همه‌ی خبرهای امروز
 • تصاویر حمله تروریستی به مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اهواز ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۰۹:۵۰

  گروهک تروریستی الاحواز را بیشتر بشناسیم

  مزدوران "ریاض" علیه مردم "اهواز"

  گروه موسوم به «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» یا «الاحوازیه»، که حمله تروریستی دیروز اهواز را برعهده گرفته، گروهکی تروریستی است که عملاً از سال ۸۴ فعالیت‌های مسلحانه خود را در استان خوزستان آغاز کرد و ..

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۰:۱۰

  گزارش قدس آنلاین از یک رویداد

  سپتامبر سیاه صبرا و شتیلا

  مجید تربت زاده

  کشتار «صبرا و شتیلا»، لکه سیاهی است که رژیم صهیونیستی در پرونده جنایات خود ثبت کرده است. این گزارش به بررسی کشتارهای صهیونیست‌ها در ماه سپتامبری می‌پردازد که اغلب جنایات این رژیم در این ماه در طول سال های مختلف صورت گرفته است.

 • fatf - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۰:۰۵

  لایحه الحاق به FATF احتمالاً دوباره در راه مطرح شدن است

  توهم بهبود اقتصادی با تبعیت از نهادهای بین‌المللی

  کسری آصفی  

  دولت و جریان حامی آن به بهانه رفع تحریم‌های بانکی و ادامه برجام با اروپایی‌ها دوباره به دنبال اجرای راهکار پیشنهادی غرب یعنی همکاری کامل با FATF هستند.

 • تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها ۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۱۴:۱۳

  قدس ریشه‌های رسوایی بابل را بررسی می‌کند

  کارنامه نامقبول در«تأیید صلاحیت» شوراهای شهر

  پررنگ بودن نقش نمایندگان مجلس فعلی که عمدتاً حامی دولت و یک جریان سیاسی خاص هستند، این سؤال را به وجود آورده است که نتیجه نظارت آن‌ها چرا منجر به شکل‌گیری شورای شهرهای ناکارآمد و بعضاً دچار فساد شده است؟

 • آخوندی ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۶

  آیا آخوندی دوباره به مجلس فراخوانده می‌شود؟

  اما و اگرهای چهارمین استیضاح وزیر راه 

   آرش خلیل‌خانه  

  شاید روحانی هم ترجیح می‌دهد وزیران اقتصادی رده دوم به لحاظ ارتباط با حوزه سیاست‌های کلان اقتصادی دولت زیر تیغ استیضاح بروند تا مهره‌ها و نیروهای اصلی مصون بمانند

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۶

  گزارشی از تنگ تر شدن حلقه حامیان روحانی از انتخابات تا امروز؛

  حامیان حسن روحانی کمتر و کمتر می‌شوند/ پشیمانی در حلقه یاران روحانی

  هر چه از عمر دولت دوازدهم می‌گذرد میزان حامیان حسن روحانی کمتر و کمتر می‌شود و گروه‌ها و افراد مختلف که روزی حامی روحانی بودند امروز تلاش می‌کنند تا از اقدامات دولت تبری بجویند، این روند بعد از مردم، سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان به حلقه یاران نزدیک روحانی رسیده است و این حسن روحانی است که هر روز تنها تر از روز گذشته می‌شود.

 • خزر ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۵

  سوال از ظریف به جریان افتاد

  مجلس خواهان شفاف سازی دولت در مورد کنوانسیون خزر است

  باقی ماندن ابهام‌ها در مورد کنوانسیون خزر برای مجلس و اقناع نشدن افکار عمومی درباره محتوای توافق اکتائو و حفظ منافع ملی در این توافق احتمالا محمد جواد ظریف را برای ادای توضیحات به مجلس خواهد کشاند.

 • گروه اقدام ایران ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۷:۱۲

  پروژه جدید وزارت خارجه آمریکا علیه ایران کلید خورد

  «گروه اقدام» یا «اتاق جنگ سرد»

  دولت آمریکا با ایجاد یک سازوکار جدید در درون وزارت امور خارجه این کشور در قالب تشکیل «گروه اقدام ایران» به ریاست «برایان هوک» که تا پیش از این مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه و مسؤول رایزنی با کشورهای اروپای برای اصلاح، تغییر و تکمیل برجام مطابق خواست و شروط ترامپ بود، تلاش دارد تا با تجمیع مدیریت طراحی و اجرای راهبردهای ضد ایرانی خود یک پکیج فراگیر و با تأثیرات سریع را به اجرا در آورد که بتواند در کوتاه مدت با بیشترین بازخورد تهران را وادار به پذیرش مذاکره مجدد با آمریکا کند.

 • جینا هاسپل ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۳

  «جینا هاسپل» چگونه رئیس سازمان «سیا» شد؟ 

  خانم شکنجه‌گر

  مجید تربت زاده

  از مدت‌ها پیش مورد توجه رئیس جمهور آمریکا بود. «جینا هاسپل» به عنوان یک زن آنقدر برای «ترامپ» جذابیت داشت که حاضر شود از او و ریاستش دفاع کند... عجله نکنید... ذهنتان هم به دلیل سابقه بدِ «ترامپ» در رفتار با زنان یا توجه به جذابیت‌های آنان، سراغ مواردی چون بازیگر فیلم‌های ناجور یعنی «استورمی دانیلز» و زنان دیگری که از اشتهای سیری ناپذیر رئیس جمهور آمریکا حرف زده‌اند نرود.

 • دیدار جمعی از دانشجویان بسیجی با آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۷:۵۵

  قدس از ماهیت واکنش رسانه‌های خاص به اظهارات آیت‌الله‌علم‌الهدی گزارش می‌دهد

  برخورد قبیله‌ای با مطالبه‌گری

  بی‌بی‌سی فارسی سخنان این امام جمعه را به صورت تقطیع شده این‌گونه پوشش داد: «علم‌الهدی: با دولت و مجلس تماشاچی، مردم به صحنه بیایند». 

 • FATF ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۳:۱۸

  با پذیرش  کنوانسیون مبارزه با تأمین‌ مالی تروریسم چه سرنوشتی در انتظار ماست؟

  NPT، آینه عبرت FATF !

  در حقیقت این کنوانسیون‌ها و معاهدات، بستر مناسب را برای افزایش فشارهای حقوقی ایجاد می‌کند تا ایران به دست خود، خودش را محدود کند.

 • آزمایش بمب اتم ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۸:۲۷

  نخستین بمب اتمی چگونه و کجا منفجر شد؟

  موفقیت شوم!

  مجید تربت زاده

  هیتلر متوجه نبود که بیشتر دانشمندان سرشناس این رشته، یهودی الاصل هستند. وقتی دستگیری، اسارت و یا اخراج یهودی‌ها از آلمان شروع شد، دانشمندان یهودی ترجیح دادند به کشورهای دیگر فرار کنند...

 • دیدار ظریف با وزرای خارجه سه کشور اروپایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۰۰:۳۱

  در سومین سالگرد امضای برجام

  دیپلماسی فرادولتی؛ تلاش نظام برای بازگرداندن توازن به سیاست خارجی

  آرش خلیل خانه

  در شرایطی که دولت روحانی بنابر دیدگاه و گرایشی که از گذشته به اروپا داشته‌اند و در سال 82 در توافق سعد آباد با مدیریت روحانی در کشوت دبیر شورایعالی امنیت ملی نمود پیدا کرد، پس از خروج ترامپ از برجام بار دیگر به کشورهای اروپایی تکیه کرده و تمرکز مذاکرات خود را بر ظرفیت مشخص این ضلع از توافق گذاشته است، در روزهای اخیر بخش دیگری از ظرفیت دیپلماسی کشور که در رده فراتر از دولت تعریف می‌شود پا به عرضه رایزنی‌ها و مذاکرات سیاسی و اقتصادی با ضلع دیگر و قدرت‌های شرقی حاضر برجام گذاشته‌اند تا توازن را دیپلماسی تک محوری دولت بازگردانند.

 • بیمارستان امام خمینی ارومیه - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۷:۳۱

  آذربایجان غربی در توسعه طرح‌های بیمارستانی رکورد زد/ احداث ۶۵۰ تخت بیمارستانی در ۲ سال

  با تکمیل و بهره‌برداری از ۴ طرح توسعه مراکز درمانی و بهداشتی در ارومیه، استان آذربایجان غربی به نرم کشوری ضریب تخت بیماستانی نزدیک می‌شود. راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی بیماران سرطانی، پیوند مغز استخوان و شمیم درمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر دیگر بیماران سرطانی نیازی به مراجعه به دیگر استان‌ها نخواهند داشت و کلیه خدمات تشخیص، درمان و مشاوره پس از درمان در داخل استان به آنها ارائه خواهد شد.

 • خط آهن ارومیه ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۹:۱۲

  شمارش معکوس برای پایان انتظار ۱۷ ساله اتمام یک پروژه ملی

  ارومیه یک گام تا اتصال به راه آهن سراسری فاصله دارد

  استان آذربایجان شرقی به عنوان تنها مسیر اتصال کشور به ترکیه و اروپا و اقتصادی ترین محور ترانزیت و صادرات کالا به سه کشور همسایه، یعنی ترکیه، آذربایجان، جمهوری خود مختار نخجوان و البته کردستان عراق یکی از راهبردی‌ترین استانهای کشور به شمار می‌رود اما به دلایل مختلف از جمله ناامنی‌های دهه‌های گذشته و درگیری بودن به صورت مستقیم با جنگ ۸ ساله ایران و عراق در بسیاری از شاخص‌های توسعه از دیگر مناطق کشور عقب مانده است.

 • پیمان سعدآباد ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۵

  نگاهی به آثار و پیامدهای پیمان «سعدآباد»

  آنچه دادیم... آنچه نگرفتیم!

  مجید تربت زاده

  وزیر خارجه وقت گفته است «نوری سعید» عراقی آمد به دیدار رضا شاه و گفت شما دریای فارس و مکران (عمان) را دارید، ما هیچ نداریم... بگذارید این رودخانه مال ما باشد... رضا شاه هم گفت اروند را بدهید به این‌ها...

 • ماموستا جلالی زاده ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱

  دوستان خدا

  ماموستا «جلالی زاده» و فرزندش 19 تیر 1360 به شهادت رسیدند

  مجید تربت زاده

  نه آن قدر گمنام که نشود، اینجا و آنجا، رد و نشانی از آن‌ها پیدا کرد و نه آن قدر مشهور که بشود به آسانی درباره سرگذشت و زندگینامه شان نوشت. گزارش امروز، گزارش از شخص هاست!

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۲

  رئیس جمهور آمریکا تهدید به خروج از ناتو کرد

  هجمه ترامپ علیه بیانیه وین/ جنگ تجاری واشنگتن با گروه۱+۴ تشدید می‌شود

  آرش خلیل‌خانه

  پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه ۴+۱ در وین و توافق مقدماتی انجام گرفته در قالب بیانیه ۱۰ ماده‌ای صادر شده که عزم کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای را برای حفظ آن نمایان کرده‌است، دونالد ترامپ در صدد تشدید فشار بر کشورهای اروپایی و چین بزرگترین شریک تجاری ایران برای متوقف کردن آنها در این مسیر برآمده است.

 • روحانی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۱۵ ۱۶:۰۰

  حکایت چوب و پیاز و ماجرای ترمیم کابینه

  ریشه تردید روحانی برای تغییر تیم اقتصادی دولت

  آرش خلیل‌خانه

  حسن روحانی این روزها به شدت برای تغییر تیم اقتصادی خود زیر فشار دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب قرار دارد. مواضع او در چند هفته اخیر حتی به وضوح از نارضایتی شخص وی از برخی اعضای این تیم و تمایل ذهنی و درونی‌اش به انجام این تغییر پرده‌ برمی‌دارد، اما به نظر می‌رسد تشدید فشارها و انتقادهای بیرون از کابینه و به ویژه افزوده شدن جریان اصلاح‌طلبی به خیل منتقدان جدی عملکرد تیم اقتصادی دولت او را با یک دوراهی روبرو کرده و گام گذاشتن در مسیر برکناری شماری از وزرایش را به تصمیم سخت و حیثیتی برای او بدل کرده است.

 • جمیله بویاشا ۱۳۹۷-۰۴-۱۵ ۰۱:۰۱

  وقتی«پیکاسو» نقاشی «بوپاشا» را کشید

  جمیله بوپاشا قهرمان انقلاب و استقلال الجزایر 70 ساله شد

  مجید تربت زاده

  ترجیح می‌دهیم ماجرای شکنجه‌های عجیب و غریب روحی و جسمی، تجاوز و... را خودتان در اینترنت و یا کتاب‌های مختلف پیدا کنید و بخوانید. فرانسوی‌ها اما اینجای ماجرا را نخوانده بودند...

 • شریعتمداری و اذری جهرمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۲

  نگاهی به دعوای توئیتری دو وزیر و رئیس کابینه

  جنگ زرگری یا ضعف مدیریت روحانی

  آرش خلیل‌خانه

  اتفاقات شب گذشته و دعوای توئیتری دو وزیر کابینه یعنی محمد شریعتمداری و محمد آذری جهرمی بر سر انتشار اسامی کسانی که ارز دولتی برای واردات کالا دریافت می‌کنند از حکایت‌های جالبی است که شاید در کمتر کشوری بتوان نظیر آنرا یافت.

 • تیم مذاکره هسته‌ای ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۶:۰۹

  نگاهی به تمدید مهلت ایران از سوی FATF

  دولتمردانی که کاسه داغ‌تر از آش بودند

  آرش خلیل خانه

  در حالی که مهلت یکساله ایران برای تصویب و اجرای مقررات و دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی(FATF) هفته گذشته به پایان رسید بر خلاف هشدارها و خط و نشان‌های دولتمردان درباره بازگشت تحریم‌ها و محدودیت‌های این کارگروه بین‌المللی علیه کشورمان در صورت مقاومت مجلس در برابر تصویب لوایح عضویت ایران در کنوانسیون‌های زیر مجموعه FATF این کارگروه در جلسه دیشب خود تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران را تمدید کرد.

 • عملیات ارتش سوریه ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۴:۵۸

  پیشروی برق‌آسای ارتش سوریه در جنوب ائتلاف تروریست‌ها را در هم شکست/اسرائیل برای ارسال کمک به مزدورانش دست به جیب شد

  آرش خلیل‌خانه

  عملیات ارتش سوریه در مناطق جنوب و جنوب غربی این کشور به منظور آزادسازی مرکز و حومه درعا و قنیطره از دست گروه‌های تروریستی که با پیروزی‌های سریع و گسترده‌ای روبرو بوده رژیه صهیونیستی و جبهه حامیان تروریست‌ها در منطقه را به وحشت انداخته و آنها را به واکنش واداشته است.

 • تغییر رئیس کمیسیون امنیت ملی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۶:۲۰

  نگاهی به پایان ریاست ۱۴ ساله علاءالدین بروجردی بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

  تغییری متأثر از فضای مجلس دهم

  مینا افرازه

  ریاست ۱۴ ساله علاءالدین بروجردی بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتخابات روز گذشته هیئت رئیسه این کمیسیون پایان یافت. علاءالدین بروجردی از دیپلمات‌های اسبق وزارت امور خارجه و یکی از نمایندگان پرسابقه مجلس است که سالها در جایگاه رئیس کمیسیون امنیت ملی فردی بی رقیب بود و گه گاه نیز در قامت دیک دیپلمات در عرصه تحولات خارجی و سیاست خارجی ایران حتی فراتر از جایگاه پارلمانی خود ایفای نقش می‌کرد.

 • ظریف و عراقچی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۵:۵۸

  مجلس هنوز از محتوای پیشنهادهای اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای بی خبر است

  تکرار مذاکرات محرمانه هسته‌ای

  آرش خلیل‌خانه

  در حالی که سید عباس عراقچی می‌گوید بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا تا یک هفته دیگر به ایران ارائه خواهد شد، وزیر اطلاعات امروز در بازدید از سایت فردو اظهار داشت این توافق هسته‌ای به تار مویی بند است.

 • استیضاح ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۳

  3 طرح استیضاح جدید در مجلس؛ واکنش نمایندگان به مدیریت فشل اجرایی در حوزه اقتصاد

  لابی ها باز هم مفری برای دولت باز می‌کند؟

  آرش خلیل‌خانه

  اوضاع آشفته اقتصادی و بحران رو به رسد در بازارسرمایه، رشد لجام گسیخته قیمت‌ها، رکود در بخش تولید به دلیل تأمین نشدن سرمایه در گردشو نبود امکان تأمین مواد اولیه با وجود ادعای دولت مبنی بر تأمین اقلام مورد نیاز از طریق ثبت سفارش و تأمین ارزبه نزخ مصوب، وضعیت نابسامان جامعه کارگری و عملکرد ضعیف صندوق‌های حمایتی و تأمین اجتماعی که در وضعیت بحرانی به سر می‌برند و... و. صبر نمایندگان مجلس را لب ریز و آنها را وادشته تا بار دیگر امضای خود را پای طرح استیضاح شماری از وزرای اقتصادی دولت بگذارند. اما معاون پارلمانی رئیس جمهور می‌گوید چند روزه این چالش را هم حل می‌کنیم

 • یمن ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۴

  واکنش هنرمندان جهان به انحراف افکار عمومی از جنایات در یمن

  انزجار از جامِ‌جنایی

  تهمینه بهزادی

   صفحه‌های مجازی هنرمندان کارتونیست، در این روزها پر شده از طرح هایی که انزجار خود و جامعه جهانی را از فجایع یمن نشان می‌دهد و به این صورت همه جهان را متوجه جنایتی می‌کند که در گوشه جهان آرام و بی هیاهو در حال رخ دادن است.

 • هیئت دولت ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۶:۱۱

  خیز رئیس جمهور برای اعمال تغییر در ترکیب کابینه

  اختلافات روحانی با وزرایش جدی‌تر شده است!؟

  آرش خلیل‌خانه

  احتمال وقوع تغییرات در ترکیب کابینه دولت دوازدهم با اصرار دولت بر تصویب لایحه تفکیک ۳ وزارتخانه افزایش یافته و اظهارات امروز محمود واعظی در مورد پیوستن نیروهای جدید و جوانتر به دولت نشان می‌دهد روحانی برنامه‌هایی را برای اجرا در سر دارد.

 • مذاکره با آمریکا - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۶:۲۰

  بیانیه اصلاح‌طلبان در حمایت از مذاکره با ترامپ؛ خیال‌بافی یا وطن فروشی

  آرش خلیل‌خانه

  جمعی از اصلاح‌طلبان با دستاویز قرار دادن وضعیت نابسامان و آشفته اقتصادی کشور و دامن زدن به نگرانی‌ها و نارضایتی مردم از این اوضاع همسو با راهبرد فرافکنی دولت در صدد توجیه و القاء ضرورت عقب نشینی نظام از سیاست‌های اصولی خود و تن دادن به خواست دونالد ترامپ برای مذاکره مجدد شده‌اند.

 • بنی صدر در پاریس/ پس از فرار از ایران/ در کنار مسعود رجوی، سرکرده فرقه تروریستی منافقین ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۸

  ۲۰ خرداد ۱۳۶۰ حکم برکناری «بنی صدر» از فرماندهی کل قوا صادر شد

  کیش شخصیت

  مجید تربت زاده

  این اواخر، امام به او تشر می‌زدند و حتی یک مرتبه به او گفتند تو فکر نکن رأی آوردی، مردم طرفدار اسلام هستند، رأیی که به تو دادند رأی به تو نیست رأی به اسلام است...