چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۲

سردار جلالی در همایش سراسری مدیران کل پدافندغیرعامل:

پدافند عامل و غیرعامل اولویت اصلی کشور است/ هیچ ملتی بدون داشتن قدرت دفاعی پابرجا نمی‌ماند

سردار جلالي

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیا اینکه پدافند اعم از عامل و غیرعامل اولویت اصلی کشور است، گفت: هیچ ملتی بدون داشتن قدرت دفاعی پابرجا نمی‌ماند و موضوع دفاع یک امر واجب دینی و استراتژیک است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ سردار سرتیپ «غلامرضا جلالی» رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، در دومین همایش سراسری مدیران کل استانداری‌های سراسر کشور در ارومیه، اظهار کرد: رعایت اصول و موازین پدافند غیرعامل در نظام برنامه‌ریزی و توسعه کشور یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.
وی افزود: در تهیه و ایجاد زیرساخت برای توسعه کشور باید پدافند غیرعامل را در نظر بگیریم تا بتوانیم این تاسیسات مهم را در آینده در مقابل تهدیدهای احتمالی مصون نگهداریم.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: هدف از اجرای پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی، تاسیسات، تجهیزات حیاتی، حساس و مهم کشور و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی، تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.
سردار جلالی تصریح کرد: هیچ ملتی بدون داشتن قدرت دفاعی پابرجا نمی‌ماند و موضوع دفاع یک امر واجب دینی و استراتژیک است.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم بی‌اثر کردن تهدید در کشور، ادامه داد: باید در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تمام توان خود را در حوزه پدافند غیرعامل به‌کار گیریم.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص اهداف کلان موضوع پدافند غیرعامل گفت: ایمن‌سازی مراکز حیاتی، توسعه کمی و کیفی نیروی انسانی متخصص، افزایش آستانه مقاومت ملی، فرهنگ‌سازی و ایجاد باور عمومی در خصوص تاثیر پدافند غیرعامل در کاهش آسیب‌پذیری، کسب امنیت پایدار در توسعه و پایدارسازی زیرساخت‌های حیاتی کشور، ارتقای قابلیت بقا و حفظ کشور در شرایط بحران و کاهش تاثیر تهدیدات نظامی دشمن بر زیرساخت‌های حیاتی حساس و مهم از جمله اهداف کلان پدافند غیرعامل است.
سردار جلالی افزود: منابع مالی و اقتصادی کشور، صنایع، مخابرات، رسانه‌ها و تبلیغات، دفاعی، دیپلماسی و امنیت، انرژی، سلامت آب، غذا و دارو و حمل و نقل از حوزه‌های پدافند غیرعامل در کشور هستند که این امر نشان می‌دهد موضوع پدافند غیرعامل موضوعی کلان و مرتبط با تمامی عرصه‌هاست.
وی اضافه کرد: پدافند اعم از عامل و غیرعامل اولویت اصلی کشور است و در حال حاضر آمادگی دفاع سنگر به سنگر و وجب به وجب در مقابل دشمنان را داریم.
جلالی در پایان خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل، دفاع بدون استفاده از جنگ‌افزارهاست و جلوگیری از خسارت به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و همچنین تلفات انسانی از جمله اهداف آن به شمار می‌رود.