همه‌ی خبرهای امروز
 • تنگه هرمز ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۷:۲۹

  پروژه جنگ نفتکش‌ها و راهبرد تنش داغ در تنگه هرمز

  آرش خلیل‌خانه

  باقی ماند ایران در برجام، حمایت اروپایی‌ها حتی در حرف از این توافق، دست برتر ایران در تنگه هرمز و خلیج فارس و رد پیشنهاد رسمی و مکتوب ترامپ از سوی رهبر ایران در مقابل دوربین‌های خبری نشان داد ایران در موقعیت برتر قرار دارد و با غرور و از موضع قدرت دست رد به سینه رئیس جمهور آمریکا زده است، در حالی که ترامپ انتظار داشت نمایشی از عقب نشینی یا حداقل تردید و دودلی همراه با تزلزل را از ایران به راه بیندازد

 • شینزو آبه ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۴

  سفر آبه به تهران و انتظارات بین‌المللی برای کاهش تنش در منطقه

  آرش خلیل خانه

  سفر شینزو آبه به تهران در حالی در کانون توجهات جهانی قرار گرفته که بسیاری انتظار و امید دارند رایزنی‌های او در تهران به کاهش تنش در منطقه میان ایران و آمیکا منجر شود. تنشی که کشورهای بسیاری را در داخل و خارج از منطقه به شدت نگران کرده است.

 • شینزو آبه ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۹

  نخست وزیر ژاپن عصر امروز وارد ایران میشود

  «آبه» دردو راهی تهران- واشنگتن

  سفر نخست وزیر ژاپن در میان رفت وآمدهای مختلف دیپلماتیک کشورهای همسو با آمریکا (همانند اروپایی‌ها یا برخی کشورهای شرق آسیا) به کشورمان، یکی از جدی‌ترین و قابل توجه‌ترین موردهاست.

 • ترامپ ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ ۱۴:۲۴

  تغییر لحن مقامات آمریکایی از پیشنهاد راه آمدن با تهران تا پذیرش مشروط اینستکس

  آبنبات‌های تازه ترامپ برای میز مذاکره

  آرش خلیل خانه

  همزمان با نشست سران اتحادیه عرب در مکه به دعوت حکومت ریاض و صدور بیانیه ضد ایرانی دیکته شده از سوی عربستان سعودی که در آن از اقدامات ضد ایرانی دونالد ترامپ تقدیر و حمایت شد، یک رسانه‌های آمریکایی گزارش داد که کاخ سفید با هدف کاهش تنش با تهران اعمال تحریم بر صادرات محصولات پتروشیمی‌ایران را به تعویق انداخته است.

 • سید عباس موسوی ۱۳۹۸-۰۳-۰۸ ۰۲:۵۱

  سخنگوی جدید وزارت امور خارجه با یادآوری مهلت 60 روزه ایران به اروپایی ها:

  گام بعدی را با قاطعیت برخواهیم داشت

  سید عباس موسوی، در نخستین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه در واکنش به اظهارات متناقض ترامپ و این پرسش که برخی تحلیلگران معتقدند این روش او برای ایجاد شکاف در میان مقامات ایران است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خیلی به سخنان و لفاظی‌ها توجه خاص ندارد، آنچه برای ما مهم است، تغییر رویکرد و رفتار است.

 • ایران و اتحادیه اروپایی ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۰۸:۱۱

  پیشنهاد خطرناک شورای روابط خارجی اروپا  برای برجام چیست؟

  نفت در برابر غذا به شرط FATF

   با گذشت پنج روز از مهلت به کشورهای اروپایی و اعلام آغاز روند کاهش سطح تعهدات ایران وفق برجام در پاسخ نقض این توافق بین‌المللی از سوی آمریکا و اعمال تحریم‌های متعدد علیه کشورمان و در شرایطی که هنوز سران تروئیکای اروپایی عضو این توافق هسته‌ای پاسخی روشن به تهران نداده‌اند.

 • پمپئو ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۳

  استقبال پمپئو از مذاکره با ایران

  تغییر لحن مقامات سیاسی آمریکا پس از شکست مانور لینکلن

  آرش خلیل‌خانه

  آمریکایی‌ها به وضوع در روزهای اخیر یک عملیات روانی و رسانه‌ای سنگین را به راه انداخته‌اند تا اینگونه وانمود کنند که احتمال وقوع یک جنگ یا برخورد نظامی ولو محدود با ایران در حال قوت گرفتن است تا تهران را وادار به تماس و مذاکره سیاسی کنند.

 • ناو جنگی ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۰۹:۲۶

  عملیات روانی و رسانه‌ای آمریکا برای القای خطر جنگ

  ناوهایی که شماره تلفن مذاکره یدک می‌کشند

  آمریکایی‌ها به وضوح در روزهای اخیر یک عملیات روانی و رسانه‌ای سنگین را به راه انداخته‌اند تا این‌گونه وانمود کنند که احتمال وقوع یک جنگ یا برخورد نظامی ولو محدود با ایران در حال قوت گرفتن است تا تهران را وادار به تماس و مذاکره سیاسی کنند.

 • اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۵:۱۳

  سخنگوی قوه قضائیه:

  دولت درباره تبادل زندانی با آمریکا با ما مذاکره‌ای نکرده است/ ارتباط قتل طلبه همدانی و توئیت هنرپیشه معروف احراز نشده است

  آرش خلیل‌خانه

  سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت دولت و وزارت امور خارجه درباره موضوع پیشنهاد تبادل زندانیان با آمریکا مذاکره‌ای با قوه قضائیه نداشته‌اند و این قوه در جریان این طرح نبوده است.

 • سخنگو ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۰۸:۳۹

  در حاشیه ماجرای سهمیه‌بندی بنزین و بازداشت سخنگوی شرکت ملی پخش مطرح می‌شود

  دولت بی‌سخنگو یا بی‌سخن؟

  آرش خلیل‌خانه

  زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش مواد نفتی عصر شنبه پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد.این خبر روز گذشته بر خروجی بیشتر خبرگزاری‌های کشور قرار گرفت. از وی به عنوان منبع پخش شایعه سهمیه‌بندی بنزین نام برده شده است. وی البته دیروز با تأمین قرار وثیقه آزاد شد.

 • کره شمالی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۰۸:۱۵

  راهبرد پیونگ یانگ برای نزدیکی به روسیه، ایران و سوریه

  هیئت دیپلماتیک کره‌شمالی در راه تهران

  پس از آنکه محمدجواد ظریف روز شنبه اعلام کرد سفر به پیونگ‌یانگ را در برنامه کاری خود دارد و بزودی به کره‌شمالی سفر خواهد کرد، حالا خبر رسیده که هیئتی از کره‌شمالی به ریاست «پاک یونگ گوک» معاون وزیر خارجه کره‌شمالی در راه تهران است.

 • تنگه هرمز ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۲

  هشدار دوباره رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور به آمریکا

  تنگه هرمز برگ برنده ایران در تهدیدهای نفتی

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان دیروز بصراحت گفت که اگر نفت ایران از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگر کشورها نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد.

 • نفت 1 ۱۳۹۸-۰۲-۰۴ ۰۹:۳۶

  امکان به صفر رسیدن صادرات نفت ایران وجود ندارد

  ایستاده در گرای صفر نفتی

  بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.

 • اردوغان ۱۳۹۸-۰۱-۲۹ ۱۰:۳۶

  ظریف پس از سوریه به ترکیه رفت و با اردوغان دیدار کرد

  تقویت اتحاد شرقی برای مقابله با غرب

  در ادامه نگرش جدید ایران به منطقه و اتخاذ سیاست‌ همگرایی با همسایگان که از چندی پیش توسط دولت پیگیری می‌شود، محمدجواد ظریف پس از سفر به سوریه، دیروز برای دومین بار ظرف یک ماه گذشته وارد ترکیه شد و با مقامات این همسایه غربی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • مجلس ۱۳۹۸-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۳

  با مصوبه اصلاحی نمایندگان درباره قانون انتخابات مجلس

  منابع مالی نامزدها و احزاب شفاف میشود

  نمایندگان ملت، قانون انتخابات مجلس را به نحوی اصلاح کردند که منابع مالی نامزدهای انتخابات شفاف و سقف هزینه تبلیغات آن‌ها محدود شود.

 • خسارات روستای سیل زده چم مهر - پلدختر
۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۰۷:۵۷

  جلسه علنی مجلس درباره سیل‌های اخیر کشور با حضور مسئولان دولتی سرانجام تشکیل شد

  بیم و امیدهای سیل در مجلس

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیروز سرانجام یک جلسه ویژه سیل راه انداختند تا شاید به مشکلات ایجاد شده رسیدگی کرده یا حداقل ابعاد آن را مورد بررسی قرار دهند؛ هرچند همین جلسه هم مورد انتقاد قرار گرفت و عده‌ای اعتراض کردند که بهتر بود هزینه این جلسه به سیل‌زدگان اهدا می‌شد، چون بیشتر به کارشان می‌آمد.

 • مجلس ۱۳۹۸-۰۱-۲۱ ۰۸:۳۱

  دو فوریت طرح تقویت جایگاه سپاه در مقابل آمریکا تصویب شد

  مجلس به رنگ سبز پاسداری

  اگرچه ترامپ در یک اقدام مضحک سپاه را وارد فهرست تروریستی آمریکا کرد، اما بسیاری از کارشناسان بین‌الملل این کار را نشانه ضعف این کشور می‌دانند؛ چون نشان می‌دهد که عملاً کار چندانی از او ساخته نیست و به همین دلیل می‌کوشد با مانورهای تبلیغاتی و اقدامات بدون پشتوانه، عملیات روانی انجام داده و نشان دهد که مشغول فعالیت علیه ایران است.

 • مجلس ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۰:۱۳

  چرا وزرا با وجود حضوردرتهران جلسه بررسی سیل بهارستان را نادیده گرفتند؟

  داد مجلسی‌ها از دولتی‌ها

  آرش خلیل خانه

  درحالی که نمایندگان ملت گمان میکردند وزرای کابینه به دلیل حضور در استانها و مناطق سیلزده فراخوان آنها را بی‌پاسخ گذاشته و در جلسه روز یکشــنبه مجلس حاضر نشدند، حالا معلوم شــده که این وزرا در تهران بوده‌اند.

 • ارتش آمریکا ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۹

  آمادگی مجلس برای تصویب قانون علیه نظامیان آمریکایی

  آیا نظامیان آمریکایی تروریست محسوب خواهند شد؟

  مسعود بصیری

  اگرچه بسیاری از سیاستمداران و کهنه کاران آمریکایی معتقدند با اقدامات ترامپ، این کشور عملا دچار بحران هایی خواهد شد، اما گویا رئیس جمهور ایالات متحده علاقه خاصی به زنده کردن خاطرات گاوبازان این کشور در حرکتهای بی محابا دارد؛ او پــس از آنکه از بســیاری از معاهــدات بین المللی مانند توافقنامه پاریس و موشــک های هسته ای با روسیه و برجام خارج شــد، بتازگی زمزمه تروریست شناختن سپاه پاسداران را مطرح کرده است.

 • سلامتی ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۳

  معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد

  بیماری های غیرواگیر؛ بیشترین عامل مرگ و میر در کشور

  هفته سلامت از دیروز با شعار «سلامت برای همه- هرکس، در هر کجا» و با هدف رسیدن به «پوشش همگانی سلامت» آغاز شده است. این مناسبت فرصتی است دوباره برای تأکید بر سلامت عمومی، نقش سیاست کلان در تأمین تندرستی و دادن فرصتهای برابر به افراد هر جامعه برای سالم بودن و سالم ماندن. از سوی دیگر بهانه ای اســت برای یادآوری واقعیات موجود در حوزه سلامت.

 • خسارت سیل ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۰

  بهارستانی‌ها در غیاب پاستورنشینان از مشکلات مردم سیل زده سخن گفتند

  نوشداروهای نمایندگان بعد از سیل

  آرش خلیل خانه

  نخستین جلســه مجلس در سال جدید با گزارش حوادث و خسارتهای ناشی از سیل گسترده در چندین استان کشور برگزار شد. جلسهای که با انتقادها و اعتراض های فراوان به دولت و دستگاه های اجرایی همراه بود. نمایندگان استان های ســیل زده در جلسه دیروز پارلمان آخرین وضعیت مناطق خود را تشریح کرده و به برآورد خسارتها و ارزیابی دلایل وقوع ســیل و آبگرفتگی و خسارات سنگین ناشی از این حوادث پرداختند.

 • ترامپ ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۵:۵۷

  رسانه‌های غربی از تصمیم کاخ‌سفید برای تروریست نامیدن سپاه با وجود مخالفت پنتاگون و سیا خبر دادند

  دستان خالی ترامپ در سالگرد مرگ برجام

  ک نشریه آمریکایی افشا کرده است که دونالد ترامپ در آستانه سالگرد خروج از برجام بر آن است تا دست به اقدام خطرناکی زده و در ادامه راهبرد فشار همه‌جانبه علیه ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست «گروه‌های تروریستی خارجی» قرار دهد.

 • مجمع تشخیص ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۶:۰۱

  تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلحت درباره سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۸

  ابقای سود مرکب؛ به نفع بانک‌ها برای مقابله با بدهکاران خاص

  مسعود بصیری

  مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۸ تصمیم‌گیری کرد اما شاید کمتر کسی باور می‌کرد که مجمع تشخیص دیروز به نفع بانک‌ها رأی داده و به آن‌ها اجازه دریافت آنچه سود مرکب خوانده می‌شود را بدهد، اما ..

 • آذری جهرمی ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۰

  عملکرد آذری جهرمی و وزارت ارتباطات مورد انتقاد کاربران فضای مجازی قرارگرفت

  هشتگ ها علیه وزیر مجازی

  جوان‌ترین وزیر کابینه یا بهتر بگوییم جوان‌ترین وزیر در تاریخ 40 ساله انقلاب، به اقتضای سن و سال و مسئولیتش از فعالان بالقوه توییتر به حساب می‌آید. «محمد جواد آذری جهرمی» اگر روزی حداقل یک توییت جنجالی در توییتر منتشر نکند انگار روزش شب نمی‌شود! توییتهایی که خیلی وقت‌ها نام وزیر جوان را به خاطر خدمت‌رسانی و توجه به نظرات مردم سر زبان‌ها می‌اندازد و خیلی وقت‌ها هم بلای جان آقای وزیر و وزارتخانه‌اش می‌شود. توییتهای آقای وزیر مصداق شمشیر دولبه است که می‌تواند سر صداوسیما را به واسطه تخلف در زمینه آرای مردمی جشنواره جام جم به باد دهد و نام جهرمی را به عنوان افشاکننده این تخلف سر زبان‌ها بیندازد یا از آن طرف سر صاحبش را به واسطه یک نظرخواهی درباره عملکرد وزارت ارتباطات زیر تیغ بگذارد!

 • سفر روحانی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۶

  جهش روابط تهران و بغداد به عالی‌ترین سطح از نگاه کارشناسان

  بغداد رسماً براجرای قرارداد 1975 صحه گذاشت

  پس از 40 سال جمهوری عراق در بیانیه‌ای مشترک با جمهوری اسلامی ایران تعهد و التزام رسمی خود را به قرارداد الجزایر اعلام و براعتبار آن صحه گذاشت. این یک دستاورد عظیم و یک نقطه عطف در روابط سیاسی، امنیتی و حتی اقتصادی دو کشور همسایه و مهم منطقه به شمار می‌رود.

 • آصفی ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۶:۱۹

  نگاهی به زندگی و فعالیت‌های «حمید رضا آصفی»

  از شیمی تا دیپلماسی

  حتی اگر میانه‌های دهه70 و 80 خیلی هم اهل سیاست و دنبال کردن مسائل سیاست خارجی نبوده باشید، باز هم نمی‌توانید ادعا کنید « حمید رضا آصفی» را نمی‌شناسید. در دهه‌ای که گفتیم، دست کم باید سالی چند مرتبه، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور را در اخبار تلویزیونی دیده باشید که درباره برخی مسائل سیاست خارجی کشور حرف می‌زند و اغلب دارد چیزی را تکذیب و گاهی هم بندرت تأیید می‌کند! «آصفی» که حالا برف 66 سالگی، سر و صورتش را سفید کرده، دو سه روز پیش میهمان یک برنامه تلویزیونی بود و بعد از زدن کلی حرف‌های جدی درباره برجام، اینستکس، اروپا و... کمی هم خاطره بازی دیپلماتیک کرد. دیپلمات کهنه کار و بازنشسته وقتی حرف از وضعیت و شرایط امروزی سیاست خارجه به میان آمد، گفت: «ما در آن زمان- آغاز دهه 60 - شرایط تنگی برای نفس کشیدن داشتیم... اوایل انقلاب که اصلاً مراوداتی وجود نداشت... نمایندگان ما را جایی راه نمی‌دادند... شرایط جمهوری اسلامی بسیار سخت بود... بعضی‌ها فکر می‌کنند اکنون شرایط ما سخت است، در حالی که ما اکنون در روابط خارجی در دوره ماه عسل هستیم»!

 • نسرین ستوده ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۵:۵۴

  محکومیت قضایی «نسرین ستوده» در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد

  ترند قلابی

  کیان راد

  ساده انگارانه است اگر خیال کنیم سازمان عفو بین‌الملل، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، صفحه توییتر دولت آمریکا، شبکه‌های آن طرف آبی و اپوزیسیون‌های خارج نشین پس از اعلام حکم محکومیت «نسرین ستوده» بیخود و بی‌جهت و تنها برای پاسداشت حقوق بشر در حال یقه چاک دادن و هوچی گری‌اند.  

 • روحانی ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۵:۴۱

  دیدارهای متعدد روحانی با گروه‌های عراقی واکنش عصبی واشنگتن را برانگیخت

  خشم آمریکا از اتحاد ایران و عراق در بغداد

  روحانی در ادامه سفر خود به عراق روز پرکاری را پشت سر گذاشت و علاوه بر عقد تفاهمنامه‌ها و قراردادهای متعدد، با گروه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی عراقی دیدار و گفت‌وگو کرد و در نهایت به زیارت حرم امام حسین(ع) در کربلا رفت.به گفته محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دستاوردهای سفر روحانی به عراق به صورت فهرست وار این گونه است: «امنیت منطقه‌ای فراگیر، روادید رایگان، ارتباطات ریلی، لایروبی رود مرزی پس از ۴۳ سال، منطقه صنعتی مشترک، همکاری در زمینه انرژی، مبادلات تجاری ۲۰ میلیارد دلاری، موافقتنامه تعرفه ترجیحی».

 • آملی لاریجانی ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۳

  گزارش از شخص

  قاضی القضات ریاضی دان

  بهترین بهانه برای نوشتن از آیت‌الله «صادق لاریجانی» که تا همین دیروز، رئیس قوه قضائیه بود و حالا رئیس سابق این قوه به شمار می‌رود، مراسم تودیع روز گذشته و پایان رسمی فعالیت قضایی‌اش نیست! جذابیت سوژه‌ای مثل قاضی القضات سابق، هم به کنار رفتن زودهنگامش از ریاست یک قوه بر می‌گردد و هم به پرونده کاری 9 سال و چندماه گذشته‌ اش. هر دوی این ماجراها در چند ماه گذشته، دستمایه حرف و حدیث‌ها و گمانه زنی‌های زیادی در فضای رسانه‌ای شده است. البته توقع نداشته باشید ما هم در ادامه مطلب دنباله این حرف و حدیث‌ها را بگیریم، درباره تغییر زودهنگام در قوه قضائیه معما و پرسش طرح کنیم و خودمان هم پاسخ این معما را بدهیم. واقعیت این است که داریم از جذابیت‌های خبری و غیرخبری یک رخداد، سوء‌استفاده می‌کنیم تا نگاهی به زندگی و فعالیت‌های دیروز و امروز رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام بیندازیم!

 • نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۵:۵۵

  در جلسه دیروز مجلس صورت گرفت

  ساماندهی نظر سنجی‌ها و تعیین مصادیق تخلفات انتخاباتی

  نمایندگان ملت دیروز در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مصادیق تخلفات انتخاباتی نامزدها را اصلاح و با تغییراتی تصویب کردند.