یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۴

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

ایران و آمریکا هیچ نقطه مشترکی در مبارزه با تروریسم ندارند

حبیبی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به «قاعده نفی سبیل» گفت: ایران و آمریکا هیچ نقطه مشترکی در مبارزه با تروریسم ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران حزب سخن می‌گفت، افزود: مفهوم «قاعده نفی سبیل» این است که خداوند در قوانین شریعت هیچگونه راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمین را باز نگذارده است و هر گونه راه تسلط کافران را بر مسلمانان بسته است. این اصل یکی از اصول مهم حاکم بر مناسبات اسلامی است.

 

حبیبی با اشاره به پدیده شوم تروریسم در جوامع اسلامی اظهار داشت: آنچه امروز به عنوان جریان تکفیری یاد می‌شود که در خشن‌ترین شکل ممکن در جریان تروریستی داعش نمود پیدا کرده است ساخته و پرداخته سرویسهای امنیتی و جاسوسی آمریکا و انگلیس و به ویژه رژیم صهیونیستی است. آنها این جریان را برای نفوذ و تسلط بر جریان اصیل اسلامی و انقلاب اسلامی در بلاد اسلامی راه‌اندازی کرده‌اند و اکنون که از دست پرورده خودشان برای خودشان احساس خطر می‌کنند دچار یک تناقض مضحک شده‌اند. لذا ما نمی‌توانیم بر ادعای غربیها مبنی بر مبارزه با تروریسم اعتماد کنیم و بر اساس این ادعا با آنها همکاری کنیم.

 

وی افزود: توانایی مردم عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی به لحاظ نظامی و سیاسی به قدری است که خود آنها می‌توانند این مشکل را حل کنند و نیازی به کمک از بیگانگان نیست.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در مبارزه با تروریسم بیان داشت: اظهارات جدید اوباما نوعی چراغ سبز به تروریستها بود چرا که آمریکاییها می‌خواهند از این بهانه برای مداخله امور داخلی سوریه و عراق از آن بهره‌برداری کنند.

 

وی ادامه داد: اوباما از یک طرف می‌گوید باید مخالفان سوری را تقویت کنیم و از طرف دیگر می‌گوید می‌خواهیم با داعش در سوریه مبارزه کنیم. جمع این دو حرف یعنی فریبکاری و نیرنگ در راهبرد مبارزه با تروریسم!

 

حبیبی با اشاره به شکل‌گیری نظم جدید در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جهان خاطر نشان کرد: تردیدی وجود ندارد که تحولات مهمی در نظم جهانی دارد صورت می‌گیرد ایران باید خود را برای نقش‌آفرینی در این نظم جدید مهیا کند.

 

وی افزود: دشمنان اسلام برای انحراف ملتها از بیداری اسلامی کارهایی صورت دادند و فکر کردند می‌توانند بیداری اسلامی را مهار کنند. اما امروز دور جدید تحرکات در جهان اسلام آغاز شده و ملتها دارند از این فریب عبور می‌کنند.

 

وی همچنین با اشاره به تحولات یمن گفت: هوشمندی رهبران انقلابی یمن در تحرکات جدید نشان داد آنها بخوبی از نیرنگ قدرتهای جهانی و منطقه‌ای برای انحراف انقلاب اسلامی در یمن مطلع هستند و با شجاعت، صراحت و هوشمندی دارند تحولات یمن را مدیریت می‌کنند.

 

حبیبی اظهار داشت: ایران در تحولات امروز جهان به عنوان یک متغیر اصلی ظاهر شده است. این واقعیت را هیچ کس نمی‌تواند انکار کند.پیروزی مردم غزه، غلبه مردم سوریه بر تروریسم و موفقیت مردم عراق در مهار داعش نشانه‌های این حقیقت است.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دستاورد دولت در شرکت در اجلاس شانگهای تصریح کرد: اجلاس شانگهای یک فرصت برای مطالعه در خصوص مقابله با تحریم‌ها بود. امروز در جامعه جهانی فقط ایران نیست که تحریم می‌شود بلکه برخی قدرتهای بزرگ نیز در مواجهه با غرب مشکل مقابله با تحریم را دارند و می‌توانند بخوبی از تجربیات ایران استفاده کنند.

 

وی افزود: ما از نظام تک قطبی عبور کردیم و در نظم جدید قطبهای جدیدی سر برآورده‌اند. البته ایران قطب جهان اسلام را می‌تواند بخوبی در این رقابت نمایندگی کند.

 

حبیبی همچنین در مورد گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: ما از شجاعت و صراحت تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی در دفاع از منافع و مصالح ملی حمایت می‌کنیم. اخبار رسیده از گفت‌و‌گوها حکایت از سرسختی و نقض پیمان طرف مقابل دارد. لذا ما اعتمادی به طرف غربی بخصوص آمریکا نداریم انتظار رسیدن به توافق برد – برد یک توهم است.

 

وی با اشاره به حضور آقای رئیس جمهور در اواخر شهریور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: ممکن است طرف غربی پیشنهادی مبنی بر ملاقات رؤسای جمهور ایران و آمریکا مبنی بر حل مناقشات بدهد. این یک نیرنگ و توطئه جدید برای ملکوک کردن چهره انقلاب اسلامی است ما نباید فریب آنها را بخوریم. آنها اگر صداقت داشتند به همین توافق ضعیف ژنو عمل می‌کردند. اما نه تنها به آن عمل نکردند بلکه دنبال تحریمهای جدید هستند. ما نباید فریب حیله‌های دیپلماتیک آمریکاییها را بخوریم. شرایط جهانی حکم می‌کند بر ظلم‌ستیزی و آمریکا‌ستیزی تاکید کنیم و به افکارعمومی جهان تفهیم کنیم هیچ چیزی بین ما و آمریکا که بوی سازش از آن به مشام رسد وجود ندارد.

 

حبیبی همچنین در مورد دیدگاه حزب مبنی بر تسویه بدهی دولت به بانک مرکزی از طریق تسعیر ارز اظهار داشت: این مطلب در لایحه دولت آمده است بعید می‌دانم مجلس با این پیشنهاد موافقت کند چون همین پیشنهاد در اواخر دولت دهم مطرح شد و مجلس به دلیل افزایش پایه پولی و یک اقدام ضد سیاستهای خروج از رکود با آن مخالفت کرد. بعید می‌دانم مجلس سیاست طرد شده دولت دهم را از دولت یازدهم بپذیرد.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به همدلی وهمزبانی ملت ایران طی یک هفته گذشته در واکنش به عمل جراحی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: طی هفته گذشته شاهد یک شور و هیجان ملی ناشی از محبت و اظهار صمیمیت با رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم. ما از خداوند بزرگ خواهان شفای عاجل برای معظم له هستیم. همچنین خداوند بزرگ را بخاطر لطفی که به ملت ایران در مورد سلامت رهبر انقلاب روا داشتند، شاکریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.