پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

رشد ۳۴ درصدی صادرات ایران در شهریور۹۳/ واردات ۴ میلیارد دلار شد

صادرات

صادرات ایران در شهریور امسال با رشد ۳۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳.۴۷ میلیارد دلار رسید و واردات نیز با رشد ۱۴ درصدی از ۴ میلیارد دلار گذشت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل تسنیم، آمارهای مقدماتی گمرک نشان می دهد ایران در نیمه نخست سال جاری 43.17 میلیارد دلار مبادله تجاری با کشورهای جهان داشته است.

تراز تجاری ایران در این دوره حدود 9 میلیارد دلار منفی بوده است. ایران در نیمه نخست سال جاری 17.15 میلیارد دلار کالا صادر(به غیر از نفت) و 26.02 میلیارد دلار کالا از خارج وارد کرده است.

بر اساس این گزارش صادرات ایران در ماه شهریور با افزایش قابل توجه 34 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و افزایش 25 درصدی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به 3.47 میلیارد دلار رسیده است. ایران در شهریور سال 92 بالغ بر 2.59 میلیارد دلار و در مرداد امسال 2.76 میلیارد دلار کالا به خارج صادر کرده بود.

واردات ایران در شهریور امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 14 درصدی و نسبت به ماه قبل یعنی مرداد 93 کاهش 6 درصدی داشته است. میزان واردات ایران در شهریور سال گذشته 3.51 میلیارد دلار بوده که این رقم در شهریور سال جاری به 4.03 میلیارد دلار افزایش یافته است. واردات کالای ایران در مرداد امسال نیز 4.32 میلیارد دلار گزارش شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.