شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام خبرداد:

افزایش همکاری با آموزش و پرورش ایلام در پیشگیری از وقوع جرم

قدس آنلاین

قدس آنلاین –ایلام: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: دادگستری استان ایلام در جهت پیشگیری از وقوع جرم در استان، سطح همکاری خود با آموزش و پرورش را افزایش می دهد.

جعفر داراب خانی با اشاره به اینکه به اعتقاد کارشناسان 70 درصد ظرفیت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه در مرحله اول یعنی پیشگیری فرهنگی و اجتماعی صورت می گیرد، اظهارداشت: در راستای پیشگیری از وقوع جرم در سال 90 تفاهم نامه ای در 9 بند فی مابین آموزش و پرورش و دادگستری منعقد و در این تفاهم نامه سطح و نحوه همکاری های متقابل راجع به پیشگیری پیش بینی شده بود.

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در آموزش و پرورش استان و افزایش همکاری های دوجانبه در راستای پیشگیری از وقوع جرم، افزود: در همین راستا جلسه ای با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و معاونین پرورشی و سلامت و مدیران مربوطه و رئیس کل دادگستری استان، دبیر شورای پیشگیری، مدیریت پیشگیری حوزه معاونت استان و معاون دادستان شهر ایلام در امر پیشگیری تشکیل گردید.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام خاطر نشان ساخت: در این جلسه پس از بحث و گفتگو مدیران و تاکید بر اهمیت نقش ممتاز پیشگیری مقرر شد تا تفاهم نامه سابق ظرف مدت 10 روز بازنگری و سطح همکاری های نیز افزایش یابد.