دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌‌شرقی عنوان کرد

جزئیات انهدام باند «تصادفات ساختگی» در تبریز/ دستگیری ۱۰۴ متهم با ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری

حسن خانی

قدس آنلاین- تبریز: فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌‌شرقی از متلاشی شدن باند بزرگ کلاهبرداری به شیوه تصادفات ساختگی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال و شناسایی و دستگیری ۱۰۴ متهم این باند در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین از تبریز، سردار محسن حسن‌خانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در رابطه با متلاشی شدن باند کلاهبرداری تصادفات ساختگی اظهار داشت در پی افزایش آمار تصادفات جرحی در شهر تبریز و وصول اخبار مبنی بر ایجاد تصادفات ساختگی توسط باندی برای اخذ خسارت از شرکت‌های بیمه به ماموران اداره عملیات ویژه آگاهی استان ماموریت داده شد تا نسبت به بررسی موضوع و دستگیری عاملین اقدام نمایند.

وی افزود: ماموران با مشکوک شدن به یک مورد تصادف ساختگی، مصدوم تصادف را شناسایی و به پلیس آگاهی انتقال دادند که وی در تحقیقات به عمل آمده به ساختگی بودن تصادف اعتراف و تعدادی از همدستان خود را معرفی کرد.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌‌شرقی ادامه داد: در ادامه تحقیقات تمام متهمان شناسایی و دستگیر و پس از بازجویی‌های علمی و فنی و ارائه دلایل و قرائن توسط کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشوده و اقرار کردند.

وی ادامه داد: آنها در اقرار عنوان کردند «با وسوسه و نقشه رئیس باند تن به تصادف و آسیب‌دیدگی ساختگی داده‌اند و با اخذ مبالغ بالای دیه از بیمه درصد ناچیزی از آن عاید آنها شده و بخش قابل توجه دیات اخذ شده به رئیس باند تعلق گرفته است».

این مقام ارشد انتظامی استان عنوان کرد: بدین ترتیب سرباند اصلی که فردی 29 ساله بود شناسایی و دستگیر شد و در مواجهه با شاهدان و مدارک مستند اعتراف کرد «در نقش تهیه‌کننده خودروهای سرصحنه تصادف حضور داشته و به وسیله پزشکان آشنایی که در پزشکی قانونی و یکی از بیمارستان‌های تبریز داشته با هماهنگی آنها برای مصدومان بدون انجام معاینات، گواهی مصدومیت صادر و با تعیین طول درمان و میزان خسارات جسمی وارده افراد را به شورای حل اختلاف، پرونده تصادف ساختگی را به صورت واقعی تکمیل و پس از سیر مراحل قانونی و روند کاری پرونده ضمن صدور حکم نهایی از مراجع قضایی جهت پرداخت دیه به بیمه معرفی شده و مبالغ را دریافت می‌کردند».

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: اکثر تصادفات ساختگی با حضور اعضای باند و تصادف بین خودرو با عابر پیاده، دوچرخه یا موتورسیکلت بوده و در اکثر پرونده‌ها نیز 3 تا 5 نفر اعضای باند به جهت مصدومیت، دیه‌هایی با مبالغ بالا از شرکت‌های بیمه اخذ کرده‌اند.

سردار حسن‌خانی با بیان اینکه در این رابطه تا به حال 104 نفر از اعضای باند شناسایی و دستگیر و تحقیقات گسترده‌ای از نامبردگان صورت گرفته است، تصریح کرد: مبلغ دریافت شده از بیمه‌‌ها بابت دیه به بیش از 20 میلیارد ریال می‌رسد.

وی یادآور شد: با توجه به باندی بودن پرونده و گسترده بودن اعضای شبکه و نفوذ متهمان در برخی سازمان‌ها به خصوص در مراکز درمانی و بیمارستانی و پزشکی‌قانونی و شرکت‌های بیمه؛ با استخراج سوابق و بررسی پرونده‌های مصدومان از مراکز درمانی، شرکت‌های بیمه و پزشکی قانونی، تعداد نفرات دستگیر شده افزایش خواهد یافت.

فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به اینکه پلیس با جدیت تا متلاشی شدن کامل باند و دستگیری دیگر اعضاء، پرونده را پیگیری می‌کند، تاکید کرد: میزان موجودی‌های متهمان اصلی دستگیر شده و گردش مالی حساب‌های آنها بیش از 5 میلیارد ریال است که حسب دستور قضایی حساب‌های تعدادی از نامبردگان در بانک‌های مربوطه مسدود و توقیف شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.