جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۷

کلاهبرداری میلیاردی یک زن از اقوامش!

قدس آنلاین

وی همچنین تأکید می‌کند: این خانم ابتدا در چند مرحله برای من دلار با قیمت دولتی آورد و بعد که خوب اعتماد من جلب شد و رقم قابل توجهی از من گرفت، دیگر به تلفن‌هایم جواب نداد!

خبر آنلاین: خانمی که 1200 شاکی دارد، با‌گذشت ۲ هفته از زمان دستگیری‌اش هنوز درباره اتهامات سخنی به میان نیاورده‌ است. این خانم ۴۲ ساله متهم است که از 1200 نفر به بهانه برگزاری سفرهای زیارتی حدود هشت میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.
 
به گزارش «خبرآنلاین»، شاکیان این خانم که عمدتا از اقوام و بستگان او هستند می‌گویند او از پنج سال قبل این کار را شروع کرده است.
 
گرچه دادستانی شهرستان قم که عمده شاکیان در این دادسرا طرح دعوا کرده‌اند هنوز اعلام رسمی در این‌باره نکرده است اما پلیس، این زن را دو هفته قبل در تهران بازداشت کرده است. این در حالی است که او تاکنون به بهانه‌هایی از جمله ناخوش‌احوالی از زیر بار پاسخگویی در بازجویی‌ها شانه خالی کرده‌ است.
 
یکی از شاکیان این زن می‌گوید: او یکی از فامیل‌های ماست و ما هیچ‌گاه گمان نمی‌کردیم که او چنین کاری بکند. او گفت برای یک آژانس کار می‌کند و حتی ما یک بار از او تور سوریه خریداری کردیم ولی الان ۲ سال است که برای سفر به مکه از ما پول گرفته و بعد نه خبری از پول شده و نه خبری از خود او.
 
یکی از زنانی که قربانی کلاهبرداری‌های این زن شده است نیز توضیح می‌دهد: این زن بیشتر سراغ اقوام و فامیل خود رفته است. او سال ۱۳۹۲ به همه بستگان گفت که برای نوروز ۱۳۹۴ تور زیارتی مکه دارد و چون قبلا تورهای زیارتی دیگری برگزار کرده بود، ما هم به او اعتماد کردیم. این زن بیشتر به سراغ فامیل و بستگان خود در یکی از روستاهای اطراف قم رفته بود و بیشتر با جلب اعتماد خویشان ازآنها پول گرفته بود.
 
یکی دیگر از شکات که ۴۸ میلیون‌تومان از این زن طلبکار است درباره شکایتش می‌گوید: من به جز ثبت نام برای سفر به مکه مقدار قابل توجهی از سرمایه‌ام را به ایشان دادم چون او وعده داده بود که آژانس مسافرتی‌ای که برایش کار می‌کند دلار با قیمت دولتی می‌فروشد و من می‌خواستم از این طریق معامله مطمئنی انجام داده باشم.
 
وی همچنین تأکید می‌کند: این خانم ابتدا در چند مرحله برای من دلار با قیمت دولتی آورد و بعد که خوب اعتماد من جلب شد و رقم قابل توجهی از من گرفت، دیگر به تلفن‌هایم جواب نداد!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.