شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۱

پاک‌آیین: مناقشه قره باغ راه حل نظامی ندارد

پاک‌آیین

سفیر کشورمان در باکو با تاکید بر اینکه مناقشه قره باغ راه حل نظامی ندارد، گفت: باید این مساله از طریق سیاسی حل و فصل شود، ما هم اگر لازم باشد کمک می کنیم و ایران همیشه در کنار جمهوری آذربایجان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن پاک‌آیین، سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با مجله گنجلیک نیوز روابط سیاسی تهران - باکو را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: تماس‌های متمادی و سفرهای متقابل مقامات بلندپایه دو کشور و حمایت متقابل از یکدیگر در سازمان‌های بین المللی گواه بارزی بر سطح بالای روابط سیاسی فیمابین است.

وی تعداد سفرهای متقابل مقامات دو کشور در سال 2014 را قابل توجه خواند و افزود: در این سال غیر از چهار دیدار روسای جمهور دو کشور، بیش از 10 سفر در سطوح معاون رئیس‌جمهور، معاون نخست‌وزیر و وزیر بین دو کشور انجام شده است.

پاک‌آیین با تصریح بر اینکه به خاطر اراده سیاسی مسئولین دو کشور امروز امکانات بسیار خوبی برای همکاری در زمینه اقتصادی فراهم شده گفت: در سایه فعالیت مستمر کمیسیون مشترک اقتصادی، در زمینه‌های نفت و گاز، برق، مبادله گاز ،کشاورزی و گردشگری تدابیر لازم برای توسعه همکاری های دو کشور اتخاذ شده است.

سفیر کشورمان گفت: دو کشور برای اجرای طرح های جدید و ایجاد کریدور حمل و نقل «شمال - جنوب» تلاش می کنند و تکمیل این کریدور نه تنها برای آذربایجان و ایران، بلکه برای تمام منطقه با اهمیت است.

پاک آیین تداوم دوستی و همکاری بین ایران و آذربایجان را عاملی مهم برای ثبات منطقه خواند و افزود: هردو کشور تامین امنیت و ثبات را از عوامل مهم برای توسعه می دانند و در این مسیر با یکدیگر رایزنی و همکاری دارند.

وی بر ضرورت حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ تاکید کرد و گفت: ما وضعیت کنونی قره‌باغ را قابل قبول نمی دانیم. خواهان آن هستیم که این مناقشه بصورت عادلانه حل و فصل شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.