شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

تشکیل نخستین جلسه شورای‌عالی رفاه با حضور رئیس‌جمهور

رفاه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل نخستین جلسه شورای‌عالی رفاه با حضور رئیس‌جمهور در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌، علی ربیعی با اشاره به این‌که مهم‌ترین وجه تمایز دولت تدبیر و امید با سایر دولت‌ها تدوین سیاست‌های منسجم و یک‌پارچه رفاه اجتماعی است از اهتمام دولت به این مسئله خبر داد و یادآور شد: در دولت تدبیر و امید، فراگیری و شمولیت دو وجه بارز سیاست‌های رفاهی هستند؛ بدین معنا که همه گروه‌ها و اقشار اعم از سالمندان، کودکان، معلولان، زنان سرپرست خانوار و دیگر گروه‌های آسیب‌پذیر در اولویت سیاست‌گذاران قرار دارند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر دولت در اجرای برنامه‌های رفاهی، نهادهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد همراه با صاحب‌نظران دانشگاهی و اصحاب رسانه شرکای دولت در اجرای برنامه‌های توسعه هستند، ولی در این دولت سیاست رفاهی و معنی‌دار بودن سیاست رفاهی و سرفصل کار هدفمند در مسایل رفاهی یک مقوله جدی است.
ربیعی ادامه داد: دکتر روحانی همواره در بحث توسعه و رشد جامعه، یکی از نکاتی را که مورد توجه قرار داده‌اند سیاست رفاه اجتماعی و نیز سیاست‌های یک‌پارچه رفاه اجتماعی است.
وی تصریح کرد: اگر به یاد داشته باشیم در معرفی برنامه‌های دکتر روحانی یارانه کالایی و بیمه برای همه ایرانیان همواره از  جایگاه خاصی برخوردار بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش پوشش بیمه ایرانیان، توسعه بیمه زنان سرپرست خانوار، افزایش یارانه مراکز نگهداری معلولان، اجرای موفقیت‌آمیز طرح حمایت غذایی، اختصاص اعتبار برای کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه، تصویب طرح بیمه معتادان، افزایش اقلام داروهای تحت پوشش بیمه، برنامه‌ریزی برای تدوین سند ملی سالمندان، فعال کردن شورای ساماندهی کودکان خیابانی در مرکز و استان و تقویت و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد از مؤلفه‌های بنیادین در اجرای سیاست‌های رفاه اجتماعی دانست و گفت: در جلسه شورای عالی رفاه که با حضور دکتر روحانی رئیس‌جمهور تشکیل خواهد شد سیاست‌های کلان در این حوزه و چند برنامه بنیادی با رویکرد فقرزدایی و توسعه تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد.
ربیعی شورای عالی رفاه را یک نهاد مهم و تأثیرگذار در اجرای برنامه توسعه ملی برشمرد و حضور رئیس‌جمهور در این جلسه را نشانه اهتمام دولت تدبیر و امید به مقوله حمایت‌های اجتماعی عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.