سه‌شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸

در جمع خبرنگاران در نیویورک

ریاض: با برخی شرایط حاضر به احیای روابط با تهران هستیم/نمی‌خواهیم ایران عذرخواهی کند

ریاض

نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل، بامداد سه‌شنبه با متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر گفت، ریاض حاضر است در صورتی که ایران از این رفتار دست بکشد، روابط با این کشور را احیا کند.

به گزارش قدس انلاین به نقل از فارس، «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل، بامداد سه‌شنبه گفت قطع رابطه با ایران، تأثیری بر مذاکرات سوریه و یمن ندارد. 

او که در یک کنفرانس خبری در نیویورک حضور داشت در پاسخ به سوالی در این باره گفت: «از طرف ما، این اثری ندارد، چون ما همچنان به تلاش سخت برای حمایت از صلح در سوریه و یمن ادامه می‌دهیم.»

وی با متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر گفت ریاض حاضر است در صورتی که ایران از این رفتار دست بکشد، روابط با این کشور را احیا کند. 

«المعلمی» همچنین گفت که امیدوار است که شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه‌ای حمله به سفارت عربستان در تهران را محکوم کند.

نماینده عربستان در سازمان ملل با بیان اینکه «ما نمی‌خواهیم ایران عذرخواهی کند» گفت: «ما می‌خواهیم که این کشور، تجاوزاتش را متوقف کند.»

تنش‌ها در روابط تهران و ریاض بعد از اقدام رژیم عربستان در به شهادت رساندن آیت‌الله نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه، بالا گرفت. عده‌ای از معترضان به این اقدام عربستان، روز یکشنبه وارد سفارت عربستان در تهران شدند. 

عربستان سعودی، روز شنبه «نمر باقر النمر» و 46 نفر دیگر را با اتهام آنچه شرکت در فعالیت‌های «تروریستی» خوانده شده بود، اعدام کرد.

رژیم عربستان در حالی نام «شیخ نمر» را در کنار متهمان به انجام فعالیت‌های تروریستی قرار داد که او به دلیل فعالیت‌های سیاسی و حقوق بشری دستگیر شده بود.

تحلیلگران اعلام همزمان اعدام این 47 نفر را اقدامی نمایشی از سوی این رژیم برای وانمود به حفظ اصل بی‌طرفی و اجتناب از تبعیض‌های مذهبی می‌دانند.   

 

 

برچسب‌ها

نظرات

  • جوادي ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۵:۵۴
    0 0
    نماينده حجاز علط كرده كه اين حرف ها را زده ..... هنوز بيست و چهار ساعت از تصميمشان نگذشته دنبال ماله كشي بر روي كثافاتشان افتاده اند ؟ عربستان سعودي بايد براي هر يك از قطرات خوني كه تا بحال ريخته ، هزار بار غلط كردم بگويد تا ما شايد باز هم اجازه بدهيم تا آنها با پا هاي كثيفشان خاك مطهر مملكت ما را لمس كنند . چند وقت ديگر شاهد عذر خواهي هايشان و باج دادن هايشان براي عفو توسط ايران خواهيد بود .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.