دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱

به همت گروه جامعه شناسی هنر انجمن جامعه شناسی ایران

نشست موسیقی و جامعه برگزار شد

موسیقی

قدس انلاین- سمانه بامشاد: نشست موسیقی و جامعه به همت گروه جامعه شناسی هنر انجمن جامعه شناسی ایران دردانشگاه علوم اجتماعی تهران برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین در این نشست دو موضوع ِ نقد دیدگاه آدرنو از منظر موسیقی و شیوه و جایگاه مخاطب شناسی در موسیقی پاپ به بحث گذاشته شد.

کامران فلاحتی کارشناس ارشد مدیریت رسانه در مورد جایگاه مخاطب شناسی در موسیقی پاپ  گفت:مخاطب شناسی دارای سه ویژگی؛نسبی بودن ،مستمر بودن، وابسته بودن است.برای مخاطب شناسی نیازمند اصولی هستیم که در تولید محتوای ما نقش اساسی را ایفا می کنند.

وی ادامه داد: مخاطبان ما به مخاطبان منفعل،گزینشگر ، فعال ،چند وجهی در تعاریف عمومی و بر اساس مبنای در امد  تقسیم بندی می شوند.

وی ادامه داد: ویژگیهای مخاطب ها رو بر اساس : نیازها ،سلیقه ها، پس زمینه و محیط اجتماعی میزان دسترسی تقسیم بندی کرد.

کامران فلاحتی یکی از موثرترین عوامل در تداوم فروش و موفقیت در حوزه پاپ رو فعالیت در حوزه رسانه ها و بخصوص شبکه های اجتماعی دانست . زیرا باحضور اینترنت و شبکه های  مجازی دسترسی اسانتر شده و کپی برداری غیرمجاز زیادتر شده است.

وی گفت:نبود متولی مستقیم برای این سبک و عدم طراحی و نداشتن قانون جامع و فقدان نهاد صنفی و نبود سیستم کارامد را از آسیبها دانست.

پوریا رمضانیان درباره نقد دیدگاه آدرنو از نظرموسیقی مقایسه های زیادی را در دیدگاههای مختلف مورد نظر قرار داد و گفت: همین بس که در پاپ کپی رایت می تواند انجام شود ولی در موسیقی مانند بتهون کسی نمی تواند مانند ان خلق کند و کپی رایت معنا نمی یابد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.