دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰

حضور تاثیرگذار العامری و الخزعلی در میادین نبرد با تکفیری‌ها

داعش‌ ضعیف‌تر از آن است که به دروازه‌های بغداد برسد

داعش

فرماندهان نیروهای مردمی عراق با تاکید بر پاکسازی کامل ابوغریب از لوث تروریست‌های داعشی که اخیرا با ۶ خودروی بمب‌گذاری شده به برخی مناطق نفوذ کرده بودند، تصریح کردند داعشی‌ها ضعیف‌تر از آنند که حتی به دروازه‌های بغداد برسند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم، منابع عراقی اعلام کردند هادی العامری دبیرکل سازمان بدر و فرمانده ارشد نیروهای داوطلب مردمی معروف به الحشد الشعبی به طور مستقیم بر عملیات تامین امنیت مناطق ابوغریب و پاکسازی آن از لوث تروریست‌های تکفیری که اخیرا عملیات موسوم به سیلوابوغریب را انجام داده بودند، نظارت دارد، این در حالی است که شیخ قیس الخزعلی دبیرکل گروه عصائب اهل الحق هم از گروه‌های مقاومت اسلامی و رزمندگان حشد شعبی و نیروهای امنیتی در منطقه ابوغریب بازدید کرد تا از اوضاع آنها و مردم این مناطق اطمینان حاصل کند، خزعلی تاکید کرد اوضاع  امنیتی کاملا تحت کنترل نیروهای امنیتی و مردمی است و داعش ضعیف‌تر از آن است که به دروازه‌های بغداد برسد.
العامری هنگام حضور در شهرستان ابوغریب گفت هدف از عملیات تروریستی پراکنده تروریست‌های داعشی در محورهای اطراف فلوجه ایجاد منافذی برای فرار و مشغول کردن نیروهای امنیتی و گروه‌های حشد شعبی در جبهه‌های مختلف برای منحرف کردن نگاه‌ها از داعشی‌ها و فراهم شدن زمینه فرار آنها است، العامری این گونه تحرکات داعشی‌ها را انتحار(خودکشی)گروهی توصیف کرد.
فرمانده مطرح نیروهای داوطلب مردمی که هدف هجمه شدید رسانه‌های سعودی حامی داعش هم قرار گرفته است،‌افزود نیروهای  امنیتی و گروه‌های حشد شعبی تمام مناطق ابوغریب را به طور کامل در کنترل خود دارند و تمام تروریست‌های داعشی مجری عملیات سیلو را به  هلاکت رساندند.
العامری تصریح کرد گروه تروریستی داعش به شدت ضعیف شده و به همین سبب بر برخی هسته‌های پنهان خود در انجام عملیات تروریستی برای گرفتن انتقام از شهروندان بیگناه تکیه کرده‌ است که عمق آشفتگی و سراسیمگی داعش را نشان می‌دهد که بیشتر سرکردگان و اعضای خود را در درگیری با نیروهای امنیتی و رزمندگان حشد شعبی از دست داده است.
دبیرکل سازمان بدر افزود حلقه محاصره فلوجه از سوی نیروهای امنیتی و حشد شعبی به تضعیف داعش و قطع راه‌های ارسال سلاح و تروریست‌ برای آن منجر شده و با این شرایط نیروهای امنیتی می‌توانند به سرعت زیاد و با کمترین خسارت و تلفات این شهر را آزاد کنند.
وی پیش بینی کرد که عملیات امنیتی در فلوجه شاهد فروپاشی گسترده صفوف داعش شود که به نوبه خود زمینه تسلیم دسته جمعی تروریست‌های داعشی را فراهم می‌کند.
از سوی دیگر فرماندهان میدانی نیروهای مردمی از هلاکت سرکرده میدانی گروه تروریستی داعش و مسئول حمله به مناطق ابوغریب خبر دادند.
فرماندهان حشد شعبی تاکید کردند گروه تروریستی داعش از 6 خودروی بمب‌گذاری شده برای حمله به خطوط مقدم نیروهای امنیتی استفاده کرد به طوری که توانستند بر برخی مناطق ابوغریب در غرب بغداد از جمله سیلو ابوغریب مسلط شوند،‌اما نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی بلافاصله وارد عمل شده و این مناطق را از لوث داعشی‌ها پاکسازی کردند.