دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵

اسامی شرکت های مجاز لیزینگ خودرو+جدول

لیزنیگ خودرو

طی ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی از شهرهای مختلف منتشر شد که بیانگر کلاهبرداری‌های برخی شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز از مردم بود، همین بهانه‌ای شد تا فهرست ۳۳ لیزینگ مجاز را برای اطلاع مردم منتشر کنیم.

به گزارش تسنیم، تشدید کلاهبرداری‌های لیزینگی از برخی مردم موجب شده تا هر از چندگاهی شاهد برگزاری تجمع‌ مالباختگان در مقابل مجلس و سایر نهادهای نظارتی باشیم.

همین امر موجب شده تا لیزینگ‌ها نیز در کنار موسسات اعتباری غیرمجازی قرار گیرند که سال‌هاست در معرض نقد قرار دارند و همین باعث شده تا بانک مرکزی به عنوان دستگاه ناظر بر بازار پولی و بانکی نیز مورد موآخذه قرار گیرد.

هرچند طبق اعلام دبیر کل بانک مرکزی بیش از 300 لیزینگ به صورت غیرمجاز در کشور در حال فعالیت هستند و تنها 38 لیزینگ از بانک مرکزی مجوز فعالیت دارد! البته طبق مستندات موجود در سایت بانک مرکزی 33 لیزینگ مجاز در کشور وجود دارند.

اما سوال اینجاست که چرا و چگونه بیش از 300 لیزینگ غیرمجاز براحتی در سطح کشور مشغول فعالیت می باشند و دستگاه ناظری پیدا نمی شود تا مانع از کلاهبرداری‌های این شرکت‌ها از مردم شود؟

بیش از 3 دهه از فعالیت شرکتهای لیزینگ خودرو در کشور می گذرد، اما متاسفانه این صنعت که به منظور کمک به اقشار جامعه راه اندازی شده بود به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های ذی ربط، در سالهای اخیر، تنها موجب افزایش پرونده‌های شعب قضایی شده است.

نیم نگاهی به فعالیت چند سال اخیر شرکت های لیزینگی، گواه آن است که به جز شرکتهای دارای مجوز از بانک مرکزی،پرونده های قضایی بسیاری به دلایل متعدد از جمله تخلف در زمینه تحویل به موقع خودرو،کلاهبرداری و متواری شدن مدیران عامل این مجموعه‌ها و در نهایت متضرر شدن هزاران نفر در محاکم قضایی تشکیل شده است؛ موضوعی که بحث نظارت بر عملکرد این مراکز را بیش از پیش در هاله ای از ابهام می برد!

از آنجایی که به تازگی بر تعداد مالباختگان شرکت‌های لیزینگ اضافه شده است و این افراد راهی برای وصول سرمایه‌های بر باد رفته شان ندارند و تنها دست به دامن مجلس و ... شده اند، درصدد آن برآمدیم تا به منظور آگاهی مردم فهرست شرکت‌های لیزینگ مجاز را منتشر کنیم.

در ادامه فهرست 33 شرکت لیزینگ مجاز که مورد تایید بانک مرکزی نیز می باشند را مشاهده می کنید؛

نظرات

  • رضا ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۶
    4 0
    سلام با تشكر از اطلاع رساني . ولي ليستي كه بانك مركزي به عنوان ليزينگي هاي مجاز اعلام كرده، شركتهايي هستند كه حال ايجاد يك وب سايت بدرد بخور ندارند. هيچ اطلاعاتي بدست نمياري تا حضوري نري. و كاملا مشخصه بصرف اعلام اسمشان توسط بانك مركزي نيازي براي تبليغات نميبينند. و چنان سخت وباقيمت بالا با فروش اعتباري (به عنوان سياستهاي نوشته شده و نه براي معرفي فروش يك محصول) بر خورد ميكنند كه انگار حالا ما بايد از بانك مركزي براشون اعتبار كسب كنيم. در واقع اين حضور در ليست بانك مركزي به آنهانوعي تنبلي داده و بايد نظارت شود مثل ليگ فوتبال، كم فعاليتها حذف و از بدون مجوزهايي كه ساليان سال درست كار كرده و فروش خوب داشته اند جايگزين كنند. با تشكر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.