یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳

کردستان عراق تجارت نفت با داعش را تکذیب کرد

تجارت نفت با داعش 

اقلیم کردستان عراق اظهارات مسکو مبنی بر تجارت نفت این اقلیم با داعش در مناطق مرزی عراق و ترکیه را رد کرد.

به گزارش قدس انلاین به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، کفاح محمود، مشاور رسانه‌ای مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: تصاویری که مسکو ادعا می‌کند کامیون‌هایی هستند که نفت داعش را از گذرگاه ابراهیم الخلیل در مرز ترکیه منتقل می‌کنند، در واقع تانکرهای اقلیم هستند که از گذشته تا به امروز نفت را از اقلیم به ترکیه می‌برند.

محمود تاکید کرد: خط انتقال نفت اقلیم کردستان عراق با تانکرها به سمت بندر جیهان ترکیه هیچ‌گاه "محرمانه" نبوده و دولت بغداد از این مساله اطلاع دارد.

مشاور رسانه‌ای اقلیم کردستان عراق اتهامات روسیه را "اتهاماتی باطل" توصیف کرده و تصاویری که در این راستا از سوی مسکو منتشر شده را "تنها اقدامی تبلیغاتی" دانست.

مسکو تصاویری از چند نفتکش را منتشر کرد که از اراضی اقلیم کردستان عراق، در حال انتقال نفت از مناطق تحت کنترل داعش به سوی ترکیه بودند. روسیه این تصاویر را مدرکی غیرقابل انکار برای دست داشتن این اقلیم در خرید نفت از داعش دانست.

به دنبال سرنگونی یک هواپیمای روسی توسط ترکیه در ماه گذشته میلادی، روابط میان روسیه و ترکیه دچار تنش شد. آنکارا در توجیه این اقدام خود، ادعا کرد، هواپیمای مذکور حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.