شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱

سرلشکر جعفری در یادواره شهدای عرفه:

دشمن جرات حمله به سوریه را پیدا نکرد

سرلشکر جعفری

عملیات‌های بزرگ جنگ در تحریم کامل نظامی و اقتصادی رقم خورد/اگر امروز انقلاب ما به دستاوردهای بزرگی در زمینه‌های مختلف رسیده، ثمره همان مقاومت و ایستادگی مردم است که در دوران دفاع مقدس به خوبی خودش را نشان داد.

   فرمانده کل سپاه با اشاره به تحریم های موجود گفت: عملیات های بزرگ جنگ زمانی رقم خورد که در تحریم کامل نظامی و اقتصادی بودیم

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در نهمین مراسم بزرگداشت سردار سرلشکر شهید احمد کاظمی فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان و همرزمانش (شهدای عرفه) که دیشب در مسجد امام صادق(ع) تهران برگزار شد، طی سخنانی، با بیان اینکه دفاع مقدس دوران سرنوشت سازی برای انقلاب اسلامی بود، گفت: امروز هرچه نگاه می کنیم، سرنخ همه این موفقیتهای انقلاب در مقاطع مختلف به همان دوران طلایی دفاع مقدس برمی‌گردد و نقشی که شهدای عزیز در آن ایفا کردند.

سرلشکر جعفری افزود: همین بیداری اسلامی که بنا بر فرموده رهبری عزیزمان، شعاع آن تا اروپا و آمریکا رفته است، ثمره همان دوران است هرچند برخی سعی دارند در بررسی دفاع مقدس، تنها به خرابی ها و مشکلات آن اشاره کنند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی، بُعد ظلم ستیزی آن را بسیار موفق دانست و گفت: ما در ابعاد دیگر نظیر موضوعات فرهنگی، عدالت اجتماعی و غیره نیز باید تلاش بسیاری کنیم تا همه این ابعاد در شان انقلاب اسلامی محقق شود.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه حفظ دستاوردها از تحقق آنها سخت تر است، خاطرنشان کرد: ما امروز هرچه داریم از روحیه ظلم ستیزی و ایستادگی ملت انقلابیمان در برابر آمریکا، صهیونیستها و زورگویان است.

وی به سالهای ابتدای جنگ اشاره کرد و اظهار داشت: بنی صدر در آن زمان اعتقادی به نیروی های عظیم مردمی نداشت و در برابر دشمن متجاوز، معتقد به مذاکره بود اما امام راحل(ره) «نه» بزرگی به او گفت و پس از فرار بنی صدر که وحدت ارتش و سپاه شکل گرفت، دیدیم چطور نیروی عظیم مردمی توانست موفقیت‌های بی شماری را رقم بزند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر حفظ روحیه ظلم ستیزی تصریح کرد: مگر می شود جمهوری اسلامی روی کار باشد و در مقابل زورگویی مستکبرین به مسلمانان بی اعتنایی کند؟ این با اصل سیاسی اسلام همخوانی ندارد.

سرلشکر جعفری به اوضاع سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن در سوریه نتوانست اهداف خود را محقق کند و آنها جرات حمله به این کشور را پیدا نکردند.

وی اضافه کرد: اگر امروز انقلاب ما به دستاوردهای بزرگی در زمینه های مختلف رسیده، ثمره همان مقاومت و ایستادگی مردم است که در دوران دفاع مقدس به خوبی خودش را نشان داد.

فرمانده کل سپاه گفت: عملیات های بزرگ زمان جنگ در حالی با موفقیت به پایان رسید که ما در تحریم کامل اقتصادی و نظامی بودیم.

سرلشکر جعفری در عین حال افزود: شاید گاهی برخی سیاسیون در زدن حرف حق تردید کنند و مثلا بخواهند طوری حرف بزنند که مردم خوششان بیاید ولی شهدا این طور نبودند.

وی تاکید کرد: عزت ما در مسایل اقتصادی یا موضوعات دیگر نیست بلکه همین روحیه انقلابی و مجاهدت است که باید در صدد تعمیق آن باشیم.

فرمانده کل سپاه افزود: جهاد تنها به معنی مبارزه مسلحانه با دشمن خارجی نیست بلکه ما باید در حوزه‌های دیگر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز با روحیه انقلابی عمل کنیم.

سرلشکر جعفری یادآور شد: دیدید در فتنه 88 عده ای بر سر چند رای می خواستند همه چیز را زیر سوال ببرند و اسم آن را هم حق طلبی گذاشته بودند.

وی در پایان شهید کاظمی را یکی از علمداران دفاع مقدس معرفی کرد و گفت: این شهید بزرگوار طوری با ایمان و اعتقاد عمل می کرد که هر مسئولیتی به او سپرده می شد، خیالمان راحت بود.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.