همه‌ی خبرهای امروز
 • 0 دیروز ۱۶:۳۸

  چهار روایت از مبارزات زنده یاد زکیه لسانی علیه رژیم منحوس پهلوی

  بچه‌ام را در حیاط زندان دفن کردم

  یک‌جورهایی «مرضیه حدیدچی» مشهدی‌ها بود و زندگی‌اش به عنوان یک زن استثنا. هرچند که در تاریخ انقلاب و مبارزات مردم مشهد، به آن صورت نامی از او نمی‌بینیم.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ ۱۳:۰۰

  به بهانه نمایش و تحلیل سه فیلم ضد ایرانی در بخش «ایران ستیزی» جشنواره مقاومت

  آرش سینمای ایران گم شده است!

  زهره کهندل

  سید محمد حسینی مدیر بخش اسلام هراسی و ایران ستیزی در سینمای غرب جشنواره مقاومت گفت: فیلم‌های ضدایرانی از نظر ساختار سینمایی ضعیف هستند و به نوعی پروپاگاندایی عصبی به شمار می‌روند که اصلاً سینما نیست.

 • محیط بان ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۶:۲۰

  قدس آنلاین چرایی و پیامدهای تعلل در بررسی یک لایحه را بررسی می‌کند

  امنیت محیط‌بانان، قربانی سودجویی شکارچیان غیرمجاز

  لایحه حمایت از محیط بانان بار مالی سنگینی به دولت تحمیل می‌کند، همین موضوع مهم‌ترین عامل بازدارنده یا دلیل تعلل در روند بررسی آن است.

 • ایران اینترنشنال ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۸

  در پشت صحنه شبکه ایران اینترنشنال چه خبر است؟

  هم‌دست قاتلان خاشقچی!

  کارکنان این شبکه همه کسانی هستند که روزگاری در صدای آمریکا و بی‌بی‌سی فارسی و من و تو کار می‌کردند و حالا سر از ایران اینترنشنال درآورده بودند. دلیلشان را هم واضح و روشن اعلام کردند؛اینکه ما فقط به خاطر پول به این شبکه آمده‌ایم.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۵

  بودجه خواری با ۱۵ هزار هزار میلیارد تومان دارایی ادامه دارد

  انتصابات سیاسی؛ اَبَرآفت  بازدهی شرکت‌های دولتی

  بخش عمده‌ای از کارکنان دولتی فاقد توانمندی و کارایی لازم هستند که یکی از دلایل آن به مدیریت دولتی و شبه دولتی بر می‌گردد.

 • زائران پیاده مشهد مقدس ۱۳۹۷-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۵

  مردم خطه خراسان آماده پذیرایی از زائران غریب الغربا(ع) هستند

  طریق عاشقی در طُرق

  «طرق» آمادگاه پابوسی امام هشتم (ع) است، محل اولین سلام به مشهدالرضا؛ طریق رسیدن به خورشید از اینجا آغاز می‌شود. محله‌ای که در جغرافیای شهری «حاشیه» است، ولی در گستره میزبانی در «متن».

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۱۰:۰۷

  در نشست "نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه‌ای" مطرح شد

  دریافت پورسانت از بازاریابی شبکه‌ای حلال است یا حرام؟

  وقتی در شرکت هرمی وعده‌ای می‌دهد که کالایی با این مشخصات به شما می‌دهم و می‌گوید به این سود می‌رسید، اما نه به آن سود می‌رسم و نه آن محصول ویژگی‌هایی را که گفته است، دارد، این مسئله قاعده «بطلان‌العقد بتعذرالوفاء» است و چون نمی‌تواند موارد و شرایطی را که در عقد مطرح کرده محقق کند، عقد باطل است

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۸

    پرونده ای برای «مغزهای کوچک زنگ زده»

  نمایش مصنوعی زشتی و پلشتی

  زهره کهندل

   فیلمساز تلاش کرده تا مخاطب را در دنیای خشن و پر از زشتی و پلشتی غرق کند و تمام توانش را معطوف این موضوع کرده به طوری که از یاد برده است یک فیلم باید داستان باورپذیر و منطقی داشته باشد.

 • شهربازی معارفی ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۰:۳۲

  کودکانه‌های رضوی

  نگاهی به برنامه‌های آستان قدس رضوی برای کودکان

  عموم کودکانی که به همراه خانواده به حرم مطهر مشرف می‌شوند می‌توانند با حضور در شهربازی معارفی در کنار زیارت از یک فضای مفرح هم استفاده کنند و خاطره زیارت خود را برای همیشه در ذهن شان ماندگار نمایند.

 • سردار همدانی ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۰:۱۴

  7 فراز از زندگی و مبارزات سردار شهید «حسین همدانی»

  پرنده‌تر زِ مرغانِ هوایی

  مجید تربت زاده

  سردار همدانی در بخشی از صحبت‌هایش می‌گوید: «سال اول یک بار به دمشق حمله کردند و به کاخ هم رسیدند. در آن دوران همه فرار کردند، حتی روس‌ها. فقط ما آنجا ماندیم. آن‌ها باورشان شد که ما تا آخرین لحظه در کنارشان هستیم...».

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۰۹:۵۳

  به یاد درگذشت نابغه جراحی ستون فقرات اطفال

  نگاهی به زندگی پروفسور کیوان مزدا از زبان دیگران

  پروفسور کیوان مزدا از بزرگ‌ترین جراحان ارتوپدی در دنیا، نابغه جراحی ستون فقرات اطفال و یکی از بنیان‌گذاران خیریه بین‌المللی زنجیره امید ایران از بین ما رفت، شرح حالشان را از زبان دیگران می خوانیم.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۶:۲۳

  قدس‌آنلاین راهکارهای پخش بین‌المللی فیلم‌های دفاع مقدس را در گفت‌وگو با دو تهیه‌کننده بررسی می‌کند

  چرا مردم آلمان و فرانسه ندانند دولتشان در آن هشت سال چه کرد؟

  زهره کهندل

  یک تهیه‌کننده سینما گفت: فیلم‌هایی همچون «به وقت شام» و «تنگه ابوقریب» فیلم‌هایی با ویژگی‌های خوب هستند که در فضای بین‌المللی می‌توان آن‌ها را مطرح کرد. 

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۰۲ ۱۲:۲۳

  چرا فیلم‌های کمدی پرفروش ترین‌های نیمه اول سال ۹۷ شدند؟

  "مصادره" گیشه با "هزارپا"

  زهره کهندل

  "به وقت شام" می‌توانست یک نماینده شایسته از سوی سینمای ایران برای مخاطبین جهانی باشد که بتوانند رشادت‌های ایرانیان و البته چهره مخوف گروه تروریستی داعش را شاهد باشند.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۱:۳۷

  گزارش قدس آنلاین از موفقیت‌های روزافزون «مدارس مسجدمحور»

  محراب مسجد، سنگر تعلیم و تربیت

  فضای مدارس مسجدمحور آن قدر با نشاط است که بچه‌ها به هیچ وجه از بودن در مدرسه احساس خستگی نمی‌کنند. در این مدارس کار پرورش در کنار آموزش مورد توجه قرار گرفته است

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۳۱ ۱۰:۱۹

  گذری بر آیین‌های عزاداری محرم که مختص کربلای معلی است

  کربلایی‌ها محرم را چگونه برگزار می‌کنند؟

  محرم که می‌رسد، دورترین نقاط دنیا رنگ ماتم و عزا به خود می‌گیرد، اما در این بین حال و هوای کربلا از همه جا دلگیرتر است، در و دیوار حرم که به رنگ سیاه در آمده است، چراغ‌های قرمزی که در حرم روشن است و بیرق سیاه گنبد اباعبدالله(ع) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) بیشتر تو را به سوگ می‌نشاند.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۰۹:۵۳

  یادی از «سربداران» به بهانه بازپخش آن از شبکه تماشا

  دلایل ماندگاری سریال "سربداران" از زبان کارگردان

  زهره کهندل  

   علت موفقیت و ماندگاری مجموعه سربداران صداقت و خلوصی بود که در تک تک افراد این مجموعه تلویزیونی وجود داشت؛ ضمن اینکه نبود نگاه سیاه و سفید در شخصیت‌پردازی و حضور نقش‌های خاکستری نیز عامل مهمی در ارتباط نزدیک مخاطبان و همذات پنداری آن‌ها با این سریال بوده است.

 • عاشورا ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۵:۱۱

   توصیه‌های علما و مراجع به مبلغان ماه محرم

  مبارزه با فرهنگ نفاق با سلاح عاشورا

  جامعه اگر جامعه جاهل باشد می‌شود باطل را به صورت حق نشان داد. کاری که معاویه کرد، طبق نقل ابوریحان بیرونی و دیگر بزرگان، معاویه از راه انتشار تفکر بت‌فروشی درآمد سنگینی را به دست آورد.

 • علم الهدی ۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۱۴:۱۴

  آیت الله علم الهدی در اختتامیه نخستین دوره مربی گری سرود:

  هنر از زندگی حذف شدنی نیست

   ادب و هنر  مراسم اختتامیه نخستین دوره آموزش تخصصی مربی گری سرود، با حضور مربیان سرود منتخب کشور، مجید اخشابی و تنی چند از مسئولان فرهنگی مشهد شامگاه دوشنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۷ در مشهد برگزار شد. 

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۶:۲۵

  تناقض سخنان سید محمد بطحایی با امکانات آموزشی مناطق محروم

  آقای وزیر، سیستان و بلوچستان نیازمند مهر ورزی  است

  در استان سیستان و بلوچستان افزون بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر کمبود معلم وجود دارد.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۵:۲۰

  قرعه کشی‌های تلویزیونی، سبک زندگی مردم را نشانه گرفته است

  زندگی روی لبه شانس

  تبلیغات در قالب قرعه کشی یکی از روش‌های غربی برای افزایش فروش و کسب درآمد است که متأسفانه در جامعه ما در حال ترویج است. تبلیغات در این قالب افراد را به شانس و اموری مبهم وصل می‌کند که در صورت عدم وصول موفقیت دچار دلسردی و تلقین بدشانسی به خود می‌شوند.

 • کویر مرنجاب ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۸:۱۸

  اواخر تابستان و اوایل پاییز، بهترین زمان برای کویرنوردی است

  کویرنوردی؛ هیجانی غیرقابل وصف

  همین امر موجب شده که بومی‌های منطقه تصور کنند که این‌ جا در حال جابه‌جایی و حرکت است؛ برای همین می‌گویند که این‌ مکان جزیره‌ای سرگردان در دل کویر است که هربار در یک جایی از این بیابان سر و کله‌اش پیدا می‌شود

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۱۴:۴۸

   نتایج آخرین نظرسنجی درباره سریال‌های تابستانی تلویزیون

   «پدر» تلخ، «دلدادگان» کلیشه‌ای و «آرماندو» متفاوت 

  طبق آخرین نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما، مجموعه‌های «پدر» «دلدادگان» و «آرماندو» به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را در جذب بیننده و رضایت مخاطب داشته‌اند.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۱

  به مناسبت سالگرد درگذشت دکتر«محسن هشترودی» از مفاخر ایران اسلامی

  مجید تربت زاده

  همسرش «رباب هشترودی» گفته است: «وقتی کاری را آغاز می‌کرد تا به نتیجه دلخواه نمی‌رسید، از خواب و خوراک خبری نبود... گاهی پیش می‌آمد حتی چند وعده پشت سر هم غذا نمی‌خورد و سخت مشغول کار بود...».

 • علی موذنی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۳:۱۲

  علی مؤذنی به تازگی رمانی درباره سفر به کربلا نوشته است 

  نـگاه دراماتیک به راهـپیمایی اربعین

  خدیجه زمانیان  

  در آستانه ماه محرم علی مؤذنی رمانی درباره حضرت زینب (س) نوشته که بزودی منتشر می‌شود.  این رمان که با عنوان «احضاریه» منتشر می‌شود  در قالب اثری دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حال روایتی از زندگی یک روزنامه‌نگار و نویسنده است که برای سفر به کربلا نه دعوت که احضار می‌شود.مؤذنی در این اثر از رخدادهایی مانند زیارت و آیین راهپیمایی عظیم اربعین برای نقل داستانی از حیات حضرت زینب(س) بهره برده است. این رمان ۲۶۰ صفحه‌ای در روزهای منتهی به ماه محرم راهی کتابفروشی‌ها می‌شود. 

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۲:۳۳

  قدس ضعف نظارت بر محتوای تبلیغات بازرگانی صدا و سیما را بررسی می‌کند

  مصرف‌گرایی «خانواده» را نشانه گرفته است

  زهره کهندل  

  خانه‌های لاکچری و زوج هایی که تنها غم زندگی شان این است که چطور ظرف‌هایشان را براق‌تر کنند یا لک لباس هایشان را بی رنگ تر! روابط خانوادگی که اتصال و انفصالش در گروی بی بو و بی لک بودن ظروف است یا نمایش تصویری از خوردنی هایی که معجزه می‌کنند و گره از مشکلات پیچیده افراد می‌گشایند! عده‌ای بر این باورند که تبلیغات تلویزیونی با رواج اغواگری و اشرافی‌گری، سبک زندگی ایرانی- اسلامی را بتدریج تغییر می‌دهد و زندگی مردم را از سادگی و صمیمیت عاری می‌کند.

 • ضریح مطهر حضرت رضا(ع) ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۶:۵۵

  روایتی از لحظه‌های ناب غباررویی مرقد منور امام هشتم(ع)

  ساعت هشت عاشقی

  حسن احمدی فرد

   کلید می‌چرخد و قفلی را که پیدا نیست باز می‌کند. صدای صلوات می‌پیچد زیر طاقی‌ها. کسی جایی دارد گریه می‌کند و صدای گنگ مناجات در هواست. درِ بزرگ خاتم‌کاری شده، روی پاشنه می‌چرخد و چشم‌ها ناگهان پر می‌شود از تلالوی طلایی‌رنگ محراب‌ها و مشبک‎‌ها. تصویر ابتدا شفاف است، بعد آرام آرام موج می‌خورد و در پیچ و تاب اشکی گرم، گم می‌شود...

 • کاتیوشا ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۴:۱۲

  نگاهی به تازه‌ترین اثر علی عطشانی که بدون شوخی‌های مبتذل مردم را می‌خنداند

  رویارویی دو نسل در « کاتیوشا»

  معین اصغری

  فیلم سینمایی «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی در دومین هفته فروش در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی قرار گرفت. فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی طی دو هفته اکران در تهران و شهرستان‌ها و با احتساب فروش فیلم در شهرهای مختلف به فروش بیش از یک میلیارد تومان رسیده و جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی را به خود اختصاص داده است.

 • قرآن ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۲:۰۳

  گزارش قدس از حال و هوای این روزهای محافل قرآنی

  مسؤولان قرآن را «مهجور» گذاشته‌اند

  سید مصطفی حسینی راد

  برگزاری جلسات قرآن کریم از سال‌های دور همواره به عنوان یکی از مهمترین راه‌های رونق فرهنگ قرآنی و تربیت قاری قرآن مطرح بوده است. جلساتی که در خانه‌ها، مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی برگزار می‌شده اما در سال‌های اخیر، از رونق و شور و حال آن کاسته شده است.

 • باغ ارم شیراز ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۲

  گزارشی درباره هشت باغ ایرانی که توجه خیلی از گردشگران خارجی را به خود جلب کرده‌اند

  بهشت  ایرانیان

  حامد کمالی  

  کافی است یک جست‌وجو در مورد طراحی انواع باغ در اینترنت انجام دهید تا با شرکت‌هایی آشنا شوید که می‌خواهند به هر شکل ممکن که شده، زار و زندگی‌مان را شبیه به غربی‌ها یا حتی شرقی‌ها کنند. آن هم چه‌طور؟ با طراحی باغ و باغچه‌مان به سبک و سیاق آن‌ها. کاری هم ندارند که آن گیاهان بخت برگشته‌ای که قرار است در آن‌جا کاشته شوند، با شرایط آب و هوایی مملکت ما همخوانی دارد یانه؟ فقط می‌خواهند ما را شبیه آن‌ها کنند؛ حالا به هرقیمتی که شده.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۸:۲۵

  گروه «شهید ابراهیم هادی» با یک کامیون فیلم‌های جشنواره عمار را در مناطق محروم اکران می‌کنند

  اکران فیلم‌های سالم با مخاطب عام برای ما اولویت است

  زهره کهندل

  چند نفرند اما با توان و تأثیر یک مجموعه فرهنگی بزرگ کار می‌کنند. مدتی است که فعالان فرهنگی بیرجند با ابتکاری جالب، بسیاری از فیلم‌ها و آثار تصویری خوب را که غیر از جشنواره‌ها در جای دیگری، فرصت نمایش پیدا نمی‌کنند برای مردم این شهر و برخی از روستاها اکران می‌کنند.  گروه اکران سیار «شهید ابراهیم هادی» با تهیه یک دستگاه کامیون خاور و تجهیز آن، فیلم‌های منتخب جشنواره مردمی فیلم عمار را برای اهالی به نمایش می‌گذارند.  با سیدمصطفی زاهد به نمایندگی از این گروه فرهنگی گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.