اردوغان زیر بیانیه‌ای را امضا کند که در آن، نه فقط آتش‌بس آورده نشد؛ بلکه خلع سلاح جبهه النصره و سایر تروریست‌ها یعنی همان رفقای قدیمی آقای اردوغان هم به آن افزوده شد.

 • قنادباشي ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۲

  پارلمان جدید عراق، فرصتی برای وحدت

  در شرایط کنونی عراق، مردم این کشور باید اختلاف ها را کنار گذاشته و پارلمان جدید نیز فرصتی برای انسجام، وحدت و همکاریباشد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۸:۴۹

  سفره عدالت و سهم گربه‌های اشرافی!

  محمد صرفی

  در سفره‌ای که بر زمین عدالت و شفافیت پهن باشد، بطری شیری که باید به کودکان برسد، سهم گربه‌های‌ اشرافی نمی‌شود.

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۱۰:۲۹

  گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد

  محمد صادق کوشکی

  محمد صادق کوشکی یادداشتی را با عنوان «گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد»، درباره تهدید نظامی ایران از سوی آمریکایی‌ها در روزنامه حمایت نوشته است که در ادامه آنرا می خوانید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۶:۰۷

  «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل»

  دکتر علی دارابی

  علی دارابی یادداشتی را با عنوان «تحلیل بحران» یا «بحران تحلیل» در روزنامه صبح نو درباره تحریم‌ها و پیامدهای ناشی از آن نگاشته است که در ادامه آنرا می‌خوانید.

 • رسایی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۱۵:۳۱

  چرا نمایندگان از «رأی علنی» استقبال نمی‌کنند

  حمید رسایی

  رسایی در یادداشتی به چرایی مخالفت نمایندگان با رأی‌گیری علنی در روز طرح سؤال از رئیس‌جمهور پرداخت.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۵۳

  دشمن زمانه ات را بشناس

  مهدی فضائلی

  تلاش‌های هدفمند دشمن، بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز جامعه ما و آدرس غلط دادن در باره منشا این مشکلات و راه حل آن است.

 • نصراللهی ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۴۰

  تحریم‌های رسانه‌ای

  اکبر نصراللهی

  مسدودسازی حساب کاربری ایران با این حجم نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا علیه ایران به حوزه‌های اقتصادی و نظامی محدود نیست، بلکه به حوزه رسانه‌ای هم گسترش یافته است.

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۹

  خوی استکباری آمریکا دلیل اصلی ممنوعیت گفت‌وگو

  ابوالفضل ظهره وند

  رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مردمی روز گذشته خود با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور ایالات متحده برای گفتگو با مقامات کشورمان در ترسیم فرمول مذاکره به سبک آمریکایی‌ها گفتند: آنها اولاً اهداف اصلی را کاملاً مشخص می کنند؛ البته همه اهداف را اعلام نمی کنند اما در طول مذاکرات با دبه و چانه زنی، همه اهداف را پیگیری می کنند. ایشان افزودند: آمریکایی ها در مذاکرات، با الفاظ ظاهراً اطمینان‌بخش فقط وعده می دهند اما از طرف مقابل امتیازات نقد می خواهند و وعده نمی پذیرند.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۵

  کنزگرایی عامل کاهش ارزش ریال

  دکتر وحید ارشدی

  ارزش پول در هر کشوری به میزان تولید ناخالص ملی وابسته است. کاهش ارزش پول ملی یک سیاست پولی محسوب می‌شود و کشورهایی در اجرای این سیاست موفق هستند که بتوانند با کاهش قیمت پول کشورشان و همزمان افزایش صادرات کالاهای خود، ارزآوری را افزایش دهند. البته اجرای این سیاست با شرط‌هایی همراه است و همیشه نسخه شفابخش نیست.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۳۴

  مردم‌سالاری از برجام مهمتر است

  نعمت الله سعیدی

  تشخیص بین خوب و بد راحت است. مثلاً همه می‌دانند پول یا چیزی از کسی بگیری خوب است و اگر بخواهی بدهی بد. فهمیدن چنین چیزی نه نیاز به مدرک دکترای فلسفه دارد، نه مهندسی متالوژی! از یک بچه هم بخواهی یک شکلات بگیری، می‌داند بد است و اگر به او شکلات بدهی خوب. این مقدار درک و شعور را شاید حتی حیوانات نیز داشته باشند. اما بنابر مضمون روایتی از حضرت امیر(ع) عاقل واقعی کسی است که بین خوب و خوبتر یا بد و بدتر تشخیص بدهد و تصمیم بگیرد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۳:۴۶

  وقت کشی ترامپ به سبک عربستان سعودی

  نعمت الله سعیدی

  مهم‌ترین مسئله‌ پیش روی نظام و دستگاه دیپلماسی ما فقط نوع خروج ما از این معاهده است، یعنی موضوع این است که باید ببینیم کی و به چه نحوی از برجام خارج شویم که بیشتر به نفع مان باشد و کمتر به زیان مان.

 • جعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۳

  حضور آمریکا در سوریه برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است

  جعفر قنادباشی

  بشار الجعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در دهمین مذاکرات آستانه که در سوچی روسیه برگزار شد، بار دیگر بر حضور غیرقانونی نیروهای آمریکا و همپیمانانش در خاک سوریه تأکید کرد و خواستار خروج فوری نظامیان آن‌ها شد.

 • کانال تلگرامی ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۰

  قلب دوم تلگرام هنوز در تهران می‌تپد!

  هادی ذالکی

  تلگرام طلایی و هاتگرام دو نرم افزار بر بستر تلگرام هستند که وزارت ارتباطات برای طی شدن دوره گذار انتقال از تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی، با در اختیار گذاشتن 200 سرور این دو را همراهی می‌کند.

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۲:۲۶

  تمنای ترامپ برای مذاکره از موضع بالا

   احمد یوسفی صراف

  در واکنشی دیگر «متئو کروئنیگ» مدیر مرکز استراتژی و امنیت «اسکوکرافت» در شورای آتلانتیک در این مورد گفته است، تمایل ترامپ برای دیدار با ایرانی‌ها، به کارگیری «استراتژی فشار و تعاملی است که آمریکا سال‌ها در مواجهه با کشورهای سرکش» دنبال کرده است.

 • عهد التمیمی ۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۴

  نوجوانی که نماد مقاومت شد

  ژاندارک فلسطینی و دیپلماسی عمومی

   علیرضا فقیهی راد 

  اکنون که عهد التمیمی تبدیل به نماد مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی شده است و کشورها و گروه‌های مردمی مختلف با حمایت از او آرمان مقاومت فلسطین را در جهان زنده نگه می‌دارند، براستی جایگاه دستگاه‌های عریض و طویل جمهوری اسلامی به عنوان مدعی اول حمایت از آرمان قدس کجاست؟