سه‌شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۲

آصفری

غرب در مذاکرات هسته‌ای بدنبال کلاه‌برداری سیاسی نباشد/مذاکرات باید با لغو کامل تحریم‌ها همراه باشد

آصفری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مذاکرات زمانی ارزشمند است که در آن لغو تحریم‌ها صورت گیرد، گفت: آمریکا و غرب در مذاکرات هسته‌ای بدنبال کلاه‌برداری سیاسی نباشند.

محمدحسین آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع زائران حرم رضوی پیرامون موضوع هسته‌ای و تحریم‌ها اظهارداشت: ما در حوزه‌های مختلف منابع زیادی در اختیار داریم که اگر از آنان در داخل کشور استفاده کنیم تحریم‌ها بی‌اثر خواهد شد.

وی افزود: دولت باید تلاش کند از راهکارهای اقتصاد مقاومتی و توانمندی‌های کشور استفاده کند که در این صورت بهبود وضعیت اقتصادی ممکن خواهد شد، اما امروز متأسفانه از ظرفیت‌های داخلی استفاده نمی‌شود و ما دست به خام فروشی نفت می‌زنیم که این موضوع قابل قبول نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما اگر نگاهمان به غرب باشد تا آنان برای ما کاری انجام دهند، خیالی بیش نخواهد بود، چراکه آنان دشمنی‌شان را با جمهوری اسلامی کم نخواهند کرد.

آصفری ادامه داد: ما هرگاه جلوی غرب کوتاه آمدیم و یک قدم عقب کشیدیم آنان 2 قدم به جلو آمده‌اند. ما نباید در مقابل زیاده‌خواهی و باج خواهی غرب کوتاه بیاییم و سازش کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی مذاکره می‌کند تا به دنیا ثابت کند بدنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود. البته زمانی این مذاکرات ارزشمند است که طرف غربی لغو کامل تحریم‌ها را انجام دهد وگرنه برای ما مذاکره با تحریم قابل جمع نیست.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به راهگشا بودن انتقاد برای دولت‌ها گفت: دولت نباید توقع داشته باشد که منتقدان میرزا بنویس آن باشند و ساده از کنار ندانم‌کاری‌ها و ناپختگی‌های آنان بگذرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتقاد سازنده همراه با پیشنهاد به پویایی دولت کمک خواهد کرد و دولت نباید درب انتقاد را با موضع‌گیری‌های تند و جملاتی که در شأن دولت نیست، ببندد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این موضوع که هیچ کس مخالف توافق هسته‌ای نیست، گفت: اما همه بدنبال توافق عزت‌مندانه هستند، مردم و مجلس و نظام بدنبال توافقی هستند که عزتمندی ایران در آن حفظ شود و غرب و آمریکا بدنبال کلاهبرداری سیاسی نباشند.

آصفری در پایان با تاکید بر اینکه همه جریانات همزبان و همدل با دولت و نظام خواهند بود، گفت: دولت نیز بایستی جلوی اقداماتی که باعث 2 قطبی شدن جامعه می‌شود را بگیرد

نظرات

  • علی ۱۳۹۴/۰۱/۰۴ - ۲۳:۵۷
    0 0
    این را همه میدانندکه اگر از همه ظرفییت ها استفاده کنیم موفق هستیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);