چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۵

مصوبات کمیسیون تلفیق:دارندگان«معافیت غیبت» ازمدیریت اداری ونمایندگی مجلس محروم می‌شوند

قدس آنلاین

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از شرایط خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب ۸ سال به بالا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق گزارشی از مصوبات جلسه اخیر این کمیسیون ارائه داد.

وی گفت: آخرین جلسه کمیسیون تلفیق در حال برگزاری است و ان شاءالله در دو جلسه آینده کار کمیسیون به پایان رسیده و گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه پس از تعطیلات مجلس به صحن علنی ارائه می‌شود.

نماینده مردم تویسرکان از تکذیب ابعاد هزینه‌ای معافیت سربازی در جلسه اخیر کمیسیون خبر داد و گفت: مقرر شد مشمولانی که ۸ سال به بالا غیبت دارند با پرداخت جریمه معاف شوند.

وی ادامه داد: بر این اساس مشمولانی که ۸ سال غیبت سربازی داشته اند، کسانی که دارای مدرک زیر دیپلم هستند با پرداخت ۱۰ میلیون، مشمولان غایب دیپلم با پرداخت ۱۵ میلیون تومان، مشمولان غایب فوق دیپلم با پرداخت ۲۰ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک لیسانس با پرداخت ۲۵ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک فوق لیسانس با پرداخت ۳۰ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک دکترای غیر پزشکی با پرداخت ۳۵ میلیون تومان، مشمولان غایب دکتر پزشکی با پرداخت ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر با پرداخت ۵۰ میلیون تومان از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ۱۰ درصد به قیمت پایه معافیت اضافه می شود و غیبت بیش از ۶ ماه نیز یک سال محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مشمولان غایب متاهل ۵ درصد تخفیف و مشمولان غایب دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد از تخفیف برخوردار خواهند شد.

مفتح ادامه داد: دارندگان این نوع کارت معافیت از نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نامزدی در شوراهای شهر و روستا و انتخاب در سمت های مدیریتی سیاسی و اداری در دستگاههای دولتی محروم خواهند بود و نمی توانند مانند کسانی که سربازی گذرانده اند در این سمت ها حضور یابند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در مصوبه دیگری دولت مکلف شد ۵۰ درصد تخفیف بهای بلیط فرزندان، والدین، همسران شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد را در کلیه خطوط هوایی اعمال کند، تا کنون فقط این تخفیف شامل خطوط هواپیمایی دولتی بود.

وی افزود: در مصوبه دیگری نیز دولت مکلف شد نسبت به پرداخت مقرری رزمندگان معسر که ۶ ماه سابقه خدمت دارند به طریقی اقدام کند که مستمری ماهانه آنها کمتر از ۷۵ درصد حداقل دستمزد سال ۹۴ نباشد.

مفتح ادامه داد: همچنین مقرر شد قانون آزمایشی بیمه شخص ثالث که مدت اجرای آزمایشی آن تا پایان سال ۹۳ به پایان می رسد تا اواخر سال ۹۴ تمدید شود.

 

نظرات

  • بهروز ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۱۸:۴۳
    1 0
    من با مدرک لیسانس و 10 سال غیبت و تاهل حسابم میشه 28 میلیون و پونصد. خوب آخه برادران نماینده من اگر این مقدار پول داشتم که میومدم مثل آدم میرفتم سربازی. شماها فکر کردین که امثال ماها بیماریم که خودمون رو با انواع و اقسام محرومیت‌های احتماعی روبرو کردیم و نرفتیم سربازی؟ نه برادران ارزشی. اینطور نیست. ما خام وعده های شماها شدیم برای زود ازدواج کردن و بعد که رفتیم تو زندگی دیدیم شرایط مالی انقدر خرابه که به هیچ عنوان نمیشه رفت سربازی. الان هم اگر یکی بیاد بگه تو برو سربازی 28 میلیون که نه 15 میلیون بابت دو سال بهت میدیم با کله میرم. من خیلی امید بسته بودم به این قانون. اما با این مبلغ هرگز توان پرداختش رو ندارم. پس اصولا حتی ثبت نام هم نخواهم کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.