جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵

مدیر کل تعزیرات تهران:

عملکرد اصناف با صدور اطلاعیه درست نمی شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران: قیمت هایی که کارخانه ها روی اجناس خود درج می کنند، غیرواقعی و بالاست.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، محمد محمدی گفت: قیمت هایی که کارخانه ها روی اجناس خود درج می کنند به حدی غیرواقعی و بالاست که اگر یک فروشگاه با 50 درصد تخفیف هم عرضه کند باز هم سود می برد. امسال در نظر داریم درباره نحوه درج قیمت روی برخی اجناس ورود کنیم تا قیمت ها به گونه ای باشد که مردم سود ببرند.

وی افزود: برای مثال یک دستمال کاغذی که می تواند به قیمت 1200 تومان بدست مصرف کننده برسد حدود 3 هزار تومان روی آن قیمت درج می شود که این قیمت واقعی نیست.

محمدی به نمونه ای دیگر از این اجحاف در بحث گوشت قرمز اشاره کرد و گفت: برای مثال گوشت میش (گوسفند ماده) و بز حدود 10 هزار تومان به ازای هر کیلو ارزانتر از گوشت گوسفند است اما در هیچ جایی نمی بینیم که گوشت میش را واقعاً به عنوان گوشت میش عرضه کنند و در فروشگاهها تفکیکی میان گوشت میش و گوسفند نیست و هر گوشتی به عنوان گوشت گوسفند فروخته می شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت : در این بخش باید کشتارگاه ها قیمت گوشت میش را پایین بیاورند تا مردم مجبور نباشند بهای گوشت گوسفند را پرداخت اما گوشت میش دریافت کنند .

وی در ادامه از عملکرد هیئت مدیره کنونی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران هم انتقاد کرد و افزود: با این هیئت مدیره نمی توان شاهد حذف یا کاهش قابل توجه تخلفات این میدان بود و اعضای این هیئت مدیره تاکنون کار مثبتی نکرده اند و باید هیئت مدیره ای دیگر با اعضای جدید انتخاب شوند .

محمدی از عملکرد برخی اتحادیه ها نیز انتقاد کرد و گفت: مردم از عملکرد برخی اصناف و مراکز عرضه کالاها رضایت ندارند و این معضل فقط با صدور اطلاعیه از ناحیه اتحادیه ها برطرف نمی شود و باید مسئولان اتحادیه ها اقدام عملی کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.