همه‌ی خبرهای امروز
 • 0 امروز ۱۵:۴۸

  قربانیان کوچک تَن تَن و مَسی

  محمد تربت‌زاده

  دومین ادعای خبرنگار صدای آمریکا و دیگر شبکه‌های آن طرف آبی تهدید خانواده قربانیان از سوی پلیس بود! این شبکه‌ها مدعی بودند پلیس قربانیان را تهدید کرده که اگر اقدام به شکایت علیه متجاوز کنند، خودشان می‌دانند و جانشان!

 • 0 امروز ۱۴:۲۱

  نوموخام‌های آقای سرمربی

  امید ظرافتی

  کارلوس کی روش تمام کشورهایی را که سیاستمداران سابق ما از قلم انداخته بودند کشف و با آن‌ها بازی دوستانه برگزار کرده است! 

 • جواهری امروز ۱۴:۱۹

  چگونگی انتفاع جهان از امام مهدی(عج) در عصر غیبت 

    حجت الاسلام دکترجواهری

  رشید در روزهای آفتابی و ابری تا روز قیامت پایدار و برای جهان سودمند است. براساس این حدیث نفع و خیر مهدوی نیز تا قیامت ادامه خواهد داشت. امام عصر(عج) در غیبت نیز بالاترین نفع را برای بشریت دارند.

 • علی محمد مودب امروز ۱۴:۱۸

  نبرد با لشکرهای خیال

  علی‌محمد مؤدب

  لازم نیست مراحل عبور از پل صراط را برای بچه‌ها شرح بدهیم بلکه همین که فرشته‌ها در دنیا هستند و روی شانه‌های ما نشسته‌اند، اگر با دقت‌های مناسب به بچه‌ها ارائه شود خیلی کارآمد است.

 • 0 دیروز ۱۵:۴۹

  نقدی بر داستان «راز آن صدا»  نوشته لیلا عباسعلی‌زاده

  رازی که فاش شد!

   المیرا شاهان

  «لیلا عباسعلی‌زاده» در سیری روان و خواندنی، خواننده را با خود همراه می‌کند و نکته‌های تربیتی باریکی را در لفافه به خواننده نوجوان آموزش می‌دهد.

 • 0 دیروز ۱۲:۳۶

   یادداشت یک مستندساز جانباز درباره فیلم «هزارپا»

  "هزارپا" با "هزار خنجر" در دست

  نجات علی عباسی

  آقای داوودی عزیز ما انتقادها و نقدهای فراوانی به مدیریت و عملکرد بنیاد شهید و امورایثارگران داریم، اما حضرتعالی در فیلمتان خیلی به جانبازان بی‌حرمتی کرده‌اید. این بی‌حرمتی حتی در لوکیشن انتخابی شما برای آسایشگاه جانبازان هم مشهود است.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۲:۱۲

  ایفل‌های ناشناخته ما! 

  علی‌محمد مؤدب

  چند روز پیش در لایو اینستای نویسنده‌ای، خیابان شانزه لیزه را دیدم و آن بنده خدا با بهت می‌گفت که شانزه لیزه شانزه لیزه که می‌گویند همین بود!؟ تکرار و تکرار و تکرار معجزه می‌کند.

 • کریم مجتهدی ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۶:۲۲

  "فیلسوفِ هنوز دانشجو" از فلسفه خواندن و فلسفه‌ورزی پشیمان نیست 

  «کریم مجتهدی» می گوید:شاید بزرگ‌ترین هدف زندگی من شناختن باشد... تنها چیزی که ارج ماست همان چیزی است که برای آموختن آن سعی کرده‌ایم. دانشگاه یعنی محلی که آموختن آن را می‌آموزد. بزرگ‌ترین ممیزه فیلسوف تواضع اوست. فیلسوف واقعی یعنی دانشجو...

 • مودب ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۶:۲۱

  انقراض الگوی مادری   

  علی‌محمد مؤدب

  طراحی‌های کلان اجتماع ما بسیار وحشیانه و نسنجیده در حال مدرن شدن هستند و این وضعیت، بسیاری بحران‌ها را برای ما به میراث گذاشته است. اما در سطح خُرد مسئله، سیمای مادر می‌تواند در نظام آموزشی و رسانه‌ای بازسازی شود.

 • آرش شفاعی ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۵:۳۳

   کتاب به مثابه یک کالای فانتزی

  آرش شفاعی

  رویکرد صدا و سیما و برنامه‌هایی مانند «کتاب باز» به موضوع کتاب، در جای خود خوب است و قابل تقدیر، اما در این حوزه آنقدر غفلت و کار نکرده داریم که شیوه‌های فعلی تبلیغ کتاب و بهره مندی از جاذبه‌های چهره‌های مشهور نمی‌تواند این غفلت‌های انباشته شده را جبران کند.

 • شهید باکری ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۵:۱۷

  قدس آنلاین بررسی می کند؛ ۴روایت از مهدی باکری، شهردار اسبق ارومیه

  وقتی شهردارها شهید می‌شدند

  امکان نداشت که مهدی در جمع کارگران شهرداری برود و کمک نکند. می‌رفت برای نظارت آسفالت خیابان‌ها، خودش شروع می‌کرد به کار کردن. برای بازدید می‌بردنش کارخانه شن و سیمان، می‌دیدند که رفته وسط کارگرها و دارد همپای آن‌ها کار می‌کند. هرچه اصرار می‌کردند این کارها را نکن در شأن تو نیست فایده نداشت.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۶:۴۱

  از آرمان‌هایی که پایبندشان نیستید ارتزاق نکنید

  محمدحسین جعفریان

  نسلی از برجسته‌ترین متخصصان از خیل باورمندترین مردمان به انقلاب و نظام مستهلک شدند و این جماعت همچنان این میزها را رها نکردند. رها نکردند که بماند، هر چه پیرتر می‌شوند، مدیریت‌های بیشتری را هم زیر نگین آورده و اغلب آن‌ها ابوالمشاغل بوده و هستند.

 • حمیدرضا شکارسری ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۷:۲۵

  سنت‌گرای نوآور

  نگاهی به کارنامه شعری «مرتضی امیری اسفندقه»

  حمیدرضا شکارسری

  مهم‌ترین نکته در مورد قوالب شعری «مرتضی امیری اسفندقه» بی‌تردید تنوع است. اگر با تسامح هر قالب شعری را یک ژانر بدانیم باید بر تسلط او بر تقریباً تمامی این ژانرها صحه بگذارم.

 • محدثی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۷:۲۳

  اخوان ثانی شعر 

  مصطفی محدثی خراسانی 

  عرفان امیری نوعی زاویه‌نشینی نیست بلکه عرفان حضور و ستیز است و این مسئله در اشعارش مشهود است.

 • ی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۷:۱۷

  دو مثنوی ماندگار

  نگاهی دوباره به «بازوان مولایی» و «رستاخیز حرکات» اثر اسفندقه

   محمدکاظم کاظمی

  طرح قیامت در ادبیات فارسی بی‌سابقه نیست و شاید در شعر هم سابقه داشته باشد. در «رستاخیز حرکات» این طرح با محفوظات شاعر از آثار شاعران همراه شده و تلمیح‌ها و تضمین‌هایی در کار آورده است که گاهی سخت جذاب و شگفتی‌آفرین است.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۳

  «اقتصاد وقف» ضرورتی که نباید فراموش شود

    سید مصطفی حسینی‌راد 

  موقوفه بدون پشتوانه مالی، گاه نه تنها عایدی فرهنگی و دینی ندارد بلکه دیده شده که به تدریج رو به اضمحلال و نابودی می‌رود و گاهی هم تبدیل به مصیبتی برای گردانندگان خود می‌شود زیرا موقوفه است و به دلیل محدودیت‌هایش، کاری نمی‌توان با آن کرد.

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۱۱:۵۳

  ارزش شباهت اخلاقی با پیامبر خدا(ص)

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا جواهری

  پیامبر اسلام(ص) خود بر شباهت اخلاقی تأکید دارند و در سخنان خویش شبیه‌ترین افراد به خود از منظر اخلاق را توصیف و معرفی کرده‌اند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۱۱:۴۹

  نجات‏‌دهنده انسانیت

  آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

  اصولاً پیغمبر اسلام بشریت را آزاد کرد، یک آزادی حقیقی البته؛ نه آزادی دروغینی که اکنون تبلیغ می‌کنند. چه زنجیرهایی که بر گردن انسان‏‌ها بود و پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، آن‌ها را از گردن مردم برداشت.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۴:۵۱

   نگاهی متفاوت به مشهد در مناسبت‌های مذهبی 

  محمدحسین جعفریان

  نگاه اغلب دولتمردان پایتخت نشین به کلانشهر مشهد، همواره سیاسی و جناحی بوده و از این رهگذر، بسیاری از امکاناتی که شایسته این منطقه بوده، از آن دریغ شده است. ا

 • حجت الاسلام سیدمحمدسیدحسینی ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۴:۴۲

  افول لیبرال دموکراسی و شروع عصر هجرت

  سید محمد سیدحسینی

  اکنون آن چه به عنوان یک سؤال مهم در پیش روی متفکران غرب و شرق قرار دارد آن است که اگر لیبرال دموکراسی به عنوان راه خوشبختی،امنیت و پیشرفت جوامع بشری در حال اضمحلال است پس جایگزین آن چیست؟

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۶

  اربعین و راه قدس

  اربعین خودش حماسه ای شده است در تداوم حماسه عاشورا و دارد به نقطه عطفی برای نشان دادن عظمت قیام حسین بن علی علیه السلام بدل می شود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ ۱۰:۵۹

  بررسی ابعاد سیاسی و اجتماعی پیاده‌روی اربعین حسینی

  هر زائر یک "سفیر حسینی" و مسیر "کربلا" مسیر "قدس شریف" است

  پیاده‌روی اربعین حرکتی است جمعی با رویکردهای متعدد مذهبی، اجتماعی، و سیاسی و در این نوشتار سعی داریم که بعضی از این رویکردها را بیان کنیم.

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۵:۴۳

  7 صفت زیبای عمار یاسر در بیان پیامبر اعظم(ص)

  حجت الاسلام دکتر محمدرضا جواهری

  او در پایان زندگی دنیوی هیچ ثروت انباشته‌ای نداشت. جمله «و آخر زادک من الدنیا صاع من اللبن» تابلوی واضح سلامت اقتصادی عمار یاسر است. آخرین توشه عمار یاسر پیمانه‌ای از شیر بوده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۷-۲۴ ۱۵:۱۲

  الگوهای اسلامی برای پیوند اولیا و مربیان

  سید مصطفی حسینی راد

  اگر دانش‌آموز ما که روزی به عنوان یک فرد بالغ واردِ ساز و کارهای اجتماعی و تشکیل خانواده می‌شود، معدل ۱۹ یا ۲۰ نداشت، مشکل زیادی برای جامعه درست نمی‌شود اما اگر همین دانش‌آموز در حوزه اخلاق انسانی و تربیت دینی، معدل پایینی داشت، بدون‌شک شاهد جامعه‌ای با انواع آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

 • حضرت رقیه ۱۳۹۷-۰۷-۲۳ ۱۵:۳۷

  سه روایت از زندگی بنت الحسین(ع)

  سه‌ساله‌ای که طومار بنی‌امیه را در هم پیچید

  به گواه تاریخ‌نگاران و مقتل‌نویسان رحلتِ شهادت‌گونه رقیه(س) اندکی پس از واقعه خونین کربلا در سال شصت و یکم هجری رخ داده است. رقیه سه ساله با وجود عمر کوتاه خود، از مرزهای تاریخ عبور کرد و به جاودانگی رسید.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ ۱۶:۴۹

  بازی با آبروی ملی در رسانه ملی!

  محمدحسین جعفریان

  کاش بفهمید این مدل برنامه سازی و نان خوردن امثال شما به چه قیمتی برای این آب و خاک و این مردم تمام می‌شود...

 • امام باقر(ع) ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ ۱۶:۴۷

  فضای سیاسی عصر باقرالعلوم چه راهبردی برای امام رقم زد؟

  تمدن سازی در زمانه بحران

  نازلی مروت

  امام باقر(ع) تلاش برای گسترش فرهنگ را بر قیام مسلحانه ترجیح می‌دهد، زیرا این بار بنی‌امیه شمشیرهای آخته‌اش را برای بریدن سرهای شیعیان و امامانش تیز نکرده‌اند، آن‌ها از راهی وارد شدند که بیشترین ضربه را به سیره و سنت نبوی وارد می‌کرد.

 • محمدرضا جواهری ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۴:۰۳

  کیفیت «حق‌گرایی» مؤمن در بیان امام سجاد(ع)

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا جواهری

  بچه‌هایی که از نعمت مادران قصه‌گو برخوردارند و یا کلاً به قصه و محافل قصه‌گویی دسترسی دارند، در مقایسه با کودکانی که از این نعمت محرومند، رفتاری پخته‌تر دارند

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۰:۲۰

  از بازیگوشی کودک استقبال کنید 

  حجت‌الاسلام  دکتر محمدرضا جواهری

  پدر و مادرها نباید از این وضعیت کودک بترسند و ناراحت شوند. سر و صدا و تحرک کودکان جای شرمندگی برای پدر و مادرها ندارد، چون بازیگوشی کودکان امری طبیعی و فطری و نشان‌دهنده سلامت جسمی و روحی است. 

 • 1 ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۵:۵۱

  «سِر آنتونی پارسونز» آخرین سفیر انگلیس در ایران پیش از انقلاب اسلامی را بیشتر بشناسید

  چشم روباه

  مجید تربت زاده

  به قول برخی از منتقدان «پارسونز»: «او تلاش کرده تا در قالب تحلیل هایی که ارائه می‌کند، رخدادهای واقعی را آن طور که خود می‌پسندد، لاپوشانی و پنهان کند و صدالبته تلاش همه جانبه‌اش در دور نگه داشتن دولت انگلیس از اتهام همکاری و همراهی با شاه و سهیم بودن در عملکرد او، انگار بی نتیجه مانده است».